Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mooncup intimtölcsér tapasztalatok fórum

Mooncup intimtölcsér tapasztalatok (beszélgetős fórum)


96. kisbaris (válaszként erre: 95. - Nirvi)
2011. ápr. 8. 08:09
Leírom priviben, mert túl hosszú :)
95. Nirvi (válaszként erre: 94. - Kisbaris)
2011. ápr. 7. 15:22

Mi árulunk ilyet és már sokszor szemeztem vele...de nem merem megvenni.

Próbáljatok már meg rábeszélni:D:D

Miért érdemes ilyet használni?

Esetleg mik a hátrányai?

Már volt aki vett tőlünk, de hát tőle mégsem kérdezhetem meg, hogy na milyen volt?:D:D

Saját tapasztalat meg még nincs a környezetemben...:)

94. kisbaris (válaszként erre: 93. - BettiJoo)
2011. ápr. 7. 12:34
Egyetértek veled, én is Mooncupot vettem, nem is volt kérdés, először is a 100% szilikon miatt, másrészt meg tényleg úgy gondoltam, hogy ebből nem érdemes vacakot venni, hiszen hosszú távú befektetés, ahogy Te is írtad. Nekem amúgy tetszik az eszköz, bár még ki kell tapasztalnom, mert még csak egy teljes mensit vittem vele, de szerintem hálát adok magamnak még sokszor, hogy megvettem.
93. BettiJoo (válaszként erre: 92. - Terka75)
2011. ápr. 7. 09:45

Sziasztok! Amikor láttam ezt a levelet nagyon kíváncsi lettem, mert én is vettem nemrég egy tölcsért, ezért utána néztem egy kicsit a témának. Bevallom, elkapott a pulykaméreg, amikor megláttam, hogy mennyibe kerül, én meg hülye, megvettem a Mooncupot 11 000-ért!!! Úgy éreztem, sikerült átverniük, bedőltem a jólhangzó reklámnak és sokkal drágábban vettem meg ugyan azt.

Annyira dühös voltam, hogy további részleteket kezdtem el keresni, hogy jól megmondhassam a magamét a Mooncupos csajnak.

Aztán ahogy kezdett összeállni a kép lehiggadtam és úgy döntöttem leírom nektek is, hogy mi mindent találtam.

Először is a Melunával nem foglalkoztam, merthogy helyből műanyag, így szóba sem jöhet, meg hát ránézésre is elég gagyi. A Yuukinak külföldi fórumokon is utána néztem, találtam egy olyat, ahol kiderült, hogy egy nő egy fajtából kettő ugyanolyat vásárolt, mégis különböztek, illetve ragasztó volt rajta! Amikor vissza akarta küldeni "véletlen" soha nem voltak elérhetőek. A doboza, a leírás, maga a termék is tiszta gagyi. De, rájöttem miért: a Yuuki-t, és az összes többi "futottak még" kategóriájú nemrég megjelentet, szintén Dél-Koreában gyártják!!!! Éljen a guargumi!!! Na ez már így szokás! Valaki kitalál valamit, megvalósítja, és aztán jön az olcsó ázsiai utánzat.


Viszont itt jön a poén! Kiderítettem, hogy a Ladycup is Dél-Koreából jön, Csehország csak az európai központ... Na vajon miért van szükség rá?


Úgyhogy minél többet kutattam, annál jobban megnyugodtam. Igaz, hogy drágábbat, de eredetit vettem. Gondolom ti is jártatok már úgy, hogy megvettétek az olcsóbb parfümöt a piacon, aztán amikor használtátok akkor derült ki, hogy fél órán belül se híre se hamva, míg az eredetit ha reggel felteszed, még este megérzi a párod, ha hazaér.

Na ezek után a Mooncupnak is utána néztem. Kiderült, hogy azt tényleg Angliában gyártják, 100% orvosi szilikonból van, az ügyfélszolgálat azonnal válaszol, nincs rajta se ragasztó, se eltérés két ugyanolyan között és nincs benne színezékanyag se! Ja, és ez nem a most megjelent 59.szereplőként a piacon. Másban sem veszek vacak keletit, nemhogy azt ami ilyen intim helyre kerül!! Ebből 10 évente veszek egyet, akkor már megéri rendeset venni. Legalábbis szerintem. De mindenki döntse el maga, mi az ami neki megéri.

2011. febr. 19. 15:18

Sziasztok!

Többen írtátok az anyagösszetételt. Eddig három márka volt forgalomban Magyarországon. A MeLuna anyaga TPE műanyag, a LadyCup szilikon, de nem 100% orvosi, hanem kevert, orvosi és élelmiszer iparban használatos szilikon, a Mooncup 100% orvosi szilikon, és van két új márka, a Fleurcup /színes/ és a Yuuki /átlátszó/, és mindkettő 100% orvosi szilikon.

Szóba került még a térfogat, a Yuuki-nak van a belsejében egy karima, ami megakadályozza a véletlen kiömlést kivételnél. Az űrtartalma a kicsinek a karimáig 13ml, a peremig 25ml, a nagynak karimáig 25ml, peremig 37 ml.

A Fleurcup űrtartalma a kicsinek 20ml a lyukakig, 25 a peremig, a nagynak 29ml a lyukakig, 35ml a peremig.

Írtátok még a kivételt, hogy a LadyCupot nehezebb kivenni. Én is sokszor percekig bénáztam vele, mert a szárán ici-pici pontocskák vannak, amikről könnyen lecsúszik a kezem, a Fleurcupnak és a Yuukinak erősen kidomborodó körkörös minta van a szárukon is, és a tölcsérek alján is. Ezeket könnyű megfogni, még sosem csúszott le róluk a kezem.

2011. febr. 10. 10:55
Én tegnap rendeltem meg a Mooncup-ot! Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz, sokat várok tőle... Majd beszámolok róla!
90. cb82b220ce (válaszként erre: 89. - 4327a8e017)
2011. jan. 21. 09:13

Ez elég rosszúl hangzik... :-S

Azért aki 8 órát dolgozik nem hiszem, hogy kibírja míg hazaér.

Na ez az a dolog amit sosem fogok kipróbálni de ha nektek bejött hát jól van :-)

89. 4327a8e017 (válaszként erre: 87. - Cb82b220ce)
2011. jan. 21. 01:10
nyilvános helyre beviszel magaddal vizet egy pohárban vagy palackban. vagy kibírod, amíg hazaérsz :)
88. Nirvi (válaszként erre: 86. - *Vinike*)
2011. jan. 20. 20:40
Bocsi, nem szeretném itt reklámozni magunkat:)
2011. jan. 20. 20:00

SZámomra nagyon gusztustalan dolognak tűnik...

Tegyük fel vki a munkahelyén üríti ki... Általába ott több mosdókagyló van 1 helye vagy az összes nyilvános helyen többnyire így van....

Cipeltek magatokkal valamit amivel fertőtlenítitek és ott mindenki előtt elintézitek a dolgot?

Nem akarok senkit se provokálni, csak egyszerűen kíváncsi vagyok nyilvános helyeken ezt hogy intézitek el?

86. *Vinike* (válaszként erre: 84. - Nirvi)
2011. jan. 20. 19:38

Árultok?

Patikában?

Az ára felől érdeklődhetnék?

2011. jan. 20. 19:10

szia, egyáltalán nem új! :)

én több, mint 2 éve használok egy másik márkájút (angliából rendeltem 15 fontért (~5000ft), 1 héten belül megérkezett), és teljesen meg vagyok vele elégedve. számomra sokkal kényelmesebb és "tisztább", mint bármi más.

84. Nirvi
2011. jan. 20. 19:09
Hát...nekem tapasztalatom nincs. Viszont nagyon kíváncsi lennék én is véleményekre, mert mi árulunk ilyet. De még csak 1-2 hete. Eddig még nem sok mindent hallottam róla. (mármint véleményt)
2011. jan. 20. 19:02
Most hallottam erről az új találmányról,érdekelne,hogy használja-e valaki,és mik a tapasztalatai?
2011. jan. 20. 19:01
Mooncup intimtölcsér-tapasztalatok?
2010. nov. 7. 16:23

Sziasztok!

Jelentem, megvolt a tesztem. :) Semmilyen problémám nem volt közben. hacsak azt nem számolom, hogy még ügyetlen vagyok a használatában, de ez szerintem pár alkalom és nem fog problémát okozni. :) Úgyhogy most mindenkinek ajánlom a Mooncup intimtölcsért (még barátnőmnek is mutattam), mert nekem tényleg bevált. Inkább erre kéne áttérni azoknak is akik eddig nem észleltek ilyen problémát mint én, mert dokim szerint az allergia később, huzamosabb használat során hevesebb reakciókkal is felléphetett volna. Nekem szerencsém volt, hogy csak ennyi volt.

2010. okt. 28. 09:53

Sziasztok!

Kár, hogy nem előbb olvastalak Titeket. :( Mert én is kipróbáltam az XY. intimtölcsért és valami furcsa érzés volt. Égő és viszkető érzés. Másnap már nem is tudtam felrakni. Azt hittem hogy sikeresen összeszedtem valami fertőzést tőle. Dokim pedig "megnyugtatott", hogy csak allergiás vagyok a gumiból és műanyagbol készült dolgokra. És mivel eddig nem érintkeztem ilyen huzamosabb ideig műanyagszűrmazékkal ezért csak most , 30 évesen derült ki. :( De most olvasom Tőletek, hogy a másik termék 100% orvosi szilikonból készül. Már meg is rendeltem :) Kiváncsian várom, hogy kipróbálhassam . Majd jelentem az eredményt is. :)

2010. okt. 24. 18:46

Sziasztok!


A Melunával nekem az volt a bajom, hogy az műanyag, azért vettem végül Mooncupot, mert az 100% orvosi szilikonból van. Lehet, hogy nem oldódna ki semmi a műanyagból, de mégis féltem, és inkább ráfizettem azt a kb +3-4 ezer forintot, mert mégiscsak 10 évre veszem...

Én Cala Intimtölcsérnél vettem, mert ott volt a legkedvezőbb az ára, és nagyon rugalmasak kedvesek voltak, de hát ezt mindenki eldöntheti magának.

A kilöttyintéstől én is féltem annó, de ezek csak tamponos rossz beidegződések. Amikor ezt kiveszed, nem "lóbálod" úgy, mint a tampont a zsinórjánál fogva. Van egy pillanat, amikor már csak a szája van bent, az összes többi része kint van a hüvelyedből. Tök lassan lehet kivenni, nekem még egyszer se sikerült kipocsolnom, pedig már több mint fél éve használom. Pont ez az, amit fehér ndrág mellett is be lehet vállalni. A tapon átázik, a betét meg sajnos nekem mindig félrecsúszik:(

78. ac7e7ad779 (válaszként erre: 76. - Gine)
2010. okt. 20. 14:02
gyakorlat kérdése....
77. ac7e7ad779 (válaszként erre: 74. - Emiliatoth)
2010. okt. 20. 14:02
Ha nem szedek vérzéscsillapítót, akkor 2-3 óránként megtelik a lukakig
76. Gine
2010. okt. 18. 22:23

Sziasztok!


Jééé,erről most hallok csak

Mikor kiveszitek,nem löttyan ki a cucc?Hülye kérdés,de nekem az jutott rögtön eszembe,hogy fehér naciban vagyok vhol,"cserélni" kell és minden a gatyámon landol...

2010. okt. 18. 22:10
Nekem is L-es MeLuna-m van, de megnéztem a honlapom, úgy írja, hogy 24 ml a lyukakig, 32 ml a peremig. De sztem nagyon kicsik azok a lyukak, nem biztos hogy kifolyik rajt, bár még sohasem vártam meg, hogy annyi legyen bent.
2010. okt. 18. 15:57

Hello,


'A' méretem nincs, egész érdekes, mert a korom ellenére a legkisebb kell...


Figyelj, ha a B a jelig 15, akkor az A 18, és még a afelett rengeteg hely van.


Megkérdezhetem, milyen gyakran cseréled?

73. ac7e7ad779 (válaszként erre: 72. - Emiliatoth)
2010. szept. 29. 12:43

No, te vagy az én emberem!

Nem rendelkezel véletlenül az A mérettel? Ugyanis én ha hiszed, ha nem lemértem a Meluna "töltőtérfogatát" és láss csodát 25 ml. a lukakig!!!


Nekem még ez is megtelik sajnos... Szóval ha az A méret tényleg csak 15 ml, akkor nekem felejtős... Nem mérnéd le a lukakig, mennyi megy bele? ( én egy orvosi fecskendővel mértem le egyébként )

72. emiliatoth (válaszként erre: 70. - Emiliatoth)
2010. szept. 29. 07:54

Na jó, még mindig méret ügyben.


Megnéztem ISMÉT és a B méret, a 'kisebb' a PEREM alatti jelig 12 ml - akkor azt jelenti, hogy a másik, az A méret 15 ml + .


Hogy a perem felett is rengeteg 'hely van', az tény, de 6-8 óránként azért csak kicseréljük, ugyebár...


Az elején folyton kivettem/betettem, hogy jaj, nehogy túlcsorduljon, de már gondolkodni kell, hogy mikor is cseréltem utoljára.


Üdv,

E.

71. ugri
2010. szept. 28. 15:04
Én a nyaralás miatt vettem meg, vízpartra mentünk nyaralni, és nem volt kedvem a parton ücsörögni egy hétigés a gyereknek magyarázkodni hogy miért nem mehetek a vízbe. Nekem remekül bevált, pedig a tampont 2 óránként cseréltem. A tölcsért 4-5 óránként ürítem, és nincs vele semmi problémám, de többet is kibír.A felhelyezést és a kivételt kellet egy kicsit gyakorolni, de hamar rájöttem, és nem szivárog egyáltalán. Szerintem könnyen meg lehet vele barátkozni. Én nagyon szeretem, mert biztonságos és észrevétlen ha jól van felhelyezve.
70. emiliatoth (válaszként erre: 69. - Katapasz)
2010. szept. 14. 08:36

Kedves Kata,


már elnézést, de ha minden igaz, az A méret a nagyobb. Utánna néztem és az B méret 12 ml az A pedig 15. Az azért hihetetlen mennyiség. Már nem akarok és nem fogok tamponra költeni, de szívesen tesztelném, hogy hány kellene ahhoz, hogy ekkora mennyiséget befogadjon. Ha van valakinek kedve -tamponja- ezt kipróbálni, szóljon, mert nagyon kíváncsi vagyok. :-)

69. katapasz (válaszként erre: 64. - Ac7e7ad779)
2010. aug. 28. 16:17

Hello,


a mooncup B méretet próbáld ki, szerintem megleszel vele elégedve...

68. maszatt (válaszként erre: 16. - Marianna1973)
2010. aug. 4. 13:35
Hűha.....eleve a fürdőbe csinálod a procedúrát...
67. 0cd1008be6 (válaszként erre: 66. - Ac7e7ad779)
2010. júl. 12. 11:04
és mikor kihúzod? az izmaid nem nyomják össze a tölcsért, és nem folyik ki? o.O Én csak ezt a részt nem értem..:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook