Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most döbbentem rá, hogy én is anya lettem, mennyire nehéz a... fórum

Most döbbentem rá, hogy én is anya lettem, mennyire nehéz a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
75. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 73. - Csillagszem38)
2023. febr. 27. 13:32
Ha ismernél ilyen "szegénykisgyerekes" folyton táppénzen lévő nőt, aki helyett folyamatosan Te szívsz (szintén kisgyerekesként) akkor átlátnád, hogy az "utálkozás" itt nagyon nem a jó kifejezés.
74. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 72. - PöttyösPanka)
2023. febr. 27. 13:30
Tizenvalahány éve ismerem ezt a személyt, mielőtt gyerekei lettek, tudott normálisan dolgozni. A másik: nálunk a 16 kolléganőből 6 kisgyerekes, szóval igazán gyerekbarát a cég. Rajta kívül senki nem használja fel a gyerekeit a lógásra.
73. Csillagszem38 (válaszként erre: 72. - PöttyösPanka)
2023. febr. 27. 08:09
Én is ezt mondom! Itt is megy az utalkozas, hogy bezzeg a gyerekesek! Mindig csak kibújnak a munka alól!
72. PöttyösPanka (válaszként erre: 69. - 96e4cb8ca7)
2023. febr. 27. 08:05
Minden munkahelyen vannak link alakok, akik csak azt lesik, hogy hogyan tudnak lógni. Ennek semmi köze ahhoz, hogy van-e gyereke. Ha ilyen a természete, akkor is talál lehetőséget a lébecolásra, ha nincs gyereke. Ezt a főnöknek kell látnia és kezelnie.
2023. febr. 26. 13:09

A linkedin profil nagyon hasznos,munkáltatók, munkavállalók, cégek is használják, munkával kapcsolatos F...cebook:)

Bár nekem nincs, mert utálom😂😂😂

70. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 67. - Bellabi)
2023. febr. 26. 13:03

Köszi jó tipp.

Az Excel ami kötelező tudni, szóval az megy, azzal nincs is gondom, szeretem is.

A Linkedin profil az nem tudom mi,

önéletrajzot már csináltam

2023. febr. 26. 12:34

Nem leszek népszerű a véleményemmel de arra gondoltatok már, hogy nem csak a munkahely lehet a hunyó, hanem a másik fél is?


Előre közlöm, hogy én is kétgyerekes anya vagyok de mióta home office-ban dolgozhatok, max akkor mentem gyerekes táppénzre ha a munkaidőmben rendel a gyerekorvos, hirtelen szóltak az oviból, hogy lázas a gyerek, vagy sajnos mikor kórházba kerültünk.


Van viszont nálunk egy Nagyasszony, aki évek óta azzal sz.patja a csoportot, hogy havi 1-2 hétre lelép gyáp-ra. Közben részmunkaidős, home office-os, plusz ott a nagymami-nagypapi meg a férj is segítségnek. A gyerekek se totyogók már és (szerencsére) nem tartós betegek. De rendszeresen szívunk az anyjuk miatt, végezzük az ő melóját is és ez kezd idegesítő lenni. Annyira feltűnő már az egész, hogy a vezetőséghez is eljutott.


Szóval simlis, ügyeskedő mind a két oldalon (munkáltató, munkavállaló) lehet és sajnos van is. Az ilyen munkavállalói hozzáállás pedig nem öregbíti a kisgyerekes dolgozók jó hírét.

68. bellabi (válaszként erre: 67. - Bellabi)
2023. febr. 26. 00:21

Ja, és ha Te kismamaként vissza akarsz menni, elvileg a munkáltató nem mondhatja, hogy nem vesz vissza.


Szóval nézz utána a jogaidnak, és azok ismeretében tárgyalj a HR-rel, hátha lesz valami okos kompromisszum. (Pl. mivel későbbre vártak vissza, most nem tudsz a régi helyedre menni, de van egy másik terület, amire ugyanolyan fizuval felvesznek egy időre.)

67. bellabi (válaszként erre: 53. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 26. 00:14

Ez pedig nem rossz párosítás.


Angol megy? Excel kontrollernek alap. Mellé egy kis SQL, VBA, Power BI?


Milyen az önéletrajzod? Van Linkedin profilod?


Ha nem ismered, keress rá Baráth András gerilla álláskeresési technikáira. Van arról is oktatási anyaga, hogyan írj CV-t, hogy készülj fel interjúra, hogyan csinálj Linkedin profilt. De van arról is, hogy pl. excel haladó vagy Power BI kurzus, ha ezeket hozzátanulod, rögtön jobb esélyekkel indulsz a pályázatokon.


Én amúgy kontrollerként home office-ra lőnék, nem olyan elterjedt, mint az IT területen, de már ott is van nagyobb mennyiségben, ha nem is teljes távmunka, de mondjuk, heti 2-3 nap HO. Az nagyon praktikus, nincs munkábajárási idő, és ha kell túlóra, vagy gyerek betegsége miatt, akkor tudsz dolgozni otthonról gyerek mellől.

66. Csillagszem38 (válaszként erre: 64. - New(l))
2023. febr. 25. 19:11

De ez ritka, hidd el. Mèg mindig az a kérdés, hogy miért kell hatrany érjen bárkit is csak azért, mert gyereke, családja van?! Hiszen ez az élet rendje, a gyerek felno, aztán lehet annyit dolgozni, hogy beledoglesz. De a gyerek csak egyszer gyerek!


Amúgy meg jobb helyeken már egyre jobban megértik, hogy a dolgozok csak akkor fognak jól teljesíteni, ha az életük minden területe kiegyensúlyozott, ha a munkát és a családot egyensúlyban tudják tartani, illetve figyelnek a dolgozók "jol-letere" és családbarát intézkedéseket hoznak.

65. birebora (válaszként erre: 63. - Csillagszem38)
2023. febr. 25. 18:51

Nem baj, a hátas és lepetézés után felálltál és mentél dolgozni. És gondolom annak is örülsz és értékeled, hogy a főnökeid elfogadták és még támogatnak is. Mert van ilyen is, nem mindenhol, de van.

Nálam is van, hogy behozza a gyerekét pár órára vagy előbb megy, később jön, reggel felhiv, hogy nem jön mert a gyerek, 6 órát, 4 órát szeretne, igy szeretne, úgy szeretne, nem szeretne stb. Megoldom. Együttműködök, segitek, támogatom. A lényeg, hogy a munka meglegyen és ne legyen gond. Ennyi. Tudom kinek mit és hogy engedek vagy nem engedek. Tapasztalat, empátia, lojalitás. Én segitek és nekem is segitenek. Még soha nem hagytak cserben a kollégáim és én sem őket. Ez igy működik. Kölcsönös.

64. New(l) (válaszként erre: 63. - Csillagszem38)
2023. febr. 25. 17:10

Jártam pár interjún az elmúlt években, mindenhol rákérdeztek, van - e gyerekem (40 leszek idén), és ugyan elvileg nem tehetnének fel ilyen kérdést, engem nem zavart különösebben. Az már más tészta, amikor kifejezetten örvendeztek a hírnek, és közölték, hogy legalább nem lesz gond a túlóra. 😅

Én abszolút elismerem, hogy (kis)gyerekes szülőknek több az elfoglaltságuk (bár nekem is lehetnek egyéb kötelezettségeim, de az sosem lehet annyira valid, mint a gyerek). Nálunk tekintetbe is van véve, rugalmasan áll hozzájuk a vezetőség. Az persze érdekes, hogy négy nagycsaládos kollégából egy van, aki ezt pajzsként tartja maga elé, és kb. mindent erre húz föl... Azért ez annyira nem szimpatikus.

63. Csillagszem38 (válaszként erre: 61. - Birebora)
2023. febr. 25. 16:41

Igen én is mindig közöltem, hogy X gyerek van és nekem ők az elsők.

Igen, igazad van, hogy tudnod kell a munkaszervezés miatt, de ezt megkérdezni, hogy tud-e vki vigyázni rá... 😳😳 Tőlem is megkérdeztek egyszer, (fel is vettek) de ott petèztem le helyszínen. (Hozzáteszem engem mindegyik főnököm támogatott, gyerekeim jönnek velem az irodába is akár stb, de ettől azért dobtam egy hátast)

62. birebora (válaszként erre: 53. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 16:08

Abban sajnos nem tudok segiteni, de sok sikert kivánok neked:)

És egy gyerekbarát, lojális, empatikus, jóérzésű vezetőt és kollégákat. Mert abban igazad van, ez nagyon fontos.

61. birebora (válaszként erre: 56. - Csillagszem38)
2023. febr. 25. 16:05

Jajmár. Na ennél nagyobb inkorrektség soha ne legyen a világon és akkor szép világunk lesz:)


Sokan úgy jönnek állásinterjúra, hogy gyereke van. És? Soha nem volt ez kizáró ok.

60. birebora (válaszként erre: 57. - Aszparagusz)
2023. febr. 25. 16:03

Ugyan már! Már miért ne lehetne? Had tudjam már. Csapatmunka és ha szükséges helyettesiteni kell amit mindig megoldok. De ismétlem nálam nem hátrány. Nem baj az ha a kollégák családi helyzetével, problémáival tisztában vagyunk, legalább ha szükséges tudunk segiteni. Nehogy már ebbe bele kössetek:)


Pasitól? Persze. Mert? Mi bajod vele?

59. Csillagszem38 (válaszként erre: 57. - Aszparagusz)
2023. febr. 25. 15:24
Igen, az is diszkriminativ, ha megkérdezik van-e gyereke, az meg aztán főleg, hogy akar-e szülni mostanában 😳🙈
58. aszparagusz (válaszként erre: 54. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 15:13
A munkafeltételek függetlenek a családi állapottól.
57. aszparagusz (válaszként erre: 51. - Birebora)
2023. febr. 25. 15:12

Azt sem lehetne megkérdezni, hogy van-e gyereke.

Azt meg főleg nem, hogy van-e, aki tud rá vigyázni.

Egy pasitól is megkérdezed ugyanezt?

56. Csillagszem38 (válaszként erre: 51. - Birebora)
2023. febr. 25. 14:52
Azért azt tudod, hogy az már hátrányos megkülönböztetés, ha megkérdezed, hogy van-e segítség...? És ilyet nem korrekt kérdezni.
55. timycat (válaszként erre: 49. - Jozsi.38)
2023. febr. 25. 10:56

Az biztos. Nem véletlenül szokták azt mondani, hogy ha általános iskolát keresel a tanárt nézd ne az iskolát. Az első év az alapja mindennek és rengeteg múlik a tanáron.


Az online oktatás pedig alkalmatlan arra, hogy egy gyerek megtanulja az alapokat. Lehet otthon vele a szülő, foglalkozhat bármennyit, ez nem a szülő képességén múlik, nem véletlenül külön szakma a tanári szakma.


Nálunk volt szülői kezdeményezés hogy járassák újra az elsősöket, de elbukott, nem tudták végig vinni. A szülők úgy voltak vele, hogy inkább veszítsenek el a gyerekek egy évet, mint az egész hátralévő oktatásuk küszködés legyen.


Mi szerencsések voltunk, már nagy, önműködő volt a gyerek, a tanárok is odatették magukat a lehetőségeikhez képest, de még nekik is visszaesés volt az online oktatás.

54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Birebora)
2023. febr. 25. 10:47

Akkor jelentkezem hozzád. Jó főnök lehetsz.

Sajnos nekem a főnököm egy egyedülálló gyermektelen 50es nő, sajnos ő nem toreláns.

53. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Birebora)
2023. febr. 25. 10:45
Bocsi, elmaradt a válaszom. Kontroller vagyok, számvitel pénzügy gyakorlattal
52. Érdekes73 (válaszként erre: 48. - Birebora)
2023. febr. 25. 07:48
Már 30 éve is le kellett ülni a suli után a gyerekkel elsőben , másodikban tanulni hogy rendesen megtanuljon írni-olvasni.Ettől függetlenül én örülök hogy nem az utóbbi pár évben voltak ovisok/kisiskolások a gyerekeim. Ez a maszkos buli szenvedés volt így is.
51. birebora (válaszként erre: 21. - Timycat)
2023. febr. 25. 07:24
Ezzel én is igy vagyok. Azért állásinterjún megkérdezem ha kisgyerek van, hogy van-e nagymama aki ha kell tud vigyázni a gyerekre. De még soha senkit nem küldtem el mert van gyereke. Soha nem ért senkit hátrány mert gyereke van. Gyerekbarát vagyok, tudják rólam. A részmunkaidőt én sem szeretem de ha azt kér, megbeszéljük és mehet. Támogatom a fiatalokat, támogatom a továbbtanulást. Minden évben beiskolázok valakit. Gyesről is visszajönnek.
50. birebora (válaszként erre: 41. - Rabankari)
2023. febr. 25. 07:14
Nem volt könnyű, de túl vagyunk rajta. Voltak otthon a szülők és a nagyszülők is a gyerekekkel. Megosztottuk, mindenki segitett. Nagyobbik unokám másodikos, a kisebbik ovis volt.
49. jozsi.38 (válaszként erre: 41. - Rabankari)
2023. febr. 25. 07:05
szülőin mondta el az ofő, hogy a legnagyobb kárt az online oktatásban az akkori elsősök szenvedték el. Már ők is 3-4 osztályosok, nem tudnak rendesen írni, olvasni, számolni. pont az alapok maradtak ki, amik később nélkülözhetetlen. Szívnak a tanárok, diákok ezzel egyaránt, de főleg a gyereknek lesz ez rossz, óriási hátrány érte őket ezzel
48. birebora (válaszként erre: 43. - Channa*)
2023. febr. 25. 07:00

Igaz. Divat picsogni, divat megmagyarázni, hogy miért nem csinálja, miért nem jó az úgy, ahogy. Kifogások, lustaság, kényelem és még a fene tudja miért.


Tisztelet a kivételnek mert azért az is van. Az én környezetemben ilyenek vannak többséggel.

47. birebora (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 25. 06:57

Hidd el, sok munkahely van ahol várják vissza a dolgozókat és igenis van részmunkaidő.

Kérdeztem mi a végzettséged, nem válaszoltál.

Vannak hiány szakmák nézz körül. Ha kell válts. Hovatovább ha kell tanulj és szerezz másik képzettséget.

Nem lesz könnyű munka mellett, család mellett, de meg lehet csinálni. Sokan ezt teszik. És igen, egy életen át kell tanulni, hogy az ember boldoguljon.

Még akinek jó és keresett szakmája van az is képezi magát.

2023. febr. 24. 22:19
Köszi, 1,5 éves, tudom pici lehetnék még vele, de sajnos anyagi gondjaink vannak nekem is dolgoznom kell.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook