Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most döbbentem rá, hogy én is anya lettem, mennyire nehéz a... fórum

Most döbbentem rá, hogy én is anya lettem, mennyire nehéz a... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
15. jozsi.38 (válaszként erre: 9. - Amaunet)
2023. febr. 24. 16:07
nem tudom melyik korosztály vagy, de az átkosban bizony létezett a kismama műszak fogalma, ahova az anyák fél 8-ra jártak dolgozni fél 4-ig és nem utálták ki a munkahelyről, mert beteg a gyerek, vagy újra szülni ment, ahogy az is normális volt, ha egy nő ha férjhez ment, számítani lehetett rá, hogy szülni fog 1-2 éven belül, és nem rúgták ki érte
14. birebora (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 24. 15:44
Milyen végzettséged van?
13. birebora (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 24. 15:43
Szerintem is, mondom is mindig, értékeljétek:)
2023. febr. 24. 15:39

Sajnos olyan helyen a munkahelyen ahol csak azt láttam hogy a gyerekes anyukákat ugyan felveszik, mert nincs más aki jelentkezne, de nem engedékenyek vele, nincs munkaidő eltolás ha gyerek oviba vagy suliba kell vinni, ha épp túlórázni kell akkor nem marad fújás van a hátamögött, ha hirtelen beteg a gyerek milyen hogy nem megy dolgozni. Sajnos én csak rosszat látok, most mennék vissza dolgozni és másoktól azt hallom hogy a már helyére felvett kollégát hagyják meg és neki meg mást ajánlanak fel, vagy egyszerűen nem veszik vissza gyes után.

Most a 4-6 óra nálunk nincs. adókedvezmény 1 gyermek után? A hitelt meg fizetni kell, hidd el gyed gyes mellett is van és nem egyszerű a mai világban, sajnos ételre is alig jut. Ezért próbáltam volna visszamenni 4 órában legalább gyed mellett, és elutasítottak, mert gyerek mellett úgy sem tudok dolgozni, sajnos állami bölcsibe nem jutott hely, a fizetős meg nagyon drága. Szóval én igen csak érzek negatív megkülönböztezést

11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Birebora)
2023. febr. 24. 15:30
Szia,akkor nekik szerencséjük van és jó munkahelyük
10. PöttyösPanka (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2023. febr. 24. 15:12
Nem szép dolog az irigység.
9. Amaunet (válaszként erre: 3. - Levarosbukta)
2023. febr. 24. 14:50

A szüleinknek még ez sem volt.

Ma már mindent a gyermekek születésének rendelnek alá.

Érthető, ha egy munkáltató nem repes az örömtől, ha csak 4-6 órában dolgozik valaki és a kollegák sem, ha ott marad utána a munka.

2023. febr. 24. 13:26
Nálam meg biztos pont az a baj, hogy nincs gyerek, azt hiszik rögtön a szülőszobára akarok menni..
7. PöttyösPanka (válaszként erre: 6. - C7e2a207e8)
2023. febr. 24. 13:12
De már az is, ha termékeny korban van, mert mi van, ha elmegy szülni.
6. c7e2a207e8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 24. 13:09
Sajnos ez van! Nem mindenhol tolerálják a gyerekes anyukák munkába való elhelyezkedését. Sőt, van ahol szitokszónak számít, ha kisgyereke van. Saját tapasztalatból tudom!
5. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 24. 13:07
Az biztos hogy az új munkajogi szabályok nem könnyítették meg a nők helyzetét. Jót akarnak, de rosszul sül el, megint.
4. birebora (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2023. febr. 24. 13:01

Na igen.

Van pár gyerekes kolléganőm (beosztottam) soha de soha nem érte még őket hátrány a gyerekeik miatt. Sőt! Maximálisan figyelembe veszem a kérésüket mindig.

3. levarosbukta (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2023. febr. 24. 13:01
Bocs, de hol találsz te 4 vagy 6 órás melót? Az adókedvezmény is csak egy bizonyos bér födött adókedvezmény. A tizenegyvalahányéve változatlan családi pótlékra gondolsz mint családi támogatásra? A hitelekről meg talán jobb ha semmit nem mondunk.
2023. febr. 24. 12:55
Milyen megkülönböztetésekre gondolsz? Hogy 4 v. 6 órában is járhat? Az adókedvezményekre? A különböző családi támogatásokra? A kedvezményes hitelekre?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook