Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mooncup intimtölcsér tapasztalatok fórum

Mooncup intimtölcsér tapasztalatok (beszélgetős fórum)


66. ac7e7ad779 (válaszként erre: 65. - Missteria)
2010. júl. 12. 10:31

Szia!


A vákuum tartja a helyén, és hidd el, nem folyik ki!


Sőt, kibírja az éjszakát, pedig nekem a tampont (super plus!!! ) 2 óránként kellett cserélnem!

2010. júl. 3. 14:41

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem erről a tölcsérről!Ugye ez felülnyitott, ha pl benne van csomó vér, és lefekszel, nem folyik az vissza a hüvelybe??mi tartja ott bennt a vért, ha én pl fekszem??

Köszike a válaszokat!

2010. jún. 24. 14:36

Jajj,Eszter, te vagy az én emberem!


Meg tudnád írni, hogy a kisebb vagy a nagyobb "példányokkal" rendelkezel-e, és hogy ml-ben mennyit képes befogadni? Ugyanis nekem meg egy harmadik fajta van, a MeLuna, aminek kicsit merev az anyaga, így vennék még egyet, de csak akkor, ha van olyan termetes, mint az enyém, és jó sok belefér!!! vagy ha valaki más tudja a választ, légyszi írja meg!

2010. máj. 30. 16:41

Sziasztok!


Én alapvetően betét párti vagyok, de főleg amiatt, mert a tampon hátrányaitól tartok. Sokszor intett a nőgyógyászom, hogy felejtsem el a tampont, ezért én teljesen átálltam betétre már egy jó ideje.

Aztán hallottam egy Angliában élő barátnőmtől az intimtölcsérről.


Hát eleinte én se tudtam elképzelni, hogy kivételnél hogy nem borul ki, de tényleg sokkal lassabban lehet kivenni, mint egy tampont, és nem lóbálva:) Van egy olyan pont, ahol már csak a legteteje van bent, és szép lassan lehet kiemelni, egy csepp se ment mellé már az első alkalommal se. Nagyon élveztem, hogy elég kb 12 óránként cserélni, nekem bőven kibírta ezt az időt.

Sőt, most az első májusi napsugarakkal elmentem vele strandolni is! Egyértelműen látszott, egy csepp se ment mellé, és nem utolsó sorban a medence vize se ment be!:)


Én egy nagyon picit levágtam a Mooncupom szárából, de csak pár milit, mert úgy kényelmesebb volt, és egyáltalán nem éreztem.


Én nem tudtam annó eldönteni, hogy melyik márkát válasszam, végül vettem egy Ladycupot is és egy Mooncupot is. :))


Amit azóta fedeztem csak fel, hogy a Mooncup 100%os orvosi szilikonból van, a Ladycup pedig ötvözet. Nekem emiatt szimpatikusabb lett a színtiszta szilikonos Mooncup, úgy gondolom, hogy nem mindegy, milyen anyagot teszek magamba, számomra valamiért megnyugtatóbb, ha 100% orvosi szilikonból van a tölcsér.


A gyakorlatban végül mindkettőt jól tudtam használni, viszont a Mooncupot picit könnyebben tudtam kivenni - ezt majd a gyakorlatból fogjátok megérteni, tudományos magyarázatot nem tudok mellé adni, de a kivétel egyedül az, amit azért egy darabig gyakorolni kell, hogy menjen. Az is teszett a mooncupban, hogy van rajta mérővonal, így tudtam nézni, hogy mennyi menstruációs folyadék távozik, és a tisztántartásban egyáltalán nem akadélyoz a mérővonal domborulata.


Én a kifőzéssel bajban voltam. Kicsit féltettem az anyagát is, nehogy gondja legyen:) De mindkettőnek frissen, első használat előtt nagyon jellegzetes "új-műanyag" szaga volt:)


Nekem a Milton tabletta sokkal kényelmesebb volt a fertőtlenítésre, mint a sima kifőzés, és vettem mellé Milton törlőkendőt is, ha mozgásban vagyok, csak egy mozdulat a megtisztítása. A Milton kendő fertőtlenítő, tehát más, mint egy hagyományos intimtörlőkendő.


Összességében 1 db tölcsér megvétele is elég lehet, ha anyagilag viszont megengedheted magadnak, praktikus lehet 2-t venni, hogy ha leejted véletlenül vagy bármi is történik, legyen egy steril is kéznél:)


Persze hogy a postaköltség se legyen sok, érdemes olyan helyről vásárolni, ahol egyben meg lehet venni a kiegészítőkkel együtt.

62. Corra (válaszként erre: 61. - 6f7563ce7e)
2010. máj. 21. 21:33

Nem tudom, jársz-e erre, sajnos nagyon sokáig értek ide a mosható betétek, ezért már csak az utolsó napokon tudtam használni őket, de azért vannak tapasztalataim. Először is: a patentos szárnyaknak köszönhetően ez egyáltalán nem csúszkál, tökéletes! MÁsodszor pihe-puha, nem csak a felülete, hanem oldalt is, ahol az aláhajtot szárnyak oldala a bőrhöz ér, nincs zizegés, súrlódás, semmi! És általában sincs aza a zizzenő-csörrenő papír-érzet, mint sok eldobható betétnél. Szóval kényelemből csillagos 5-ös. De mivel jelentős vérzésnél nem volt alkalmam kipróbálni, csak pecsételésnél, a nedvszívó képességről nem tudok nyilatkozni. Az biztos, hogy a betétenként tartozékként járó (Popolini-t vettem) további két kivehető betéttel együtt nagyon meggyőzőnek tűnik a dolog. Azt nem tudom, milyen érzés, ha rendesen átnedvesedik, illetve mennyi vért bír el átázás nélkül - mert vízzáró réteg nincs rajta. A pecsételő, maszatoló vérzésnél a folt sec-pec kijön belőle hideg vízzel és folttiszíttó szappannal, plusz mosással.

Szóval nekem nagyon tetszik. Egyébként a kivehető betétek nélkül is hazsnálható a szárnyas rész, sőt, a szárny nélküli belső betéteket is hazsnálom most tisztasági betétként, igaz, nem rögzíthetők, de mégsem mozdulnak el, ha a bugyi megtartja őket (a frottír felülete nem csúszós!).

2010. ápr. 27. 13:42

mindenképp! érdekelnak a tapasztalatok

köszi:-)

60. Corra (válaszként erre: 59. - 6f7563ce7e)
2010. ápr. 27. 08:03
Én közben megrendeltem a Popolini-féle mosható betétet. Nem biztos, hogy ez lesz a jobb (külföldi oldalakon láttam a Lunapads márkát, az tűnik a legprofibbnak, de nálunk persze nem kapható:(, de ez volt olcsóbb. Gyakorlatilag csak a tölcsér mellé, illetve a vérzés előtti napokban használnám bebiztosításként, ez biztos nem ugyanaz, mint ha a legerősebb napokon is ezt használnám, de azért majd beszámolok róla!
2010. ápr. 26. 21:00

kösz ez sokat segített, amúgy már döntöttem h veszek ilyet

persze úgyis használat közben tapasztalja ki az ember mit is kell csinálni

2 lányom is van, remélem ők is ilyet használnak majd ha időszerű lesz nekik

már nézegettem betéteket is, de ezt az ImseVimset még nem is hallottam

köszi a segítséget

58. Corra (válaszként erre: 57. - Corra)
2010. ápr. 26. 08:52
ki lehet VENNI a belső betéteket természetesen, nem kienni:)
57. Corra (válaszként erre: 56. - 6f7563ce7e)
2010. ápr. 26. 08:51

A tölcsérből tényleg nem folyik ki semmi, ha jól helyezed fel (teljesen ki kell nyílnia, kis gyakorlat, de nem ördöngősség!) Akkor sem folyik ki, amikor kiveszed, ezt nehéz elmagyarázni, de olyan alakja van, hogy csak lassan kiemelni lehet, nem lóbálod meg úgy, mint a tampont. Amikor erősebb a vérzés, akkor csere közben a hüvelyfalon elkenődhet egy kis vér, emiatt szükség lehet tisztasági betétre, de igazából egy-egy cseppről van szó, illetve intimtörlővel meg is lehet törölgetni kicsit a külső részeket, és akkor még annyira sem vészes. Kb. ugyanúgy működik ez, mint a tamponcserénél, vagy annál valamivel jobban. Gyengébb vérzésnél, az utolsó napokon semmi, még a kezem sem lesz véres csere közben.

Nekem Ladycup-om van egyébként, külföldi oldalakon azt olvastam róla, hogy ez a leglágyabb, legpuhább, de teljesen rugalmas ez is. Annyi még a különbség, hogy ezen nincsenek sem kívül, sem belül rovátkák, tehát ml-re nem fogod tudni a vérzés mennyiségét, viszont még könnyebb tisztítani.

Éjjel én is féltem használni először, de nem okozott semmi gondot.


Mosható betétből kétfélét találtam, az ImseVimse-félét, és a Popolini-t. Nekem szimpatikusabb az utóbbi, mert 5 db van egy csomagban, és mindegyik patentos (szárnyas:), az ImseVimse hasonló, de drágább (3 db kerül majdnem ugyanannyiba, mint Popoliniből az 5). Tisztasági betétet egyáltalán nem találtam moshatót, de a rendes betétekből ki lehet enni a belső nedvszívó betéteket, és akkor marad a külső rész, az bővel elég lehet tisztaságinak.

2010. ápr. 25. 22:04

mosható betétet mit tudnátok ajánlani? tisztasági és menzis is érdekelne

a tölcsért lehet éjjelre is használni? tényleg nem folyik ki semmi?

már alig várom, h kipróbáljam zoldbolygo.hu-n és a joababanak.hu-n is találtam ott Ladycup van

mi a különbség az áron kívül?

2010. ápr. 25. 22:01

húúúúúú de örülök nektek .-)))))))

a mosható pelus fórumról jöttem, ott kérdeztem a csajokat mit tudnak esetleg mosható betét ügyben

ott írták a mooncupot

hát nekem nagyon tetszik, tutira fogok venni

54. 07c4794583 (válaszként erre: 53. - Corra)
2010. ápr. 25. 21:42
Nekem például van egy egyértelmű haszsibbadásom, ezután 12 órán belül egy vagy két olyan görcsöm, amire rá egy-két órára meg is jön. Én sem használok előtte betétet, mert a görcs után szinte rögtön tudom, hogy jön..
53. Corra (válaszként erre: 52. - Roslin)
2010. ápr. 25. 21:38
Bocsánat az intim kérdésért, de ez azt jelenti, hogy a vérzés előtt sem használsz (tisztasági)betétet, amikor csak várod a vérzést, vagy ennyire szabályos a ciklusod, hogy mindig pontosan kiszámíthatóan kezdődik? Csak azért kérdezem, mert ha nekem előtte 2-3 napig nem kéne még tisztasági betétet sem hasznlnom a fenti okok miatt, akkor én is fellélegezhetnék, és elmondhatnám, hogy egy darabbetétre sincs már szükségem:)Így mosható biopamut intim betéten gondolkodom, mert elég is lenne, kényelmesebb is, hosszú távon olcsóbb is, és persze környezetbarátabb is....
52. Roslin
2010. ápr. 17. 09:16

Én csak annyit tennék hozzá a témához, hogy tavaly augusztusban vettem meg a tölcsért, azóta egy darab betétet sem használtam el.

Nekem sokkal kényelmesebb is, mert naponta csak kétszer kell foglalkozni vele, meg fürödhetek is - a tamponnal tudjuk, mi történne: én erre mondom, hogy gusztustalan.

2010. ápr. 16. 08:00
Mintha olvastam volna valahol, hogy lehet rendelni próbaterméket...Utána járok azt hiszem...
50. Corra (válaszként erre: 45. - Csicsi25)
2010. ápr. 15. 17:40

Valójában tényleg az lenne az igazi, ha nem lenne ilyen szörnyen drága, és ki lehetne próbálni, mielőtt elutasítaná az ember. Én használom, és azt kell mondnaom, hogy nem olyan durvaa mérete, mint amileynnek látszik, meg hát egy TELI super tampon átmérője sem piskóta, ez kb. akkora, vagy kicsit nagyobb, de hajlékony (szilikon, ne egy merev műanyagot vagy kemény gumit képzelj el) és idomul a hüvelyfalhoz, úgy helyezkedik el, hogy nem érzel semmit, felrakni meg összehajtogatva kell, levétel csak hátrafelé elmozdítani, és némi gyakorlattal könnyen kijön. Persze a tampont is bent lehet hagyni 8 órán keresztül, de őszintén, milyen szaga van, amikor kiveszed? Büdös, mert a tampon anyagában bomlik a vér, ez a szilikonban nem fordul elő. Szóval a tölcsért nem csak azért lehet benthagyni max. 12 órán keresztül, mert nagyobb az űrtartalma, hanem mert nem keletkeznek ilyen durva szagok. Ráadásul a tampon kihúzófonalát állandóan ide-meg oda kellett húzni pisiléskor és pláne egyebekkor, mert ha olyan lett, az is kellemetlen szagú, és végképp nem higiénikus, sőt, az tényleg gusztustalan.

Persze én senkit nem beszélek rá semmire, főleg, hogy horroraz ára, de én nagyon jónak tartom.

49. Sleepi
2010. ápr. 13. 19:38

Én jó ötletnek tartom, mostanában fogok rendelni magamnak is.

Hosszú távon anyagilag sem rossz, a környezetvédelem miatt pluszpont jár neki. :)

A tamponnal járó kellemetlenségek megszűnését várom tőle... mint pl. sok helyen nincs kuka a wc-ben, vagy pl. mikor vki nálam ki akar vmit dobni a fürdőszobai kukába (brrr), stb.

48. Csicsi25 (válaszként erre: 46. - Eperlevél)
2010. ápr. 13. 16:38
Húsz éve használok tampont és soha semmi bajom nem volt tőle. És őszintén szólva elég durván néz ki az a tölcsér.
2010. ápr. 12. 11:27
Arról nem is beszélve, hogy nem kell havonta kb 700-800 Ft -ot kiadni tamponra!
46. eperlevél (válaszként erre: 45. - Csicsi25)
2010. ápr. 12. 11:21
Mondhatod, h. hülyeség, de szerintem előbb tájékozódj a tampon káros hatásairól.
2010. ápr. 12. 10:11

Igaz, hogy már régi ez a fórum, de most bukkantam rá.

Sosem hallottam még erről a tölcsérről, de baromságnak tartom - már bocs a kifejezésért. Egy tampont is bent lehet hagyni 4-8 órán keresztül és nem ilyen nagy, mint ez a tölcsér. Én sosem használnám, ha ingyen adnák, akkor sem!

44. Roslin (válaszként erre: 42. - Czirczamircza)
2009. nov. 7. 22:52
Majd írd meg, hogy neked bejött-e a tölcsér!
43. Roslin (válaszként erre: 42. - Czirczamircza)
2009. nov. 7. 22:52

Nekem jó lett az L-es végülis, és nagyon meg vagyok a cuccal elégedve. Már a kivétel sem okoz gondot, tényleg csak gyakorlás kérdése a dolog.

Viszont még egy tölcsért vennem kellene (csak sajnos most nem engedhetem meg magamnak), mert szerintem nem árt - ha nem is minden eltávolítás után - de legalább naponta egyszer kifertőtleníteni.

42. Czirczamircza (válaszként erre: 36. - Roslin)
2009. szept. 21. 14:19
Én most rendeltem meg a Lady Cup-ot. Előtte írtam egy levelet a forgalmazónak, kifejezetten méretügyben. Én is elmúltam már 30, de még nem szültem, és még tamponnál is gondom van, mert elég szűk (szerencsére) a hüvelyem. A forgalmazó írt az amerikai cégnek, akik azonnal válaszoltak, megkaptam eredetiben és lefordítva is a választ, hogy használjam az S méretet, de ha mégsem lenne jó, ingyen kicserélik.
41. ibike22 (válaszként erre: 40. - Roslin)
2009. aug. 25. 16:12
Egyik honlapon, vagy a fretőtlenítő tabl. papírján, nemtom olvastam. Mindenhol kell érintkeznie az oldattal
40. Roslin (válaszként erre: 39. - Ibike22)
2009. aug. 25. 14:58
Ok, értem, mire gondolsz. De én nem hiszem, hogy a kis buborékok miatt nem lenne fertőtlenítve a cucc. Vagyis engem ez nem aggaszt. De ha téged igen, akkor marad a kifőzés.
39. ibike22 (válaszként erre: 38. - Roslin)
2009. aug. 25. 12:21
Na szia! Remélem, figyeled még a hsz-eket. Itt vagyok, sokáig agyaltam, hogy kéne jobban körülírni a buborékos problémámat. És sikerült! Jee! Végre SZMbe jutott, hogy van egy fényképezőgépem :DDD A képeim között megtalálod. Most kivételesen nagyobbak, amik könnyebben eltávolíthatók, de korábban sokkal apróbb, sokkal több volt. Hiába próbáltam róla lesimogatni, leszedni, visszaúsztak rá. És már érzem, ha megint sürgősen fog kelleni ezzel kel töttyögnöm
38. Roslin
2009. aug. 20. 00:00
Nem nagyon értem, hogy mire gondolsz. Mi ez a buborékmentesítés?
37. ibike22 (válaszként erre: 35. - Roslin)
2009. aug. 19. 23:05

Fertőtlenítéshez víz+folyadék keverékbe beleteszem a tölcsért, és ahogy elmerül sok picike buborék "tapad" a tölcsérre. Próbáltam már "leszedni" róla, de mindig visszakerültek rá. Ez nem mindig fordul elő, talán csak akkor, ha rögtön beleteszem. Legközelebb megpróbálok várni vele 1-2 percet, és csak utána merítem bele. Azt ugye tudod, hogy miért fontos a bubimentesítés?

A legtutibb talán a főzés lenne, mert akkor mégcsak vegyszerrel sem kell talákoznia, de anyóspajti (akivel 1 háztartásban élek) hallani sem akar arról, hogy az ő tűzhelyére ilyesmik kerüljenek grrrrrrrr!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook