Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Műkörömépítés saját kezűleg fórum

Műkörömépítés saját kezűleg (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
1072. Ancsi86 (válaszként erre: 1069. - Ilona0327)
2009. okt. 30. 16:31

Én tegnap vettem egy kreatív hobbi boltban 8db-os akril festék szettet, 890 Ft volt.. Metálfényűek, ami annyiból nem jó, mint utólag rájöttem, hogy nincs kontúrja, ezért önmagában nem lehet vele formát rajzolni, de ha a minta fekete kontúros, akkor már nagyon szép tud lenni.. De ugyanitt láttam egyenként kapható festéket, 250 ft/db áron, ami már nem metálos, és elég sok van benne, olyan 5 ml körüli...


Szerintem te is nézd meg ilyen boltban..

1071. Petranova (válaszként erre: 1069. - Ilona0327)
2009. okt. 30. 16:15

Én írtam, hogy olcsó festéket használtam a gyakorlásra, amit egy írószerboltban vettem. 12 darabos és asszem 1350 Ft-ot volt. A márkája Pébéo: studio acrylic. Teljesen no name márka, de a célnak nekem megfelelt. Sajnos nem minden szín elég intenzív pl a sárga, így abból vettem festéket a Pannncolortól. Kicsit drágább, de jobb minőség. Amúgy a legtöbb műkörmös, ahogy én láttam a Deka festéket használja. Most készülök venni, majd leírom mi a véleményem.

Az akril festés új dimenziókat nyit meg a műkörmös szakmában, én nagyon szeretem. De ajánlom, hogy vegyél egy jó ecsetet. Én most vettem meg a Crystal Nailstől a Újvári Barbara neve alatt futó Barbara ecsetet, illetve egy "egylendület" ecsetet. Elégedett vagyok velük.

1070. Kataera
2009. okt. 30. 11:10

Ügyes vagy! Nem kicsit. Nagyon!!

Érdemes lenne elvégezned a tanfolyamot!!!

1069. ilona0327
2009. okt. 29. 23:54
Sziasztok! Nemrég olvastam itt,hogy lehet használni olcsóbb akril festéket amit hobbi boltokban lehet kapni.Ennek van valami neve?Vagy van esetleg köztetek aki Hajdú-Bihar Megyében tudott már beszerezni?Gyakorolni szeretnék,ezért nem akarok jelenleg drágábbat venni.Esetleg aki ilyet használ rakna fel róla képet?Raktam fel pár képet,építő véleményeket ha kérhetek:)Nem vagyok műkörmös számomra ez egyenlőre hobby,de nagyon szeretem csinálni már lassan 2 éve.Petranova a te képeid nagyon szépek:)Gratula
1068. Ancsi86
2009. okt. 29. 20:56

Hát én 2200 ft-ért vettem, de van egy olyan érzésem, hogy azért volt ennyi, mert már régi (elég sűrűnek tűnik nekem)..


Most használom amíg tudom, aztán veszek én is crystal nailst... Csak gondoltam hogy az ezflow rossz nem lehet..

1067. adrika88
2009. okt. 29. 18:43

A Crystal Nails-es fényzselé nekem is bejött!És elég sokáig elég!

Volt olyan akinek a Crystal Nails-es zselé nem jött be valami miatt?

1066. Petranova
2009. okt. 29. 14:42

Most nézem, hogy ezflow-t vettél...akkor biztos nem úsztad meg olcsón, mert az egyik legdrágább termék.

Én ajánlom neked a Crystal Nail fényzseléjét!Nekem nagyon bevált. 15 ml 3800 Ft (úgy rémlik).

1065. Petranova (válaszként erre: 1064. - Ancsi86)
2009. okt. 29. 14:40

Én azért nem szeretem, ha egy fényzselé nagyon sűrű, mert akkor a legtöbbször az ember többet visz fel a körömre mint kellene. Ez anyagi szempontból sem jó, illetve ha én túl vastagon kenem a fényzselét, akkor felpuklisodik.

Ha neked nincs vele gondod, akkor maradj ennél.

Amúgy mennyibe került és hány ml-s?

Köszi!

1064. Ancsi86
2009. okt. 27. 20:29

Sikerült ma vennem ügyesen egy olyan ezflow fényzselét, hogy az van ráírva, hogy uv 30 ultra violet.. A fényével nincs is semmi baj, csak annyi hogy elég sűrű, és amikor felkentem a körmömre, az uv fényben világoskék lett mintától függetlenül az összes körmöm... Hát leizzadtam, de természetes fénynél normális fénye van.. :D


Azon kívül, hogy bulizni nem megyek így el, van más hátránya ennek a fajtának? :)

1063. Petranova (válaszként erre: 1062. - Fannas)
2009. okt. 23. 16:52
Köszönöm a kedvességed!:)
1062. fannas (válaszként erre: 1057. - Petranova)
2009. okt. 22. 21:55
Húúúúú, Te milyen szépeket csináltál!!! Nagyon profi! Egyik szebb, mint a másik! Gratulálok!
1061. Petranova (válaszként erre: 1059. - Ancsi86)
2009. okt. 22. 18:13

Nem vagy beképzelt nyugi, mert tényleg nagyon ügyesen haladsz!!!

Igen, a végét én vékonyítom, mert szerintem nagyon csúnya, ha vastag. A C ívet elég nehéz kialakítani, nem is sikerül mindig egyformán, de a lényeg, hogy legyen.

1060. Ancsi86 (válaszként erre: 1056. - 85055abb64)
2009. okt. 22. 18:01

Nem haragszom, sajnos ez a likvid nem alkalmas annyira a virágokra, még kísérletezem.. :)


Meg sajna fősikolásként nem sok időm jut erre, pedig ebből biztosan csillagos 5ös-re vizsgáznék, ha ezt tanulhatnám............... :)

1059. Ancsi86
2009. okt. 22. 17:57

Köszönöm! :)


Igazából nekem először van c-ívem, amióta elkezdtem.. :) De azért másfél hónap alatt szerintem egyáltalán nem rossz.. (nem vagyok ám beképzelt) :)


Az előző körmöm annyira laposra sikeredett, hogy le is tört egy jó pár, azért most jól "bepúpoztam" a mosolyvonal felett, hogy rendesen tartson :))


Akkor ezek szerint az igazi tartást egy hosszú körömnek az adja, hogy a c-ívet fokozatosan vékonyítod a vége felé, és tulajdonképpen a mosolyvonal fölött már "vékonyodik", jól értem?

1058. 85055abb64 (válaszként erre: 1057. - Petranova)
2009. okt. 22. 17:18

De szép körmöket csinálsz!! Látszik, hogy szereted csinálni!


:-)

1057. Petranova (válaszként erre: 1054. - Ancsi86)
2009. okt. 22. 16:52

Én a c ívem súlypontját inkább egy kicsit fentebb helyezem el.

Lefotóztam a körmöm, megnézheted a képtáramban. Igaz már a c ív egy kicsit letolódott, mert a körmöm vasárnap lesz 3 hetes.

1056. 85055abb64 (válaszként erre: 1054. - Ancsi86)
2009. okt. 22. 10:53

Szió Ancsi,


Én nem vagyok szakember, és türelmem sincs megcsinálni magamnak itthon. Nekem tetszenek a körmeid, hogy a c ív, k ív, y ív milyen azt meg nem mondom neked, a szakavatottabb szemekre bízom :-))) Annyit mondhatok, hogy nekem tetszik, ügyes vagy :-) (Bevallom a porci minták annyira nem, de remélem nem haragszol meg, hogy ezt megemlítettem.)


Találtam ám a körmös képeid mellett nagyon izgis képeket is :))))) Nem tudom mennyire szeretsz a főzésről beszélgetni. Tudom ez nem az a fórum, de egy másikon elmesélhetnéd hogyan csináltad, ha van kedved, mert guuuuuszta :-)


Annyit megállapítottam a képeid alapján, hogy kézügyességed az van mind két hobbidhoz :-)))

2009. okt. 22. 04:29

sziasztok,


hát nekem van tapasztalatom az otthoni műkörömmel!

sok éven át épített porcelánt(!)csináltam magamnak, ráadásul francia színösszetételben...

A barinőm anyja mutatta hogy kell.


Azért csináltam magamnak mert gyűlöltem körmöshöz járni.. Olyan kib*szott unalmas és fárasztó volt és egyik se csinálta úgy ahogy számomra megfelelt volna. Télleg sok körmösnél jártam eleinte. Az egyik nem volt hajlandó elég anyagot használni a körmöm mindig simán félbetört, pedig vigyáztam.. A másik szétszórt volt meg úgy reszelt hogy fojt a vérem :) A harmadik egy hülye p.csa volt meg akart fertőzni a bacijaival és át is akart b.szni.

A negyedik halálra okoskodta magát osztotta az észt na mondom ebből 1 alkalom is túl sok ja és még volt 1 azthittem elájulok hát az a helység biztosan illegális volt kb 1 négyzetméter, semmi ablak, bekómálsz a szagtól semmi fűtés plusz szipog és tüsszög...

De jobb is így, mert amit én csináltam az volt a legjobb. Isten így mutatta meg nekem a helyes utat.


Most már nem kell műköröm, rájöttem anélkül is lehetek jó csaj.


Pussssyyymindenkiiiiiii!!!!

1054. Ancsi86
2009. okt. 21. 14:41

Sziasztok!


Tettem fel a profilomba képeket a körmömről.

Próbáltam több oldalról fotózni, kérlek írjátok meg hozzáértők, mik a hibák, mit csináljak másképp, milyen a c ív, stb.. :) (fényzselém még nincs, úgyhogy azért nem olyan fényes.. )


Természetesen csak az építő jellegű, ócsárolás nélküli hozzászólásokat várom..

1053. adrika88
2009. okt. 20. 21:13

Nekem olyan problémám lenne, hogy a köröm alja két oldalt gyakran fellevegősödött!Egyszer olvastam hogy a Crystal Nails-os primert nem ajánlják, inkább a semmi mint az!És kipróbáltam, nem használtam és nem levegősödött fel!Akkor lehet az volt a probléma?

Igy is tartós a köröm, de azért jó lenne valami?Tudnátok ajánlani nekem?

1052. Ancsi86 (válaszként erre: 1044. - Fannas)
2009. okt. 20. 21:07

Ne haragudj de annyira az jött ki a mondandódból :)

Szerintem erre elég a sima rózsaszín építő por/zselé, de ha nem, akkor meg a körömágyhosszabbítót dolgozd össze a körömágy felé haladva átlátszóval..

1051. fannas (válaszként erre: 1050. - Petranova)
2009. okt. 19. 20:32
Köszönöm szépen! Közben olvastam, hogy ez a c-ív adja a köröm tartását, mert ha lapos a köröm-hát, akkor könnyebben törik, esik le. Lassan összeáll a kép és ezt köszönöm Nektek!
1050. Petranova (válaszként erre: 1049. - Fannas)
2009. okt. 19. 20:01
Ha körmöt oldalról nézed, akkor szép domborúnak kell lennie, nem laposnak. Ezt úgy éred el, hogy a köröm közepére több anyagot viszel fel. A köröm eljén és végén már nincs annyi anyag. Ebből keletkezik az a szép ív, amelyet C-ívnek hívnak.
1049. fannas (válaszként erre: 1047. - Manon)
2009. okt. 19. 15:16

Nagyon szépen köszönöm! Akkor érted, hogy mire gondoltam... Nem vagyok egyedül a problémával.

Köszike!!! ... és a c-ív? mi is az pontosan?

1048. fannas (válaszként erre: 1046. - 85055abb64)
2009. okt. 19. 15:15

De aranyos vagy, köszönöm szépen!

Műkörmös boltban vettem a tipet, a Duna Plaza metro átjárójában. De nem kristály, hanem olyan opálos. A Darabos Évit szoktam nézegetni, ezt is ismertem, de nagyon köszönöm, hogy gondoltál rám!

1047. Manon (válaszként erre: 1044. - Fannas)
2009. okt. 19. 07:31

Szia


én tanulgatom a körömépítést, és levelezőn végzem a tanfolyamot, hogy legalább biztos infókat kapjak, még ha írásban akkor is :)


Szóval....


Tudom miről beszélsz mikor szín eltérést írsz, én is így voltam vele, reszelhettem akármilyen vékonyra, akkor is láttam hogy más a színe, főleg mivel én átlátszó porcelánt használok, nem rózsaszíneset.

De a megoldás az átlátszó tipp...

kicsit macerásabb mint a sima, mert keményebb, és nem ragad oda hamar, de nem látod majd át a tippet...


Próbáld ki..


Én mindig tippel csinálom a körmeimet, mert az építés nem akar menni... de mióta kipróbáltam ezt az átlátszót, csakis azt veszek

1046. 85055abb64 (válaszként erre: 1044. - Fannas)
2009. okt. 18. 23:13

Milyen tippet használsz? Hol veszed?

Nekem életem első körme tippes volt (porcelánnal), és arra emlékszem, hogy még akkor (sosem láttam előtte, hogy csinálják) és azt hittem a tipp összereszelése után, hogy kész a körmöm :-), mert olyan klasszul egybe reszelték és én sem láttam eltérést.


Nagy hírtelen ezt találtam neked, (lejebb 1 egybe reszelt tipp) de ha kedvet érzel, nézd meg ezt a honlapot, Darabos Évi lapján, bár lehet ismered. Nagyon sok ötlet és technika van fent.


[link]

1045. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1044. - Fannas)
2009. okt. 18. 22:32
Ha normálisan össze van csiszolva, nincs ott egy árnyalatnyi eltérés sem....
1044. fannas (válaszként erre: 1033. - Ancsi86)
2009. okt. 18. 22:07
Akkor valamit nem jól írtam,vagy nem volt érthető... Visszaolvasva sem értem, hogy miért gondolta bárki,hogy a szín és a szint összekeveredett nálam. Nem. Színeltérést szeretnék eltüntetni, de nem reszeléssel! Ennyi eszem nekem is van. :o))De mivel lehet a SZÍN eltérést eltüntetni?
1043. Petranova (válaszként erre: 1041. - Ancsi86)
2009. okt. 18. 21:30
Sajnos ezt a 3 in 1 előkészítőt én nem ismerem, így nem tudok véleményt mondani. De lehet kipróbálom majd.
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook