Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nem tudnám elveszíteni... fórum

Nem tudnám elveszíteni... (beszélgetős fórum)


1 2
29. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 28. - Christin_)
2012. dec. 17. 13:21
Muszáj összeszedned magad!!!!!!!!Mérlegelj,megéri-e ez a kapcsolat ezt az árat,hogy kikészülsz teljesen!Nézz a párod szemébe ,és kérdezed meg Tőle,hogy valóban szeret-e!Általában a pasik mikor hazudnak félrenéznek!
28. Christin_ (válaszként erre: 22. - 2ac8ed4feb)
2012. dec. 17. 13:19
Köszönöm szépen,nagyon kedves vagy
27. Tavirózsa :) (válaszként erre: 1. - Christin_)
2012. dec. 17. 13:16

Hát én nem akarlak elkeseríteni, de ez nem úgy néz ki, mint ami hosszútávú lesz már ezután.

Tudom, hogy nagyon nehéz..., de muszáj tovább lépni.

Talán most hihetetlen, de leszel te még boldog! :)

26. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 24. - 4fbd4b2862)
2012. dec. 17. 13:13
Basszus nekem is pont ez járt a fejembe?:(
25. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 23. - 34c48a3825)
2012. dec. 17. 13:12
Kineziológus jobb lenne szerintem:)Természetesen jó!:)
2012. dec. 17. 13:12
Szia Christin!Addig oké a dolog,míg azt mondod,hogy Ő a társad,DE neki,Te vagy vajon a társa?Megkérdezted tőle,hogy miért hozott ilyen döntést egyedül?Azért általában meg szokták beszélni a párok,nemcsak úgy bejelenteni...mert nekem kicsit olyan,mintha menekülne ebből a kapcsolatból!Lehet rosszul látom.
23. 34c48a3825 (válaszként erre: 20. - Christin_)
2012. dec. 17. 13:10
A legjobb szándék mellett menj el egy-két beszélgetésre egy pszichológushoz. Segít majd rávilágítani arra, hogy miért nem tudsz a magad támasza lenni, miért erre a fiúra vetítesz ki mindet és az miért káros a számodra. Sok szerencsét!
2012. dec. 17. 13:10
Christin!Nem maradsz egyedül!Most úgy érzed,de fel kell állnod!Fiatal vagy,erős vagy és valakinek még nagy szüksége van Rád,ha nem is a mostani párod személyében!Lehet,hogy hülyén hangzik így ismeretlenül,de nekem bármikor írhatsz ha gondolod,és ha tudok segíteni,csak szólj!Ezért vagyunk!Ölelés!!
21. Christin_ (válaszként erre: 18. - 2ac8ed4feb)
2012. dec. 17. 13:10
A másik nő kint van évek óta,ő szervezi neki az utat.Én is ezt mondtam neki,de nem tudom mi van a fejében,mért mondja hogy szeret? Azt mondja,hogyha én is szeretem megvárom,de lehet,hogy csak hosszú hónapok múlva mehetek utánna.Hozzáteszem nemigen jönne haza,csak ünnepekre.Ez így már nem kapcsolat szerintem.
2012. dec. 17. 13:06

Köszönöm mindenkinek a választ.De nem párkapcsolat függő vagyok,csak apukám 5 hónapja ment el,és igen,nem tudtam feldolgozni.A család szétszakadt,én egyedül maradtam.Egy ember tartja bennem még a lelket,és az a párom.Ezért félek olyan nagyon.És igaz,ha szeretne magával tudna vinni,hiszem havi 5000 ezret fog keresni,és csak a kaját kell megvennie magának. Itt a kérdés,hogy akar e,ezt tudom.De én itthon szeretném tartani,akármilyen önző dolog is.Mert csak ő van nekem. A társam a barátom a mindenem.Ő az akiért még tudok mosolyogni.Végignéztem ahogy meghalt az apukám,de azt nem tudom végignézni,ahogy elhagy a szerelmem.

Az előző hozzászólásokra is tudok válaszolni.Idegösszeroppanás,mikor a szervezet aktívan reagál egy sokkos lelki tarumára.google-ban meglehet nézni.elmúlik,hiszen csak roham.A pánikroham az,mikor görcsbe áll az egész test,és nem kapsz levegőt,és fuldokolsz mint egy asztmás.Dokihoz azért nem megyek,mert egyszer még kapcsulatunk elején külön kellett volna menünk a pénz miatt.Akkor még nagyon szerelmesek voltunk.Mind a ketten zokogtunk,akkor is kaptam egy pánik rohamot,elmentem dokihoz,teleakart nyomni gyógyszerekkel,hogy aludjak egész nap,és beakartak zárni. Ez nem segítség.2 ember hallgatott meg az életem ben,és segített.A mamám,és apukám.Apukám már nem tud segíteni,a mamám szívbeteg.Nem tudnám elviselni ha az én gondom miatt őt is elveszteném.

Várom még szívesen a hozzászólásokat,mert ezektől függetlenül rettegek,hogy egyedül maradok.:(

19. 2ac8ed4feb (válaszként erre: 17. - Judit36)
2012. dec. 17. 13:03
Így van!Nem azzal a másik nővel akar ott új életet kezdeni?Muszáj volt megkérdeznem:(
2012. dec. 17. 13:02
Az a másik nő?Ő is melozni megy Vele?Mert ezzel az erővel Téged is vihetne!:(
2012. dec. 17. 13:01

Teljesen egyetértek az előttem szólók azon részével, akik arra biztatják a fórumindítót, hogy engedje elmenni a fiút..sőt, én magam küldeném el a helyében.


De!


Egészen pontosan a segítség kérése erre vonatkozott : ".De mit tegyek,hogy maradjon?Hogy megtudjam akadályozni?"


Kedves Christin_ !


Tényleg komolyan gondolod, hogy akinek ilyen súlyú tervei vannak nélküled (mert azért egy külföldi út nem egy ruccanjunklevidékre dolog), érdemes feltartóztatni, továbbra magadhoz láncolni? Ejnye :(


Én megértem a gyászt, értem a ragaszkodásodat is, de könyörgöm ! ne mindenáron és ne ahhoz, aki kívülálló szemével nézve egyáltalán meg sem érdemel Téged.


Szóval véleményem az van, de azzal kapcsolatban, hogy hogyan tartsd őt magad mellett, nem tudok és nem is szeretnék ötletet adni :(

16. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Christin_)
2012. dec. 17. 12:55
Lassan de biztosan barátkozz a gondolattal! Erőt és kitartást hozzá!
15. 34c48a3825 (válaszként erre: 11. - Tűzijáték!)
2012. dec. 17. 12:52
NEM ez jelenti a kezeléseket kizárólag.
2012. dec. 17. 12:51
Engedd el végleg. Nehéz, de csak jobban tönkreteszed magad
2012. dec. 17. 12:51
Szerintem is egy jó szakember a megoldás de nem feltétlenül pszichiáter... Először mindenesetre magaddal foglalkozz, ha a párod menni akar engedd. Tudom, hogy nehéz de ha két éve vagytok együtt és mégis el akart hagyni mert meghalt az Édesapád és Te gyászolod Őt akkor nem állítanám, hogy szeret Téged. Ennek fényében pedig nem érdemel meg. Szóval engedd el, és szedd magad össze. Építsd fel újra az életed aminek TE vagy a középpontja és nem egy pasi. Ez nagyon fontos. És akkor meglátod másképp látod majd a kapcsolataidat is :) Sok sikert :)
12. Astaroth (válaszként erre: 8. - Tűzijáték!)
2012. dec. 17. 12:46

Nemcsak pszichológus, meg pszichiáter létezik (különben is ilyen esetekben általában a pszichiátert megelőzi a pszichológus - pszichiáterhez akkor kerülsz, ha már komoly bajod van és gyógyszert kell rá felírni), hanem például kineziológus is, illetve amennyire én tudom a természetgyógyászatnak is vannak erre szakosodott vállfajai (pl. Bach-virágterápia). A terapeuta pedig soha sem arra hivatott, hogy megoldja helyette a problémát, hanem hogy utat mutasson, tanácsot adjon.

A problémát továbbra is neki kell megoldania.

2012. dec. 17. 12:43

Igen, a pszichiáter ír fel gyógyszert, aztán újabbat, aztán újabbat, aztán így tovább.

Pontosan mit is jelent a pánikroham?

10. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 9. - 34c48a3825)
2012. dec. 17. 12:36
Az apukája nem 2éve halt meg,a barátjával van 2éve.
9. 34c48a3825 (válaszként erre: 8. - Tűzijáték!)
2012. dec. 17. 12:34

Azért, mert ha valaki nem tud egy érzelmet feldolgozni, annak ez a NORMÁLIS módja. Ugyanis az egy orvos, aki SEGÍT megélni, HELYESEN megélni az ilyen érzelmeket.


Ugyanis aki azért kap pánikrohamot, mert két évvel az apja halála után a pasija el akar utazni, az az egyedül nem megy-kategória. Fogproblémával fogorvoshoz megy az ember, az ilyennel pedig pszi-hez.

2012. dec. 17. 12:30

Miért kell mindjárt pszichiáterhez küldeni?

Ebben a helyzetben ezek teljesen normális emberi érzések. Az a baj, hogy manapság "nem divat" megélni az érzelmeinket, mert ciki, mert nem érünk rá, mert öntudatosak vagyunk, stb.

Ha nem foglalkozunk magunkkal, ha nem merjük átélni/megélni a negatív történéseket is, az baj.

2012. dec. 17. 12:22
Szia!Szerintem hagyd menni..,Később úgyis kiderül,hogy lehet e még folytatása.Mindenesetre,én elgondolkoznék a helyedben,hogy valóban szeret e,ha"a gyász miatt majdnem elhagyott"
2012. dec. 17. 12:20

Én - teljesen jó szándékúan - azt javaslom, hogy keress egy orvost vagy terapeutát. Nem akarlak megbántani, de szerintem édesapád halálát se dolgoztad még fel teljesen, kavarog benned rengeteg dolog, amit nem tettél helyre és könnyen előfordulhat, hogy egy olyan emberhez ragaszkodsz, akihez nem feltétlenül kéne. Megértem, hogy félsz, ezen nincs semmi szégyellnivaló, ahogy azon se hogy segítséget kérsz. :)

Vannak dolgok, amiket az ember egymaga nem tud megoldani, nem azért mert gyenge vagy buta, egyszerűen csak nem találkozott még olyannal. Szerintem kérdezz körbe a baráti körödben, de biztos itt a Hoxán is akad olyan, aki tud ajánlani neked egy jó szakembert. És ezt azért javaslom, mert ha magadban nem rendezed a dolgokat, ha nem tudsz a saját lábadon egyedül megállni, akkor mindig ki leszel szolgáltatva másoknak és még rengeteg fájdalmon és csalódáson fogsz keresztül menni. Persze ez így most biztos félelmetesnek hangzik, de egy jó szakember egy jól összeállított terápiával nemcsak a tragédiád feldolgozását fogja tudni elősegíteni, de megismerteti veled önmagadat, a képességeidet és azt, hogy egyedül is tudsz boldogulni ebben a világban. :)

2012. dec. 17. 12:19

Idegösszeroppanás nem olyan, hogy másnapra meg elmúlik.


Menj el pszichiáterhez, ez nem normális, amit leírsz!

2012. dec. 17. 12:19

szerintem pedig jobb ha hagyod elmenni, és megpróbálod önmagadban megtalálni a középpontot. nincs rosszabb annál, ha engedjük, hogy ennyire kiszolgáltatottá váljunk.

lehet kezdetben nehéz lesz, de aztán valószínűleg jön a nagy levegő, és a megkönnyebbülés, hogy már nem használnak ki. elég szomorú, hogy pont amikor a legnagyobb szükséged lett volna rá, akart elhagyni.szerintem nem sok értelme van ragaszkodni, mert csak időhúzás lesz, hogy mikor fog elhagyni. illetve ahogy olvasom soraid bizalom nem igazán van meg köztetek, pedig a kapcsolat alapja nem más mint a bizalom.

3. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - Christin_)
2012. dec. 17. 12:19
Ne haragudj, hogy ezt mondom... de mi az, hogy nem vihet? Ha szeret, akkor igenis VIHET! Olyan nincs, hogy ő megy, te maradsz!
2. zzmm
2012. dec. 17. 12:18

Hagyd elmenni. A kapcsolatfüggőségeddel megfojtod őt.

Építsd fel a saját életed, ami csak a tiéd és amiben boldog vagy, másoktól függetlenül és éld azt. Ne az övét..

Ha lesz közös életetek, akkor az úgyis kiderül.

2012. dec. 17. 12:11
A párom pár napja jelentette be,hogy külföldre megy,és engem nem vihet állítólag.A hírtől idegösszeroppanást kaptam először,másnap pánikrohamom lett.Nemrég halt meg az édesapám,aki a legfomtosabb ember volt számomra,és én találtam rá haláltusájában,el se köszönhettem :( A párom 2 éve van velem,de a gyász túl sok volt neki. A gyász miatt majdnem elhagyott,de újra próbálkoztunk,és szépen feljőldtünk.De csak addig a pillanatig még a pénz fontosabb nem lett neki :( Én feladtam az otthonom és az életem miatta.Vidékre költöztem pestmegyéből,és az életem szép lassan összeomlott.Maradtam,mert szerettem,és ő érdekeit néztem egész kapcsolatban.Most,hogy minden elveszett,a barátaim a munkám a családom az iskolám,és csak ő van,nem tudnám elviselni,hogy elmenjen.Nem tudnék hónapokat várni rá,mert egyszer 2 hétbe is majd belebetegedtem.Szükségem van rá,melette álltam,mégis menni akar.Állítólag szeret.De mit tegyek,hogy maradjon?Hogy megtudjam akadályozni?Apukám után csak ő maradt.:( Belehalok ha itt hagy.Segítsetek kérlek! (ráadásul egy lány intézi neki,aki olyanokat ír neki,hogy odakint úgyis találkozunk eleget...)a párom azt mondja a lány nem érdekli,és van férje.De bízzak benne? Töbször is a szemembe hazudott,de csak azóta hazudik mióta apa elment.Addig őszinte kapcsolatunk volt. Segítsetek kérlek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook