Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit vigyek babalátogatóba, ha már mindenük meg van? fórum

Mit vigyek babalátogatóba, ha már mindenük meg van? (beszélgetős fórum)

1 2
2023. ápr. 15. 02:25
ajandekutalvanyt
41. PöttyösPanka (válaszként erre: 40. - Bellabi)
2023. febr. 24. 13:10
Amúgy jó ötlet! Vigyen elektromos autót ajándékba. Annak ki ne örülne :D
40. bellabi (válaszként erre: 39. - PöttyösPanka)
2023. febr. 24. 12:48
Ebben igazad lehet. Akkor még végképp érdekes, hogy ennyire nyomatják az elektromos.
39. PöttyösPanka (válaszként erre: 38. - Bellabi)
2023. febr. 24. 12:45

Ahogy Mi csináljuk? Az a baj, hogy te ilyen egyszerűen egybemosol mindent, amiről azt gondolod, hogy bármi köze van a környezetvédelemhez. Pedig aki egy iciripicirit is olvas a témában, az tudja, hogy az elektromos autó egyáltalán nem környezetbarát. Ez tipikus esete a látszat intézkedésnek. Jajj, milyen zöld, hiszen nincs is rajta kipufogó! Ja, persze. Csak ne lenne benne az a csúnya akkumulátor.


Valamint nem nyomok semmit, csak írtam egy ötletet. Csak tán szabad nekem is. A kérdés viszont nem az volt, hogy minősítsük a másik ötletét.

38. bellabi (válaszként erre: 37. - PöttyösPanka)
2023. febr. 24. 12:22

Beszéltem. Egyik sem győzött meg, hogy reálisabb veszély lenne a civiláció környezeti katasztrófa miatti összeomlása, mint a gyíkemberek miatti. (Nyilván olyan extrém esetet leszámítva mint pl atomháború, mert akkor sajnos lehetséges.)


Amúgy nem az a gondom, hogy Ti csináljátok és ez Nektek jó, megéri, hanem az, hogy másra is rá akarjátok nyomni. Pl nem elektromos autók betiltása EU-ban mittudomény hánytól. Tudod, hány családtól veszi ez majd el a rugalmas közlekedés lehetőségét, aki most tud 500 e - 2 milla között autót venni, akkor majd esélye sem lesz?


Amúgy azért nem illik ajándékba vinni mosiplust, mert ez az egész hitkérdés. Vagy Te örülnél, ha meglátogatnálak és kapnátok tőlem egy zacskó műanyag szívószálat?

37. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Bellabi)
2023. febr. 24. 08:23

Megértem az álláspontodat. A kényelem és a lustaság nagyúr. De azért nem egészen olyan, mint 100 évvel ezelőtt. Többek közt azért sem, mert akkor még nem volt mosógép. Én csináltam, és nem volt se bonyolult, se fárasztó, és a gyereknek sem lett semmi baja. Csak nem kellett popsikrémmel kenni, mert nem pirosodott ki a popója a műanyag zacsiban dunsztolástól. Én nem akarok erről vitatkozni, vagy bárkit meggyőzni. Mondjuk nem értem, hogy egy ilyen ötlet miért vált ki egyesekből felháborodást. Az, hogy ha érdekli, akkor már van nekik, minden egyes itt felsorolt dologra érvényes. De mosipelusból is mindig jól jön még egy darab. És mint mondtam, ez is csak egy ötlet volt. Nyilván a FI ismeri annyira a barátnőjét, hogy meg tudja ítélni, az itt ajánlott dolgok közül mi lehet jó ötlet.


Zárójelben még ennyit hozzátennék, hogy most még csak lehetőség lemondani néhány kényelmi dologról egy szebb jövő érdekében. De ahogy most zabáljuk az erőforrásainkat, és ontjuk a szemetet, nem is olyan sokára eljön egy olyan idő, amikor már nem opció lesz visszatérni a 100 évvel ezelőtti dolgokhoz, hanem az egyetlen lehetőség. Ezt megelőzni lehetne tudatossággal, nem pedig beérni a látszat lépésekkel, amik elfedik a problámát. De erről tényleg nem akarok vitát nyitni. Vannak erre nálam sokkal felkészültebb emberek. Egyszer érdemes lenne elbeszélgetned eggyel.

36. Ági0830 (válaszként erre: 35. - Bellabi)
2023. febr. 23. 22:59
Ja, így már világos. Ebben egyetértünk.
35. bellabi (válaszként erre: 34. - Ági0830)
2023. febr. 23. 22:57

Nekem addig pozitív a környezettudatosság, hogy megpróbáljuk az igényeinket az eredeti színvonalon, de környzettudatosabban kielégíteni. Ilyen pl. a megújuló energiaforrások előtérbe helyezése, fejlesztése, az atomenergia a kohók helyett, a kisebb üzemanyagfelhasználású autók gyártása, katalizátorok az autókon, vagy az az anyag, amiben kiváltottuk a sprékben az ózonkárosító anyagot. Ezek tök jók, és erről kellene szólni a környezetvédelemnek.


De az, ami ma van, hogy éljünk rosszabb életszínvonalon, mint amit megtehetnénk, mossuk a pelenkát, a betétet a kényelmes és higiénikus eldobható helyett, ne járjunk autóval kényelmesen, hanem tömegközlekedjünk helyette gyakran több idő alatt, ne repüljünk nyaralás alatt, ne együnk déli gyümölcsöt, húst, stb, vagyis ami a környezet védelmét az emberek életminősége elé helyezi, azt mélyen elítélem és ostoba, sőt veszélyes hóbortnak tartom.

34. Ági0830 (válaszként erre: 32. - Bellabi)
2023. febr. 23. 22:39

Azért hóbortnak nevezni a környezettudatosságot, hátizé…

Mindamellett, hogy én is maradok a jól bevált betétnél, és ha most lennének kisgyerekeim, valószínűleg eldobható pelenkát használnék most is.

2023. febr. 23. 22:37

Amúgy pelenka (rendes, eldobható), borzasztóan sok kell, legyen akkor nagyobb méret tuti elfogy.


Baba fotózásra kupon, jó, ha 1 évig érvényes, ha van is már, akkor is elkél, gyorsan fejlődnek az első évben a picik.


Kicsi játék, mesekönyv, akár későbbre.


És szerintem az kifejezetten jó ötlet, hogy anyuka is kapjon valami ajándékot, egy doboz csokit, egy könyvet, kávékapszulást, alkoholmentes sört, amit szeret.

32. bellabi (válaszként erre: 24. - PöttyösPanka)
2023. febr. 23. 22:30

Pont ez az. Nem tudhatja. Ha anyukát érdekli a mosipelus téma, akkor már van nekik. Ha nem, akkor ne vigyen.


Sok embernek, köztük nekem sem, baromi nem jön be a mosható pelus, mosható betét, kehely stb téma.


Aki akarja, csinálja, de engem a világból lehet kikergetni vele, hogy itt van ez a jó kis 21. század, végre nem kell órákig áztatni, szagolni a kakis, pisis pelust, véres menstruációs rongyot, mosni, fertőtleníteni, hanem itt vannak a tuti biztonságos, hogiénikus és eldobható termékek, erre lépünk vissza egy hóbort miatt 100 évet.

31. Charlize (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2023. febr. 23. 21:23

A mosható pelustól agyf…szt kaptam volna, az tuti!

Persze kis lakásban vödrökben áztatni, szárítógép nélkül lógatni mindenfelé… meg kinek van ennyi ideje???


A szomszéd nagy ős-ökoanyu is, aki otthon szült és már fél évvel a baba születése előtt a férje hirdette, hogy náluk mosipelus lesz, lebukott, amikor kirakta a szemetet a Pampers zsákban… 🤣

30. nilem023 (válaszként erre: 29. - F7f780f355)
2023. febr. 23. 17:06
Ez megint nem a te témaköröd, hagyd szerintem a baba-mama részt.
2023. febr. 23. 16:28
Semmit. Sosem ertettem minek vinni. Felnott embernek se viszel ha beugrasz hozza.
2023. febr. 23. 15:58

Bébiőr?

Választék attól függően, mennyit kíván FI. rákölteni


[link]

27. PöttyösPanka (válaszként erre: 25. - Lepkepillangó)
2023. febr. 23. 09:59
Nálunk az egyik legjobb apróság egy plüss nyuszi volt, ami egy baba takarót tartott a kezében. A kis takarók sok helyzetben jól jönnek. Most, hogy nagyobb a gyerkőc, gyakran használja játékra, a babáit takargatja be vele. Sajnos nincs hímezve, de úgy még jobb lenne.
26. Léna123 (válaszként erre: 25. - Lepkepillangó)
2023. febr. 23. 09:49
A névvel hímzett ajándék is jó ötlet. Lányaimnak is van, ugyan nem születésükkor kapták, hanem később, egy nyuszi baba. Egyrészt nagyon cuki, másrészt az egy örök emlék, biztos, hogy nem fog süllyesztőbe kerülni, mint a többi, előbb-utóbb.
2023. febr. 23. 09:31
Nálunk a családban 2 év alatt 3 kisbaba is született. Mi mindháromnak DM ajándékkártyát vittünk és mellé egy apróságot (plüss, kisruha, zokni..stb.). Aminek nagyon örültek az újdonsült szülők az a baba nevével hímzett rongymackó volt, illetve most divatos a fotó-takaró, ahol ki tudod választani, hogy a gyerek 1, 2,3 akárhány hónapos és lefotózzák azon fekve. Írod, hogy messze laknak és nem tudsz így sütit vinni, ezt meg lehet oldani úgy is, hogy helyben rendelsz egy ottani cukrászdából (a neten utána lehet nézni, hogy mit ajánlanak a helyiek vagy megkérdezed itt a Hoxán :-)) és amikor érkeztek, beugrotok érte.
24. PöttyösPanka (válaszként erre: 21. - Aszparagusz)
2023. febr. 23. 08:50

A mosipelus menő.

Nem tudhatod, hogy anyukának teljesen közönbös-e a környezettudatosság, vagy pedig szeretne egy élhető bolygót hátra hagyni a gyermekének.


A hordozókendőnek számos jótékony hatása van a baba fejlődésére. Például a bőrkontaktus hatására jobban fejlődik a baba idegrendszere, segíti a csípő megfelelő fejlődését, csökkenti a laposfejűség kialakulását, stb.

Valamint mindkettőt jó áron el lehet adni használtan is. De ez is csak két ötlet volt a sok közül.

23. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 08:39

Én a legegyszerűbbre gondolnék, ha már mindene megvan a mamának és a babának is.

Egy gyönyörű csokor virágra, vagy cserepesre, ahogy tetszik.

Ez sem olcsó, ha arra gondolsz, hogy értékes is legyen, viszont nagyon szép, szívet-lelket melengető.

Tehetsz mellé esetleg valami édességet, vagy gyümölcsöt.

Amennyiben kertes házban lakik, vihetsz egy fát, elültetitek és minden évben lefényképezitek a babával együtt, hogy mekkorát nőttek. Ez 20 év múlva már nagyon látványos lett.


Unokám 1. oszt. évnyitóján ültettünk az iskola udvarába egy szép díszfát és évente fényképeztük, 1 éve a ballagásán utoljára.

22. aszparagusz (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2023. febr. 23. 08:32

Milyen betétkönyvet?

Ezer éve megszűnt.

21. aszparagusz (válaszként erre: 20. - PöttyösPanka)
2023. febr. 23. 08:32

Mosható pelenka?

Anyuka nem biztos, hogy pelenka mosással képzeli el az életét.

Ugyanez a hordozó kendőre is.

Én mindenképp egyeztetnék a szülőkkel.

2023. febr. 23. 08:14

Egy jó hordozókendő. Mondjuk baby tai, mert azt könnyű megkötni. Nagyon hasznos, és ergonomikus. Nem terheli a baba gerincét, mint a kenguru vagy a csípőülőke. Szép mintákkal lehet kapni.


Mosható pelenka próbacsomag/kezdő készlet. Nagyon cuki fiús és lányos mintákkal is lehet kapni.

19. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 06:38
A szívemnek legkedvesebb ajándékot a barátnőm hozta a lányom születésekor: egy nagy ajándéktasakban babakozmetikumok (jó ötlet - biztos van, de sose elég), ráültetve egy nagy plüssmaci. Így a kozmetikumok nem is látszottak, elsőre úgy tűnt, a maci tölti ki a zacskót. :)
18. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 06:20

Mire a vendégek jöttek, már nem tudtam szoptatni, és kaptam dobozos kólát. Mert imádom és azt tényleg én kaptam. Nagyon jól esett, hogy gondoltak rám.


Te ezt ne vigyél semmiképp, de gondolj anyukára vmi csak neki szóló dologgal, ami most belefér az életébe.


Babanaplót nem vennék, biztos van már nekik.

Én megkérdezném mi nincs még. Akár későbbre, hamar elmegy pár hónap. Mekkora a keret az ajándékra?

Bevásárlókocsi huzat, járássegítő, autós játék utazáshoz, zsebes ülésvédő, baba evőeszköz, étkészlet, osztott melegvizes melegen tartó tálka, itató…

17. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 23. 01:30
A barátnődnek vigyél valamit, ami személyes.
2023. febr. 22. 22:53
Nekem a babalátogatós ajándék leginkább a ruha, jàték, pelus, akkor is, ha megvan mindenük. A mi gyerekeinknek is megvolt mindene, ettől függetlenül én örültem mindennek amit kaptunk. Pelenkából bármennyire betáraztunk, az mindig jól jött, rengeteg fogyott. Esetleg érdemes egy szàmmal nagyobbat venni, mint amit most használnak, az tuti elfogy. Szerintem egy szép kis ruhával,vagy egy klassz játékkal se lehet mellé lőni, akkor sem, ha van neki bőven. De mi kaptunk dm-es ajándékkártyàt is, az valóban bármire használható.
15. gigi>
2023. febr. 22. 21:37
Derékra rögzíthető öv, aminek az elején van egy olyan rész mint a kerékpár nyereg. Erre lehet ültetni a babát,csak a hátát kell tartani. Így a szülők dereka sem szakad le. Az unokámat szoktam ilyenen hordozni, és nagyon jó. 😊
2023. febr. 22. 19:13
Elemmel működő zenélő játékot. Gyakran csuklottunk utána.... :)))
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 22. 18:51
Amit lefelejtettem, nem tudom van-e már babanaplója a babának, a fontos dolgokat beírhatja a szülő , heti, majd havi, éves bontásban, az első mosolyt, az első tudatosan kiadott hangot, az első szavakat, aranyköpéseket. Ezt szívesen olvasgatják a gyerekek is később.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook