Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit illik/ lehet vinni egy most született babának illetve családjának, ha most először van babalátogatás? fórum

Mit illik/ lehet vinni egy most született babának illetve családjának, ha most először van babalátogatás? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. danina
2011. okt. 24. 20:09

Mindig megkérdeztem előtte telefonon,mire van szükségük,ennek általában jó vége szokott lenni,mert nem visz az ember haszontalan dolgot,inkább olyat,amit használni is fognak. :-)

De a gyümölcskosarat én is jó ötletnek tartom!

2009. aug. 19. 13:00
Anyukának bon-bont, apukának pezsgőt vagy bort. Babának bármit ami nincs neki. Mi szundikendőt kaptunk, ruhákat és még sorolhatnám !!!
2008. nov. 1. 10:12

Anyukának csokit ne nagyon, mert a szoptatás alatt nem igazán ehet ilyesmit az első hetekben. Inkább olyan gyümölcsöt, ami nem puffaszt. Vagy virágot. Vagy valami babaápolással kapcsolatos könyvet.


Apukának lehet csokit, pezsgőt, bort, vagy valami apukás könyvet. Vannak olyan gyerekekkel, babákkal kapcsolatos könyvek, amelyek apukáknak szólnak.


Babának játékot vinnék.

29. pmjudit (válaszként erre: 28. - Pmjudit)
2008. nov. 1. 10:04
Mi is kaptunk igényes fotóalbumot és egy nagy-nagy gyümölcskosarat -ezeknek szintén örültünk.
2008. nov. 1. 10:03

Én annak örültem, ha megkérdezték, hogy mit hozzanak.

Ha bodyról, rugiról van szó nem mindegy a méret - a mi babánk 57cm, 4150g volt -így helyből kihagytuk az 56-os méretet.

PelenkánaK örültem a legjobban, de nem mindegy milyen a márkája. Kedves kollégáim megkérdezték, hogy milyet és mekkorát -már a következő méretet és abból hoztak 4 maxi csomaggal.

Közeli rokon -általunk a Brendonban kiválaszott zenélő-forgót hozott.


Fontos, hogy ha van már nagyobb gyerek ő is kapjon vmit. Az anyának virágot, bonbont illik vinni , az apának italt.

2008. nov. 1. 09:27

Ez a kaja dolog nagyon jó ötlet! Főleg, ha pár hetes babáról van szó! Legalább az anyuka válláról a főzést leveszik.

A tisztálkodószereket én sem szerettem, ha hoztak. Szerintem a pelenkacsomag sem hülyeség, főleg, ha azt nézem, hogy tutira használni fogják! Ráadásul divat most torta formára "csomagolni". Szerintem nagyon jó ötlet!

Ahol van nagyobb gyerek is nem árt megfeledkezni róla sem!!!

2008. nov. 1. 07:30
én mindig megkérdezem, hogy mit vehetek-tehetek ami segíthetne nekik?
2008. márc. 20. 11:07
A picinek mindenképpen egy most hordottnál nagyobb méretű rugdalózó vagy body!Legalábbis mifelénk ez a szokás!(Anyukának virág,apukának pezsgő/bor/pálinka)
2008. márc. 20. 06:36
Nalunk az a szokás ilyenkor tortát,vagy sutit,azonkívul az apukának egy jo itoka,és a picinek ruhát visznek.A ruhának szerintem mindenki orul abbol sosem elég és az legalább emlék is.Ahányszor ráadják Te fogsz rola eszukbe jutni.
2008. márc. 19. 21:09

Én személy szerint a praktikus, használható ajándékoknak örültem. Szerintem nem fantáziátlan a pelus, abból sosem elég.

Nem tartom jó ötletnek a kismama csokoládéval történő elhalmozását sem, virágot sem vinnék, nekem az fantáziátlan:), arról nem is beszélve, hogy allergizálhat. Akkor már sokkal inkább gyümölcs, 100%-os gyümilé, apának 1 üveg pia, ha tudod, hogy iszik alkoholt.

Szerintem az is meghatározza, hogy milyen kapcsolatban vagy velük. Mi a baráti társaságtól kaptunk jó ajándékokat, a rokonoktól meg a bon-bon, virág, pia,+gyereknek pénz, hogy vegyek rajta valamit. Nekem ez nem annyira jött be, még akkor sem, ha a pénz is mindig jól jön...

22. zezsua
2008. jan. 10. 20:11
Mi holnap megyünk és a babának vettem ruhácskákat és plüssmacit egy fotoalbumot és készitettem egy szép nagy gyümkosarat,mert ugy volt,hogy ma megyünk,de a pici ma kapott szurit igy holnapra tettük át.
21. Ildenc
2007. dec. 14. 07:18

Mi a tesóméknak vittünk ajándékot:

Apa: pezsgő, amiben aranydarabok úszkálnak (3000ft) Tesó: virágcsokor, Baba: nagy plüssmackó (ezt még régen beszéltük meg a tesóval gyerekkorunkban, hogy a nagy plüssállatnak örülne)

Mindenki boldog volt.

És a mackó Ádi kedvence!

:)

2007. dec. 14. 03:33

Szerintem is a kaja a legjobb, nagy segitseg pl. tobbfele fagyaszthato dolgot vinni, mert a tejtermeleshez kell a taplalo kaja, de kinek van ideje, ereje fozni. Csak arra kell figyelni, hogy ne legyen puffaszto.


A babanak szerintem a legjobb fotoalbum, baba-emlekkonyv, ilyesmi.

A legszuksegesebbeket mar biztos beszereztek, en ruhat sem vinnek, a pelus jol jon, de igen fantaziatlan.

19. supin
2007. dec. 6. 12:45
Kaját! A babának pellust ,de kérdezz rá milyet használnak! A szülőknek: anyának üdítő ,az apának 1 ü bor.
18. gabima
2007. dec. 6. 12:32
Legjobb a pelenka. Az mindig kell, nem tudsz vele tévedni.Jó minőségűt vegyél, nagycsomagosat, és egy mérettel nagyobbat, mint ami most kell a babának.
17. vapi
2007. nov. 27. 07:52
Nálunk barátok hoztak a picinek pelust, nekünk pedig pár doboz inni valót meg egy kis rágcsát. Nagyon örültem neki...
16. gabi0630 (válaszként erre: 13. - M_Marcsa)
2007. nov. 23. 21:26
Szerintem nem.
2007. nov. 23. 20:59

jah, és még valami...

nekem nagyon jól esett, hogy amikor jöttek a rokonok látogatóba, volt, hogy egy nagy fazék húslevessel, vagy töltött káposztával állítottak be. Hoztak tortát, süteményt. Nagyon szuper volt, hogy így a főzéstől megmenekítettek egy időre. (Persze hozzá kell tennem, hogy nem vagyunk válogatós család, mindent megeszünk, ami fincsi) :)

2007. nov. 23. 20:58

Sziasztok!

Szerintem is illik vinni a baba ajándékán kívül az anyukának és az apukának is egy-egy apróságot, a lentebb említett dolgokból.

Kozmetikumot véleményem szerint nem érdemes vinni, mert tényleg úgy van, hogy ki mit használ. A Johnson-ról nekem sincsenek túl jó tapasztalataim... a kórházban a csecsemősök azzal fürdették a piciket, hát a kislányom bőrének legalább 2 hónap kellett, míg helyrejött.

Szerintem a picinek érdemes venni: pelust, popsitörlő kendőt, nagyobb ruhácskát, játékot. Mi kaptunk fotóalbumot, emlékkönyvet is. Persze kaptunk kozmetikumot is - egy halom sampon várja, hogy elhasználjuk.

13. M_Marcsa (válaszként erre: 11. - Gabi0630)
2007. nov. 23. 20:49

nekem,még most is van Johnson babaolajom, így télen a lábamra kenem...

Egyébként a Niveát szeretem. Ez most reklám?

2007. nov. 23. 19:48

Mifelénk szoktak vinni süteményt és ha külön háztartásban laknak az ifjú szűlők akkor valami főttkaját is.

Amikor én szültem ,és mi anyósoméknál laktunk akkor még,ezért nem főve hozták a kaját hanem pl.egy csirkét vagy combot,mellett hoztak


az apukának pezsgőt vagy bort,

anyukának virág

a babának meg ami tetszik

11. gabi0630 (válaszként erre: 10. - M_Marcsa)
2007. nov. 23. 19:03

Pedig a legtöbb újszülött osztályon azt használják, pedig nagyon allergizál.

Nekem babás ismerősőm ajánlotta a Niveát, mi azt használjuk, de csak 2 hós kora óta. Addig gyógyszertárit kapott.

Szóval, az egyik babalátogató jött JOnhnsons csomaggal.

10. M_Marcsa (válaszként erre: 9. - Gabi0630)
2007. nov. 23. 16:57
A Johnsont én sem szeretem, elég sok negatív véleményt hallottam róla.
2007. nov. 23. 15:34

Szia!


Apukának: bor, pezsgő

Anyuka: csoki, virág

NAgyobb gyerek: csoki, apró játék

Újszülött: pelenka, ruha, csak 1-2 számmal angyobb, játék

Én speciel nem örültem ha kozmetikumokat kaptam, és se adtam, mert ki mit szeret vagy mit bír el a baba bőre. Az én fiam allergiás lett a Jonhnsonsra,(Niveát használunk) és Johnsonst kaptunk.

8. M_Marcsa (válaszként erre: 6. - Csibus85)
2007. nov. 23. 12:50

Én örvendtem pl. a babfürdetőnek, popsitörlőnek, pelenkának.


Én ált. nagyobb ruhácskákat szoktam vinni, mert piciből bevásárolnak, és így nőttére is van.

vagy lehet vinni cumisüveget, ha használják, zenélős játékot, ilyesmiket.

Nem kell nagy értékű legyen, csak szép.


Pl. én kaptam olyasmiket, amiről látszott, hozták mert volt...Kaptunk nagyon gondosan összecsomagolt ajándékot.

Nem az érték számít, nem kell nagy dolog, nagy csomag legyen, csak szép.


Ja, és új dolgokat szoktak vinni...

7. M_Marcsa (válaszként erre: 5. - Csibus85)
2007. nov. 23. 12:46
Mi nem vittünk, de el tudok képzelni egy jó bort pl.
6. csibus85 (válaszként erre: 4. - M_Marcsa)
2007. nov. 23. 12:21
Leginkább minek örül egy anyuka?
2007. nov. 23. 12:21
És apukának?
2007. nov. 23. 12:11

Mi ruh'csk'kat kaptunk vagy babafürdetőt, popsitörlőt.

Ilyesmiket is vittünk, meg Anyukának virágot.

2007. nov. 23. 11:48
Én babalátogatáskor a barátnőmnek nem, csak a babának vittem ajándékot. Egy rugdalózót, sapit és egy kiscipőt.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook