Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? fórum

Nem lehet, hogy jobban jár az aki marad a magánnyugdíjpénztárban? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
371. viliflora (válaszként erre: 370. - Zsanci79)
2010. dec. 10. 00:05

:-))))

Majd azért visszanézek néha hogy álltok.

Én sajna semmi értelmeset nem tudok hozzáfűzni, nem az én területem:-)

370. zsanci79 (válaszként erre: 369. - Viliflora)
2010. dec. 10. 00:03
Megnyugtató választ az Atyaúristen sem fog tudni adni ebben a kérdésben. Csak Selmeczi Gabika :DDDDDDDD
369. viliflora (válaszként erre: 368. - Zsanci79)
2010. dec. 10. 00:01

Mi se döntöttünk még a férjemmel. Aza baj, hogy valahogy sejtem az én mnyptáramtól nem fogok kapni megnyugtató válaszokat a kérdéseimre, túl kevés az idejük a tájékoztatásra és a meggyőzésre.

Férjem ötlete: ő marad én megyek az államiba:-)))

368. zsanci79 (válaszként erre: 365. - Viliflora)
2010. dec. 9. 23:53

Szia!:)

Sajnos még én sem tudom, hogy fogok dönteni.

"A pénztári szektorban dolgozó névtelenséget kérő forrásaink szerint ha az Alkotmánybíróság most nem segít, akkor biztosan vége a kasszarendszernek, más lehetőség nincs."

367. zsanci79 (válaszként erre: 366. - 480b578442)
2010. dec. 9. 23:50

Ez azért nem igaz:) Ott dolgozom, úgyhogy eléggé belelátok (nem üzletkötő vagyok).

A modern életbiztosítások befektetés alapúak. Bármikor portfóliót válthatsz, stb. maximalizálhatod a nyereséged, ha egy kicsit értesz hozzá, vagy a tanácsadód is olyan! És a tőkéd itt is megmarad, azért van a garancia! És nem beszélve az életbiztosítási szolgáltatásról, ami ugye bankbetét esetében nincs, de bármikor történhet veled valami.

Szóval mindenről más képet ad az aki benne dolgozik:) Én is másmilyennek képzeltem.

Ezek a biztosítások már szinte teljesen ugyanolyanok mint a bankbetétek, sőt, jobb hozamokkal, megspékelve a biztosítással. És természetesen itt is van elehtőség egyszeri díjas biztosításra, ami azt jelenti, hogy a megtekarított pénzedet egy összegben beteszed 2, 5, vagy akárhány évre és azt forgatják. Szóval széles a lehetőségek tárháza

366. 480b578442 (válaszként erre: 364. - Zsanci79)
2010. dec. 9. 23:12

Ú szerintem az nem jó ötlet.

A biztosítóktól nagyobb sóher nincs.

Mire lejár olyan szépen lemorzsolódik a pénzed ilyen-olyan egyébb költségekre, értékkövetésre hogy azt sem kapod vissza vagy nem fog semmit érni amit befizettél.

Én olyan értkpapírokra gondoltam ami 1 -2 éves lejáratú és ha valami történik bármikor kiadják legfeljebb azt a marha magas kamatot bukod de a tökéd megmarad.

365. viliflora (válaszként erre: 364. - Zsanci79)
2010. dec. 9. 23:11

Szia!


Hát itt vagy:-)))

Ha kiderül (maradjak vagy menjek a mnypénztáramtól), akkor értesíts:-))))

364. zsanci79 (válaszként erre: 363. - 480b578442)
2010. dec. 9. 23:00

így igaz. én most életbiztosításban gondolkodom, megvárom hogy mennyi lesz a fizetésem, mert egy portálon plusz 10 ezer, a másikon meg csak plusz 2 ezer a többlet a kalkulátor szerint.

Osztok, szorzok, és szerintem elindulok ebben az irányban. Nálunk van olyan befektetéses konstrukció, amelyben 98%-os visszafizetési garancia van, ha bebuksz. Mindenféleképpen garanciásat kell választani.

363. 480b578442 (válaszként erre: 360. - Secret!)
2010. dec. 9. 22:54

Azért szerintem MÉG ennyire nem vészes a helyzet.

Valahol kell tárolni a megtakarításokat a párna alá csaknem teheted.El tudom képzelni, hogy a megtakarításokra is ráteszik a kezüket de csak bizonyos x összeg után, illetve ha csődbemegy a bank vagy az állam.Olyan betéti formát kell választani amire bizonyos összegig, hogy kiadják garanciát vállalnak.

362. zsanci79 (válaszként erre: 361. - Gica82)
2010. dec. 9. 22:15
Hát erre én is kíváncsi lennék. Nekem a pénztárnál sem tudták megmondani. Akkor ki?
361. gica82
2010. dec. 9. 21:11
Kérlek,valaki írja már le nekem hogy pl 350ezer ft-os hozamból mégis mennyi az a bizonyos infláció feletti összeg ami adott esetben felvehető lenne????nem százalékban hanem ft-ban!nagyon megköszönném mert nekem ez az egész baromira magas!
360. secret! (válaszként erre: 356. - Syria)
2010. dec. 9. 20:08
A javunkra soha nem akartak tenni semmit, csak a saját hasznukra. A banki dolog, pl. számlavezetési díj: 1.40 EUR, ahol én néztem. Én döntöttem, hogy magam gondoskodok a jövőmről. Állami felügyelet alá a tőzsdei nagy Rt-et. cikk jelent meg a bankweb oldalán. Talán el is kezdődött.....Ki kell venni a pénzed a magyar bankokból..Szerintem.
359. zsanci79 (válaszként erre: 358. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 9. 20:06
Ez baromság. Minek vonnánnak a 10% felett még 8-at. erről semmi törvény nem rendelkezik, és nem is hallottam ilyenről
358. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 353. - Zsanci79)
2010. dec. 9. 20:01
Pedig jelen pillanatban épp így áll a helyzet. Jövő év januárjától, amíg a magánnyugdíj pénztárakat nem szüntetik meg, de ugyanúgy levonják a 10%-on felül a 8-at, addig több lesz a nyugdíj miatti levonás, mint az szja.
357. zsanci79 (válaszként erre: 354. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. dec. 9. 17:20

Hát az én agyam ezt már tényleg nem veszi be, hogy ilyent csinálnának.

Nyugdíj adóvá keresztelik át a 24% munkáltatói járulékbefizetést, nem lesz új munkválalói adó.


Nem, csajok, ilyen nem lesz.....csak valami hasonló :DDDDDD Na jó, ez vicc volt

356. syria (válaszként erre: 342. - Secret!)
2010. dec. 9. 16:46

Az ötlet jó, utána is néztem. Egy szépséghibája van a dolognak.

Nem fizetnek annyival magasabb kamatot, ami kompenzálja azt az összeget, amit le kell perkálni amit akkor kell fizetni, amikor hozzá akarok jutni a pénzemhez (mindegy, hogy átutalás, vagy kp. felvét).


Csak akkor éri meg, ha a magyar betéteket a valóságban is veszély fenyegeti, nemcsak az én rémálmaimban. Illetve ha a tömeges betétkivonások nyomán a bankok tényleg emelni fogják a betéti kamatokat. De nézzünk már vissza: a bankok eddig mit tudtak elérni a mindenkor kormánnyal szemben a lakosság többségének javára?

2010. dec. 9. 09:37
Egyébként meg mostmár igazán kár találgatnunk, mindjárt szavaznak és kiderül, hogy mi is lesz pontosan (a következő variálásig)...
354. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 353. - Zsanci79)
2010. dec. 9. 09:34

:DDDDDDDDD


Ne légy könnyelmű, ilyen kijelentésekkel :DDD


Ugye beszéltek valami nyugdíj adóról is. Lehet, hogy a nyugdíj járulék 10%, az adó pedig 8% lesz.


Mit szólsz ehhez a "megoldáshoz"? :)

353. zsanci79 (válaszként erre: 350. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 8. 22:15
Hát nemtudom milyen bérszámfejtővel beszéltél, de én ezt akkor hiszem el ha látom. Mert ez már a teljes képtelenség. Arról van szó hogy a 10%-ot oda fizeti az ember ahol van. Nem lesz még plusz 8%, dehogy is. Itt valamit félreértelmeztek. Több lenne a nyugdíjjárulék mint az SZJA? Nem, ilyen nincs, és nem is lesz.
352. zsanci79 (válaszként erre: 351. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 8. 22:09
Hát pontosan ezt mondtam. Törvényt vár a pénztár. Abba biztosan leírják, hogy mennyi inflációt, meg stb-it lehet számolni. Úgy fogják csavarni, hogy még véletlenül se járjon jól a pógár!
351. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 347. - Zsanci79)
2010. dec. 8. 22:04
Azt nem tudom, hogy jól számoltad-e ki, sajnos nagyon valószínűnek tartom, hogy ha jól is számoltál, az mégsem annyi lesz, mert az Áfa, Béta, de még a Gamma is levonásra kerül belőle. Ki fogják találni, hogy ne annyi legyen. :-(
350. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 347. - Zsanci79)
2010. dec. 8. 22:03

Hát akkor egyszerű: annyival kevesebbet kap az állam, a mnyp-ak meg kifizetik a tagoknak a hozamot. Mit kell ezen vitázniuk? :-o


Én is így voltam vele, mint te, de mégis meglepődtem Matolcsy két nappal ezelőtti újabb nyilatkozatán, miszerint a magánnyugdíj pénztárakat jövőre meg is fogják szüntetni. Ez azt jelenti, hogy lehet ott maradni, de aki így tesz, az bukja is a zsét. Mindegy, mert akkor is bukod, ha nem nyilatkozol és automatice átmész az államiba. Tök mindegy. Szerintem. De az eljárás az felháborító! Újabb tüskék kerülnek az emberek bőre alá.


Még egy kis adalék a jó kedvemhez: ma beszéltem egy kedves ismerősömmel, aki jártas a bérszámfejtésben. Januártól esedékes nekem a Gyed, mert akkor lesz fél éves a kislányom. Elmondta, hogy a nyugdíjon felül, ami jövőre 10% lesz, ugyanúgy vonják majd a mnyp járulékot is, ami ugye 8%. Teszik ezt Matolcsy nyilatkozata ellenére továbbra is, tehát a nem létező mnyp-ba megy még 8% a pénzemből. Akárhogy is nézzük, eszerint a "nagyon magas" Gyedemből összesen 18% megy el nyugdíjra. A többi levonásra kerülő tételről már nem is beszélek. És én biztos, hogy nem kapok nyugdíjat..!

349. 2e0264df59 (válaszként erre: 348. - Boszi1968)
2010. dec. 8. 21:23

mert most kell nekik az a pénz amit a pénztárakba fizetünk.

miből kapunk nyugdíjat? garancia? Szerintem majd arra lesz garancia, hogy nem éljük meg a nyugdíj korhatárt....

2010. dec. 8. 20:13

én is magánnyugdíj pénztár tag vagyok.1996 óta.azóta

ha jól tudom már volt a fidesz is kormányon.érdekes akkor nem mondták senkinek hogy lépjen ki a magány nyugdíj pénztárból.akkor most hírtelen miért akarják az embereket rá kényszeríteni arra hogy lépjenek ki belőle.és ha kiléptetik az embereket,mi

a garancia arra hogy majd kapunk nyugdíjat.ez engem bizony elgondolkodtat.

347. zsanci79 (válaszként erre: 346. - Fa3d5b4d84)
2010. dec. 8. 20:07

De jól számoltam, hogy a tőke százalékában fejeztem ki?

Amúgy újjab fejlemény:

Magy a vita, mert a kormány nem akatja kifizetni a reálhozamot, hanem azt akarja, hogy a pénztárak fizessék ki.

De hát ők átadják az egész vagyont....

Szerintem ezt is azért találták ki most, mert rájöttek, hogy sokat kéne azért kiperkálni, nem biztos hogy olyan rosszul gazdálkodtak ezek a pénztárak. Ebből majd megint megy egy darabig a huzavona, és senki nem fogja látni ezt a pénzt. Én mindíg azt mondom hogy nem lepődök már meg semmin, de most megint meglepődtem.....

346. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 344. - Zsanci79)
2010. dec. 8. 19:54
A 39% az egész jó. :-)
345. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 342. - Secret!)
2010. dec. 8. 19:54
Ha mindenki kiviszi az országból a pénzt külföldi bankokhoz, méginkább a béka segge alá fogunk csúszni. Ez nem jó stratégia szerintem.
344. zsanci79 (válaszként erre: 341. - 222fc493d7)
2010. dec. 8. 16:09

Hát most én is megkérdeztem a pénztáramat, hogy mennyi az annyi....

Nem sok pénzem van eddig:( Sajnos ez is mutatja, hogy mennyi a keresetem. Igaz ebből a 12 évből volt 3 év minimálbér, mikor elkezdtem dolgozni, és hát akkor, 98-ban, 19000 Ft körül volt a minimálbér. Ebből valóban nem sok ment a számlámra. Meg voltam 1 évet legalább munkanélküli.


Arra nem tudtak választ adni, hogy mennyi a reálhozam, csak a hozamot tudták megmondani. Azt mondták, hogy 20.-a után keressem őket, akkor már meglesz a törvény, és meglesz az is, hogy hogy kell számolniuk a reálhozamot.

Számomra érdekes, hogy ezt törvény fogja kimondani? Én úgy tudtam, hogy a pszáf honlapján eddig is közzé tették a hozamokat, reálhozamokat. Azok csak számoltak valami alapján, nem?

Hát ha ezt valami törvény fogja szabályozni, akkor gondolom olyan szabály lesz, hogy ne sokat kelljen fizetni.

Amúgy én laikusként annyit számoltam, hogy az eddig befizetett tőkém 39%-a hozam. Lehet hogy nem is így számolják, sőt biztos. Én úgy számoltam, hogy a hozamot elosztottam az eddig befizetett tőkével, vagyis a befizettett járulékaim +39%-a van a számlámon most.

Most hogy ez sok vagy kevés....nemtudom

343. zsanci79 (válaszként erre: 341. - 222fc493d7)
2010. dec. 8. 15:47

reálhozamot veheted ki, ami az infláció feletti hozam.

Pont ma hallottam, hogy mégsem kell SZJA-t fizetni utána. Egy hete még kellett.....Ezek is úgy csűrik csavrják ahogy akarják. Ki tudja még mi lesz mire törvény lesz, hisz napról napra változik

342. secret!
2010. dec. 8. 08:33
A megoldás, NEM magyar bankban, tartani a pénzt, és ott kamatozzon, ezek után a bankok majd szorongatják a kormányt, és emelni fogják a banki betéti kamatokat, hogy újra bevigyék az emberek a pénzüket. Viszont pl. Ausztria bankjai megbízhatóbbak. Nem véletlen, hogy már itthon is elérhetők a fiókjaik, magyar nyelvű dolgozókkal és NEM véletlen, hogy kint, már a határtól kint vannak a plakátok, hogy hozd ide a pénzed, magyarul beszélünk... Ők már tudják és felkészültek a magyar ügyfelekre. Tipp: így a 20 %-os kamatadót is elkerülted.
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook