Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ne tedd a hajaddal, pláne ne máséval fórum

Ne tedd a hajaddal, pláne ne máséval (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ne tedd a hajaddal, pláne ne máséval

1 2 3 4
24. csehe (válaszként erre: 22. - Rzsuzska)
2008. júl. 16. 21:39
Esetleg én is kérhetnék priviben ilyen recepteket? Szeretném én is kipróbálni ezt a fajta hajtisztítást. Még most itthon vagyok gyesen... ELőre is köszi!
2008. júl. 16. 17:22
60 cm-es a hajam, soha nem volt festve, fodrászhoz nem járok, el sem tudom képzelni, hogy levágassam. Nem szárítom hajszárítóval és tapasztalataim szerint a márkás samponok nem sokat érnek, nekem eddig még a Pennyben kapható olcsó samponok jöttek be a legínkább.
2008. júl. 16. 09:21
Ja, meg a félévenkénti pakolások is érdekelnének, esetleg elküldenél egy-kettőt priviben?
21. rzsuzska (válaszként erre: 14. - Édesmandula)
2008. júl. 16. 09:20

Szia


Tehát ha jól értem, akkor kb 2 hónapig csak sima langyos vízzel öblítetted le a hajad. Miután beállt rendesen utána kezdted a citromleves öblítést egy hónapban egyszer?

20. édesmandula (válaszként erre: 17. - Loch ness)
2008. júl. 15. 13:16
Nekem szép :) , igazság szerint samponos hajmosás után mindig olyan volt, mint a kenderkóc, száraznak éreztem :P még ha higítottam is a sampont, akkor is. Hamar visszazsírosodott, ha balzsamoztam, akkor nem olyan gyorsan, de úgy sem bírt ki 3 napot. Annyit vettem észre, hogy jobb a tartása, lágy, de nem az a teljesen fejre lapuló, mint samponos mosás után. :P Azt utáltam ,megmosom, megszárítom (nem szerettem a hajrögzítőket), megfésülöm, hogy azé' álljon valahogy, néha fejet lehajtva, vagy már eleve úgy is szárítottam, aztán 15 perc múlva olyan, mintha lenyaltam volna :P most jobb, kicsit "elemelkedik" :DDD nem az a borzalmas spániel-hatás :) és nem is olyan rakoncátlan, pl. samponos életemben csak összefogott hajjal szállhattam fel bizonyos elektromossággal működő járművekre (villamos-nem a combínó), troli, és kisföldalatti, mert ha ki volt engedve a frissen mosott hajam, mindenki engem kezdett el nézni, ugyanis feltöltődtek a felül lévő hajszálaim és szépen elkezdtek lebegni, meg rátapadni az arcomra :P naon vicces volt, saját hajam rámtámadt :D most csak szépen libeg-lebeg, ha megfújja a szél vagy elektromosan telítettebb közegben vagyok, de nem támad :D szerintem nincs kiszáradva és felborzolva a pikkely a hajszálon, ezért.
19. 0292fff612 (válaszként erre: 12. - 451d525bd6)
2008. júl. 14. 18:38
Jobban állna egy világosabb szín azt mondod?Keresek egy számítógépes programot és megnézem.
2008. júl. 14. 17:57

A cokkből kimaradt egy nagyon fontos dolog, ha nem a legfontosabb: a táplálkozás és a hormonstátusz, ami nagyban befolyásolja a hajunk "viselkedését". Pl. a PCO-s lányoknak nagyon gyakran iszinyú zsíros a hajuk. Terhesség alatt a haj és a szőrzet gyakran szárazabb, és gyorsabban nő. (Nekem pl. be is göndörödött.) Az egészséges táplálkozás sok hajproblémát megszüntethet.

Egyébként szerintem akinek festett, dauerolt, rendszeresen hőkezelt hajával van problémája, először ezekkel kellene felhagynia, ahelyett, hogy fél drogériát a fejére kenne.

17. loch ness (válaszként erre: 14. - Édesmandula)
2008. júl. 14. 16:16

És van olyan szép így a hajad, mint egy samponos hajmosás után? Azért is érdekel, mert pontosan azok a jellemzők igazak az én hajamra is, amiket te írtál.

Mondjuk én irodai munkát végzek, nem tudom, hogy csinálnám meg az átállást...

2008. júl. 14. 14:41

Erősödik-e a szőrzet sok borotválás hatására?


„Miért erősödik a borosta a sok borotválkozás hatására?”


Sok kisfiúnak rendszeresen egészen rövidre vágják a haját, hogy megerősödjön; nők körében elfogadott tény, hogy a nem kívánt testszőrzetet jobb nem borotválni, mert megerősödik, és a férfiak is egyetértenek abban, hogy a rendszeres borotválkozás hatására mind ellenállóbb lesz a borosta arcukon.


Bármily meglepő, tudományos kutatások sorozata állítja, hogy mindez nem így van: a vágás, borotválás egyáltalán nem befolyásolja a szőr és a haj növekedésének ütemét, a szőrszál (hajszál) vastagságát, erősségét. Arról van mindössze szó, hogy a borotválással, vágással eltávolítjuk a szőrszál elkeskenyedő, finom végét, és nagyobb keresztmetszetű, durvább tapintású szálvég marad a helyén. A szőrszálak ráadásul az eredésükhöz közel vastagabbak, majd fokozatosan vékonyodnak, így rövidre vágva durvábbnak, erősebbnek tűnnek.


Biztosan sokan gondolják most, hogy a tudósoknak nincs igazuk, hiszen saját magukon tapasztalják ennek az ellenkezőjét. Ha azonban hagyják hosszúra nőni hajukat, szakállukat vagy egyéb szőrzetüket, megfigyelhetik, hogy akár évekig tartó borotválás, vágás után sem lesz durvább, mint korábban volt.


Természetesen a kamaszkorban a fiúk ajka felett megjelenő pihés szőrzet sokkal puhább, gyengébb, mint a későbbi bajusz, ez azonban csak az első borotválásig tart, utána már normál erősségű szőr nő vissza. Ugyanez igaz a lányok, nők testén lévő nem kívánt szőrzetre is: a pihéket eltávolítás (nem csak borotválás!) után valódi szőr váltja fel.


Bár a borotválás nem erősíti a szőrzetet, a gyantázás képes gyengíteni azt, mivel a szálak kitépésekor a tüsző megsérül, és ez funkciójának rosszabbodásához vagy akár teljes működésképtelenségéhez is vezethet.


forrás: [link]

2008. júl. 14. 14:20

Végigolvastam, vannak benne jó dolgok, vannak olyanok amivel nem értek egyet. Többségében nem ismeretlen információk.


De azt pl. nem értem, mi baja lesz a hajamnak attól, ha vizesen ráfekszem. Az, hogy gondoljak a végeredményre, nekem nem elég tényszerű.


Az írás tele van olyan dolgokkal, amelyeket a szerző nem a saját véleményeként fogalmaz meg, hanem tényként közöl. Érdekelne, hogy milyen forrásokra hivatkozik?


Nem kötekszem, csak szeretném tudni, mennyire megalapozottak szakmailag a kijelentései.

14. édesmandula (válaszként erre: 11. - Loch ness)
2008. júl. 14. 14:18
ez egy folyamat...mivel évekig hozzászokott a fejbőröd és a feji faggyúmirigyeid, hogy lemosod a természetes zsírréteget samponnal és "pótolod" balzsammal és pakolással, ezért át kell állítani újra a "hagyományos", saját termelésre. Azaz pár hétig, max. 2 hónapig túltermel a fejbőr, ezt ki kell bírni (túl kell élni). Ez kellemetlen, de pl. nekem, aki itthon élek jelenleg a kisfiammal, átvészelhető volt :DD a párom tudott róla, elmondtam neki előtte, hogy lesz pár hét, mikor lehet azt mondja ez túlzás, de bízzon bennem (mellesleg ő kopasz teljesen :D) és utána megint egy szépfejű nőt kap :D Szépen összefogtam, mert ugye úgy ne olyan feltűnő, nyár volt, tehát nem zavart senkit (mellesleg meg 4 óránkénti életemben inkább az alvást választottam, mint egy félórás hajmosást 2naponta-naponta), este-reggel kifésültem a port, és ha leizzadtam, akkor mostam át vízzel. Pár hét múlva a fejbőröm rájött, hogy nincs miért túltermelnie, visszavett és szépen beállt a rendszer. Ennyi. Nekem működik, vékony szálú, a rendszeres-mosós életemben könnyen zsírosodó hajam volt, soha nem növesztettem meg 4-5 cmnél hosszabbra, mert izzadós vagyok és naponta kellett mosnom...sőt, ha reggel suliba elmentem, mire hazaértem és este volt valami programom ,szintén meg kellett mosnom...tehát mostam este, délután és mire hazaértem néha újra, vagy korán reggel, mert éjjel is a fejemre lapult. Már havonta cseréltem a szuper reklám-samponokat :P oszt' meguntam :DD léptem és kész. Van élet a sampon után :DD és még egy ügyfelem sem kezdte el a fejem bámulni kézfogás után :D sunyiban sem :DD
13. MelisUK (válaszként erre: 11. - Loch ness)
2008. júl. 14. 14:11
A borotválás után, mikor "borostás" vagy, akkor úgy tűnik, h erősebb a szőröd, mivel nem a szőröd vékony vége bújik ki, mint pl egy gyanta után, mert el lett vágva. Viszont ahogy visszanöveszted, akkor ugyanúgy kivéknyodik a vége, mint a hajnál is. Valójában csak optikai csalódás az, hogy azt hisszük, h erősödik tőle a szőr, az pedig egy téves gondolat, miszerint hosszabbodik és sötétedik tőle a szőr. A hajunk se lesz hosszabb attól, hogy gyakran levágjuk, sűrűbb se lesz tőle, mivel nem lesz több hajhagymánk, és sötétedni se fog a színe.
12. 451d525bd6 (válaszként erre: 3. - 0292fff612)
2008. júl. 14. 14:05

Szerintem meg egy világosabb szín jobban állna:-)

De én nagyon hajlamos vagyok tönkretenni a hajam:)

2008. júl. 14. 13:01

A borotválástól nem erősödik a szőr? Akkor én vagyok az élő ellenpélda. Nem kívánom senkinek a küszködést, amit én csinálok magammal.


édesmandula: te akkor mindig csak sampoon nélkül mosol hajat? De a sima víz nem hozza ki a zsírt! Akkor hogyan lesz tiszta a hajad? Érdekelne!

2008. júl. 14. 12:47

Nagyon tetszik a cikk, olvastam másik cikket is a hajápolásról, az maga a gyötrelem, sok butaság van benne. Viszont ebben a cikkben rengeteg okosság van. :)

Azzal viszont nem értek egyet, hogy ha a nyakadon levő szőrt leborotválod, akkor az erősödni fog, mert a szőr erősödik, a haj pedig nem... Bizonyított tény, h nem erősödik a szőr a borotválástól, ha visszanöveszted, ugyanolyan hosszúságú és erősségű lesz. Ez is ugyanúgy genetikai dolog, mint a hajad. :)

Egyébként én ha nem balzsamoznám be a hajam, akkor lehetetlen lenne a hajam kifésülni, annyira gubancos lenne, h még kézzel se tudnám szétszedni. Én mindig bebalzsamozom (nem mindegy, h milyennel), majd alaposan lemosom, törölközővel megtörlöm, kifésülöm a kezemmel, majd egy fa fésűvel, hajvégápoló, kicsit hagyom száradni, majd befonom éjszakára. Amióta így teszek, gyönyörű a hajam, nem kell fésülni. :)

2008. júl. 14. 12:39

cel-el egyetemben én sem értek mindenben egyet :)

pl. nem mosok hajat samponnal, azóta remekül beállt a saját "rendszerem", nem néz ki úgy, mintha zsírral öntöttem volna le (holott régebben naponta kellett samponnal mosnom ,mert vékony szálú és 1 nap után képes volt úgy kinézni mintha megtettem volna a zsírral kenegetést) ha leizzadok, simán vízzel öblítem le alaponsan, langyossal, ha úgy érzem a faggyúmirigyeim belehúztak pl. mensi előtt, akkor higított-facsart citromlével öblítem át, majd vízzel lemosom. Amúgy meg pakolást fél évente teszek rá kb. évszaktól és állapotától függően, mézest, tejeset-írósat, vagy tojásosat...természetesen alaposan lemosom utána és nem maradhat el a nagyon higított citromleves öblítés. :)

Szóval igen, mindenkinek ízlések és pofonok :) a nagyon hideg víztől meg a nekem megfázik a fejbőröm és fáj napokig :P

8. 0292fff612 (válaszként erre: 5. - 175c71a378)
2008. júl. 14. 12:36
Köszönöm,ez jólesett!
7. cel
2008. júl. 14. 11:42
A cikk írójával nem tudok mindenben egyetérteni, Valóban vannak jótanácsok is az írásban, de ne feledjük el, hogy ahány ember, annyiféle haj. Nem lehet mindenkire ugyan azt a szentenciát alkalmazni. Kedves cikk író, a felnőttek nagyon is tisztában vannak azzal, hogy mi a babahaj, meg a fodrászok is, de mivel pontosan olyan finom és vékonyszálú a "babahaj", mint a babáké, innét kapta az elnevezését. Hozzátenném, hogy a szőr szál sem vastagszik meg borotválás következtében. Gondolj csak bele, hogy akik évek óta a borotvát használják lábuk szőrtelenítésére, muilyen vastag szőrzettel kellene rendelkezniük 40-50 éves korukra. Borotválás következtében maximum vastagabbnak látszik a szőrszál, de ez csak optikai csalódás, előidézi ezt a szőrszál vágási felülete, ami nem elvékonyodó, mint rendesen. Valamint felhívnám figyelmedet arra, hogy a száz kefe húzás csak a zsíros hajúaknak nem igazán kedvező, mert a száraz illetve normál haj esetében a kefe szőrszálai egyenletesen osztják el a hajon a faggyúmirigyek által termelt zsírt, így egyenletsebben oszlik el a hajon, azon kívül serkenti a fejbőr vérellátását. No, nem akarok okoskodni, csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy mielőtt bárkinek is kéretlen jó tanácsot adunk, nagyon alaposan gondoljuk végig, hogy mit írunk le.
2008. júl. 14. 11:36

Egyszerűbb lett volna leírni, hogy mit LEHET csinálni a hajjal! :P

Nekem a "seggig érő homlok" tetszett a legjobban! :D Vizuális típus vagyok, bár még sosem láttam ilyet! :P

5. 175c71a378 (válaszként erre: 3. - 0292fff612)
2008. júl. 14. 11:18
ilyen szép hajat én sem rontanék el :D
2008. júl. 14. 11:18

Akkor a vizes hajat hagyjam fésülés nélkül megszáradni? Tiszta kócos boszorkány leszek tőle! Minimális rendezésre szerintem szükség van.

Amúgy nekem az alvás közbeni szárítás nagyon bejött (még ha ezek szerint káros is). Ha hagyom megszáradni a hajamat, lelapul, mint egy sisak. Ha vizes hajjal fekszem le, olyan jól megnövekszik a térfogata és olyan jól beáll, hogy nem egyszer megkérdezték már tőlem ilyenkor: fodrásznál voltál?

2008. júl. 14. 11:11
Engem nem érint a dolog.Csak mosom,hagyom megszáradni,megfésülöm,ha kell.Semmi fodrász,hajszárító,vagy festék.
2008. júl. 14. 11:05
Hogy milyen lelkileg felemelő cikket írtál:D Szerintem csak nyugi:)
2008. júl. 14. 11:03
Sok ember eltúlozza hajápolási szokásait, gyakorta viseli ugyan azt a frizurát, és sűrűn tesz egészségtelen dolgot hajával. Hajlamosak vagyunk kényelmi szempontokból olyan dolgokat művelni saját és gyermekeink hajával, amik képesek nagymértékben roncsolni a haj állagát. És amikor rájövünk hogy hajunk milyen rossz állapotban is van, akkor kétségbeesetten írogatunk különböző fórumokra, hátha van valami módszer a szétvált hajvégek összeforrasztására, pedig nincs. Ha nem tudod mit ne tégy akkor itt elolvashatod.

Ugrás a teljes írásra: Ne tedd a hajaddal, pláne ne máséval
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook