Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nehezen boldogulok az öregekkel. Egyszerre zsarnokok és gyerekek. fórum

Nehezen boldogulok az öregekkel. Egyszerre zsarnokok és gyerekek. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
54. tumbo2 (válaszként erre: 53. - Regin_a)
2023. júl. 30. 12:44
egy kisgyereket talán könnyebb,a húgom a fia segítsége nélkül nem boldogult volna,
53. Regin_a (válaszként erre: 48. - Tumbo2)
2023. júl. 30. 11:57

Arra akartam utalni, hogy csecsemőkorban hányszor mosták ki a szarból és rakták tisztába. Ilyenre persze nem emlékszik senki


Gyerekkoromban még be kellett fűteni a pincei mosókonyhában az üst alá, teregetni a padláson, szezonban ruháskosárral villamoson a piacra és cipekedtünk haza és így tovább...

Azt hogy anyám mennyit melózott azt is csak most vén koromban látom :(

52. tumbo2 (válaszként erre: 49. - Channa*)
2023. júl. 30. 09:44
borzasztó lehet az egész,a lányom apja előző nap volt ott,sakkoztak,aztán másnapra meghalt,de én láttam olyat,aki levett egy doboz margarint és belenyalt,
51. vigyefene (válaszként erre: 50. - Utolsó betyár)
2023. júl. 30. 09:37
Ha jól számoltam, akkor valahol Afrika déli részén.
2023. júl. 30. 09:35
A nagymamám hatvanéves korában kezdett napi öt km-t gyalogolni. Most kilencvenhét éves, és nem tudjuk, hol a fenében van.
49. Channa* (válaszként erre: 47. - Tumbo2)
2023. júl. 30. 09:20

A családomra nem jellemző a demencia, de simán lehet, hogy kaptam valami olyan gént, ami miatt nálam az lesz. Nem tudom, csak abból tudok kiindulni, hogy nálunk nem volt még demens.


Ápolásra szoruló volt, de tiszta tudatú. Én is mondtam a fiamnak, hogy simán tegyen otthonba, ne küzdjön velem. Majd meglátjuk, hogy dönt, ha eljön az idő. Ha olyan leszek, mint a rokonaim, akkor nem leszek túl problémás;)

Ja, a férjemmel meg én küzdök meg, ha olyan lesz;)

48. tumbo2 (válaszként erre: 42. - Regin_a)
2023. júl. 30. 09:07
mondjuk én semmi ilyenre nem emlékszem.csak arra,hogy ordított az anyám fölkelni mindenkinek,keblére,hát nehéz lett volna a három kisgyereket.aztán mikor már idősebbek voltunk,vikszelni kellett a padlót,lemosni mindent.érdekes,hogy a húgom mondta,hogy milyen rendetlenség volt a konyhaszekrény tetején.nem emlékeztem.
47. tumbo2 (válaszként erre: 46. - Channa*)
2023. júl. 30. 09:00
bízni éppenséggel lehet.a lányom apja is ilyen volt,a végén 24 órás ápolásra szorult.az ő apja szintén,már néha őt sem ismerte meg.most mondjam,hogy jobb mindenkinek,hogy nem érték meg a nyolcvanat.az anyám mikor bement az otthonba,mondta,hogy azért hazahoztok néha,mindenki tudta,hogy nem.nem volt három hónap és meghalt.de a húgom azt mondta,akkor ő hal meg,mert tovább nem bírja.
46. Channa* (válaszként erre: 44. - F3dd8cb605)
2023. júl. 30. 08:39

jaj, de jó, hogy nem ismerek hisztis, bömbölő, cirkuszoló idős emberrel.

Demensel találkoztam már, de ő ugye beteg.

Bízom benne, hogy nem leszek sem ilyen, sem olyan, hogy a gyerekemnek ne legyen velem gondja.

45. timycat (válaszként erre: 44. - F3dd8cb605)
2023. júl. 29. 22:53
Sajnos sokszor igen, ez a két út van, egyszer régen olvastam erről egy tanulmányt is, hogy hogy veszíti el az ember idővel a tanult szociális kompetenciákat, ezért is mondják úgy hogy második gyermekkor, csak már testi nehézségekkel, egészségi és fizikai állapot hanyatlásával terhelten, így hiányzik a gyermeki optimizmus, kíváncsiság, bizonyítási vágy.
2023. júl. 29. 22:32
Gyakorlatilag az öregembert csak egy hajszál választja el a csecsemőtől. Hisztis, bömböl és cirkuszolni kezd, ha valami nem úgy történik, mimt ahogy neki tetszik.. Egy részük meg demenssé válik..
43. tien (válaszként erre: 29. - Hold3)
2023. júl. 29. 22:12

Szóval csak azért szüljön a nő ,hogy ne legyen megkeseredett idős korára?

Halkan mondom ,hogy vannak akik gyermektelenül is teljes életet élnek ,és nem lesznek banyaboszorkányok mert nincs utódjuk.


Ez valami irtózatos f@sság ,ne haragudj.

42. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 29. 21:51

Elfelejtetted hogy hányszor zsarnokoskodtál a szüleid felett, hányszor üvöltöttél ok nélkül, vagy éppen nem mondtad el hogy miért üvöltesz, hányszor vett keblére anyád amikor hüppögtél és föolytathatnám végtelenül, milyen zsrnok voltál gyerekkorodban

Csodálom hogyha nem adtak volna gyerekotthonba, aztán csinálj amit akarsz

Számolj csak vissza hány évig mennyi pénzt és törődést adtak mire önálló lehettél. A zsrmnok öregeket nem kell annyi ideig ápolni, gyámolitani, meghallgatni a 100szor ismert panaszaikat

És mindezt finoman irtam, fejeztem ki, pedig lennének keményebb mondataim is

41. vigyefene (válaszként erre: 40. - Myra)
2023. júl. 29. 20:04
Nem öreg, hanem klasszikus. Valamivel jobban hangzik.
40. Myra
2023. júl. 29. 20:00
Ez nem igaz. Én is öreg vagyok, se nem zsarnok, se nem gyerek. Hülyeség amit általánosításban írtál. És ne felejtsd el, hogy remélhetőleg te is megöregszel egyszer, tudod én is voltam 20 éves.
39. aszparagusz (válaszként erre: 29. - Hold3)
2023. júl. 29. 15:25

Ne mondjuk már, hogy akinek nincs gyereke, az megkeseredett öreg ember lesz.

Nem a gyerek és az unoka az egyetlen, ami vidámmá teszi az életet.

38. aszparagusz (válaszként erre: 27. - Hold3)
2023. júl. 29. 15:23

A megfelelő otthon ideális megoldás.

Igaz, ehhez mélyen zsebbe kell nyúlni.

De nem megy tönkre benne a család.

Most ne a 4-6-8 ágyas "elfekvőkben" gondolkozzunk.

37. globus (válaszként erre: 36. - Tumbo2)
2023. júl. 29. 14:00
Főleg a háború és újjáépítés alatt
36. tumbo2 (válaszként erre: 29. - Hold3)
2023. júl. 29. 13:24
mert a régi öregek nem voltak megkeseredettek.csupa vidámság volt az életük.
35. tumbo2 (válaszként erre: 28. - Channa*)
2023. júl. 29. 13:20
én is megmondtam a lányomnak,mit akarok.hamvasztást,aztán szórjanak szét a kiserdőben.
34. globus (válaszként erre: 28. - Channa*)
2023. júl. 29. 13:17

Anyut utolérni nalam 17 év, apámat leköröztem nyolccal.

Pár éve csináltam egy mappát, időnként frissítem, ahogy változnak a dolgok. Benne van az összes ügyünk. Bizhosítások, nyugdíj, közüzemi, ingatlan, lakás, garázs, bérleti szerződések stb.

Szerintem az is kibaxás, ha szerencsétlen rokon azt se tudja, hová fusson. A gondozott nénink komoly beteg volt, és mindent dugiszált, iratait napokig kerestük. Bp-en lesz a hagyatéki, mert ott is maradt zűrös ügye. Tanulni lehet abból, amivel megjártuk.

Mondjuk temetéssel kapcsolatban semmit nem szabunk, ami legkényelmesebb neki, nem érdekel.

33. tumbo2 (válaszként erre: 29. - Hold3)
2023. júl. 29. 13:17
nem tudom már ki írta.volt egy szekér gyerek,aztán az öregasszonyt adták havonta tovább,,mert senki nem bírta .én nem azért szültem a gyereket,hogy gondoskodjon rólam,mivel akkor ilyen eszembe sem jutott.de gondoskodni fog,az biztos.de én már nem akarok sehova sem költözni.
32. globus (válaszként erre: 29. - Hold3)
2023. júl. 29. 13:05
Aki azt mondja, hogy 'haverok, buli, én azt úgysem érem meg!', meglepve észleli, hogy pillanatok alatt elugrik húsz év. Ugyanolyan gyorsan, mint az eddigiek.
31. globus (válaszként erre: 30. - LBO)
2023. júl. 29. 13:01
Nem dug. Én kérem, hogy mehessek 🙂 Teljes egyetértésben vagyunk férjemmel, hogy senki terhére nem leszünk. Tartalék megvan rá, anyagiakban sem hárítjuk át.
30. LBO (válaszként erre: 26. - Globus)
2023. júl. 29. 12:55

Nah látom te is éppen olyan rossz szülő vagy mint én... 🤦🏻‍♀️😉

Mert milyen neveltetés az, ha a gyereked otthonba dug. Ezt épp a minap kaptam meg, mert azt mertem mondani, hogy a gyerekeim éljék a saját életüket. Miattunk ne adják fel az álmaikat. Ha ők boldogok, mi is azok vagyunk.


"szuperanyuka" szerint a gyerek max. a szomszéd utcába költözhet.

29. Hold3 (válaszként erre: 22. - Jucika33)
2023. júl. 29. 12:47
Sajnos az igaz, hogy sok az idős ember.De miért? Mert a mai idősek legfeljebb két gyereket szültek.Ezek egy része kimegy külföldre.Akik itt maradnak nem házasodnak és nincs unoka.Vagy legfeljebb egy.Fogy a magyar.De milyen megkeseredtek lesznek azok a gyerekeink akiknek nincs gyerekük, ha megöregszenek.Se gyerek, se unoka.Most élik világukat, nem kell felelősség, de egyszer őkis megöregszenek.Nem irigylem a mai 40-eseket, ha hetvenesek lesznek
28. Channa* (válaszként erre: 26. - Globus)
2023. júl. 29. 12:43

Így vagyok ezzel én is. Bár a gyerekek nem szeretik ezt hallgatni, de azért elmondom;) Épp egyik este akadtak ki, hogy hagyjam már abba!


elmondtam, hogy milyen nem temetést akarok, és azt is, hogy velem ne nyűglődjenek.


Én is úgy számolok, hogy nekem van talán 25 évem, a férjemnek 15:( Ha elérjük azt a kort, ami jellemző a családunkban...

27. Hold3 (válaszként erre: 26. - Globus)
2023. júl. 29. 12:41
Az otthon, ha már eljött az ideje, nem ideális megoldás, hanem egy lehetőség a rossz és a kevésbé rossz között.Aki önként megy be az sokkal jobban feltalája magát, mint akit "rábeszélnek"
26. globus (válaszként erre: 20. - Channa*)
2023. júl. 29. 12:35

Mi már most arról beszélgetünk itthon, hogy nekem kb.20, férjemnek 15 éve van, ideje lassan információt gyűjteni ellátóhelyekről. Párat bekedvenceltem gépen. Az biztos, hogy senki napját nem szeretném keseríteni nyavalygással. Nem azért szültünk gyereket, hogy gondoskodjon rólunk. Ha úgy neveltük, segit megtalálni a megfelelő otthont.

Addig viszont, ahogy a csövön kifér.

25. Hold3
2023. júl. 29. 11:49
Nem tudom kik azok a megkeseredett öregek akikkel nehezen boldogulsz, talán a szüleid? Mitől keseredtek annyira meg? Talán a Te viselkedésedtől?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook