Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Németjuhász imádók ide! fórum

Németjuhász imádók ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1229. Katka.. (válaszként erre: 1228. - Rozália)
2012. aug. 16. 16:45
Rozália!(anyukámat is igy hívják :)) A miénk még csak 3 hónapos múlt. Egyenlőre áll a füle, de azt mondják fogváltáskor nem fog neki,aztán utána megint. Találó név a Betyár:) és elhiszem, hogy imádjátok, mint ahogy mi is. Anyuéknak is németjuhász van, már 13 éves lesz decemberbe, igaz már nagyon lusta szegénykém, de azon kívül semmi baja nincs szerencsére. Ugy hogy szerintem pár évig még biztosan élvezhitek a Néró társaságát. :)
1228. Rozália
2012. aug. 16. 16:22
Katka.., most néztem az adatlapodat! A mi ifjabbikunk is szinte olyan, mint a Tiéd:) Csak elmúlt 5 hónapos, de még nem áll a füle... és 25 kg, meg 58 cm a marmagassága. Imádni való és Betyárnak hívják:)) Olyan is:))
1227. Rozália (válaszként erre: 1226. - Katka..)
2012. aug. 16. 16:19
Ő már elmúlt 10. Három hónapja hoztunk mellé egy kis német juhászt, hogy mindent Nérótól tanuljon meg, ami nálunk szokás... arra az esetre, ha a Nérónak majd el kell mennie... De nagyon remélem, hogy még sokáig szerethetjük.
1226. Katka.. (válaszként erre: 1225. - Rozália)
2012. aug. 16. 12:50
Köszönjük! Hát remélem fog javulni! Hány éves a Néró?
1225. Rozália (válaszként erre: 1224. - Katka..)
2012. aug. 16. 06:50
Jobbulást a kis Nérónak... Nekem az öreg német juhászom a Néró:))
1224. Katka..
2012. aug. 15. 21:09
Sziasztok! Új vagyok itt. Nekünk is van egy 3 hónapos németjuhász kutyusunk,aki a Néró névre hallgat. Nekem az lenne a problémám, hogy múlt hét szerda környékén elkezdett könnyezni a bal szeme a Nérónak. Nem veszélyesen, csak ugy kicsit könnyes volt a szeme alatt. Azóta kamillával mosogatom neki.Talán egy egész pici javulást látok, de lehet csak beképzelem már, mert annyit figyelem. Esetleg valaki nem találkozott ilyennel még?
1223. Rozália
2012. aug. 4. 08:55
Most kálciumot javasolt az állatorvos.
1222. Ordas03
2012. aug. 2. 11:37
Amugy addig kell neki adni a tabletát amig a csont fogak ki nem nönek aztán látod hogy el kezd neki erösödni és a hegye ugymond flityeg az már jó akkor tutira feláll már!!
1221. Rozália (válaszként erre: 1220. - Z.Era)
2012. aug. 2. 07:10
Hogyne érdekelne!:) Megyek, meg is nézem:)) Köszi:)
1220. Z.Era (válaszként erre: 1219. - Rozália)
2012. júl. 30. 10:48
Szia! Az én kutyusomnak 7-8 hónapos korában kezdett alakulni a füle. Mindennap kapott csonterősítő tabit...meg is lett az eredménye...egy nagyobbacska borjú méretű tank garázdálkodik jelenleg a kerünkben. :D (van kép az adatlapon ha érdekel a "kis drága")
1219. Rozália (válaszként erre: 1218. - Ordas03)
2012. júl. 30. 06:56
Köszönöm szépen:) Közben az "illető" 5 hónapos, 23 kg, 58 cm marmagassággal bír:)) A füle még mindig nem áll. Csontot minden étkezésnél kap. Akkor nem türelmetlenkedem:)
1218. Ordas03
2012. júl. 27. 14:10

szia!

ne izgulj agy kis calcium segit most még azért nem áll fel mert a növés elvonja a vitamint de tejet ne adj neki mert hasmenés lesz inkább csontot h nincs tabletád

1217. Rozália
2012. jún. 24. 11:58

Kihaltatok?:)

16 hetes kis német juhászomnak még mindig nem áll fel a füle...

1216. Rozália
2012. máj. 5. 07:44

Nah, úgy látom, kissé itt is leült a fórum:(


Ha erre jár valaki, és meg tudja mondani, arra lennék kíváncsi, 8 hetes kiskutyának szárazon adni a tápot, persze mellé megfelelő mennyiségű víz áll a rendelkezésére, nem árt meg? Nedvesen nem akarja megenni:(

2012. márc. 11. 21:41

Tisztelt Németjuhász Gazdik!

Idősödő kutyusom érdekében kérnék mindenkit, hogy aki tud tanácsot adni, hogy milyen készítmény, gyógyszer, csodafű, vagy bármi más gyógymód segítene a gyengülő hátsó lábait erősíteni kérem ossza meg velem!

Előre is köszönöm!

1214. Rozália (válaszként erre: 1213. - B-zs)
2012. jan. 19. 04:56
Egészen biztosan szépen beilleszkedik. Ők is pont úgy vágynak az állandóságra, a szeretetre, mint mi emberek.
1213. b-zs (válaszként erre: 1212. - Rozália)
2012. jan. 18. 07:45

A lányom már tűkön ül, annyira várja, már takarót, labdát is beszerzett neki:)

Szombaton hozzuk el a menhelyről. Az előző kutyusunkat is úgy fogadtuk be, őt az utcáról, és ő ezt soha nem felejtette el, ritka hálás kutyus volt. Pár hete pusztult el, a doki szerint epilepsziás roham vitte el, bár nekünk az a sanda gyanúnk hogy lemérgezték:( Pár hete volt egy igen súlyos "rohama", abból csodával határos módon meggyógyult, de most a második elvitte szegényt. Azonnal riasztókkal szereltük fel a melléképületeket, és rá egy hétre, hogy a kutyusunk elpusztult, a riasztó beriasztott egyik éjjel! Ebből gyanítjuk, hogy mérgezésről lehet szó, szegényt eltették lábalól, csakhogy minket kirámoljanak:((

Most ezt a kiskutyust szeretnénk többek között arra is megtanítani, hogy senkitől ne fogadjon el kaját, illetve csak azt egye meg, amit a tányérjába teszünk, nem tudom, ezt hogyan lehet elérni egy kutyánál, de ez a fajta szuper intelligens, bízok benne, hogy sikerül!

1212. Rozália (válaszként erre: 1211. - B-zs)
2012. jan. 18. 06:05

Mindenképpen foglalkozni kell vele.

Mi is - mert a mostani már 9 éves - ha végképp kiöregszik, akkor is németjuhászt hozunk. Igaz, én ennek a fajtának vagyok a bolondja:)

1211. b-zs (válaszként erre: 1210. - Rozália)
2012. jan. 16. 10:21
Köszönöm a választ, megnyugtató. Pár hetesen hozzánk kerül, így a gyerekekkel együtt nől fel. Remélem nem lesz gond vele, de nyílván ez rajtunk is múlik:)
1210. Rozália (válaszként erre: 1209. - B-zs)
2012. jan. 16. 06:44

Egy biztos, a kuvasznál ezerszer megbízhatóbb!

Nekem is németjuhász van, és két unoka. Nagyon vigyáz rágjuk kicsi koruktól kezdve és nagyon aggódik értük, ha elmennek a játszótérre és nem látja őket. Soha még csak rájuk se mordult.

1209. b-zs
2012. jan. 15. 18:05

A héten fogunk egy német juhász kiskutyust menhelyről örökbe fogadni, 2 hónapos, kan kutyus. (szilveszter napján 3 testvérével együtt kitették az út szélére:(Családi házunk van, nagy udvarral, így lesz elég mozgástere. Mivel 3 gyerkőcünk van, kicsit aggódom, mennyire gyerekbarát ez a fajta?? A korábbi kutyusunk, az kuvasz keverék volt, nagyon szerettük, egy dologban biztos voltam, a gyerekeket soha nem bántaná, még a hátára is ráülhettek..

Szerintetek?? Mire figyeljünk?

2011. dec. 9. 19:55
Sziasztok. Nekem van egy 8 éves rosszcsont ónémet-juhász kutyusom. Nagyon szeleburdi, de én így imádom! :-)
1207. LylRush
2011. nov. 24. 14:25

Sziasztok!


A szüleimnek van egy fél éves német juhász kan kiskutyájuk. Nagy udvarban tartják és bár a legtöbbet házban és kazánházban van hogy ne fázzon meg! Ennek ellenére beteg lett és nem tudják mi lehet a baj! Egyszerre ürit székletet és vizeletett közben pedig hát nemis tom nekem úgy magyarázták el mint ha habzanais a szája! A szüleim kicsit régi módiak nem nagyon akarják állat orvoshoz vinni én pedig aggódom érte de én messze lakom tőlük én nem tudom el vinni!...Ha valaki tudna segíteni és hallott már hasonló esetről és elmondaná hogy mi baja a kutyusnak és hogy mivel lehet kezelni akkor már énis meg tudnám győzni a szüleimet hogy baj van és vinni kell!...Mihamarabbi válaszokat kérnék!...És a szüleim helyettis én szégyellem magam hogy ennyire maradiak!

1206. 454db8ee37 (válaszként erre: 1205. - Jengas)
2011. okt. 22. 18:03
Örülök neki. Hidd el meg fogja hálálni. Az én német juhászom sajnos már nem él, de sosem fogom elfelejteni...nem tudok többet írni róla, imádtam.
1205. jengas (válaszként erre: 1204. - 454db8ee37)
2011. okt. 21. 11:48
Nagyon szépen köszönöm a tanácsod, meg fogadom.
1204. 454db8ee37 (válaszként erre: 1203. - Jengas)
2011. okt. 20. 19:11
8 hetes még nagyon pici!Csodálod, hogy nyüszít?Most lett kiemelve a meleg anyai alomból,és a hideg kennelbe került egyedül: Én benn tartottam a meleg garázsban, meleg kuckót csináltam neki, és az alomból vittem bele rongyot, aminek alomszaga volt, aztán a saját cuccainkból is tettem le neki(papucsot(hadd rágja)pulóvert(hadd tépje)ha már egyszer egyedül van.Amikor otthon voltam, akkor pedig bevittem a házba, hogy szobatisztaságra nevelődjön.(bár kinti volt ő is, de nem árt megtanulnia)Szeresd nagyon, játssz vele sokat, megérdemli, és gondolj bele, ő még egy ici-pici kis kölyök, akinek szüksége van a meleg szerető símogatásra!!
1203. jengas
2011. okt. 20. 15:40

Sziasztok.

Kezdő gazdi vagyok. Van egy 8 hetes kan német juhászom, aki most került hozzám. Kenelben illetve udvaron szeretném tartani, de állandóan nyüszít. Elrontom a kutyanevelést hogyha kb.: 2 hétig néha-néha behozom a házba 1-2 órára? Vagy hagyjam hogy hozzá szokjon az udvarhoz? Olvastam kutyanevelésről szóló könyvet, de ezt sajnos nem találtam meg. Előre is köszönöm a választ.

2011. okt. 17. 21:21

Sziasztok!


Csatlakoznék énis a csapathoz, ha fogadtok!

Nekem egy 5 és fél éves fiú németjuhászom van, pontosabban anyukája a németjuhász, apukája fajtájáról nincs infónk, de anyukájára ütött totálisan.


Azt az érzést, nem tudom tudjátok -e, hogyan lehet kutyába első percben beleszeretni, de ez nálam nagyon sikerült, lévén pár napos korától kaptam a fotókat Michaelről (mindenki csak Mikenak hívja egyébként), képes vagyok úgy aggódni érte, ha beteg, hogy nem tudom mi lesz, ha gyerekem lesz, valószínű kemény verseny :)


A nyári legyes időszak és a kisebesedett fülei pl feladták a leckét számunkra, vettem Bugatol sprayt és Federol sebolajat, de ne tudjátok meg, hogy irtózott mindkettőtől, pedig nagyon nyílt, barátságos, szófogadó kutya a drágám.


Arról valaki mondhatna pár szót, mit tudtok, mennyire gyakori betegség a fajtán belül az epilepszia???

Szegény kutyut elvétve bár(évente párszor), de akkor olyan szörnyen kihúzza a görcs és az állatdoki egyértelművé tette az epilepsziát, gyógyszert majd később kap ...


Egyenlőre írjatok!

Jó éjt!

Ildi

1201. Rozália
2011. szept. 3. 07:34
Abban kérném a segítségeteket, mit csináljak? A kutyám mindkét füle hegyét csúnyán kimarták a legyek. Eddig Batrafennel kezelgettem, de nagyon csúnya varas. Még egyik évben sem volt ennyire csúnya.
2011. jún. 27. 12:47

Kedves Kutyaszerető Barátaim!


Egy olyan problémával fordulok hozzátok segítségül, ami minden gazdi rémálma. Egy hete, a kutyusom emlőjén, egy nagy duzzanatot találtunk, amit a héten az állatorvos eltávolított, és sajnos a műtét megkezdése előtt, én is ott voltam és még két borsószem nagyságú duzzanatot találtunk, miközben a kutyus szőre le lett borotválva. Ami számomra nagyon, nagyon fontos lenne, a ti tapasztalatotok, segítségetek, hozzáértésetek. Van-e estleg olyan gyógyszer,vagy gyógymód, amivel van esély arra, hogy ezt a fránya betegséget, valahogy vissza tudjuk szorítani, vagy talán a kutyus életét meghosszabítani. Hétföhöz 1 hétre kell mennünk varratszedésre, és akkor a doki véleményét is kifogom kérdezni,hogy mi a tehendő a továbbiakban, de addig is szeretném pár gazdi véleményét meghallgatni!!!!! Várom mielőbbi válaszotokat,segítségeteket előre is köszönöm!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook