Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ne tedd a hajaddal, pláne ne máséval fórum

Ne tedd a hajaddal, pláne ne máséval (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ne tedd a hajaddal, pláne ne máséval

1 2 3 4
54. a1baa7edcc (válaszként erre: 53. - Pöttyöslabda)
2008. júl. 29. 13:03
Torodhetnek, csak az nem all jol nekik, ha menekulnek a koruk elol.
53. pöttyöslabda (válaszként erre: 52. - 0c97fbb607)
2008. júl. 29. 13:00
Na, végre Valaki aki egyetért!Tuti te is csajszi vagy! Szegény férjem halálra cikizték, amikor elárulta a szándékát a haverjainak, aztán észre se vették az eredményt, annyira természetes lett! Kis paréjok, nekem kellett segíteni neki, annyira elbizonytalanodott. Miért van ez az előítélet mindenkiben? egy pasi nem törődhet magával?!
52. 0c97fbb607 (válaszként erre: 50. - Pöttyöslabda)
2008. júl. 29. 12:57
Nem tartom gagyinak,mindenki azt tesz a hajával amit akar.:)))
51. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 47. - 0c97fbb607)
2008. júl. 29. 12:53

Nem vagy te igénytelen.

Jó ideje nem használok testápolót, mert hetente kétszer zuhányzás közben átdörzsölöm a bőröm tengeri só és extra szűz olíva olaj elegyével. Életemben nem volt még ilyen klassz a bőröm. Persze nem magamtól voltam ilyen okos, én is vettem a mindenféle drága cuccokat, de amióta egy barátnőm megmutatta, csak ezt használom.

50. pöttyöslabda (válaszként erre: 49. - 0c97fbb607)
2008. júl. 29. 12:50

persze, én értem miről beszéltél!:)

Neked mi a véleményed a férfi hajfestésről? Te is gagyinak tartod?

49. 0c97fbb607 (válaszként erre: 48. - Pöttyöslabda)
2008. júl. 29. 12:38

Nem épp erről beszéltem:))

De ha már elkezdte az ember,akkor igen ,elég nehéz kilábalni belőle:))

48. pöttyöslabda (válaszként erre: 47. - 0c97fbb607)
2008. júl. 29. 12:35
azért szerintem ha valaki az agyonszőkített haját befesti sötétre, elég jótékony hatással tud lenni!Természetesen nem vitatom, hogy jobb nem piszkálni a hajat, de ha mááár...akkor ne vitassuk az ápol és eltakar kérdést! szerintem!
47. 0c97fbb607 (válaszként erre: 44. - Édesmandula)
2008. júl. 29. 12:15

Én is úgy tudom,hogy a haj is"öntisztító" valami,tehát nem igényel különösebb gondozást.

Csakhogy városokban élünk,alig éri nap,szél,inkább csak szmog.

Nagyon kevesek tehetik meg,hogy több évtizednyi hajmosás után kibírjanak 3 hónapot ,amíg visszaáll a haj természetes öntisztító mechanizmusa.

Pláne ,ha egy nagyvárosban élnek és olyan munkahelyen ,ahol meg kell jelenni:)))

Ettől függetlenül igazat adok neked,nem csak úgy simán ,hanem tudományosan is.

Miért olyan drága az indiai haj?

Mert ott akkora szegénység van,hogy a nők ,csak esővizzel öblítik a hajukat,nincs nagy autó forgalom,sem semmilyen vegyi hatás ,ami károsíthatja a hakukat.

Egyszóval ,a haj nem mosva,természetes állagában a legjobb ,minőségibb és kezelhetőbb.

Nem telített semmilyen vegyi anyaggal,a mosás,festetés,vagy dauer miatt.

Azért ez elgondolkodtató:))


Lehet használni bármilyen sampont ,balzsamot,sprayt,vaxot,pakolást,lakkot és zselét.........minden károsítja a hajat,mert megváltoztatja természetes állagát és telítődik a sok vegyi anyaggal.

De tovább is mehetnék a szappanok ,tusfürdők,testápolók és minden egyéb tisztálkodó vegyszirszarok használata terén is.

Nem elég,hogy szart sem érnek ,inkább károsak,mint hasznosak,sőt,ők teremtik meg a problémát,hogy utánna egy másik szerrel kezelhessük őket.....de inkább nem mondom ,mert én leszek a legigénytelenebb nő a földkerekségen!:DDDD

46. a1baa7edcc (válaszként erre: 44. - Édesmandula)
2008. júl. 29. 12:12
Tojas sargajaval nem mostal meg hajat?
45. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 44. - Édesmandula)
2008. júl. 29. 12:02

Aha, akkor már értem, miért nézek úgy ki, mint egy réti boszorka :)). Ugyanis nem használok balzsamot, a hajam pedig oda göndörödik, ahová akar, szinte kezelhetetlen, mert nem savasítom, lúgos marad :(


Azért ez a vízzel mosást egyelőre nem merném bevállalni, bár amióta rátaláltam erre a holt tengeri csodasamponra, és a T&G hővédősamponra, már elég hetente egyszer hajat mosnom

44. édesmandula (válaszként erre: 43. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 29. 11:58
Elméletileg le. De a durva szennyeződések, amik beépülnek a hajba, nehezebben jöhetnek le, ilyenkor is jó a citromos "mosás". Az a baj a samponokkal is pl., hogy lúgosak. A te bőröd kémhatása pedig savas...lúggal lemosod a szennyeződést, aztán újrasavasítasz, balzsammal, vagy a bőröd krémmel...ezek bonyolult kémiai folyamatok, amiket most már szinte újszülöttkortól felborítunk, majd pótolunk...
43. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 42. - Édesmandula)
2008. júl. 29. 11:00
Értem én, de a városi koszt és smogot a sima meleg víz letisztítja? A múltkor autóversenyen voltunk, amikor vasárnap este hazajöttem és hajat mostam azt hittem, rosszul látok, szinte mocsár volt a kádban a hajamon hazahozott portól. Jó, ez nem minden hétvégén történik, de a városi levegő is állati koszos.
42. édesmandula (válaszként erre: 39. - Pöttyöslabda)
2008. júl. 29. 10:36
Nem "él" vagy kel életre ott semmi :D a saját természetes flórádon kívül...faunát meg remélhetőleg nem akar senki telepíteni :) Annyi lehet az össz probléma, hogy az elején a túltermelés miatt a saját zsírod összekeveredhet a porral és izzadsággal, na azt kell finoman kimosni vízzel. A bőröd felszínén milliónyi baktérium, gomba...stb. él, bármilyen ijesztően is hangzik :)
2008. júl. 28. 21:31

Érdekes dolgok vannak a cikkben és még izgisebb dolgokat irtok! Amit reklámoznak, azt ne vedd meg, sztem. A jó dolgok drágák, mert minőségi alapanyagból készülnek. Nem véletlenül van az, hogy lehet 500Ft-ért is kapni 2,5dl sampont meg 5000Ft-ért is. Van különbség. Én a természetes anyagok hive vagyok, gyógynövényes sampont használok, ez után nem kell semmi más hajápoló, olyan szép lesz a hajam. Tulképpen amennyivel drágább a sampon, annyival rövidebb a mosási idő meg visszajön a többi nem megvett hajcucc ára, szóval igy már nem is olyan drága.


Ez a nem megmosós téma, na ez most felizgatott, konzultálok a hajgyógyászommal, kiváncsi vagyok mit mond rá. Most én is gyeden vagyok, hm-hm. Gondolat elültetve...

2008. júl. 28. 13:32
Amúgy ha már bevállalás!A férjem olyan cuki! Megelégelte, hogy ősz és befestette a haját. Amikor meghallottam azt hittem, hogy elejtem a telefont! A legrosszabbra készültem, de naggyon Dög lett! Már gyártanak férfi hajfestéket, henna alap, kopik és nem nő le!hallott valaki már erről?
2008. júl. 28. 13:30
hát, nem mindent érdemes bevállalni, el sem tudom képzelni, hogy mik élhetenek a fejtetőn, amíg beáll az ESU!
38. kedike
2008. júl. 25. 16:30
Hát én se vállalnám be :)
37. baba-02 (válaszként erre: 36. - Kedike)
2008. júl. 25. 16:03
Hát igen csak szerintem mi nem bírnánk ki azt a néhány hónapot,mert szerintem elég necces!Sampon + ienek nélkül...nekem lehetetlen!Na,de mindegy!Azért köszike:D
36. kedike
2008. júl. 25. 15:40
Vannak akik abban hisznek, hogy csak simán meleg vagy langyos vízzel mossák a hajukat illetve öblítik. Semmi sampon, szappan stb. Állítólag az első időszak necces, de utána beáll a haj természetes nemtudommilyen háztartása (ph?)... Valamelyik modell fiú is beszélt erről, pedig nekik aztán csilivilinek kell lenniük.
35. baba-02 (válaszként erre: 34. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 25. 14:43
Köszi szépen Kea!Majd megérdeklődöm!Pusza!
34. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 33. - Baba-02)
2008. júl. 25. 13:40
Nem tudom melyik a piacvezető és nem ismerem az összes sampont. A boltban kaphatóak közül nekem a Shauma Asian Oil volt a legjobb. Kérdezd meg a fodrászodat, és vegyél tőle, ő biztosan tudja, hogy a te hajadhoz mi a legmegfelelőbb.
2008. júl. 25. 13:38
Szerintetek melyik jobb sampon?A piacvezető sampon,amit a tv-ben reklámoznak vagy amiket a fodrászkellékes boltokban kaphatunk!?
32. baba-02 (válaszként erre: 31. - 3e0ba54fb8)
2008. júl. 24. 16:32
Köszi szépen,hogy válaszoltál!Majd utánanézek ezeknek a termékeknek!Csak tudod az a baj,hogy én nem szeretem szárítani!Nekem jobb,ha magától szárad!De azért köszike és szerintem kipróbálom ezeket termékeket!Puszika:)
2008. júl. 24. 15:25

Nekem eléggé göndör a hajam és jobban szeretem, ha egyenes, ezért sokat vasaltam. A Tony&Guy hővédő samponját használtam és tényleg nem ártott neki a vasalót.

Egy ideje vettem AMWAY sampont, balzsamot és rögzítőt, a hajam sokkal kezelhetőbb és nem is vasalom mostanában, ezekkel egészen egyentesre tudom szárítani.

30. édesmandula (válaszként erre: 29. - Baba-02)
2008. júl. 24. 13:33
langyos víz? :DDD na jó, nem hagyhattam ki bocsi...
2008. júl. 24. 13:10
Szijjasztok!Megköszönném,ha valaki segítene az én helyzetemen!Először is elmondom,hogy mi a baj az én hajammal...mindig veszem rá a legjobb samponokat és a különböző termékeket,így aztán nem mondhatja rá senki,hogy ápolatlan!Nagyon hamar bezsírosodik és a vége pedig száraz!Amikor kimosom és megszárad úgy áll,mint egy boszorkánynak és ezért kénytelen vagyok egyenesíteni ami tönkreteszi a hajam!Szeretném,ha adnátok tanácsokat olyan termékekkel kapcsolatban,amik nem is drágák és úgy ápolják a hajam,hogy nem kell egyenesítenem!Szeretném,ha természetesen szép lenne a hajam mindenféle hajsütővasaktól védve!Légyszi segítsetek!Köszönöm:)
2008. júl. 20. 14:44

najó, ideértem :D


Azt írom ,amit én szoktam a hajammal tenni, a hajammal ami: vékonyszálú, gyerekkoromban mindig sünire vágva, mert izzadékony vagyok, és felnőttként (túlérve a kamaszkoron) is zsírosodásra hajlamos.


Az izzadékonyság nem változott, tehát ha megizzadok, megmosom délután. Vízzel. Langyossal. Este és reggel kifésülöm. Reggel nem mindig, de többnyire, bár ha felfogva van kedvem hordani, akkor nem. :) Higított facsart citromlevet akkor használok, ha a mosásnál a hajam összeáll, pl. mint már írtam, mensi előtt, azaz/vagy amikor nagyon zsírosnak érzem, bevizezem, "kimosom" (d enem dörzsölöm) az izzadságot, és utána öntöm magam "nyakon" a löttyel, hajhossztól függően fél-egy pohárnyi mennyiség elég, fél citromot szoktam egy 2,5dles pohár vízhez csavarni.


A pakolások tekintetében vannak a neten receptek, hajtípustól függően, én egy mézeset "fejlesztettem ki", azaz kb. egy púpos kávésbögrényi mézet langyosra melegítek és elkeverem szobahőmérsékletű tejjel pohárnyi mennyiségre (2,8%al), majd ezt dolgozom bele a hajamba és hagyom egy türcsi alatt rajta 15-20 percig, majd nagyon alaposan langyos vízzel lemosom. Néha fele író-fele tej az arány. Néha meg a mézet kihagyom és csak tej vagy író-tej megy rá. Olajakat nem használok, ami általában táplálja a bőrt (mandula, kókusz) az zsírosít, ami szárítja (olíva) az szárítja a fejbőrt és a hajat is...kísérletezni érdemes, de én még nem próbáltam, csak a mandulaolajat párszor, amikor még festettem a hajam, szőkére és a festék megmarta a fejbőröm és hámlott-korpázott. Akkor azért, mert kiszáradt. Nem volt sebes, bedörzsöltem a mandulával, hagytam kicsit türcsi alatt és kikeféltem, majd megmostam a hajam (mint a gyerekeknek a koszmó-pakolás :)).


Azt nem tudom egy irodában mit szólnának hozzá, én mindenhol recepciósként, vagy frontfejként dolgoztam, tehát láttak, így nem mertem bevállalni az első pár hét miatt :P de szülés után megcsináltam, így a hajhullást is letudtam meg a hormonvisszaállás sem zavart annyira :)


Illatosítani lehet a hajat, hajtípustól/ízléstől függően lehet megválasztani az illóolajat, pl .a citrom szárít. Bele lehet cseppenteni egy-két cseppet a citromos átmosás után a pohárkába, felengedni vízzel és ezt használni utolsó öblítőként (előtte természetesen a csuklód belső oldalán próbáld ki, nem vagy-e allergiás az adott cuccra!) :) de nem muszáj, pl. nagyon ritkán teszem meg, ha különleges alkalomra készülök (esküvő, színház...stb.) csak akkor.


A buli utáni cigiszagot pl. a citromos leöblítéssel eddig mindig simán ki tudtam űzni a hajamból :) holott a samponos koromban állandóan éreztem, néha még hajmosás-szárítás után is benne maradt :P


A szárítást többnyire igyekszem hajszárító nélkül megoldani, mert az is zsírosít, de ha huzatos-klímás helyre megyek, min. félig mindenképpen megszárítom.


Hátrányt eddig nem tapasztaltam.


Állítólag mosódióval is lehet hajat mosni, de azt még nem próbáltam...de mosogatni már mosogattam vele :D arra is jó :)

2008. júl. 17. 16:08
Engem még mindig édesmandula módszere tart lenyűgözve. Csak sajnos én irodában dolgozom. Szerinted meg lehet oldani így is valahogy, hogy azért szalonképes maradjak? Pl. naponkénti tiszta vizes hajöblítéssel? Vagy az elején így is zsíros maradna?
2008. júl. 17. 13:55
Kedves cikket ír ó az a feltételezés,és gondolatmenet,hogy a hajunk és körmünk nem él,nem igaz mert ha jobban bele mélyedtél volna a biológiai tanulmányodba anno akkor rá találnál az igazságra,hogy szarusodott szövet,de élő mivel a haj hagymát is megvizsgálod az is él.a hajmosás után érdemes természetes útvonalon fésülés segítsége nélkül meg szárítani mivel így nem károsítjuk+ oda kell figyelni száradás után nem rögtön neki szaladni a fésűvel,hiszen előtte óvatosan szét szedhetjük kezünkkel és persze közben óvatosan ki is fésüljük.A magas gyümölcs tartalmú vagy természetes alapanyagú samponok,balzsamok haj vég ápolok,ápoló szerek használatával néhány hónap alatt javítható a hajszerkezet állapota.A körmöknél is a természetességet tartom fontosnak mert,sok olyan anyagot ismerünk amik festés egyéb fedő mechanizmust mellőzve is elérhetjük,hogy csoda szép körmeink legyenek.
2008. júl. 16. 22:47

inkább ide ird be

Biztos sokakat érdekel, jelezem engem is :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook