Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » (Nem) a ruha teszi az embert? fórum

(Nem) a ruha teszi az embert? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. máj. 17. 12:39

A ruha sokat tesz, de mindent. Régen úgy gondoltam, hogy semmit, de mára beláttam, hogy ez nem teljesen így működik. Sokan a márkás dolgokat nézik meg először, én az utóbbi pár évben tanultam meg így szemlélni a környezetemet, előtte fel sem figyeltem arra, hogy kin van x márkájú cipő, kabát, óra...


Nekem nincsenek márkás cuccaim, főleg turiból vásárolok. Igyekszem vasalt, tiszta ruhában megjelenni, és a színek összjátéka az, amit fontosnak tartok, valamint azt is, hogy mindenki a saját testalkatához mérten, igényesen legyen felöltözve. Emellett mindig megnézem, hogy mennyire ápolt a másik körme, le van-e pattogva a körömlakk a körméről, zsíros-e a haja, piszkos-e a cipője. Ezek sokat elárulnak. És nem szeretem az izzadság szagot sem, mint az igénytelenség egy formáját.


Kicsit elkanyarodtam a témától, bocsi. Összességében ennyi.

2012. máj. 17. 12:33
Másnk is volt ilyen tapasztalata mint nekem?
2012. máj. 17. 12:31
Ez nem semmi,hála az égnek nekem egy tapasztalt,segítőkész hölgyet sikerült kifognom.De azért a megfogalmazásod nagyon tetszik!olyan szókimondó :))))))))))
31. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 30. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 17. 12:25
Hogy az irodában csücsülő, ásványvizet ivó, és salátazabáló, vegetáriánusokról (max 2 hete, mert rájött, hogy az ücsörgéstől elhízott) nem is beszélek. Munkaügyi kp tele van hasonlókkal. Nemrég nem találta a nevemet a rendszerben, 60 telefonhívást megejtett, mert egy sima táblázatban nem találta meg. Aztán lejött a kolléganője, aki egy kattra megtalált. Már azt hittem azzal a készülékkel vágom fejbe, vagy beugrok és megkeresem magamat, nyomok én egy pecsétet, és végre hazajöhetek. :))))
30. cirmoscicajaj (válaszként erre: 29. - A93ca9f1c5)
2012. máj. 17. 12:18
Ahhoz értenek,csak az a baj,h egy számlát nem tudnak kiállítani,hiába tanulták (gondolom)vagy akkor éppen hiányoztak,a műköröm készítés miatt :)
29. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 26. - Gkreka)
2012. máj. 17. 12:15
Különben mennyi tapló eladó van. Hihetetlen. Főleg a fiatal csajok, akik egész nap ruhát hajtogatnak, a fene nagy büszkeségükkel. pl.: cosmos, miss flowers, mayo chix, stb...igazi miss puncik. blőee
28. Mr.President (válaszként erre: 18. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 17. 12:14
Ebből is látszik ,hogy már a pénztárcádba kutakodott. Azt feltételezte, hogy csóró vagy. A megrendelőim nagyobb része olyan egyszerűen öltözködik, hogy sokszor bizonytalanodok el én is, de nagyon rossz üzletpolitika így hozzá állni a vevőhöz. Én is vettem már plazmatévét melós ruhában. Meg is kérdezték, hogy elintéztem e már a hitelt :DD. Mondtam, nem. Nem szeretem a bankokat ,inkább kifizetném, ha lehet.
27. gkreka (válaszként erre: 26. - Gkreka)
2012. máj. 17. 12:12
jav : ránts
26. gkreka (válaszként erre: 25. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 17. 12:11

én sem szó szerint értettem :)))


egyébként rá se ránt, a történet őket minősíti, nem téged!

25. cirmoscicajaj (válaszként erre: 22. - Gkreka)
2012. máj. 17. 12:08

igen,majdnem olyan volt,csak a foglalkozásunk más :)

ja és én nem mentem vissza mutogatni a lóvét :)

mert annyira megbántva éreztem magam,h így lenézik az embert

24. Mr.President (válaszként erre: 14. - Mosolyka1111)
2012. máj. 17. 12:08
Ez tényleg jó példa volt.
23. cirmoscicajaj (válaszként erre: 20. - Mr.President)
2012. máj. 17. 12:07
Hát ez haláli...
22. gkreka (válaszként erre: 18. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 17. 12:05
kicsit Pretty Woman-es feeling...
21. 298b15dfdd (válaszként erre: 16. - Ee1dc9ba06)
2012. máj. 17. 12:02
Tudod még jó,hogy jól pespájzoltam magamnak,mert három éve csak bugyit,meg melltartót tudok magamnak venni.
20. Mr.President (válaszként erre: 13. - A93ca9f1c5)
2012. máj. 17. 12:01

Ez tetszik, el is képzeltem. Szóval megy a dögös leányzó kantáros kertészruciba, egy akár gárdista felvonulásra is alkalmas "cipőben", Váóó. Letámasztja a gereblyét és az ásót, enyhén odakoccintva a kirakatüveghez. Az Őr szigorú tekintettel méregeti,nem e bankrabló.

Nekem tetszik, az őr elég bal...sz lehetett, ha csak csinosan felöltözve látta meg a szépet:) Én azóta is, ha tehetem inkább játszó ruhába megyek bankolni. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem tisztelem a bankárokat, csak nem vagyok hajlandó a bakterom legszebb öltönyét felvenni a tiszteletükre.

19. 67c816cf2e (válaszként erre: 18. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 17. 12:01
Én már pedig azért is nézelődtem volna tovább, sőt fel is próbáltam volna egy párat, aztán közöltem volna velük, hogy egyik sem felel meg az igényeimnek! :)
2012. máj. 17. 11:56

És mi lett a vége? :)

Azért érdekel,h mit gondoltok mert,multkor különös dolog történt velem.Multkor bent voltam a Cs. center egyik elegánsnak mondható üzletében (melegítőben,sport cipőben,ez az én "stílusom")és a két eladó úgy nézett rám mint a véres rongyra.Megnéztem egy pár ruhát,(valamelyik több 10 ezres volt)mire szólt az eladó,h ne fogdossam össze a ruhákat.Köpni-nyelni nem tudtam.Nem vagyok én retkes!!!!A ruházati bolt nem azért van?????meg se kérdezték mit akarok,milyen ruhát szeretnék,egyeltalán mit keresek.pedig csak egy közelgö esküvöre akartam több ruhát vásárolni,de így biztosan nem ott fogok.Na ezért kérdeztem

17. 67c816cf2e (válaszként erre: 1. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 17. 11:51
Járhat bárki akármilyen márkás cuccba, ha nincs esze. Legyen stílusa, egyénisége...egyszerűen fogjon meg valamivel, de ne azzal, hogy mi van rajta! Mindig is letojtam, hogy kinek mennyi pénze van! :)
2012. máj. 17. 11:50

Amúgy ez az egyik leghülyébb közhely, amit valaha hallottam. Az eredete valószínűleg nagyon régre nyúlhat vissza, amikor csak szegény, meg gazdag ember létezett.

Mostmár azért egy szerényebb összegből is szépen fel lehet öltözni. Akár turiból is, vagy kínaiból is. És ismerek "gazdag" embert, izzadtságfoltos márkás ingben, szakadt márkás nadrágban.

2012. máj. 17. 11:50
Nagyon sokat számít.Szeretek csinosan öltözködni,ám az elmúlt hónapban kényszermunkára kényszerültem,eléggé koszosan jöttem hazafelé,biciklivel,és bizony nagyot estem.Senki nem állt meg az úton,úgy vakartam össze magamat...Otthon sírva meséltem a páromnak,és ő azt mondta,hogy lehet,hogy részegnek gondoltak:(
2012. máj. 17. 11:49

Szerintem is a ruha alapján ítélik meg az embert.

Rokon srác mesélte, (munkahelyre lazán, farmerban és pólóban, sportcipőben jár, tiszta, ápolt amúgy), hazafelé néha bemegy egy cukrászdába sütit venni. Az eladó csaj mindig hellóval köszön.

Egyszer ugyanez a srác (épp vizságja volt a főiskolán), ezért öltönyben-ingben-nyakkendőben ment be ugyanoda sütiért hazafelé.

Ugyanaz az eladónő "Mit parancsol uram, így uram, úgy uram."

Közben ugyanaz a laza, kedves, mosolygós fiú volt, csak más csomagolásban.

13. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 9. - Mr.President)
2012. máj. 17. 11:48
Ilyen sztorim nekem is van, pont bankos. Melóból hazafelé (kertésznadrág, acélbetétes bakancs, bank előtt leparkolt kerti számok) épp mentem pénzt levenni, de nem köszönt még az őr sem. Máskor utánam fordult, akkor viszont inkább el. :P
12. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 6. - Gkreka)
2012. máj. 17. 11:48
Kb. ugyanezt akartam írni:))
11. agis
2012. máj. 17. 11:47

Szemelyszerint azt gondolom, hogy az elso benyomas roppant fontos, ezert ha lehet, mindig igyekszem apoltan megjelenni mindenhol. A kulonleges alkalmakrol meg az ember altalaban elore tud, igy van ideje felkeszulni.

A hozzaszolasomban (az elozoben) arra probaltam ravilagitani, hogy a stilus nem feltetlenul penz kerdese, de abban biztos vagyok, hogy jobb anyagi helyzetben nagyobb korben tud valogatni az illeti mi is illik igazan az o stilusahoz, amirol kesobb aztan meg is itelik:)

2012. máj. 17. 11:44
Az ember legyen az alkalomnak megfelelően öltözve. Persze mindig lesz olyan nő, aki a piacra is kosztümben, kalapban parádézik, míg a másik "csak" farmerban, dzsekiben.
2012. máj. 17. 11:39
Szerintem is a ruha alapján ítélnek meg. Mondjuk amikor melós ruhába megyek végig egy bevásárló központon, vagy térek be egy üzletbe, nem mondanám, hogy emberszámba vesznek. Kicsit olyan érzésem van, mintha azt hinnék, hogy hajléktalan vagyok. Igaz, gyakran több pénz van nálam, mint az eladó fél éves bére :D Volt olyan is, hogy épp "csövesen" mentem be egy bankba. Az ügyintéző kisasszonyon láttam, hogy nem szimpatizál velem, másnap "rendes ruhában már más volt a helyzet, oda is adta a számát :) Számít a ruha!
8. Miss Angel (válaszként erre: 6. - Gkreka)
2012. máj. 17. 11:34
Na ez teljesen igaz!!
7. Miss Angel (válaszként erre: 1. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 17. 11:34

Én azt gondolom,hogy a mai világban tényleg nagyon nézik,hogy mennyire vagy igényes,mennyire vagy csinos,ill csinosan öltözve/ha már az öltözködésről beszélünk:)/,úgyhogy fontos hogy mindig jól ápolt légy és kihozd magadból a legjobbat.

Viszont aki azt nézi,milyen márkájú cuccok vannak rajtad az gáz,én annak tartom:egyrészt:mert nem mindenkinek telik ezekre a cuccokra,másrészt:egy noname ruha is lehet,nemcsak drága hanem ugyanolyan csinos és elegáns mint egy felkapott márkájú cucc.

6. gkreka (válaszként erre: 1. - Cirmoscicajaj)
2012. máj. 17. 11:33
szerintem a márkás, méregdrága ruha nem egyenlő a stílusos, igényes öltözködéssel!
2012. máj. 17. 11:32
HA ruha alapján ítélnék meg embereket akkor nem állnék senkivel se szóba!:))
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook