Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy éves németjuhász fórum

Egy éves németjuhász (beszélgetős fórum)


17. simple (válaszként erre: 1. - Twoinone)
2019. febr. 28. 18:01
Ennyi idősen már tudnia kell igen. Elindulsz vele a lábhoz vezényszóval, és figyelsz rá, hogy ne kalandozzon el, ne menjen előre, feladatban maradjon. Ha ez már jól megy, előreengedheted szaglászni, a mehetsz vezényszóval, de csak így mehet, ha te megengeded.
16. Guruljka (válaszként erre: 15. - Nyamitörp)
2019. febr. 27. 20:09

Lehet, boldogan vetné magát a tanulásba. Itt inkább a gazdinak kell megtanulni, mit hogyan.

Az a baj, hogy nem ingyen van, és az is lehet, nekik messzebb lenne. És ezek hétvégéken szoktak lenni.

15. Nyamitörp (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2019. febr. 27. 20:05
Szerintem mindenképp kéne kutyasuli. Egy éves kutyus már annyira megszokta a viszonyokat, az elvárásokat, stb..., hogy nehezen fog egyik napról a másikra alkalmazkodni. Talán a suli az ő helyzetét is könnyíteni. A gazdiét meg mindenképp.
14. Guruljka (válaszként erre: 13. - Töprengő)
2019. febr. 27. 19:59

Azért már várom, mikor jön.

Rossz arra gondolni, hogy esetleg azt várták, hogy majd magától fog tudni mindent a kutya. Irtó aranyos lehet egyébként, de tanítani a kezdetektől lehetett volna. Bízom benne, hogy nem lesz gond vele, de nehezebb lesz. Ha első kutya és tapasztalatlan a család, akkor lehet, hogy kutyasuli lesz a vége, és az nem olcsó.

13. töprengő (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2019. febr. 27. 19:53

Nem hallom mit mond. Pár másodperc és irány változtatás van.

Barátosnémé örökké rángatta őket.

Ül a járda szélén, és figyel, mikor mehet át... ilyent is látok.

Olyan is, dumcsizok régi kutyás ismerőssel, és bizony leül akkor is, és vár...


na lépek, mert a téma kiírója berág énrám... Hogy itt dumcsizunk a kutyákról Veled.

Kimazsolázza belőle amit jónak tart az írásainkból.

12. Guruljka (válaszként erre: 9. - Töprengő)
2019. febr. 27. 19:42

Én több kutyát neveltem városban, jutalomfalat nélkül. Nem is nézte a zsebemet a kutya. Jól megvoltunk együtt, nem volt soha probléma a közlekedéssel.

Német juhászom nem volt, mindig akadt egy megmenteni való keverék. Mind okos volt! Aztán itt falun lett mégis egy erősen német juhászom, nem is tudom, keverék volt-e tényleg, de a fülei nem álló fülek voltak. Imádott gyakorolni, teljesíteni. Egy darabig volt oitt kutyasuli, ő volt a Professzor úr, mert az ismeretlen feladatot is nagy figyelemmel igyekezett végrehajtani, és tudta, hogy számíthat a segítségemre. (Pl. másfél méter magas gerendán végig menni. Éreztem, hogy remeg, de átöleltem, úgy ment először végig. Utána már büszkén, egyedül is.)

No és amikor ő elpusztult, úgy éreztem, ennyi volt. Már ővele is lelkifurdalásom volt, többet szeretett volna dolgozni. Most komondorom van. Amit magától nem tud, azt nem is kell tudnia. Csoda okos, teljes jogú családtag.

11. Guruljka (válaszként erre: 9. - Töprengő)
2019. febr. 27. 19:16
A munkakutyákat edzik, hogy a lövésre ne ijedjen meg. Mondjuk az sem nagyon látványos, ha utcai zajra lesz a kutya nyüszítő frászgombóc.
10. Guruljka (válaszként erre: 9. - Töprengő)
2019. febr. 27. 19:14

Nem fordulj, hanem talán jobbra át/balra át.

Nem minden ónémet fekete. keverékkkel is lehet gyakorolni.

Városi kutyának sok mindent kell tudnia. Pl.ha követi a gazdi mozdulatait, könnyebben közlekednek együtt nagyobb tömegben is. Ha a Gazdi megáll egy újságosnál, a kutya különösebb akármi nélkül leül, és nincs vele baj. (Mert simán megtanulja, hogy ha a Gazdi megáll valamiért, ő leül. Nem lődörög szanaszájjel a pórázűán, nem esik át rajta senki, és a Gazdi lábai köré sem tekeredik a póráz, mert a Gazdi nem szeret pofára esni.)

A póráz ne legyen feszes. Nem az a dolga. A póráz kommunikáció, és a kutya számára védelem. Mert a Gazda annál fogva rántja el pl. egy autó elől...

9. töprengő (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2019. febr. 27. 19:02

Oké. De tényleg az egyik videón lövés hallatszott....


Közelbe " edz " 1 kishölgy fekete kutyát, sztem ónémet juhász.

Megy pórázon mellette. Póráz nem feszes. Mond neki valamit. Gondolom, fordulj... Azonnal teljesen megfordulnak mind2-en. Jutalomfalat biztosan kap. Több percet is szoktam látni...

Úgy megsimizném. De nem merem a csajt zavarni, roppant szigorúnak látom. Biztosan nem engedné.

Őrző védő, rendőrkutya, nem tudom. De nagyon okítja.

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2019. febr. 27. 14:14
Hemperegnie meg lövésállónak lennie azért nem muszáj. ☺
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Töprengő)
2019. febr. 27. 14:13

Nagyjából nem tévedsz, de mindezt a kezdettől kell tanítani.

Nekem nagy szerencsém, hogy a kutyafuttatón rendes, segítőkész társaság volt.

Tehát nyilván már 6 hetes korától pórázon viszem, és bizony hátrarántom, ha húzni akarna, vagy megránt valami miatt, amit meg szeretne szagolni.

Hátrarántom, lábhoz, de aztán vele együtt odamegyek ahhoz az érdekes dologhoz, hadd szagolja meg. Ez is egy apró, mindennapos képzés. "Megnézzük", amit lehet, de nem ránthat meg.

Az Ül elég könnyen tanítható, de fontos, hogy egy parancs - egy végrehajtás. Nem mondom tízszer, pláne egy német juhásznak. Pórázon van a kutya mellettem, megállunk (a póráz a jobb kezemben, a kutya a bal oldalamon. Lehet ellenkezőleg is, ha úgy kényelmes, de ez a hagyományos. A kutya a pórázon nem kóvályog körülöttem, mert még beteker.

A mellettem nézelődő kutya fenekét a paranccsl "ÜL!" egyidőben határozottan lenyomom a talajra. És megdicsérem! Akkor is, ha én nyomtam le! A dicséretért fog később is dolgozni, a Gazdának való megfelelésért.

Addig ül, míg ellenkező parancsot nem kap. Ha feláll, újra leültetem.

Akkor állhat fel, ha kimondom a feloldó parancsot. Lábhoz.

Ne induljon el akkor, ha én kilépek, mert akkor később a helyben maradásos feladatoknál összekavarodik.


A német juhász szinte igényli a képzést. Könnyen tanul. Minden elkezdhető idősebb korban is, de egy két kilós kutyával azért könnyebb, mint egy 30+ kilóssal.

2019. febr. 27. 10:07

Jó régen néztem utána dolgoknak, németjuhász téren. Videók is vannak. És bizony kb 6 hetes kortól, oktatják. Akkor nagyon szerettünk volna, aztán másképp alakult a helyzet.

Hirtelen pl az jut eszembe, hogy guruljon... ahogy többnyire gyerekként mi is tettük a fűben. Pisztoly lövés hangjára is " test jelzett ". Hasalt, azt hiszem.


Számomra fontos lenne a póráz, láb mellett jöjjön. Üljön, pl ha az úton át kell menni. Autók miatt. Nem szedhet fel semmit úton - útfélen, kuka mellöl. Mert fogjuk póráz nélkül is hagyni. Talán ( sőt ) azt is, nem fogadhat el semmi ételt, idegentől. Illetve, ha a gazdi engedélyt ad. Szóbeli, és kézmozdulatra.

A kisebb kutyáknál ha a kicsi kekeckedne anémetjuhásszal, akkor se harapja 2-é...

Láttam többször a jorki félék, ugatják a nagyot. Gazdi fel szokta venni.

Ha leállsz beszélgetni, türelmesen vár.

Olyanról hallottam, jelezte a gazda, ne fogjunk kezet. Talán arra már támadásra vettea dolgot a gazdira. Amolyan gazdát védem??!!

Szerintem ezekből sok dolgot ismersz.

Persze ha őrző védőnek akarnád, Kutya iskola szigorúan...


Bocs a hozzártőktől. Ha dolgok nem így vannak.

2019. febr. 27. 02:29

[link]


Első kutya?

2019. febr. 26. 21:24

Pórázon már akár 6 hetes korától sétál, és már ilyen apró korában kell kezdeni a képzést, persze az életkorához mért feladatokkal.

A pórázon sétálás közben parancsra leül, miközben a Gazda továbbmegy, azt alapszinten szintén kis korától tudja, de a távolság (a kutya fegyelmezettsége) később és fokozatosan növelhető.

3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2019. febr. 26. 21:22

Ja, hogy egy éves, bocs.

Ennyi idősen már szépen tudja mindazt, amit tanítottatok neki. A német juhász szereti teljesíteni, amit a Gazda elvár tőle. De nem életkor, hanem a vele való értelmes foglalkozás-oktatás kérdése, hogy mennyit tud.


Ha magunk elé engedjük sétakor, akkor azt külön vezényszóval jelezzük. Ő önmaga a "lábhoz!"-t nem szegheti meg.

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Twoinone)
2019. febr. 26. 21:16
Mennyi idősen is?
2019. febr. 26. 14:05

Sziasztok


Tapasztalatokat szeretnék, hogy átlagos napi 1-3 óra játék és foglalkozás mellett mit kell tudnia egy németjuhásznak.


Eddigre sétál e már csak láb mellett pórázon -illetve szabad e magunk elé engedni, hogy szaglászhasson.


Más kutyákra hogyan illik reagálni ennyi idősen.


Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook