Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Németjuhász imádók ide! fórum

Németjuhász imádók ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
1049. 486341e386 (válaszként erre: 1048. - Mothertiger)
2010. szept. 14. 17:41

szia!


szerintem is.

az enyém kennelben van tartva,mégsem ilyen a talpa..mondjuk rengeteget van az udvarban.örülök,hogy "alakul" neki!!

2010. szept. 14. 17:16

Én is szerettem volna tudni, de még a doki se tudta megmondani. :O

Pedig régi motoros a szakmában... Azt mondta, hogy kennelben tartott kutyáknak szokott ilyen lenni a talpa. De mondom neki, hogy látja hogy Janié az egész udvar, nincs kennelben... :P Nem is volt soha.

Szerintem valami megszúrta neki, és elfertőződött. Más nem jut az eszembe. :)))

2010. szept. 14. 17:03

Szia!

Örülök, hogy Jani ha lassan is de gyógyul. Gondolom annyira nem viselte meg ez a tappancs betegség. Jó lett volna tudni, hogy konkrétan mi okozta.

2010. szept. 14. 14:36

Sziasztok.

Janinak félig-meddig meggyógyult a lába. Még mindig nem az igazi, de az orvos nem adott rá semmit. Azt mondta, hogy "most már kialakul." Én nem firtattam, ő tudja...


:)

Mindenkinek szép napot kívánok!

2010. szept. 14. 13:51
Mi van a többiekkel Zeuszra és Vakarászira gondolok.
1044. 486341e386 (válaszként erre: 1043. - 0b8a137e94)
2010. szept. 14. 09:00
ez nem is baj,hogy félt szerintem..elvégre védeni akar.Az enyém sem nagyon foglalkozik a kerítés mögötti kutyákkal.
2010. szept. 13. 19:01
Igen csak Panda ezt a félelmemet érzi és valószínű, hogy ezért nem tűr meg más kutyát a közelemben. A séták is küzdelmesek voltak, alig tudtam megfogni majdnem letépte a karomat, mert minden kerítés mögött ugató kutyára kitámadott és ugatott mint egy őrült. Ez nagyon sokat javult mert én próbálok erős lenni és Panda pedig már nem nagyon vesz tudomást a kerítés túloldalán acsarkodó kutyákra, de 2 m-es közelembe még a barát kutyák sem jöhetnek.
1042. 486341e386 (válaszként erre: 1041. - 0b8a137e94)
2010. szept. 13. 18:47

nem tudom.csak ismerem a kutyámat.persze sérülések mindig lehetnek,és azért is próbálom elkerülni a verekedéseket.dehát sok a hülye ember,látod..

nem hiszem,hogy nyuszi vagy,csak félted a kutyádat,mert nem tudod,milyen következményei lehetnének rá nézve egy harcnak.

2010. szept. 13. 17:16

arra értettem, hogy én megijedek ha egy nagytestű kutya közelít felénk szabadon, mert attól félek, hogy Panda megsérül ha összeverekednek.

Akkor Te nagyon erős idegzetű vagy, én pedig inkább "nyuszi".

2010. szept. 13. 15:11

egyszer még kölyökként nekiment egy hatalmas alaszkai malamut,akivel nem bírt a gazdája,és csak ott nézte,amint az a 70kg-os kutya nyomja le a földbe az én kb 15 kg-os kutyámat..nagy nehezen leszedtem róla..ez a kutya is szabadon szokott néha lenni,ha megszökik.

Már felnőtt volt az enyém,amikor a szomszéd 3,meg az én gyermekemmel sétáltunk az utcában.odajött a malamut,a gyerekek nagyon megijedtek.Niko emlékezett rá,és amint odajött hozzá a kutya,egyből ráugrott,és fejen harapta.A malamut inkább meglepődöttségében rohant el...de értette,hogy mi a helyzet.

Sajnos sok kutyát kiengednek a felelőtlen gazdáik,és így elég nehéz nyugodtan sétálgatni..:-(

1039. 486341e386 (válaszként erre: 1038. - 0b8a137e94)
2010. szept. 13. 15:07
ezt mire érted?az összetűzések végett inkább dühöt érzek,hogy más nem tudja kontrollálni a kutyáját,és nekem kell pluszba kínlódni,ha netán odajön,attól meg,hogy engem harapna meg,na attól nincs félnivalóm,mert Niko elöbb lép a tettek mezejére.
2010. szept. 13. 13:25
Nem szoktál félni amikor szabadon rohan feléd egy kutyus sétáltatás közben.
1037. 486341e386 (válaszként erre: 1036. - 0b8a137e94)
2010. szept. 13. 12:41

hát igen,csak tudod eddig már legalább 20 x szóltam neki.ennyire idióta valaki..egy palotapincsivel nem bír,de vesz az idiótája egy németjuhászt.egyenesen a kutyám szájába rohantak.ez a csúnya az egészben.és látod,a gazdája nem fogja fel..

hát odajönni nem hiszem,hogy odajönnek a kutyái mégegyszer..

1036. 0b8a137e94 (válaszként erre: 1035. - 486341e386)
2010. szept. 13. 10:45
Hát így járt. Csak sajnos az a helyzet, hogy a gazda miatt a kutyusai bánták ezt a találkozót és úgy látszik ez őt egyáltalán nem zavarja, mert ha érdekelné és szeretné a kutyáit nem hozná őket ilyen helyzetbe. Lehet, hogy a kutyusai okosabbak lesznek mint a gazdájuk és elkerülnek benneteket.
2010. szept. 13. 09:06

tegnap kifutott a annak a ....-inkább nem írom le- kutyákhoz egyáltalán nem értő embernek a németjuhásza,és egyenesen felénk jött.Az én kutyám pórázon(!) volt.elkapta az Övét,és megtépte..az visítva elszaladt.erre odaszaladt a palotapincsi..azt is elkapta..nem írom le,mit csinált vele.

Nem hazudok,kb. 20x!!!!! szóltam már a nehéz felfogású gazdának,hogy kösse meg a kutyáit,ne szaladjanak oda,mert az enyém őrjöng már,és elég megtartani.de most a saját butaságából a kutyái jártak pórul...

Amúgy mi a helyzet??

2010. szept. 10. 09:58
Ezt én is beláttam és az edzésterv a következő: futás, séta váltakozása addig amíg el nem jutok egy olyan szintre, hogy kifutok a világból, persze ha nem esik állandóan az eső. Pandának is jót tesz a mozgás, de most még csak röhög rajtam. Mit tudsz a flatazor tápról, mert a neten nem találok róla igazi szakértői véleményt. Az Arion tápról amit most adok Pandának és azt gondoltam, hogy jó, hát katasztrófa. Tele van emészthetetlen kukoricával. A nagy lányom angol nyelvű táp analízis oldalakat olvasott tegnap és ott kiderült, hogy a nálunk is kapható tápok közül az Orijen, Acana, szinte mindegyik tápja és a Pro Pack puppy Lamb Meal rice formula a legjobbak.
1033. 486341e386 (válaszként erre: 1032. - 0b8a137e94)
2010. szept. 10. 09:04

:-DD

mi ez?Up-date training-napló?:-DDDD

hát ez tetszett!!!na,vajon mennyire lehetsz "elhájasodva"..inkább eltúlzod egy kissé,nem??a futást fokozatosan szabad elkezdeni csak.egyenlőre elég volt ez a 10 méter.:-)))

2010. szept. 9. 19:57

Tettem fel egy képet a címe:

"Panda Galyatetőn az Ilona forrásnál bámul ki a fejéből".

Egyébként most jöttünk meg a sétából, rászántam magam és egy kicsit futottam mert el vagyok hájasodva. A tüdőmet majdnem kiköptem 10 m után. Panda csak állt és furcsán nézte ahogy agonizálok és hörgök, de leküzdöttük az akadályokat és épségben haza értünk. Megkapta a vicsiját, Én nem.

2010. szept. 9. 17:04

Sziasztok!

zsu...már szinte mindent leírt ezért csak annyit tennék hozzá, hogy ha szerencséd van akkor evés után kakil és amikor ezt észleled oda kíséred ahova végeznie kell a dolgát. Ez azért elég hosszadalmas feladat lesz mire megtanulja. Nekem nem sikerült mert dolgozom. Ja és a kijelölt helyen ott kell hagyni egy kis kakit, hogy érezze a szagot és tudja, hogy oda kell legközelebb is. Na kimerítettem ezt a szaros témát.

1030. 486341e386 (válaszként erre: 1029. - JUL17)
2010. szept. 9. 14:54

szia!


azt tisztázzuk azért,hogy benti-e a kis tappancsos,vagy kinti kutya lesz.

Az oltás kapcsán,most ha jól számolom,a leptospirózis-elleni,Nobivac-lep vakcinát kapja majd(8 hetesen),aztán újra a parvovírus-ellenit.

Az etetés egy érdekes dolog.Az enyém piciként sem lakott jól soha.ha hagytam enni,akkora hasa lett,mint egy kocának,nem tudott mértéket tartani,így az etetett tápnak,a korcsoportra jellemző adagolását érdemes betartani.

Azért azt ne hagyd neki,hogy degszere egye magát,egyen(táptól minőségétől,fajtájától is függ),annyit,hogy legyen jóllakottság-érzése,de mégse a rosszullétig tömje magát.Majd késöbb rájön,hogy senki nem eszi meg előle az ételt,és csillapodik a falási kedve.Kétszer-háromszor kisebb mennyiség mehet neki még naponta.(nem tudom,mit etetsz vele éppen)

cipők:vegyetek neki játékcsontot mondjuk,vagy egy kiselejtezett játékot(ne cipőt:-D),és amikor odaadod neki,többször ismételd el,hogy az a Tiéd,azzal játszhatsz.a cipőket tároljátok azért egyenlőre fedve,vagy máshol.ha rákapna,menne érte,akkor a szokásos "fúj","nem szabad",vagy "nem a Tiéd" felszólítással veszed rá,hogy eleve vesse el a gondolatát annak,hogy összenyálazza,elvigye.az ujjad felemelésével is fenyegetheted.

piszkítás:megint csak nem tudom,hogy kennelben van-e,vagy szabadon,vagy lakásban.majd megírod.

amúgy hogy viselkedik?

1029. JUL17
2010. szept. 9. 14:17

Sziasztok!

Először is köszönöm nektek a szép dicsérő szavakat.

Most megint kérdéseket tennék fel,olyan fura mintha még nem lett volna kutyám és nem tudnám de azért kíváncsi vagyok a ti véleményetekre:

-kapott már oltást 1x és 2x féregtelenítve volt,most lesz szombaton 7 hetes(mikor kell a következő oltás ,és mi ellen szükséges oltani)?

-mennyi az a mennyiség kajából és naponta hányszor amit egy ilyen kiskutya ehet?Mert ez állandóan enne.Annak idején Zeusz1 is így volt de tudtuk a mértéket.

-most már kezdi a cipőket rágni,hogyan tudom róla leszoktatni?

-milyen módszert alkalmaztatok,hogy csak egy helyre piszkítson?

2010. szept. 8. 22:02
A képeitek alapján mindenkinek olyan szépséges a juhásza.és ez szerintem jó,mert büszkeséggel tölti el az embert..és miért ne?a tény,az tény!
1027. 486341e386 (válaszként erre: 1022. - JUL17)
2010. szept. 8. 22:00

hát őszinte leszek!próbáltam gondolkodni,hogy láttam-e már az első Zeuszodnál szebb németjuhászt,de rájöttem,hogy nem....

Gyönyörű kutya volt!!mondom ezt úgy,hogy elég elfogult vagyok a sajátommal,mert tényleg szép Ő is..de a Tiétek....húú..nyugodjon békében,Ti pedig örüljetek a kis drágának,nagyon édes!!

Külön gratulálok a többi szép képhez is!!!

1026. 486341e386 (válaszként erre: 1024. - F77a773716)
2010. szept. 8. 21:54
jesszus..ha a kaja miatt van,akkor nem irigyellek majd..
1025. 0b8a137e94 (válaszként erre: 1022. - JUL17)
2010. szept. 8. 19:57
Gyönyörű a kicsi szőrpamacs, de a nagy Zeuszról készült fotókat nézve, bevallom férfiasan elbőgtem magam. Nagyon elszomorító így látni és közben tudni, hogy már nincs köztetek.
2010. szept. 8. 19:25

Sziasztok

Mi vagyunk a vakaróskutyusosak:)

Fejlemény: ma voltunk dokibácsinál és kapott szteroidot. Doki szerint sem bolhás, egyéb élősködőt így probáljuk kizárni. Addig kaphatja a csirkehusos tápot, csirkehúst.

Ha jövőhéten is vakarozik, akkor tuti, hogy kaja allergia és akkor elkezdünk kisérletezgetni a tápokkal. Vagyis teljes kajacsere lesz.

Viszont ha elmúlik, akkor meg vmi élősködőtől vakarozott.

Szóval, még 1 hét és meg tudjuk mi okozta.

2010. szept. 8. 18:23
jelentkezési igényemet leadtam a szuper-hipertitkos napló olvasására!:-))
1022. JUL17
2010. szept. 8. 15:53
a naplómba vannak :életem értelmei
2010. szept. 8. 15:36
Nem találom a képet, hova tetted!!!!
1020. JUL17
2010. szept. 8. 13:34

sziasztok!

Más nem is igazán áll a szánkra csak az a név .Próbáltunk más nevet adni de egyszerűen nem megy.Teljesen olyan mint Zeusz volt.Ez egy hosszú szőrű kan német juhász kiskutya.Már most ragaszkodóbb,állandóan oda fekszik a lábunkhoz ha kint vagyunk az udvaron.Dorka a keverék szuka kutyánk is nagyon jól fogadta,egyből megbarátkoztak.Akitől vettük tenyésztéssel foglakozik.Felmenőiről elmondott sok mindent ,de megmondom igazán teljesen lekötötte a figyelmem a pici kutya ott az ölemben./egyik videós portálon fent vannak a szülők és az alom is/Ha valakit érd.szívesen megadom a címet ,de itt tilos reklámozni.

Mit várok tőle?

...az önzetlen tiszta szeretetet amit egy kutya adhat az embernek.....

Nincs semmi más szándékom vele,családtagként szeretni,örömünket lelni egymásba.Fent van a kép róla...:)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook