Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műkörömépítés saját kezűleg fórum

Műkörömépítés saját kezűleg (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯
1012. Petranova (válaszként erre: 1010. - Fannas)
2009. okt. 15. 13:15

Én csak úgy mertem belekezdeni a körmözésbe, hogy előtte műkörmöshöz jártam. Neked is ajánlom, hogy egy párszor nézz el, figyeld a mozdulatait, a sorrendet.

Már vannak leoldható zselék is, de én csak normált használok, amit csiszolni kell.

Savas előkészítőt én egy Crystal Nails boltban vettem.

A tippekben sajnos nem tudok tanácsot adni, mert én sablonnal építem a körmöket.

1011. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1010. - Fannas)
2009. okt. 14. 20:19

Szia!

Nekem nem tisztem lebeszélni téged, de ha tényleg ennyire nem tudod, mit hogy kell csinálni, inkább ne kezd bele. Szakember szemmel még olvasni is rossz volt, amiket írtál.

A körmözést nem lehet youtube videókból megtanulni. Még az alaptanfolyam sem nyújtja azt, ami elvárható lenne, több tíz-százezer forint ráfordítás után mondható el, hogy valaki tud körmözni, és az olyan, amilyennek kell, hogy legyen.

Nem beszélve arról, hogy teljesen tönkreteheted a körmödet, és elég nehéz helyrehozni. Nem beszélve a gombásodásról, algásodásról.

Szóval ahogy olvasom, érzed te, hogy nem kéne ezt erőltetni. Hallgass a belső megérzéseidre, az szokott működni.

És bocsi, hogy beledumáltam :)

1010. fannas (válaszként erre: 1009. - Petranova)
2009. okt. 14. 19:16
De aranyos vagy, köszönöm! De én sokszor látok olyan "mosolyvonalat" ami nem íves, hanem egyenes. Nekem őszintén szólva ez jobban is tetszik. Én most próbálom összeszedni, hogy mi is kell a körmözéshez. Pl. a körmös boltban csak savmentes előkészítőt láttam. Hol lehet savasat kapni? A zselés körmöt ugye csak csiszolva lehet leszedni, nem lehet áztatni acetonban? Én olyan csacsi vagyok,hogy most, ahogy nézegetem a neten a körmös videókat, akkor jöttem rá arra pl., hogy a tipet nem az egész körömre, (körömágyig) kell rakni, hanem csak a köröm felére.... De akkor a féltip mire való, ha az egész tipet is csak a fél körömre rakják? Te jó ég! Mikor fogok én odáig eljutni, hogy körmöt csinálok magamnak.... és milyen lesz az a köröm? Lehet, hogy most kellene abbahagyni, amíg még nem kezdem el :o)))
1009. Petranova
2009. okt. 14. 17:06

Szia!

Mosolyvonal: a francia köröm esetén a fehér rész mosoly formájú íve. Nem csak húzunk vízszintesen egy fehér csíkot, hanem megpróbálunk egy félholdat képezni.

Én savas előkészítőfolyadékot használok, mert ez erősebb mint a savmentes.

Ajánlatos a csiszológép. Mikor megépíted a körmöt és a fedőzselét formázod nagyon hasznos, de a legnagyobb szerepe az előző köröm lereszelésében van. Az nagyon nehéz lenne sima kézi csiszolóval megcsinálni. Nekem géppel is elég hosszadalmas, nemhogy reszelővel.

Ha van még kérdésed, bátran írj!

1008. fannas
2009. okt. 14. 14:10

Bocsánat, én teljesen kezdő vagyok műkörömben. Segítséget szeretnék kérni Tőletek, mert látom, hogy Ti már profik vagytok! Először is mi az a mosolyvonal? A másik kérdésem, hogy milyen tapadás elősegítőt kell vásárolni? A harmadik, hogy feltétlenül kell-e csiszológép, nem lehet csak kézi reszelővel dolgozni?

Bocsánat a csacsi kérdésekért... :o)))

1007. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1006. - Bogi88)
2009. okt. 13. 19:34
anyááááááááám :(
1006. Bogi88
2009. okt. 13. 16:48
Hát az igazat megvalva a kisujjamon elég nehéz vele dolgozni (teflon sablon)De az tény hogy a matricás megoldás ehez képest sz** :)Egy probát megér!!
1005. Ancsi86
2009. okt. 13. 10:25

Köszi, akkor kipróbálom azzal, majd ha lesz egy kicsit több pénzem.. :)


Egyébként most nemrég megpróbáltam megint a szagos likvidet, és meglepő módon nem volt olyan borzasztó sok különbség a kötés között, már a felhordásnál...


Az egyetlen különbség, hogy lesz egy radírszerű réteg a tetején, amit bufferrel vagy fixálóval lehet eltávolítani, de mivel úgyis reszelni kell, ez engem nem zavar..


Egyébként igazad lehet így hogy belegondolok, szerintem felváltva követem el mindkét hibát :)

a francia végnél van hogy szinte lefolyik a sablonról a gombóc, de pl. a rózsaszín része a körmömnek meg be van repedve, gondolom azért, mert szárazabb volt a kelleténél a gombóc...


De majd gyakorlok mégtöbbet, köszi! :)

1004. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1003. - Ancsi86)
2009. okt. 9. 09:11

Akár az is lehet, de én arra gondoltam, hogy vagy túl liquides az ecset, vagy túl száraz, és beletunkolod az anyagot. A porcinál az a nehéz, hogy eltaláljuk a helyes liquid-por arányt. A port egy gombócban kell felvenni, nem lehet folyós, és nem lehet túl száraz sem. Ezt csak rengeteg gyakorlással lehet megtanulni.


Én nem használok szagtalan liquidet, szóval nem tudom, hogy ez-e a gond, de én nem hiszem.

Alapban a szagtalan és uv liquid sosem lesz olyan jó, mint a szagos.


Az odorless liquidhez vannak odorless porok, azt ajánlott használni hozzá.

1003. Ancsi86 (válaszként erre: 1000. - 57aa4ea1e8)
2009. okt. 8. 17:59

Ez alatt mit értesz pontosan, rossz szögben tartom az ecsetet, vagy mi? :)


Csak nagyon megkavart ez a szagtalan likvid, amit normál porcelánporhoz használok, lehet hogy eleve ennek nem létezik jó elegye...


Esetleg próbálta már valaki hogy az odorless likvidhez a cn slower pora milyen?

1002. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1001. - Bogi88)
2009. okt. 7. 21:54
Mondjuk megnézem én azt a teflon sablont, ami minden körömhöz ugyan olyan jól illeszkedik mosolyvonalnál, sarokpontoknál. :)
1001. Bogi88
2009. okt. 7. 20:47

Sziasztok!

Ahogy megigértem megírom a tapasztalatomat a teflon sablonról.

Nagyon KIRÁLY!

Mindenkinek ajánlom.Nagyon könnyű vele dolgozni. Szépen illeszkedik a körömhöz és szászor stabilabb mint a matrica sablon.

Remélem segítettem!

1000. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 997. - Ancsi86)
2009. okt. 4. 19:06
Ez az egyik ok. Másodsorban pedig nem jól veszed fel a porcit.
2009. okt. 4. 17:12
Köszi a válaszokat, én is úgy gondoltam,hogy elég lesz az nekem :)
998. 85055abb64 (válaszként erre: 995. - Balance75)
2009. okt. 4. 16:18

szió,


Én itthonra a legolcsóbbat vettem meg annó (azt hiszem most 8 ezer körül van) és bajom azóta sincs vele, igaz nem is használom, mert én olyan béna vagyok, hogy kb 4 órás progam volt egy töltés magamnak, és nem is lett olyan szép.

997. Ancsi86
2009. okt. 4. 16:14
Hogyha körmözés közben mondjuk a 6-7. ujjamnál beleköt a porcelán az ecsetbe (annak ellenére, hogy belemártom a folyadékba, letörölgetem papírtörlőn, é s úgy teszem le), akkor az arányt nem találtam el? :)))
996. russodebby (válaszként erre: 995. - Balance75)
2009. okt. 4. 10:53
Szia! Nekem 1*9W-os van. (ilyent adnak a kezdő csomagban a Tama-nál) Jól elvagyok vele. :-)
2009. okt. 4. 09:55

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, hogy otthonra milyen UV lámpát érdemes venni?

Elég az 1x9W vagy inkább legyen 2x9W?

Válaszotokat előre is köszönöm.

994. Ancsi86 (válaszként erre: 992. - 57aa4ea1e8)
2009. szept. 30. 11:19

Én nem tipezek, csak építeni próbálok porcelánból...

Egyébként akartam kérdezni, hogy a tipezés mennyire korszerű/ajánlott? Én azért nem akartam kipróbálni, mert szerintem elég káros a körömnek az a ragasztó... Vagy semmivel sem rosszabb, mint a porcelán ill. zselé?

2009. szept. 30. 10:47
Szia! Írd be googleba,és egy csomó találatot ki fog dobni,van amelyik videós is.
992. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 991. - Ancsi86)
2009. szept. 29. 17:50
Ha a speciális tipre gondolsz, akkor annyira kell hozzá, mint bármelyik porcihoz.
991. Ancsi86
2009. szept. 29. 10:00

[link]


Szerintetek ehhez kell uv lámpa?

2009. szept. 25. 13:00
A tipessel egyszer nagyon ráfáztam (magamnak csináltam),meló közben ki akartam veni egy telót a dobozából (vmi müanyag s..ban volt benne) és sikerült úgy letörnöm a körmömet,h a saját körmöm felét is letéptem. Kivételesen sikerült azt jól felragasztanom. :-)
2009. szept. 25. 12:52

Én ezzel az "építés" fogalommal bajban vagyok ezek szerint. Úgy tudtam, hogy építeni lehet zselével és porcelánnal is. Az építés nem azt jelenti, hogy megy egymásra 2-3 réteg?

Nekem a körmösöm úgy csinálta, hogy tip (szerintem szebb formát ad a körömnek, azért szeretem) ott meghúzta a mosolyvonalat, arra ment az átlátszó porcelán, majd valami fedőlakk, vagy fényzselé.


Egyébként én porcelán párti vagyok. Porcelán körmöt még soha nem sikerült elrepesztenem, a zselével építetett mindig. Azokat simán töröm keresztbe-hosszába. Én nyomtatókat csapok rendszeresen a körmeimre:)

2009. szept. 24. 22:10
Porcelánz soha nem használtam és nem is volt még porcis körmöm. Amikor elkezdtem a műköröm viselést a körmösöm a tipeset ajánlotta,mert az tartósabb(akkor még vendéglátóztam és elő szeretettel pakoltam rá a kezemre a rekeszeket). Utána meg építettet csináltattam,meg csinálom magamnak.
987. Kicsivihar (válaszként erre: 986. - Russodebby)
2009. szept. 24. 22:01

Ennek meg ugye pont az a lényege, hogy a tipet nem kell föltenni. Azt hiszem ki fogom próbálni, kíváncsi vagyok rá. Csak valahol azt olvastam, hogy jó minőségű porcelán kell hozzá, meg valaki írta, hogy kék liquid. (?) Az milyen lehet szerintetek?

Egyébként Crystal Nails termékeket használok, szerintem az már viszonyag jó minőségű termékcsalád.

986. russodebby (válaszként erre: 985. - Kicsivihar)
2009. szept. 24. 21:51
Szia! Sajna ilyen "hülye" körmöm van nekem is. :-/ Nem lehet rossz ez a tip! Nagyon ritkán használok tip-et,csak olyankor,aamikor sikerül teljesen letörni a körmömet. :-)
985. Kicsivihar (válaszként erre: 977. - Russodebby)
2009. szept. 24. 21:42

Szia!

Nekem is ugyanez volt, akármelyik műkörmös csinálta. Valószínűleg a Te körmöd is erősen pöndörödik befelé egy bizonyos hosszúság után. De én rájöttem a tutira. Talán kicsi szokatlan módszer, de nekem bevált:)

Azt a körmöd (a sajátodat!) amelyik levált a tipről, porciról, vagy bármiről, egy kicsit bevágod oldalt kisollóval, majd megfogod ezt a részt szemöldökcsipesszel, és szépen hm...letéped. Ugye körömvágó ollóval nem tudod levágni rövidebbre a saját körmödet, de szerintem ez működik. Olyan, mint amikor a körmös levágja rövidre.

Arra vigyázz, hogy ne menj közel a körömágyadhoz, mert én egyszer már úgy egy kicsit beszakítottam.


Egyébként nem tudom elképzelni, hogy én szakképesítés nélkül el tudnám rontani a saját körmeimet. A körmösöm is ugyanazt a gombaölőt, illetve primert használta, amit én is magamnak. Rákente, és ennyi.

EGyébként valaki próbálta már ezt az újfajta tipet?

[link]

984. Ancsi86
2009. szept. 24. 19:31

Köszönöm Petranova!


Pedig én már nézegettem azokat a méreg drága dolgokat, nem is gondoltam, hogy van más módja is :)


Más: én nagyon nem szeretnék uv lámpát venni, mert ugye porcihoz nem kell. De hallottam már levegőre száradó fényzseléről. Itthon ilyet lehet kapni valahol?


Még egy utolsó gondolat a részemről ehhez a "vitához": szerintem csak azok acsarkodnak itt a fórumon, akik nem elég ügyesek ahhoz, hogy ne kelljen tartaniuk az általunk alkotott konkurenciától.. :)))) Mert aki elég magabiztos, az ül a vendégével és csinálja a körmöket, és nem osztja itt a népet. Uram bocsá' vannak egy páran, akik nem tartják indokoltnak azt a ki tudja hány %-os árrést, amivel a körmösök dolgoznak..

983. Petranova (válaszként erre: 982. - Cintia87)
2009. szept. 24. 18:54

Szia!


Én csak zselével dolgozom, de már próbáltam porcelán virágot feldobni egy kis csillámmal és szerintem az idegen anyag elgyengíti a porcelánt, nehezen formázhatóvá válik. Használj inkább színezett pigmentporokat, amelyekből már lehet kapni csillogó aranyat és ezüstöt is. Sőt még a zselét is lehet vele színezni.

❮❮ ... 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook