Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van valaki, aki hitel nem fizetése miatt elveszítette a lakását vagy házát? fórum

Van valaki, aki hitel nem fizetése miatt elveszítette a lakását vagy házát? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2013. márc. 23. 20:54
ezt én semértem,de még annyi,hogy tíltják mindkettőjük fizetését!
2013. márc. 23. 20:41
:S ha fedezi minek vonták bele a lány lakását is? ezt nem értem:/
2013. márc. 23. 20:30
most pont a szomszédomnál van ilyen jellegű baj.ketten vannak testvérek,egy fiú és egy lány.van a nevükön egy közös ingatlan.arra a fiú vett fel hitelt a lány tudtával természetesen.egyikük sem abban az ingatlanban él.a fiú önkormányzati lakásban lakik, a lánynak van külön ingatlana.a fiú nem tudja fizetni a hitelt,már árverés alatt van az ingatlan.az önkormányzati lakással nem tudnak mit kezdeni,így a lány lakásának a tulajdoni lapjára is ráterhelték.a közös lakás értéke 8millió,a felvett hitel 4millió.bőven fedezné a tartozást,de a lány lakását is belevonták,ami12millió.
2013. márc. 23. 20:19
de a szerződésben ez áll: a jogosult(bank) kielégítési jogát úgy is gyakorolhatja hogy a zálogtárgyat (ahol az ismerős címe szerepel) magam értékesíti vagy a zálogtárgy értékesítésére záloghitel nyújtásával vagy árverés szervezésével üzletszerűen vagy hivatalból foglalkozó személynek megbízást ad. itt mindig a kötelezett ingatlanjáról ír a szerződés hogy nem adhatja el nem adhatja bérbe bank engedélye nélkül. az adós én ingatlanomról nem is esik szó benne. akkor azt nem kéne tartalmaznia a szerződésben ha az adósnak van ingatlan vagy ingóság a nevén azzal is felel? ilyenről nincs szó. a jelzálog bejegyzésével törlésével érvényesítésével kapcsolatos költségek a kötelezettet terhelik. kötelezett pedig az ismerősünk. az adósról alig írnak v.mit.
2013. márc. 23. 19:57
hát akkor a legrosszabra számíthattok.most,vagy egyben kell letenni az elmaradt összeget(ami szerintem kizárt),vagy folytatják az eljárást.feltesznek a bar listára,teljesen ellehetetlenítik az embert,mint írtam ráterhelik a ti házatokra,és a végén az árverés!!!!!
2013. márc. 23. 19:53
nem mert kaptunk levelet a banktól hogy elvan maradva a törlesztés x összeggel. szerintem ebben az évben még nem lett utalva oda pénz.
2013. márc. 23. 19:46
de azért csak fizetik a saját házukon a hitelt?tudniuk kell,hogy minek hova megy ki a vége!!
2013. márc. 23. 19:40
2006 ban vettek fel hitelt a lánya nevére de a mi házunkra amiből mi is kaptunk pénz azt törlesztjük rendszeresen abba pár alkalommal adtak is. 2011 ben vettünk fel pénzt az én nevemre és az ő házukra. azt is múlt évben mi fizettük csak, ők sosem. elmentünk hozzájuk hogy fizethetnék az ő házunkon levőt mi meg a sajátunkon levőt. azt mondták tudjuk hogy nem igazán adtunk bele majd ha lesz pénzünk törlesztjük.
2013. márc. 23. 19:37
ugye azt tudod,hogy mivel a ti nevetek szerepel a hitelen,azért rá fogják terhelni a ti házatokra is.még akkor is,ha fedezi a felvett hitel a ház értékét!
2013. márc. 23. 19:35
ja már értem.hogy lehetett más nevén a ti házatokra hitelbe belemenni a mai világba?még családon belűl sem szabad!!!!!
2013. márc. 23. 19:31
akkor a ti neveteken van a hitel,és ők a kezesek?
2013. márc. 23. 19:16
a két ház közül az az értékesebb. mert ismerőssel lett felvéve mindkét hitel. kapott mindkettő pénzből de ő sem egyikbe se másikba nem törleszt még az elején törlesztett pár alkalommal. már egyikbe sem segít és haragba lettünk. kettő ház törlesztést meg nem tudjuk ha meg gebedünk se. így ami az ő nevével a mi házunkra van felvéve azt törlesztjük ami az én nevemen van de az ő házukra azt mondtuk hogy fizessék ők mert eddig abba is mi adtunk de már nem tudjuk a 2őt törleszteni:S amikor náluk voltunk és szó volt róla annyit mondtak tudjuk hogy nem adtunk bele majd törlesztjük ha lesz pénzünk. ennyit mondtak.
90. a0c1361e44 (válaszként erre: 86. - 4aa8a9af83)
2013. márc. 23. 19:03
Ha elárverezik a házat, amin az a hitel van, amit nem fizetsz és annak ára fedezi a tartozást, akkor ezzel vége van az eljárásnak, de ha kevesebb, akkor a fennmaradót ki kell fizetni, ha nem fizeted ki, akkor sajna a tulajdont vihetik...
2013. márc. 23. 18:58
arra ugyan úgy ráfogják terhelni.ha neked 8 hiteled van,és nem fizeted,mind a 8-at rá fogják terhelni,és a végén árverezni.
2013. márc. 23. 18:55
de a sajátjára azért nem vett fel hitelt mert arra már volt felvéve és még törleszti csak más banknál van felvéve rá hitele.
2013. márc. 23. 18:52
mindkettőt elviheti!sajnos!
2013. márc. 23. 18:49
Ha valakinek van saját háza de nem a saját házára vette fel a hitelt hanem más házára ha nem törleszti a hitelt aki felvette elviheti e a bank a házát vagy csak azt amelyikre felvette?
85. a0c1361e44 (válaszként erre: 84. - Vic66)
2013. jan. 3. 18:05

Én nem ügyintéző vagyok. Nem hiszem, hogy tudnám csinálni...Sőt biztos vagyok benne, hogy nem tudnék nem igazat mondani.


És igen, lehallgatnak minket, olvassák az emaileket és titoktartási nyilatkozatot írnk alá, amely természetesen nem csak a munkaviszonyra vonatkozik. Persze sok esetben ez jó, mert bizonyító erejű egy-egy beszélgetés, illetve kibúvó nekünk kicsiknek a felelősség alól. Hiszen mi csak "végrehajtók" vagyunk...


Kívánom sikerüljön, amibe belekezdtél!

84. Vic66 (válaszként erre: 83. - A0c1361e44)
2013. jan. 3. 16:11

Persze, hogy nem így írták sőt, most le is tagadják. Szeptember óta folyamatos levelezésben állok a bankkal és felháborít, hogy milyen hülyére vesznek. Egyik mondattukkal cáfolják a másiket úgy csűrik csavarják a dolgot ahogy nekik éppen jó még arra sem figyelnek oda, hogy ne kerüljenek saját magukkal ellentmondásba. Az első folyósítási értesítőn május 4.ei dátum van, megvan nekem az eredeti amit akkor ténylegesen kiküldtek AZ ELSŐ TÖRLESZTÉS LEVONÁSA UTÁN!!!! Most küldtek egy másolatot erről az értesítőről amin meg van hamísítva a dátum, 2007. 04.17 van rajta. Értek a számítógéphez valamennyire, tudom, hogy csak átírják a dátumot és azt elmenti, ennyi. Kérték, hogy küldjem el a másolatot, hogy kivizsgálhassák az ügyet de nem küldöm, fölösleges nem tudom bebizonyítani, hogy mit gondolok erről. Majd a bíróságon megmagyarázzák!! Csak ebből is látszik, hogy semmitől sem riadnak vissza és minden törvénytelen dolgot megtesznek, mintha rájuk semmi nem vonatkozna. Megtaláltam fészen az ügyintézőnket aki már nem dolgozik évek óta a bank szakmában mert " nem tudta teljesíteni a havi 25 milliós hitelkihelyezést!" Ő is írta, hogy sokmindent nem tudtak de .....! És érdekes dolgokat írt! Be lesz idézve tanunak a tárgyalásra. Rendes volt mert elvállalta.

A fejleményekről nagyon szivesen beszámolok de még csak most kezdtünk bele. Nov 20.-án lett megírva a kereset levél utánna lett beadva még nem kaptam papírt a bíróságról, hogy befogadták vagy valami. Szóval nem mostanában lesz, hogy infóval tudok szolgálni.

Egyébként a legjobb barátnőm is a bank szakmában dolgozik és tudom, hogy Ti ( már ha ügyintézőként dolgozol ) nem tehettek semmiről és nektek sem könnyű! Ki van adva az ukáz, hogy mit kell mondani és mit nem stb. Sőt nekik még az e-mailjüket is figyelik és a telefonjaikat is lehallgatják. Már mint a vállalatit!

83. a0c1361e44 (válaszként erre: 81. - Vic66)
2013. jan. 3. 15:46

Nem, sajnos nem tudok mindent. Ez van. Lehet, hogy nagyobb emberek tudnak, de én nem és még sokan nem tudunk sok mindent.

Te egy deviza alapú hitelt vettél fel, ahogy írod 5.850.000 Ft, amelynek a devizában nyilvántartott értékét kell megfizetned, ami a mai árfolyamon sokkal több, mint ami akkor volt.

Nehogy azt hidd, hogy én ezt helyesnek tartom, de sajnos nem látok lehetőséget arra, hogy ezekből a hitelekből a kis emberek jól kiszálljának.

Remélem a feljelentésed vagy minek nevezzem sikeres lesz. Légy szíves írd meg mindenképp a végeredményt, hogy lássuk milyen lehetőségek vannak.

Egyébként a tájékoztatóban ha egyértelműen benne van, hogy 10-15% árfolyam változás lehetséges csak, akkor van remény talán, de nem hiszem, hogy ezt így írták volna....

82. Vic66
2013. jan. 3. 14:10
Budapest bankkal szemben is született már rész itélet. Semmisnek itélte a bíróság a szerződést mert nem volt benne, hogy mekkora törlesztőt kell fizetni. Az csak a folyósítási értesítőben volt benne ami elvileg a szerződés része de a bíróság a bank ezen érvelését elutasította mondván, hogy nem látja rajta az adós aláírását és még csak nem is ajánlott levélként küldte meg a bank az értesítőt az ügyfélnek, tehát az vagy megkapta, vagy nem!
81. Vic66 (válaszként erre: 76. - A0c1361e44)
2013. jan. 3. 14:05

Szia. Nem csak az árfolyam emelkedés miatt lett magas a törlesztő hanem mert 200 frankkal kezdtük a törlesztést és már 360 frankra emelte a frank a részletet miközben a svájci alap kamat 0 azaz nulla közelében volt és volt 0 is jelenleg meg minuszban van!

Az árfolyam kockázatra 10-15%-ot mondtak, vagyis félre lettünk vezetve. Nem is mondhattak mást hiszen volt intervenciós sáv!!!!! De ennek tudatában (10-15 %) vállaltuk az árfolyam kockázatot!

Azért nem forint hitelt vettem fel mert egy óráig ecsetelték, hogy mennyivel jobb a CHF hitel. Nem ragoznám ezt tovább! Szerintem tudsz mindent csak nem vállalod fel!

Semmit nem tudok tenni a hitellel mert nem voltam jogosult semmire! Mindig azt mondták, őket idézem: ez egy rossz konstrukciós hitel!!!!!

Már beadtuk a bíróságra a keresetet! És nagyon sok hiba van a szerződésben. Nem csak a miénkben MINDBEN!!! Ez egy előre eltervezett átverés volt. Ezek nem kölcsön szerződések henem "befektetési szerződések" !!!

Ami még érdekes, hogy amikor adták a hitelt akkor osztotta mikor meg nekem kell fizetni akkor szoroznak???

5.850.000-et vettem fel és és a szerződésben azért írtak 10%-kal magasabb chf összeget mert nem tudták a kifizetés napján ez a forint összeg mennyi chf-lesz. Tehát a foriunt volt a lényeg amit chf-ben tartanak nyilván! Ezek ismeretében a jelenlegi kb 230 forintos árfolyamon a tartozásom nem 39.000 chf hanem csak 26.000! Legalábbis ha a felvétel körülményeit figyelembe vesszük de erre már az ügyvédek is rájöttek, hogy mekkora dupla csavar van ezekben a hitelekben és a keresetekbe is bele vették! Árverezni már nem nagyon tudnak a bankok mert nincs aki megvegye a házakat! Letíltani ekkora összegnél meg nem fognak tudni mert nem lenne elég az egész életem, hogy kifizessem. ( ezt még másfél éve mondta egy ügyintéző, hogy valószínű nálunk a bíróság nem fog kereset letíltást megítélni! ) A bak próbálkozhat letíltással de nem értem, hogy mi alapon hiszen a nyilatkozatomat visszavontam!!! A munkáltató pedig ezeket a próbálkozásokat elutasítja!

Ha bank szakmában dolgozol akkor Te mindent tudz! Legalábbis amiket nektek elmondanak. Segítened kellene hiszen tudnod kell, hogy mekkora csalás és átverés volt ebben!

80. 91d4989ab9 (válaszként erre: 76. - A0c1361e44)
2013. jan. 2. 08:38

most nyertek egy pert egy bank ellen, nézzetek utána



a bíróság semmissé tette egy vállalkozó 21 milliós devizahitelszerződését mert szerinte nem volt fer a bank részéről a szerződés



ennyit tudok róla csak

79. szöszke40 (válaszként erre: 78. - A0c1361e44)
2013. jan. 2. 07:12
Már mindenhonnan elküldtek a francba! Egy vasat nem adnak mert felmondták gyorsan a biztosítási szerződést nem fizetés címen! A röhej még az hogy mikor megtudtam ezt is fizette A nyukám,csekkel nyomás befizettem,de azt mondták már késő.2hetet elcsúsztam,szerződés felbontva..és ügyvéd sem tesz már semmit...senki semmit..
78. a0c1361e44 (válaszként erre: 77. - Szöszke40)
2013. jan. 2. 07:04

Ezek szerint felesleges volt biztosítási díjat fizetni.

Ezt viszont meg lehetne kifogásolni. Biztosítást pont azért fizetünk, hogy baj esetén ne leygen gond. Pl. az örökös nem hitelt örököljön.


Én most csak a hitelfedezeti biztosításra gondolok, amely csak arra fordítható, hogy a hitel kiegyenlítsék belőle.

77. szöszke40 (válaszként erre: 65. - A0c1361e44)
2013. jan. 2. 06:56
Biztosítás?? Volt..de olyan hogy seggreültem mikor átnéztem! Anyukám szerintem nem figyelt oda mit ír alá,mibe ment bele,mert a biztosító úgy állapította meg hogy 65.évét betöltött személy esetében halálesetre már nem fizet,vagyis csak baleseti rokkantságra megállapított összeget...de még azt sem adtak,mivel 2héttel elmaradt a befizetés..Nem tudtam hirtelen akkor a nagy baj közepette mit fizet,mennyit és mire kinyomoztam késő volt..egy vasat nem fizettek utána sehonnan!!!
76. a0c1361e44 (válaszként erre: 72. - Vic66)
2013. jan. 2. 06:45

Igen, bankszférában dolgozok, de nem hiszem, hogy rosszat írtam volna.


Tudom, hogy az árfolyam emelkedés miatt horribilis lett a fennálló tőke tartozás, hiszen közel megduplázódott az árfolyam, de sajnos azt is aláírjuk a hitel felvételekor, hogy megkaptuk a megfelelő tájékoztatást az árfolyamváltozás kockázatáról, amivel nyilatkozunk, hogy tudjuk mit jelent ez. És tudjuk is.


Gondolom azért nem forint hitelt vettél fel, mert nem feleltél meg a feltételeknek. Sajnos ez ilyen. Nagyon sajnálok mindenkit, de a bank csak vissza akarja kapni a kihelyezett pénzét kamatokkal együtt.


Nem tudod átváltani a hiteledet forintra, vagy rögzített árfolyamos konstrukcióra nincs lehetőséged? Vagy még van az eszközkezelő is... Az a baj, hogy ha kiraknak a lakásból, akkor is megmarad a tartozás nagy része, hiszen annyiért nem tudják elárverezni a lakást, mint amennyi fennálló tartozásod, így a probléma megmarad és azt bármikor letilthatják.

Természetesen feljelentheted a bankot és ha megteszed én drukkolok, hogy nyerd meg, de sajnos és sok esélyt nem látok erre. Biztos vannak olyan esetek, amikor megnyerhető egy ilyen per, de általában sajnos azt gondolom, hogy nem. Szerződés volt, amit aláírtál, nem teljesítettél...

75. Vic66
2013. jan. 2. 06:43
Ezek mind forint hitelek, kettős könyveléssel.
74. a0c1361e44 (válaszként erre: 71. - Firpo)
2013. jan. 2. 06:36
Biztos volt. Egy banknál nem 100 EURÓ van, hanem ennek sokszorosa.
73. Vic66 (válaszként erre: 69. - Firpo)
2013. jan. 2. 00:21
Tuti, hogy nem volt. Nincs annyi frank svájcban kibocsájtva amennyi frank tartozás van Magyarországon! Erről már nem egyszer szó volt.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook