Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ne tedd a hajaddal, pláne ne máséval fórum

Ne tedd a hajaddal, pláne ne máséval (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Ne tedd a hajaddal, pláne ne máséval

1 2 3 4
114. rr00 (válaszként erre: 113. - Rr00)
2011. márc. 7. 22:07

újra én.

úgy értettem a kondicionálós dolgot h. a samponon kívül csak azt használok

113. rr00
2011. márc. 7. 21:44
hát a szárazon fésüléshez annyit h. lehet h a dauerolt nak tényleg nem jó de én természetesen göndör vagyis nagyon hullámos vok és szárazon szoktam fésülni és nincs baja a hajamnak. utána tényleg egy kicsit szénakazalos lesz de utána picit be szoktam vizezni csak hogy gyorsan meg tudjon száradni és akkor le szokott kicsit lappadni na mindegy. de ha nem sörtés kefével fésülöm akkor eggyáltalán nem lesz olyan. és én csak kondicionálót szoktam használni h. jobban kifésülhető legyen mert az én hajam amúgy is dús néha már túlságosan is :D.
112. prokajk
2010. dec. 6. 19:03

Sziasztok! Nekem ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:


"A hajvonalunkat övező kis vékony hajszálak nem babahajak, ahogyan a legtöbben hívják, hanem olyan hajszálak amik a megerőltetéstől kihullottak vagy letörtek és a helyükre egy vékonyabb hajszál nőtt."


Nálam ez a helyzet és érdekelne, hogy ezzel lehet-e valamit tenni. (Éveken keresztül hosszú hajam volt, de elég sűrűn hátrafogtam, szoros copfba. Lehet, ez az oka annak, hogy letörtek.) Meg lehet ezeket a hajszálakat erősíteni? Lehet velük tenni valamit, vagy ez csak rosszabb lehet?

Most rövid hajam van, a vállamig se ér, szóba se jöhet a copf, szóval lehet, hogy így újra életre kelnek és megerősödnek ezek a kis pihés hajszálak?!

2010. okt. 3. 21:30
saját tapasztalat szerint igenis jobban zsírosodik a haj, ha gyakran mosom. Ezért igyekszem kb 5-6 naponta mosni, mert rászokik a haj. Ez azért van, mert a fejbőr annál intenzívebben termeli a faggyút, minél gyakrabban mossuk le a fejbőrünkről.
2010. okt. 2. 10:56
Én nem tudom van a bátyám kislánya egy félcigány-(anyukája az)bátyám magyar és a kilánynak már derékik ér a haja 5 éves és mi gondozzuk, mert a Bíróság elvette az anyjától.Az anyja viszont nem engedi levágatni a haját -mert akkor botrányt csinál és annak a haját is kopaszra vágja aki levágta(ezt mondta)de a gyermek haja még soha nem volt vágva, pedig gondozása nekünk nagy fáradságot jelent.mi a teendő?
109. Anda39 (válaszként erre: 108. - Zsebibaby18)
2010. ápr. 29. 07:38

Te otthon biztosan nem tudod megcsinálni, még fodrásznak is kihívás szerintem. :) Van egyszer egy szép lenövésed, amit nem tudni, sötét-e, vaqy világos. Van aztán a vörös, és a vége feketés.

Első lépésben meg kell szabadulni a mindenféle festéktől, hogy egyforma tónusú legyen a hajad a tövétől a végéig. Csak ekkor lehet rámenni a szőke festékkel, és ekkor lesz szép egyenletes a szín.

Különben azt éred el, hogy a töve szőkés, a vörös és a fekete hajvég viszont marad olyan, amilyen volt.

2010. ápr. 22. 13:30

hello. nekem kb 5 éve van vörös hajam, de most változtatni szeretnék...szőkére. már vagy 3 hónap eltelt a legutolsó festés óta tehát szép kis lenövésem van. azonban a hajamon még sokáig fog látszani hogy vörös. sőt, régen 2 színű volt tehát az alja fekete....be tudom e így festeni, vagy még várjak hogy jobban lenőjön? fog e károsodni a hajam ha rárakom a szőkét? válaszotokat előre is köszönöm.

Ágota

107. MelisUK (válaszként erre: 91. - Csipkerózsika)
2009. febr. 11. 11:11

Egyet értek veled, tilos szárazon a hajat fésülni. Én még hajmosás után teszek hajvégápolót a hajam végére és befújom narancsos babáknak való kifésülővel, ekkor kézzel kifésülöm, majd egy fa hajkefével. Ezután teszek egy pici hajhabot rá, megint kifésülöm és befonom éjszakára parkettába (2-be). Reggel kiengedem, kicsit a kezemmel megtúrom és belakkozom. Gyönyörű dús hatású és göndör lesz az eredetileg szögegyenes vékony szálú hajam. Lakkot és habot főleg a hajtőre teszek, hogy ne húzza le a súly, ne tapadjon a fejem tetejére a hajam. És isteni, ahogy kinéz.

Következő fésülés csak újfent a hajmosás után jön.

106. MelisUK (válaszként erre: 89. - Szandika017)
2009. febr. 11. 11:07

És a citrom leve nem teszi tönkre a hajad? Nekem annak idején mamám citromozta a haját, mert extrán kiszárad tőle és nagyon formázható lesz a haj, de sajnos csúnya is. Bár akkoriban még nem létezett hajbalzsam.

Amikor a fejbőrödhöz ér a citrom leve, nem mar? Én próbáltam egyszer régebben, de alig tudtam lemosni, olyan rettenetesen csípett.

Pedig én is szeretnék valami házi és kíméletes szőkítő dolgot, mert a szőke hajra való samponomtól (fodrász sampon) nem szőkül, ez csak ápolja és extra csillogóssá varázsolja, ilyen extra jó minőségű soha nem volt a hajam.

105. MelisUK (válaszként erre: 47. - 0c97fbb607)
2009. febr. 11. 10:59

"Miért olyan drága az indiai haj?

Mert ott akkora szegénység van,hogy a nők ,csak esővizzel öblítik a hajukat,nincs nagy autó forgalom,sem semmilyen vegyi hatás ,ami károsíthatja a hakukat."


Rengeteg indiai barátom van és mind azt mondják, hogy irtó sokan laknak Indiában, alig lehet férni, mindenfelé kocsik, stb, tisztára mint Kínában, vagy még durvább. Azt mondják, hogy amíg eljutottak a munkahelyükre, akkigra a szemük csücskében hatalmas fekete csipa lett, az orrukból tök fekete fikuszt fújtak ki nap mint nap, mert hatalmas a por, szmog és a kosz. Ezért is menekülnek Indiából mindenfelé, Cipruson is rengeteg indiai barátom volt és itt Skóciában is nagyon sokan vannak.

2009. febr. 11. 10:38
Göndör hajat csak vizesen szabad fésülni!Mivel a göndör-dauerolt haj hamar kiszárad,érdemes balzsam helyett hajpakolót használni és min 10 percig bebugyolálva rajtahagyni minden hajmosásnál (kókusztejes hajpakolás a legjobb,fodrász kellékesnél lehet venni).Utána ha leöblitetted kondicionálóval befújni esetleg hajújraépitővel bekenni és jöhet a hajhab és a száritás.Bár az a legjobb ha magától szárad meg.
2009. jan. 12. 17:06
hogy mennyi butaság van ebben a cikkben???:)
102. 6532c775dd (válaszként erre: 101. - Csigusz 79)
2009. jan. 4. 13:12
Ne is mond, tudod hány topicban van szó arról hogy a sanarát már nem lehe kapni! Túl jó volt...
101. Csigusz 79 (válaszként erre: 100. - Zizisicc)
2008. nov. 30. 02:45
Használok balzsamot+néha pakolást,de habot nem szeretem.Na igen,régen volt diffúzorom,az tényleg jó volt,lehet vennem kéne megint mert a régi eltünt.Tudod mi volt a nagyon szuper? Sanarának volt egy jo kis terméke,hajmosás után hajra kell fujni és ujjá éledt a hajam,erre már évek óta nem kapni,nem értem ami jó miért kell beszüntetni.
100. Zizisicc (válaszként erre: 99. - Csigusz 79)
2008. nov. 30. 02:40
Balzsamot használsz? Hajmosásoknál pakolást? Én rögzítő habot, vagy kevés zselét szoktam rátenni, úgy szárítom meg, diffúzorral, vagy csak úgy szabadon, és utána dauerfésűvel csak meglazítom, fellazítom.
99. Csigusz 79 (válaszként erre: 97. - Zizisicc)
2008. nov. 30. 02:32
Ez az hogy nem tudtam mitöl seprüsödik,pedig ha van idöm hagyom magátol száradni max a tövét hogy meg ne fázzak,már egy csomo mindent próbáltam de egyre roszabb,igaz festett hajam van,de nem törvényszerü hogy ilyen legyen :(
98. Csigusz 79 (válaszként erre: 97. - Zizisicc)
2008. nov. 30. 02:30
Köszi,már én is :) Nem tudom már megint mit éjjeli baglyoskodom,tegnap fél 7-töl fölvagyok,fáradt vagyok,de aludni nem tudok.
97. Zizisicc (válaszként erre: 96. - Csigusz 79)
2008. nov. 30. 02:24

Már válaszoltam is! :oDDDDDDD


Ha seprűsödik a szárazon fésüléskor, akkor tutira nem tesz jót neki!

96. Csigusz 79 (válaszként erre: 95. - Zizisicc)
2008. nov. 30. 02:17

Nem annyira göndör,inkább hullámos.

( én is most csináltam a jógát :DD )Megnézed mit irtam forumba?

95. Zizisicc (válaszként erre: 94. - Csigusz 79)
2008. nov. 30. 02:12

Hát, attól függ, mennyire hullámos, ill göndör. Az enyém göndör, annak nem tesz jót a ritka fogú sem.

(most nyomtam le a tibetit! :oDD)

94. Csigusz 79 (válaszként erre: 93. - Zizisicc)
2008. nov. 30. 02:07

Ezt tényleg nem tudtam :( akkor valszeg ezért seprüsödik a hajam :( de jó hogy irtátok.

De ritka foguval sem szabad?

93. Zizisicc (válaszként erre: 92. - Csigusz 79)
2008. nov. 30. 01:59
Én, ha fésülöm - az enyém is göndör - akkor szoktam, amikor balzsam van rajta. Úgy végképp nem törik. Szárazon viszont tényleg "tilos"!
92. Csigusz 79 (válaszként erre: 91. - Csipkerózsika)
2008. nov. 30. 01:34
Köszi.Nekem hullámos,de én meg ugy tudtam vizesen nem lehet fésülni mert törik,na akkor kipróbálom igy.
2008. nov. 30. 01:12

Jó a cikk, de van egy pontja, ami nem igaz mindenkire. Ez pedig a száraz fésülés. Figyelem mindenki, akinek göndör, vagy erősen hullámos haja van:

TILOS SZÁRAZON FÉSÜLNI A GÖNDÖR HAJAT!

Csak nedvesen szabad kifésülni. Szárítás után habbal lehet formázni, vagy a nedves ujjainnkal.

Sajnos, hogy ezt csak nemrég tudtam meg, mert 5 évig volt kb 60 centis hajam, és a gyönyörű hullámok ellenére, gyakran olyan volt mint a serpű... Most meg rövid hajam van. De legalább másokkal megosztom.

90. Csigusz 79 (válaszként erre: 89. - Szandika017)
2008. nov. 28. 20:16

Szia!


Minden hajmosáskor kell a citrom?

2008. nov. 22. 15:40

Sziaztok!


Szőkéknek egy tanács: hajszín megörzésére,(és ha sűrűbben alkazlmazod) világosítására csak is a citrom levet tudom ajállani.Hajmosáskor 1-2dl felviszel a vizes hajra---->10 percet vársz és lemosod,majd kihagyhatatlan balzsamot bedörzsölöd.Ennél jobb a világoon nincs,higgyétek el nekem!!!

2008. nov. 22. 15:29

Sziaztok!


Örülnék neki, ha valaki tudna a kérdésemre válasz adni, mert nagyon bizonytalan vagyok!Tehát, póthaj mániás vagyok,de eddig mindíg csak rosszab minőségű hajakat fogtam ki.Most találtam itt a neten,amerikai phajat (elég jó áron)viszont nem igazán tudom a jellemzőit.Örülnék neki ha valaki tuna hozzászólni,vagy esetleg egy két tulajdonságát ismertetni velem.Előre is köszi.

2008. szept. 12. 17:44
Köszi szépen, mindenkepp ezt fogom tenni:-)De az is lehet, hogy maradok annal a lehetösegnel, hogy meliroztatok...Sajnos en is tudom, hogy a haj leszivatasa elegge megviseli a haj szerkezetet, par evvel ezelött amikor fekete hajam volt, belevagtam, mert mar 5 ev fekete haj kicsit unalmas volt, de hal istennek akkor rövid hajam volt, igy annyira nem viselt meg, csupan az utanna marado allando vörös arnyalat, amit semmilyen mas festekkel nem lehetett csak fel ev utan eltüntetni vegleg
2008. szept. 12. 11:39

Szia!


Én is hasonló problémával küzdöm, világosbarnából szeretnék sötétszőke hajat csináltatni. Sajnos azonban úgy hallottam, hogy sötétebb festett hajból nem nagyon lehet világosabbat csinálni, maximum leszivatással vagy melírral. A leszívást viszont nem ajánlanám, mert teljesen tönkreteszi a hajat(tapasztalat),ráadásul utána a gatyád is rámegy a méregdrága pakolásokra.

Remélem valamennyit tudtam segíteni, de azért kérdezz meg egy fodrászt mindenképp!

2008. szept. 10. 12:08

Sziasztok,


Egy kérdés, most festettem be házilag itthon a hajam sötétszökére, elötte világos barna volt. Viszont most sötetebb lett. Hogy lehet hogy a sötet szöke sötetebb mint a vilagos barna? Még a dobozon is latszik a különbseg, hogy a sötet szökenek vilagosabbnak kell lennie.

Mivel fessem, hogy vilagosabb legyen?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook