Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan lehet összeszoktatni egy németjuhász kutyát egy babával? fórum

Hogyan lehet összeszoktatni egy németjuhász kutyát egy babával? (beszélgetős fórum)


18. Noniusz (válaszként erre: 7. - E7dba6d90b)
2009. jún. 20. 19:42

Félreértetted...én sem hagytam egyedül Őket !!!

Csak nem "tiltottam" az ismerkedésüket.

A fiam most már 16 éves,s azzal a kutyánkkal rengeteget játszott nagyobb korában.

Igaz,nálunk SOHA nem voltak morgások SENKIRE !!!

A kutya nálunk született,mi neveltük fel,a legnagyobb bizalommal voltam felé,soha nem élt vissza!!!

De én sem úgy gondoltam,hogy kiraktam a fiamat az udvarra a kutyával egyedül...nem is értem,hogy gondolhattad...nem ezt írtam,szerintem !!! S nem ez volt a kérdés sem.

Csak ha mentem a gyerekkel sétálni -babakocsival- akkor vittem valamelyik kutyát is, PÓRÁZON.És igen,mivel van udvarunk,ott is találkoztak,de úgy,hogy én is jelen voltam.

A mai napig van kutyánk,most is egy német és egy kaukázusi juhász.Soha,senkit nem bántottak!!!

De sajnos,ez ma nem csak nevelés kérdése,sok a lelkiismeretlen "tenyésztő",s ezáltal az idegileg károsodott jószág. De ez más téma.

Köszönöm a figyelmet.

2009. jún. 19. 21:48
Persze nincs esély a próbálgatásra, ezért is van kennelben. A sztárkutyaságról pedig már lecsúszott a drágám.:)
16. e7dba6d90b (válaszként erre: 10. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 19. 21:42
Szerintem ne a gyerekeiden próbálgasd, hogy sztárkutya lesz-e a kedvencből.
2009. jún. 19. 21:42
szerintem figyeli.sajnos a megmentős dolog mese...ritkább...kezdettől kellett volna együtt leniük, meg a kutya jellemétől is függ...nálatok meg már volt morgás...inkább félni mint megijedni.
14. pemete
2009. jún. 19. 21:42
Amiénk még a gyerek fürdővizébe is beleivott, miután kivettem a kádból:DDD Nekünk ugye egyszerűbb volt az összeszoktatás, mert mindig velünk van a kutya. De én is mindig figyeltem a reakcióit. Ha csak egyszer is rámorgott volna a gyerekre, már nem lenne velünk. Azért is mertem elhozni amikor kiskutya volt, mert ismerem apját, anyját, és tudom, hogy azok is nagyon szerették a gyerekeket, azanyja pl "felnevelt" hármat is, a legkisebbet még szoptatni is akarta:p
2009. jún. 19. 21:39
Persze megszagolgatta, amikor hazahoztuk a piciket...de ennyi. Szerintem egy kutya nem zárja le ennyivel a dolgokat.
2009. jún. 19. 21:38
Téliek a lányaim, az idő nem éppen kedvezett a barátkoztatásnak, ugyanis a kutyánk kinti. És 3-ra kellett volna vigyáznom. Amikor együtt vagyunk (a férjem is velünk van) nem bántja, szinte észre sem veszi őket...de nekem ez is furcsa, hogy figyelmen kívül hagyja a gyerekeket. Egyedül még nem mertem velük maradni.
11. pemete
2009. jún. 19. 21:33

Ha akkor nem barátkoztattad össze a gyerekkel amikor hazahoztad a kórházból, akkor lehet hogy már elkéstél a dologgal. Nekünk egy közepestestű bullterrier és pit keverék kan kutyánk van, akit a lakásban tartunk, és mikor hazahoztuk a gyereket a kórházból, akkor egyből bemutattuk a kutyának is, hagytuk hogy megszagolja, megnyalja a lábát. A kutya egyből megértette mi újság, de persze mindig figyeljük, hogy mire hogy reagál. Szerencsére nagyon jó idegrendszere van, és imádja a gyerekeket. Most már lassan két éves a kislányunk, már nagy a szerelem, a kutya mindenhová követi, és senki idegent nem enged a gyerekhez. Nem morog, nem ugat, csak odaáll az idegen, és a gyerek közé, és ha ki akarják kerülni, akkor arrébb megy. A gyerek mindig eteti, játszik vele, ráül, ráfekszik, simogatja, húzza a farkát, rápakolja a játékait, a kutya meg még örül is neki. Nagyon szereti a gyereket.

Egyébként ő is nagyon domináns kutya, már csak a fajtájából adódóan is, de nem az emberekkel. Az ilyen jellegű próbálkozásait már kölyökkorában kineveltük belőle. Most ha a gyerek kezében vana póráz olyan óvatosan megy, nehogy elrántsa, még a macskákra se néz olyankor, pedig nagyon szeretikergetni őket. Szóval minden nevelés kérdése szerintem.

2009. jún. 19. 21:30

Nálunk a pulival minden ok! A gyerkőcök rajta fekszenek, tömik keksszel, a kutya meg imádja, hogy "babaként" kezelik, az evős részeknél szívesen vállalja ezt a szerepet.:)

Kis testű kutyákkal kapcsolatban gyakran hallottam, hogy (főleg a szobakutyák) féltik a pozíciójukat és ezért akár támadnak is, mindenkit vetélytársnak néznek.

Nem tudom, emlékeztek-e még Mancsra, a miskolci életmentő kutyára. A gazdája nyilatkozta, hogy kezdetben ő is méregette a kisfiukat, majd egy alkalommal megmentette az életét.

Ebből kiindulva gondoltam arra, hátha a mi Cézárunk is...majd...1x...talán...

2009. jún. 19. 21:02

az enyém pincsi volt amelyik csak úgy odakapott, a rohangáló hangoskodó gyerekeket nem szerette.

De egy ismerősömnél a mindig szabadon levő puli kapott felém-ő se morgott, csak nem engedte hogy megsimogassam-ha megyünk a mamához a is puliféle kutyáját mindig szemmel tartom persze a gyereknek is mondani kell hogy ne húzza, kapjon az orrába,ilyesmi.

2009. jún. 19. 20:53

Egy "drága bejjbi" welsterrier elkapta a házigazda keresztlányának lábát. Pedig kisméretű kutya, és általában imádnivaló.

Vigyázni kell!!

2009. jún. 19. 20:51
Hogy juthat egy anya eszébe, hogy hatalmas kutyák közé engedje a babáját?
2009. jún. 19. 20:48

sajnos figyelni kell, az én kutyám szelíd volt, de volt olyan hogy morgás nélkül megkapott valakit, de ezt már mástól is hallottam.

Így végképp nem engedném őket, mert a gyerekek még kicsik, ők is tanulják még mit lehet egy kutyussal csinálni(de lehetnek véletlenek,rálép, ráesik stb.)

és ha a kutyi nem túl türelmes nem fogja hagyni.pl. az unokatesóm a kutyába kapaszkodva tanult járni, de az a kutya rettentő türelmes volt, hagyta hogy húzza vonja ráfeküdjön elvegye az ételét és a futkározás sem zavarta.

2009. jún. 19. 20:38
Elfelejtettem írni, hogy volt nálunk 3 éve egy vendég kislány és játék közben minden ok nélkül rámorgott és ha nem vesszük észre lehetséges, hogy támadott volna (persze ez csak feltételezés). Egyébként több emberrel is barátságos...de kiszámíthatatlannak tartom. (roti keverék)
2009. jún. 19. 20:36

ha annyira domináns nem biztos megváltozik a kicsik felé,meg már idősebb is.

mindenképp csak felügyelettel engedném ki, de ha a másik két kutyust is nevelgette irányított a kicsikkel is így fog tenni.A barátnőmnek van 2 nagytestű kutyája, hiába szagoltatta meg a kicsit, vitte oda, nem nagyon engedi őket el, mióta megy a gyereke kenelben vannak a kutyái.

2009. jún. 19. 20:35

Szia!

Simán.Az én fiam mikor született,a németjuhászunk 5 éves volt,a kaukázusim 2éves.Soha semmi probléma nem adódott!!!

Csak szerintem ne zárd el,mert lehet,akkor lesz majd féltékeny...legyél Te is velük .Mutasd meg neki,hogy mindenki fontos a falkában.

2009. jún. 19. 20:35
Én is nagyon szeretem a kutyámat,de a lánykám miatt kenelben van és nem is engedem ki.Már nem fiatal kutya,elég lenne ha a fülét meghúzná.Mindenki másképp látja ezt,É nem engedném a kutya közelébe a manóm.
2009. jún. 19. 20:30

3 kutyát tartunk, ebből a dominánsabb egy 7 éves németjuhász kan, aki már a gyermekeim születése előtt is nálunk volt. A másik két kutya(puli és terrier keverék) elfogadja a lányaimat. A németjuhi napközben, ha a gyerkőcök az udvaron játszanak, a kennelben van (40m2-en), de szeretném, ha ő is kijöhetne.

Hogyan lehetne összebarátkoztatni a gyereket és a kutyát? Ha van hasonló bevált tapasztalatotok, segítsetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook