Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most döbbentem rá, hogy én is anya lettem, mennyire nehéz a... fórum

Most döbbentem rá, hogy én is anya lettem, mennyire nehéz a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
45. Csillagszem38 (válaszként erre: 43. - Channa*)
2023. febr. 24. 22:00

Sztem fogalmad sincs az egészről

:)


Ja, köszi, megoldom, a 21 évesemmel már kicsit továbbjutottunk már az abc-n.🤣🤣

44. Csillagszem38 (válaszként erre: 42. - Channa*)
2023. febr. 24. 21:58

Csak leszoltad őket. Közben meg fogalmad sincs, hogy miket kell megoldaniuk minden egyes nap, mert a tiédre fű-fa vigyázott. Ha neked kellett volna megoldanod, más lenne a véleményed. Ettől nem vagy sz.r anya, én is ezt tettem volna.

Sztem egy jó csapatban mindenki támogatja a másikat bármilyen nehézseg áll fent, legyen az akár gyerek vagy bármi. Akkor eddig sz.r munkaerokkel talalkoztál, akik utaltak dolgozni. Vagy nem tudom ..😳😳

43. Channa* (válaszként erre: 38. - Csillagszem38)
2023. febr. 24. 21:58

Ugyan már!

Mi a nehéz ebben?

Egyszerűen már mindenki úgy kikíméli magát, hogy már levegőt sem tud venni anélkül, hogy panaszkodjon.

Jódolgukban már azt sem tudják sokan, hogy min nyavajogjanak.


A legtöbbnek az a baja, hogy a saját családját képtelen elviselni napi 2 órában is, így a napi 24 órától harakirizni akart.


Mi lesz később, ha már az elsős anyag kifog rajtad?

42. Channa* (válaszként erre: 37. - Csillagszem38)
2023. febr. 24. 21:51

Ja, igen. Anyósnál, nagynénémnél, unokatesómnál, tesómnál, barátnőmnél. Mikor ki ért éppen rá. És még bölcsibe is járt 2,5 évesen, majd oviba is és suliba is.

Én sz@r anya vagyok, ezért mindig lepasszoltam;)


Igen, van aki a derekát fájlalja, van aki mást talál ki. Nincs általánosítás. Sokan bármit kitalálnak, hogy ne kelljen dolgozniuk vagy előnyökhöz jussanak. Gondolj csak arra, hogy egyesek, hogy tudnak nyalni a főnöknek.


De mindegy is. Mindenki úgy él ahogy akar.

Én csak azt mondom, hogy a kisgyerekeseknek is kell a többiekhez alkalmazkodni és akkor nincs az, hogy hozzá mindig negatívan állnak.

41. rabankari (válaszként erre: 38. - Csillagszem38)
2023. febr. 24. 21:51
Én konkrétan sehogy, mert az enyém akkor még csak bölcsis volt,de elképzelni sem tudom mit élhettek át azok,akiknek iskoláskorú gyereke vagy gyerekei voltak otthon online oktatásban.
40. Csillagszem38 (válaszként erre: 36. - Rabankari)
2023. febr. 24. 21:49
👌👌 igen, ilyen paromeknal volt, vagyis ott mindenkit allasidore raktak, nem volt home office.
39. Csillagszem38 (válaszként erre: 35. - Rabankari)
2023. febr. 24. 21:48
De szuper! Privátban írd már meg a munkahelyedet légyszi🙂🙂
38. Csillagszem38 (válaszként erre: 30. - Rabankari)
2023. febr. 24. 21:47

Ezt őszintén nem tudom, hogy csináltátok!😱😱


Nekem most elsős a kisebbik gyerekem és én BIZTOSAN nem tudnám őt megtanítani írni, olvasni, számolni úgy, hogy mellette dolgoznom kell!! Rettegtem, hogy ne legyen mostanra covidhiszti🙏🙏

Ezt nem lehet otthon megtanítani és maga az élmény is, imádja a sulit😍

37. Csillagszem38 (válaszként erre: 28. - Channa*)
2023. febr. 24. 21:43

Biztos van aki a gyerekkel takarozik, de más meg a derekfajasaval, vagy bármivel, ne általánositsunk.


Nehogy már egy munka előrébb legyen a gyerekemnel! Az csak munka, és a gyerek amúgy is felno, könnyebb lesz.


Ja és írtad H anyosnal volt a gyerek, ha beteg volt, akkor fogalmad nincs milyen segítség nélkül dolgozni, gyereket, családot istapolni.

36. rabankari (válaszként erre: 34. - Csillagszem38)
2023. febr. 24. 21:42
Vagy a covid alatt állásidőt fizetett (50%) azoknak a gyerekeseknek,akik kérték,mert olyan munkakörük volt,hogy nem tudtak home officban dolgozni és a szabadságot sem akarták kivenni.
35. rabankari (válaszként erre: 34. - Csillagszem38)
2023. febr. 24. 21:39

Pl a miénk.

Saját óvodát működtet,hogy a szülőknek egyszerűbb legyen.

2023. febr. 24. 21:37
Vannak családbarát munkahelyek, hidd el. Amúgy olvastam H vissza akarsz menni, és elutasítottak, de ilyen nincs, kerhetsz részmunkaidőt és kötelesek visszavenni! (Nem tudom hány éves a gyerkőc)
33. rabankari (válaszként erre: 32. - Channa*)
2023. febr. 24. 21:36

Nálunk az fel sem merül,hogy valaki indokolatlanul van otthon a gyerekkel.

Mint ahogy az sem,hogy az idősebbek lassabbak,kevésbé hatékonyak.

Ha valaki lusta,annak semmi köze ahhoz,hogy gyereke van,vagy nincs,vagy fiatal,vagy öreg.

32. Channa* (válaszként erre: 30. - Rabankari)
2023. febr. 24. 21:28

Nagyot tévedsz!

Vannak kisgyerekes kollégáim, rokonaim. Tudom, hogy milyen most. És azt is látom, hogy aki nem úgy áll a dolgokhoz, hogy más is hozzáférjen, ahhoz nem állnak negatívan.


Szerintem csak azokhoz állnak negatívan, akik kihasználják a helyzetüket. A többiek megunják, aztán jön a sértődés, hogy milyen szemét mindenki.


És a legtöbben igen is tudnák bízni a gyereket, csak nem akarják, mert akkor neki dolgozni kellene.

Ilyet is ismerek.

31. rabankari (válaszként erre: 28. - Channa*)
2023. febr. 24. 21:28

Én soha nem akadtam ki,amíg nem volt gyerekem,ha a kolléganő gyereke beteg lett és otthon kellett maradnia.Akkor sem akadtam ki,ha idősebbek maradtak otthon,mert a szüleik lettek betegek és kezelésre,ide-oda hordták őket.

Ezek az életünk velejárói,előbb utóbb majdnem mindenki kerül ilyen helyzetbe.

30. rabankari (válaszként erre: 28. - Channa*)
2023. febr. 24. 21:24

Hát ez az, voltál kisgyerekes,régen, nem most.

Fogalmad nincs pl,milyen egy online oktatásban kisgyerekesnek lenni,mert nem volt covid még akkor és nem neked kellett otthon lenni és tanulni a gyerekekkel.

Vagy arról sincs fogalmad milyen kisgyerekeknek lenni,hogy nem mehet a gyereked közösségbe egy pitiáner náthával.

Arról sincs fogalmad milyen amikor nincs családtag, aki segíthetne, mert vagy nem élnek,vagy a világ másik végén.

Persze tudom,mind kiskirályoknak neveljük őket és a fentiek csak kitalációk....

29. horex (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. febr. 24. 21:08

Legalább valaki felsorolt pár dolgot amit az anyák kapnak kedvezménynek

Én lusta vagyok, meg nem is értek hozzá, utánanézni ezeknek

"most látom, milyen óriás ő..."

28. Channa* (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 24. 21:00

Voltam kis gyerekes is, akkor sem volt gondom. Simán felvettek bárhová, nem volt gond, ha otthon maradtam, ha beteg volt, igaz, én rábíztam anyósomra a gyereket. Orvoshoz elvittem, amíg úgy éreztem, hogy rám van szüksége otthon voltam vele, aztán nagymamázott.


És velem nem volt kivételezés a kis gyerekem miatt. Igaz, nem is kértem, és sosem használtam ki ezt a helyzet.

Sőt! Karácsony és ünnepek környékén, stb. mindig nekem kellett bejárnom, mert a vidéki, mindegy hány éves utazott haza a családjához. Persze, nem engem rángattak be egyedül, hiszen több százan dolgoztunk a cégénél, de velem sem kivételeztek.


A legtöbb mai anyukákkal az a gond, hogy jellemzően úgy viselkednek, mintha ők szülték volna a kiskirályt/királylányt, és hát a legnormálisabb cég is besokall attól, hogy minden vacakkal otthon marad a gyerekkel. Tavaszi, nyári, őszi és téli szüntet+ síszünet, nevelés nélküli napok+betegségek, ami miatt a többi munkavállalónak hozzá kell igazodni, mert ő aztán nem viszi a gyerekét korán be a bölcsibe, oviba vagy suliba, mert nincs hozzászokva, hogy korán keljen. Ő aztán nem hagyja bent a gyerekét fél 6-ig, mert szegény sokkot kap, ha 4 után mennek érte. Ő aztán nem bízza a nagyszülőkre, rokonra vagy bárkire, mert ő az anyja, stb.


A többiek joggal várnák el, hogy a kis gyerekes is alkalmazkodjon egy kicsit, de ők nem így gondolják.


Tehát, ha negatívan állnak hozzájuk, akkor az az ok, hogy a legtöbben kihasználják/nák a helyzetüket, elvárnák, hogy kivételezzenek velük, és ha nem kapják meg a szerintük kellő tisztelet az anyaságuk irányába, akkor azt hirdetik, hogy negatív a hozzájuk állás...


Van sok gyerekes kolléganőm, senkit nem zavar ha otthon marad a gyerekkel, hiszen ho-ban is tudunk dolgozni, de a főnöknőnk, akinek szintén van 2 gyereke, szólt neki, hogy járjon be ő is x napot hetente, mert a többiekkel szemben igazságtalan, ha neki nem kellene....

27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. febr. 24. 19:55
Köszi a hozzászólásod, mind igaz amit írsz, de itt a hangsúly az anyák munkában való kezelésén van. Sajnos a munkáltató (lehet van kivétel) nem áll pozitívan a pici gyerekes anyákhoz.
26. f7f780f355 (válaszként erre: 25. - Timycat)
2023. febr. 24. 19:21
Hat ezaz. Van koleginam, 50 folotti, a fia 30 valahany, kint el kulfoldon 1500kmre. A fia evente 2x jar haza. Most karacsobykor itthon volt a fiu az asszonyaval. Erre az egyik kisgyerekes hiszterika nyomta a tamtamot, hogy o akar otthon lenni az ovodas gyerekevel. Oke, ertem en, kisgyereknek varazslat a karacsony, de szerintem az is megerdemli h otthin legyen a gyerekevel, aki evente 2x latja, meg ha felnott is az a gyerek.
25. timycat (válaszként erre: 23. - F7f780f355)
2023. febr. 24. 19:19

Ezt én sem értettem sosem, hogy a gyerekes szabadideje miért előrébbvaló, mint a gyermektelenné vagy a már nagy gyerekeseké 🤷‍♀️


Írom ezt úgy hogy nekem is van gyerekem.

24. f7f780f355 (válaszként erre: 16. - Channa*)
2023. febr. 24. 19:17
Nagyon eroltetik a magyar szaporodasat, amivel nem is lenne baj ha nem huzna ki az osszes kulfoldre a pichukaba.
23. f7f780f355 (válaszként erre: 18. - Amaunet)
2023. febr. 24. 19:15
Azt h kikonyorgi a kolykos, hogy hadd legyen otthon minden iskolaszunetben. Na en az ilyenek helyett nem szoktam elvallalni a munkat.
22. f7f780f355 (válaszként erre: 21. - Timycat)
2023. febr. 24. 19:13

Ja nalunk is ez megy. Mondjuk a sok csori attol tart hogy majd leszulok mert szulokepes korban vagyok epp. Csak hat jo hogy nem fogok.

De amm nalunk is elonyben vannak a pasik vagy az idosebb nok. Amugy azokat sem szeretik visszavenni ahol mar van gyerek, de kicsi, mert barmikor lebetegszik a kolyok hazavonul az anyja es bachatod.

Sokkal jobb lenne amugy az a felallas h a ferfiak dolgoznak nok gyereket nevelnek azt punktum xd reszemrol nem mert nem akarok gyerekeet de ugy a nagy tobbseget nezve az bevaltabb modszer. Csak most mar ket fizetesbol is alig jon ki az atlag nah ez itt a gaz.

21. timycat (válaszként erre: 7. - PöttyösPanka)
2023. febr. 24. 19:10

Nálunk is klimax utániak vagy "leszült" nők előnyben vannak. Pedig mindig preferáltuk a fiatalokat.


Hozzám került most egy lány, én választottam, igaz még fiatal, abszolút szülőképes, de a babavárót, CSO-ot már behúzta, 3 gyereke van, kicsi, pici, legkisebb. Egyelőre 6 óra. Már előre készülve arra a helyzetre ha a tavaly házasodott asszisztensem szülni megy. Az megint más kérdés hogy vissza tud-e majd és hova jönni 😕


Nagyon nem egyszerű helyzet. HR stratégiát teljesen felrúgták ezekkel a szabályokkal. Magyarázd meg egy tizen/huszonéve nálad dolgozó embernek, hogy az teljesen rendben van, hogy ugyanazért a munkáért a 30 alatti X gyerekes 0 tapasztalatos kollegina nettó sokkal többet kap és bármikor bedobja a gyerek beteg, a távmunkát vagy részmunkaidőt kérek kártyát, akkor bizony ő fog "miatta" szívni.

20. Amaunet (válaszként erre: 15. - Jozsi.38)
2023. febr. 24. 18:52
Igen, akkor még létezett a teljes foglalkoztatottság is.
19. K-né Zsóka (válaszként erre: 3. - Levarosbukta)
2023. febr. 24. 17:42
Nálunk a városban van lehetőség kismama műszakban dolgozni, gondolom nem egyedi eset. Nem kell ebből vitát generálni, mindenki tudja mit vállalt, vagy mit nem.
18. Amaunet (válaszként erre: 10. - PöttyösPanka)
2023. febr. 24. 17:40
Ugyan, mit kéne irigyelnem?
17. Channa* (válaszként erre: 15. - Jozsi.38)
2023. febr. 24. 17:17

Én dolgoztam már az átkosban, és nem volt kismama műszak. Lehet, hogy 1984. előtt volt még, de innentől én sosem hallottam.


Nálunk senkit nem zavar, hogy elmennek a nők szülni, az sem, hogy visszajönnek, az sem, hogy csak 4 vagy 6 órában, az sem, ha otthon marad a gyerekkel, ha beteg.


Ez szerintem munkahely függő.

16. Channa* (válaszként erre: 3. - Levarosbukta)
2023. febr. 24. 17:14

A családi kedvezmény nem bérhez kötött. 1 gyerek 10 ezer/hó.

A 30 év alatti anyák az átlagbérig adómentesek.

A gyerekesek, egy csomó támogatást kapnak, ha ingatlan vesznek. Felújításra, napelem telepítésére,s tb. Nem kell hitel hozzá, az jár nekik.

Ja, tavaly visszakapták a teljes évre befizetett adójukat az átlagbérig, ami 809 ezer Ft volt.

Diplomás gyed?

Illetve ha valaki gyed mellett dolgozik, akkor is megmarad a gyed-e, azaz nem csak a 12700 Ft-os csp van.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook