Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tennél, ha kapnál egy olyan ajándékot, amit nem neked szántak? fórum

Mit tennél, ha kapnál egy olyan ajándékot, amit nem neked szántak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
73. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 69. - Garabonciás)
2020. aug. 23. 19:50

Általában én is örülök. Jelen esetben jobban örültem volna CSAK a bonbonnak, ha érted, mire gondolok.

Ne más ajándékát adja nekem.

72. Garabonciás (válaszként erre: 71. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 19:50
Pff, baszki! Ne haragudj, de nem szeretnék a barátod lenni. Lehet ő se, azért tudta le egy ilyen ajándékkal. Nagyon anyagias lehetsz. :)
71. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 67. - Garabonciás)
2020. aug. 23. 19:48

Sokkal több pénze van, mint nekem. Egyébként meg látom, hogy mikre költ (nyilván közöm nincs hozzá).

De a gesztus a fontos. Ez épp egy olyan gesztus volt, ami szarul sült el....

70. Garabonciás (válaszként erre: 68. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 19:48
Rokonoktól kapjuk általábna a piákat, ha jönnek látogatóba. Nem ismerik az izlésünket, nem mindegyik közeli rokon, de nekem mondom nem is lényeg hogy mit kapok. Ajándék azért ajándék, hogy meglepi. :D
2020. aug. 23. 19:46
Én mindennek tudok örülni amit kapok. Legfeljebb elajándékozom, ha nem tetszik. De sose mutatom ki annak akitől kapom, hogy nem örülök az ajándékának.
68. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - Garabonciás)
2020. aug. 23. 19:45
Jó barátodtól kaptad, aki tudja, hogy szereted ezt az italt, vagy csak úgy adta valaki...?
67. Garabonciás (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 19:45
De az eszedbe se jutott, hogy tényleg lehet nem volt pénze ajándékra? De csak eszébe jutottál. Gondolt rád. Nem a gesztus a fontos? Sokaknak még ennyi se jut. Bedugják őket egy szeretotthonba, aztán elfelejtik örökre. Örülj hogy még vannak barátaid. Ilyen elvárásokkal lassan egy se lesz.
66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 64. - Garabonciás)
2020. aug. 23. 19:41

Világ életemben a személytelen kapcsolatoktól menekültem. Ahová illik vinni egy üveg bort, és amit majd tovább adnak... Nem az én világom. Nem keresem, és nem veszek részt udvariassági akciókban, nem mászkálok olyan emberekhez, akikről annyit sem tudok, hogy milyen italokat szeretnek inni. Inkább hajtottam a minőségi, mint a mennyiségi kapcsolatokra. Ne legyen senkim, de ne adjon olyan ajándékot, amit otthon vett le a polcról, lefújta róla a port, és beletette egy ajándéktasakba egy - talán - szintén valakitől ajándékba kapott édesség mellé.

Azért persze ez túlzás, hiszen természetesen én is vittem már olyan helyre ajándékot, ahová illett vinni... De ez nem olyan volt. Én egész évben figyeltem, miket mond, mire vágyik, hogy aztán valamilyen alkalomra, vagy alkalom híján is megvehessem neki. Nem nagy dolgokat, egy könyvet, egy sminkcuccot. Simán lehet, hogy én spiláztam túl ezt a barátságot, de elég hosszú évekig úgy tűnt, hogy ez oda-vissza működik. Aztán egy ideje rájöttem, hogy tévedek, amikor barátomnak hiszem őt. Ez az ajándékkártya csak megerősítette ezt a gondolatomat. Tudom, hogy a mai világban úgy elszaladunk egymás mellett, teszünk egy hamis udvarias gesztust, a másik ugyancsak hamisan ránk mosolyog miatta - de mint mondtam, én nem igénylem az ilyesfajta kötődéseket.


És hogy miért írtam ki ide, hogy rosszul esett? Nos, egyrészt van néhány személy itt, akinek a véleménye fontos számomra, másrészt mert csak. Simán lehet, hogy holnap is kiírok valamit, ami számomra fontos. :)

2020. aug. 23. 19:19
Itt van épp mellettem a szekrényen egy üveg unikum is, díszdobozban. Már azt se tom hány éves. Most igyam meg? :D
2020. aug. 23. 19:17
Mit? Semmit se. Biztos nem írnám ki ide. :D Mi is az italokat elszoktuk passzolni, ha kapunk. Minek álljon a szekrényen ha nem fogyasszuk el? :D 4-5 éven belül lejár, vagy romlik a minősége aztán dobhatjuk ki. Egyedül a fehér meg a vörösborokat tartom meg, mert az mindig elfogy. :D
63. globus (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 19:07
Nem tudhatta előre, hogy mit fogsz válaszolni erre a kérdésre.
62. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 61. - Napsugár8)
2020. aug. 23. 19:06
Nem.
61. Napsugár8 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 18:45

Szerintem pedig nem elfelejtette a névnapodat, hanem pénze nem volt most, hogy költsön. Ez a megoldás később jutott az eszébe, hát meglépte, mellé a doboz bonbon.

Ez a variáció nem lehetséges??

2020. aug. 23. 17:20
Nekem napokban kicsit szarul esett, hogy a páromnak volt a szülinapja és valaki azt mondta, hogy elment vásárolni neki, de annyi dolga lett hirtelen, hogy elfelejtette. Aztán egy későbbi beszélgetêsből kiderült, hogy aznap másnak vettek szintén születésnapjra ajándékot, csak az övét felejtettêk el. Nem csináltunk belőle ügyet, igazából én vettem észre és magamban hümmögtem...vannak ilyenek...
2020. aug. 23. 17:18
Szerintem te vagy hiperérzékeny. Nyilván nem öröm, ha valaki más levetett ajándékát kapja meg, velem is történt már ilyen. Annyiban volt rosszabb, hogy számomra értéktelen holmit kaptam egy olyan boltból, ahová a lábam nem tettem volna be és még csak becserélni sem igen tudtam. Te legalább valami felhasználhatót kaptál. Legfeljebb legközelebb te sem igyekszel őt időben, szép ajándékkal köszönteni.
58. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 56. - Lávli*)
2020. aug. 23. 17:17
Igazad van. Köszi szépen, sokat segítettetek!
57. New(l) (válaszként erre: 52. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 17:12

Ha máskor is csalódtál már benne, akkor ne legyenek elvárásaid vele szemben. Ő ennyire képes, valószínűleg nem akar(t) rosszat, ne őrlődj rajta.

Az ajándék hát... Írtad hogy érzékeny vagy mostanában, így nem csoda ha carul esett. Sajnos én sem vagyok túl jó az ilyesmiben, simán köszöntök fel valakit neve napján pár nappal később, vagy elfelejtem, de nem bunkóságból, hanem egyszerűen nincs nálam akkora hangsúly ezeken a dolgokon. Cserébe én sem sértődök meg, ha valaki engem felejt el valaki. Viszont más erősségeim vannak, ami feledteti az ebbéli gyengeségemet (remélem).

56. Lávli* (válaszként erre: 54. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 17:12

Azért mondom. Ne bánkódj miatta. Vegyél valamit az utalványon, könyveld el, hogy ez is egy állomás az életedben, lesz még, akiben csalódni fogsz, meg lesz jobb barátnőd is.

Látszatbaráságot én biztos, hogy nem tartanék fenn.

És nem az utalvány miatt, hanem az eddigi jelek miatt.

55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - Guruljka)
2020. aug. 23. 17:10
Köszi!
54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Lávli*)
2020. aug. 23. 17:06
Abban igazad van, hogy ez már nem szívből jövő barátság. Már részemről SEM.
53. Guruljka (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 17:06

Ha szóba kerül?

Hát hozd szóba.

Az utalványt meg használd fel.

52. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Lávli*)
2020. aug. 23. 17:05

ÁÁÁ, ez nem ennyire egyszerű. :) Csalódtam benne sokszor, de azt hittem, megbeszéltük, pontot tettünk a végére. De nem. Nyilván ez az ajándékkártya dolog sem javított a dolgokon.

Egyszer majd jót fogok nevetni ezen, most még nem. Tényleg megbántott. Talán ha az előzőek nem lettek volna.... De voltak. :(

51. Lávli* (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 16:58

"Mostanában hiperérzékeny vagyok egy csajra" Így indítod. Nekem ez magyarra fordítva azt jelenti, hogy nem bírom a csajt. Meg hogy mostanában elég sokat csalódtál benne. Szóval ez nem az a szívből jövő barátság, amiről mesélsz.

Ha az lenne, akkor egy jót nevetve mondanád neki, hogy bammmmeg, te mennyire béna vagy, hogy nem figyeltél oda rendesen! És évek múlva is elmosolyodsz, ha a meg(nem)vett díszpárnákra nézel. De nem ez van, szóval tényleg ne szívd annyira mellre.

50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2020. aug. 23. 16:47
Ha szóba kerül a dolog, akkor nyíltan megmondom neki, szemtől szembe, hogy rosszul esett. Nem körítem én semmilyen rémes ajándékkal.
49. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 48. - Globus)
2020. aug. 23. 16:46
Semmi, még megvan.
48. globus (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 16:30
Végül mi lett az utalvánnyal?
47. Guruljka (válaszként erre: 44. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 16:27

Annyi biztos, hogy kettőtök közül te vagy az érzékenyebb.

De azt tényleg megteheted, hogy veszel az utalványon valami rémeset, elrakod a szülinapjáig és a kártyával dekorálva adod át.

Az igazi ajándékot meg majd a megbeszélés után adod majd át.

Ha december környéki a szülinapja, akkor ez viszont még sokára lesz. És a névnapod ettől még el van rontva.

Vagy olyasmit vegyél az utalványon, ami a barátságotokra utal, és arra, hogy mennyire fontos az őszinteség. Ez lehet díszpárna is, amin felirat vagy grafika jelzi, hogy ezt szorongatva vagy ezen ülve beszélitek meg ezután a fontos dolgokat. (Nem tudom, milyen boltról van szó pontosan.)

46. syria (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 16:18
Dehogynem a tiéd; neked adták. Különben is: ajándék lónak ne nézd a fogát!
45. Piroska52 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 16:17
Örülök hogy boldog vagy. Hurrá.
44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2020. aug. 23. 16:17

Csak ez bánt kizárólag.

És még mindig nem tudom, mit csináljak, szívem szerint visszaadnám, de nekem kell a visszajelzés, ezek szerint eltúlzom a dolgot.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook