Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műkörömépítés saját kezűleg fórum

Műkörömépítés saját kezűleg (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
2009. szept. 24. 17:58

Sziasztok!

A sima csillámport bele lehet keverni a porcelán porba?

981. russodebby (válaszként erre: 980. - Russodebby)
2009. szept. 24. 12:36
Nagyon szépek a munkáid!
980. russodebby (válaszként erre: 979. - Petranova)
2009. szept. 24. 12:36
Köszi a választ. A körmöm végén szokott kettévállni,ezért oda is szoktam egy kis zselét rakni,csak néha elfeledkezem magamról és megreszelem. :-)
979. Petranova (válaszként erre: 977. - Russodebby)
2009. szept. 24. 12:33

Szia!


Én úgy olvastam, hogy a saját köröm megerősítése nem a legbiztosabb dolog, nem árt egy kicsit megépíteni.

Az egyik vendégem nem akarta építeni, tehát csak a körömre ment azonnal. A 3. héten már neki is elkezdett felválni. Újra megcsináltam neki, és azzal már nem volt semmi gondja. Most 4 hetes a körme, sehol sincs felválva.

Talán az lehet a dolog titka, hogy a 2. töltésemnél már nem csupán a nyer körömre, hanem a reszelt zselére is építettem.

Remélem azért tudtam segíteni.

978. Petranova (válaszként erre: 972. - Estea)
2009. szept. 24. 12:27

Látom nagyon meg akarod mondani a magadét, és gondolom mivel sajnálatos módon nem tudod hasznosabban eltölteni az idődet, ilyen hozzászólásokkal éled ki magad.

Gondolom nem vagy szakmabeli, csak vadul vagdalózol a szakmai szavakkal, mert ha csinálnád ezt a szakmát, tisztában lennél mi is van mögötte. Az ember minél többet csinálja, annál magabiztosabb és szebb munkákat alkot. Ez nem más csak sok-sok idő és gyakorlás kérdése. Én azt imádom a legjobban, ahogy látom minden egyes körömmel egyre jobban megy, és a vendégeim nagyon hálásak a szép, tartós körmökért.


Veled ellentétben én inkább optimista ember vagyok, és egyáltalán nem aggódom magam miatt.:)

2009. szept. 24. 12:22
Sziasztok! Mitől van az,h ha saját körmöm van zselézve,szét válik a körmöm a zselétől? Használok zsírtalanítót és zselé tapadás segítőt is,meg csiszolva is van elötte. Amikor körmös csinálta akkor is ez volt.
976. Petranova (válaszként erre: 974. - Ancsi86)
2009. szept. 24. 12:08

Szió!


A legvékonyabb, O-ás ecsetet használom. De sokat küzdök az ecsettel, mert műanyag szőrből van. Most szemezgetek egy szép vékony valódi szőr ecsettel (elég drága), de szeritem meglepem magam.


Igen, akrilt használok. De nehogy megvedd a műkörmös boltokban található dárga festékeket. Én egyszerűen írószerboltban vettem egy készletet 1350 Ft-ért és a célnek bőven megfelel. Ha megszáradt mehet is rá a fényzselé.

2009. szept. 24. 00:14

Sziasztok!

Csak tegnap regisztráltam "közétek" nekem sincs szakmám,én is magamnak illetve barátnőimnek a körmét csinálgatom,már két éve!Nem tudom szó nélkül hagyni estea hozzászólását én sem.Az én véleményem a következő Petranova munkái igen is szépek sőt némely műkörmös mehetne hozzá tanulni.Ahhoz képest,hogy mennyi ideje csinálja gyönyörű,szerintem nem vagyok egyedül ezzel a gondolattal de néhány tanult műkörmös nem végez ilyen munkát.Ez tapasztalat!(Ezt akinek nem inge nem veszi magára)A rokonom nemrég volt műkörmösnél és a saját körmét szinte papír vékonyra reszelte,azt mesélte hogy annyira fájt neki ,hogy az utolsó köröm leszedésénél azért könyörgött ,hogy csak körme maradjon fent!Erről ennyit!Ez hosszú lett:)

974. Ancsi86
2009. szept. 23. 22:00

Petranova!


Ezeket a gyönyörű fekete díszítéseket akril festékkel csinálod, és a tetejére fényzselé?

És milyen ecsetet használsz, hogy ilyen vékony legyen?

973. Ancsi86 (válaszként erre: 970. - 57aa4ea1e8)
2009. szept. 23. 21:51

De ők sem a tanfolyamnak köszönhetik a tudásukat, hanem a folyamatos továbbképzésnek, ami akár lehet egy profi, aki megmutatja lépésről lépésre.


Csak és kizárólag a szorgalmon múlik.


A másik hozzászólásra meg: én sem akarok bunkó lenni, de ez a c-ív, mosolyvonal stb., nem akkora varázslat, hogy egy magunkfajta "tanulatlan" ember ne tudja kis gyakorlással megcsinálni.


És Petranova képei sokkal szebbek, mint a legtöbb műkörmösé, akit eddig láttam.

972. estea (válaszként erre: 971. - Petranova)
2009. szept. 23. 21:06
Szia!Biztos nagyon bunkó vagyok, de megnéztem a képeidet...A körmök tele vannak huplikkal, c-ív sehol, se szép mosolyvonal... Ezek alap dolgok!! Önképzéssel nem lehet maradéktalanul megtanulni! Az egy dolog, ha az embernek van valami fogalma arról, mit kell felkenni a körömre, attól még nem biztos, hogy az egy jól elkészített műköröm lesz! Sőt!
971. Petranova (válaszként erre: 970. - 57aa4ea1e8)
2009. szept. 23. 09:13

Nem feltétlenül az a cél, hogy ilyen magas szintekre eljusson az ember, ezt mindenki maga dönti el.

Erre annyit mondok, hogy én csak 3 hónapja kezdtem el a körmözést, de már minden elfogultság nélkül jó pár VÉGZETT műkörmöst kenterbe vágok nem csak a díszítésben, de a minőségben is.

970. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 967. - Petranova)
2009. szept. 22. 23:42

Egy igazán jó műkörmös nem négy hónapig tanulja, hanem évekig, és folyamatosan.


Azért megnézném én azt az autodidaktát, aki magától tud olyanokat csinálni, mint (a teljesség igénye nélkül) Kalmár Kriszti, Újvári Barbi, Koppányi Emese és még sorolhatnám....

969. Ancsi86
2009. szept. 22. 22:47

Szerintem sem szabad 1 rossz tapasztalat alapján általánosítani... Nekem az első műkörmöm a szalagavatóm előtt készült, egy szalonban egy hivatásos műkörmös csinálta, bár nem kértem bizonyítványt.. Szóval nekem akkor gombásodott be 1 körmöm, pedig neki volt képesítése.


Szerintem sem a szakmán múlik. Sokan belekezdenek, és rájönnek hogy nekik ennyi szorgalmuk nincs, és végül más szakma mellett kötnek ki.


Ami azt illeti, én így közel 1 hónap próbálkozás után kezdem nagyon tisztelni azt a sok gyönyörű munkát, amit látni lehet így interneten.. csak remélni tudom hogy egyszer én is megközelítem :)

968. russodebby (válaszként erre: 963. - Lostcause)
2009. szept. 22. 22:22
Nem az a baj,h van vagy nincs szakképesítése,hanem,h milyen módon csinálja. Pl. én magamnak csinálom csak,de akkor is fertőtlenítem az ollót csipeszt,meg amit nem árt. Nagyon fontos a higiénia!!!!
967. Petranova (válaszként erre: 963. - Lostcause)
2009. szept. 22. 22:17

Teljesen igazad van, de azért nem kell összehasonlítani a fogorvos szakmát, illetve a műkörmös szakmát....Az orvos 6+2 évig tanul, egy műkörmös meg pár hónapig.

Tény, hogy vannak olyanok akik vadul, alapos utánajárás nélkül csinálnak körmöket, de ezeknek az embereknek mindez meg is látszik a munkájukon. Hiába dolgoznak olcsón egy idő után senki sem fog hozzájuk járni, mivel elterjed a rossz hírük.


Mindentől függetlenül amellet vagyok, hogy meg lehet tanulni a körmözést autodidakta módon. Ha minden szabályt alaposan betartunk, van tehetségünk, és szívvel lélekkel szeretjük, amit csinálunk, akkor annak tökéletes eredménye van.

966. shenzee (válaszként erre: 963. - Lostcause)
2009. szept. 22. 17:22

Ebben teljesen igazad van. Saját vendégkörömben is már többen jöttek otthoni gyártású körömmel, ami be gombásodott, és hát nem kevés idő kikezelni.

Szóval csak körültekintően!

965. russodebby (válaszként erre: 964. - 03755e6896)
2009. szept. 22. 13:47
Szia! Kerestem a neten és semmit nem dobott ki. :-(
2009. szept. 22. 13:39

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani,hol lehet kapni SINA kezdő készletet,teszveszen és vaterán kívül.

Köszönöm.

2009. szept. 22. 12:44

Sziasztok!


Ne haragudjatok, hogy írok Nektek, de muszáj reagálnom. Alapvetően semmi bajom nincs azzal, ha valaki a saját körmét otthon csinálja, úgy ahogy akarja. Azonban más körméhez igazi szakmai tudás és tapasztalat nélkül hozzányúlni nem lenne szabad... sajnos saját tapasztalatból beszélek, olyan körmöst választottam, aki csak úgy magától kezdett el körmöket csinálni otthon, nem gondoltam, hogy baj lehet belőle... inkább nem fejteném ki bővebben, hogy mennyire jó volt a 10-ből 7 körmöm gombásodását kezelni, az iszonyat durván papírvékonyságúra reszelt körmeimet, aminek már a hideg víz is fájt, helyrehozni... nem akarok megbántani senkit, ha lehet, ne kövezzetek meg, de gondoljatok bele, hogy Ti sem mentek el olyan fogorvoshoz, aki csak otthon, magától tanult meg fogat tömni, és nem hívtok olyan gázszerelőt, aki autodidakta módon tanulta meg, hogy honnan szivárog a gáz... az egészségünk nem vicc tárgya, és a körmeink nem elhanyagolható dolgok, amivel bármikor, bárki, bármit csinálhat. Természetesen nincs jogom beleszólni, és mindenki azt csinál amit akar, de én bizony gusztustalannak tartom, hogy néhányan - nem is kevesen - pénzt kérnek egy olyan "szolgáltatásért", amiért nem tudnak sem szakmailag, sem erkölcsileg felelősséget vállalni.


OFF.

962. Juduska
2009. szept. 21. 22:45

sziasztok:)


átmenetet hogyan készítsek zselébe csillámporral?úgy hallottam a köröm szélére kenem, és a körömágy felé húzom, ki mit tud?:)

961. e14ebbbf07 (válaszként erre: 959. - Shenzee)
2009. szept. 19. 20:13
Ja nem,én a zselé uv lámpára reagáltam.Ő zselét használ,max sablont,ha nem elég hosszú a körmöm.Találtam videót a system forms tip használatáról,ha valakit érdekel,priviben elküldöm a linket.Jelzem a mosolyvonal elég rusnya rajta :)
2009. szept. 19. 18:13
Ja meg még az, hogy a porcelánt ugye úgy kell majd felvinni, hogy a fehér köröm rész irányába, és onnan kell szépen visszahúzni a körömágy felé?
959. shenzee (válaszként erre: 957. - E14ebbbf07)
2009. szept. 19. 18:05
a te körmösöd ezzel a system form tipes megoldással készíti, jól értem?
2009. szept. 19. 18:05

Sziasztok!


Jóideje van már porcelán műkörmöm, de időhiány miatt úgy döntöttem, hogy itthon fogom magamnak csinálni. (sima francia)

Most készülök anyukám lenőtt körmeit megcsinálni. Neki is porcelán van, de már nincs alatta tip, hanem a saját körmeire teszem majd a porcit.

Tehát az lenne a kérdésem (kicsit belezavarodtam:) ) hogy miután lereszeltem a porcelánt, utána tegyek rá gombásodágátlót, és arra megy majd a savmentes primer? Tehát rögtön egymás után megy a 2 cucc?

957. e14ebbbf07 (válaszként erre: 956. - Cintia87)
2009. szept. 19. 17:35
Igen,a zselét uv lámpázni kell,miután felvitted a körmödre.A porcelán köt levegőn.Zseléből-ha jól tudom-a sculpting az,amim kicsit sűrűbb.Legalábbis az én körmösöm azt használja.Ja igen,és miután az utolsó réteg is megkötött,akkor fixálni kell,különben ragadni fog a teteje. :)
956. Cintia87 (válaszként erre: 955. - Shenzee)
2009. szept. 18. 23:08
És a zselés megoldást kell UV lámpázni? Vagy hogy köt meg?
955. shenzee
2009. szept. 18. 20:13
Én kérdeztem az egyik forgalmazótól, pont a zselét, valahogy nem tudom elképzelni, hogy nem folyik ki. Azt írták, hogy nagyon keveset kell felvinni, és hogy tartós. De még nem mertem venni. Amúgy tényleg tök egyszerűnek tűnik.
2009. szept. 17. 23:34

Ha valaki már próbálta, akkor írja meg, hogy kell zselével használni, tipp kell-e alá, illetve mennyire tartós?

Nekem nagyon tetszik, annyira egyszerűnek tűnik, és az se baj, ha nem vagyok annyira ügyes a bal kezemmel, mert a tippet kell díszíteni. (Bár még nem próbáltam)

Bővebb infó: google-ba írjátok be, hogy "system forms" és a találatok között az elsőnél olvashattok róla leírást. (Bocsi, de nem engedett linket beszúrni)

2009. szept. 17. 23:21

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata ezzel az újfajta műkörömépítéssel kapcsolatban? (System forms)

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook