Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tennél, ha kapnál egy olyan ajándékot, amit nem neked szántak? fórum

Mit tennél, ha kapnál egy olyan ajándékot, amit nem neked szántak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
133. vivo44 (válaszként erre: 132. - Böce)
2020. aug. 23. 21:58

Augusztusban furi fórumok, furi anonííímok a Hoxán...

Már már vigyázni kell a szavakkal, mert lehet csak egy teszt-alany vagy a sok közül....

132. Böce (válaszként erre: 128. - Elbb)
2020. aug. 23. 21:56

Az még csak érthető is, hogy csalódott azért, mert a szülinapi kártya benne maradt.


De számomra két dolog nem érthető:


1. Miért nem tisztázza a barátnőjével? Ha igazi barátok, akkor ez nem lehet gond.


2. Az ajándékkártyát a barátnője neki szánta. Az szerintem teljesen mellékes, hogy ő is kapta. Ha vesz egyet, és azt adja, az mennyiben más? Vagy ha pénzt tesz egy borítékba azzal, hogy vegyen magának valamit, amit szeretne?


Szóval ezt az egész fórumot annyira feleslegesnek érzem. Megette a fene az ilyen "barátságot", ahol semmi jót nem feltételez elsőre sem a barátnőjéről és arra sem méltatja, hogy vele beszélje meg, hanem ország-világ előtt tárgyalja ki.


Azt nem is feltételezte, hogy esetleg a barátnőjének most valami miatt nem volt pénze, ideje ajándékra, ezért lemondott a sajátjáról a FI javára! Ami szerintem egy nagyon szép cselekedet.


De miért csak rosszat képes feltételezni az ún. barátnőjéről és jót nem? Volt már, hogy az ember a legnagyobb jóindulattal elbénázott valamit.

131. Napsugár8 (válaszként erre: 128. - Elbb)
2020. aug. 23. 21:55

Nem igazán, mert az elején még próbáltuk mondani, hogy tévedett a barátnője, meg hogy a jószándékot kell nézni, szándékos megbántásról szó sincs, stb. stb. És hogy felejtse el, ne vegye annyira a szivére, de egyre inkább belelovalta magát a sértett barátnő szerepébe.

Az, hogy a helyzet idáig fajult, ahhoz nem csak a "támadóállásba lecövekelt" hozzászólók kellettek, megtette azért ő is a magáét! Nem kell annyira sajnálni őt, mint ahogy te itt most teszed. Ez az én véleményem. Bocs.

130. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 126. - Böce)
2020. aug. 23. 21:51
Én is.
129. vivo44
2020. aug. 23. 21:46

Végigolvasva a FI bejegyzéseit, itt szó sincsen az ajándék kivagyiságáról, mint arról, hogy vasárnapi szórakozás...

Felnőtt ember, a barátnőjével, barátjával face to face leül és tisztázza a vélt, vagy valós sérelmeit.

Ez a gyerekes szint, hogy olyanért megsértődik valaki, ami valójában csak feltételezés és lehet nincs is.

Legalább eltelt sokak számára tartalom nélkül, de tartalmasan a vasárnap:-)))

128. elbb
2020. aug. 23. 21:44

Mennyire maskent latnak emberek dolgokat. En a forumnyitot vegig higgadtnak ereztem, akit lelkileg bant az, hogy az az ember aki neki meg fontos ismet csalodast okozott. Es en vegug ezt a csalodottsagott veltem kierezni az irasaibol. A tobbseg meg tamadoallasba lecovekelt es bombazni kezdtek azzal hogy anyagias, hisztis...meg meg nem is tudom....

Fura ez a vilag na.

2020. aug. 23. 21:43
Inkább 10 ellenség, mint egy ilyen barát.
126. Böce (válaszként erre: 124. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 21:41

Nem bírod ki ugye, hogy ne szúrj egyet? Hát légy boldog. Engem nem izgat.


Csak azzal vagyok kemény, aki megérdemli.

125. fewin (válaszként erre: 115. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 21:33

"Voltak előzmények, amiket végképp nem akarok ide leírni. De, az eszembe jutott, hogy ő, vagy valamelyik gyereke kaphatta. Azt semmiképp nem hiszem, hogy előre bevásárolt kártyákból. Volt korábban születésnapom, akkor gondolom, ideadta volna."


Mindent feltételes módban, ill. feltételezve írsz: "kaphatta", "nem hiszem", "gondolom", "ideadhatta volna".

Tehát BIZTOSRA nem tudod, mégis fixként állítod, hogy így történt. Ezzel együtt én tutira nem kérdeznék rá a pénztárnál, hogy mikor vették, csak ha ürügyet és önigazolást keresek. Az jön le ebből, amit előbb is írtam. Te már döntöttél, és a "csajszival" véget akarsz vetni a barátságnak (egy olyan dolog miatt, ami NEM is biztos, hogy úgy történt). Ha fontos a dolog, akkor tisztázd vele. Ha nem annyira, akkor ennek a barátságnak annyi.

124. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 112. - Böce)
2020. aug. 23. 21:28
Beleolvastam a fórum hozzászólásaidba - hát anyukám, téged se a jóindulat fog a sírba vinni :D
123. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 122. - Böce)
2020. aug. 23. 21:26
Jobbulást!
122. Böce (válaszként erre: 119. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 21:24

" Valami nem gömbölyű ebben a barátságban..."


Igen, igazad van. Az nem gömbölyű, hogy részedről nem barátság.

2020. aug. 23. 21:17
Vannak köztetek nagyon beteg emberek is, szerintem ti tényleg itt élitek ki a frusztrációtokat. Nektek jobbulást!
120. VendrinerPiroska (válaszként erre: 107. - Böce)
2020. aug. 23. 21:17
ld. 64 poszt
2020. aug. 23. 21:15

Eléggé elszabadultak az indulatok itt... Nyilván azért kértem a véleményeteket, mert mint írtam, simán lehet, hogy eltúlzom, és én gondolom félre.

Gondolkodtam is, egyáltalán nem bánom, hogy kiírtam ezt a fórumot, mert sokkal előrébb vagyok gondolatban.


Azt nem értem, miért kell egyből jelzőkkel illetni, sértegetni valakit?? Simán elég, ha leírod a véleményedet.


Köszönöm mindenkinek, tényleg.


A következőkre jutottam - a vélemények által. Nem csinálok belőle problémát, megveszem azokat a kib.ott díszpárnákat :D

De el fogom mondani neki, hogy szarul esett, amiért más ajándékát adta nekem.

De gombóc van a gyomromban, és az meg nem lehet akármitől. Valami nem gömbölyű ebben a barátságban, függetlenül a kártyától.

Ennyi.

118. Böce (válaszként erre: 108. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 21:11
Egyébként a Hoxa nem erről szól. De vannak, akik képtelenek egyenes módon rendezni egy számukra problémás helyzetet.
117. Napsugár8 (válaszként erre: 108. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 21:11

Látod, erről beszéltem, mindenkihez van 1-2 "kedves" szavad, aki itt próbál segíteni, próbál megnyugtatni.

Én is csak megírtam, hogy melyik az a 2 verzió, ami közül most választhatsz, de rögtön nekem esel... te eleve azért nyitottad ezt a fórumot, hogy itt add ki a dühödet. Csak tessék, nyugodtan!

116. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 113. - Elbb)
2020. aug. 23. 21:11
Köszönöm!! :)
115. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 106. - Fewin)
2020. aug. 23. 21:10
Voltak előzmények, amiket végképp nem akarok ide leírni. De, az eszembe jutott, hogy ő, vagy valamelyik gyereke kaphatta. Azt semmiképp nem hiszem, hogy előre bevásárolt kártyákból. Volt korábban születésnapom, akkor gondolom, ideadta volna.
114. Böce (válaszként erre: 111. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 21:10
Neki is joga van leírni a véleményét.
113. elbb (válaszként erre: 94. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 21:10
Nekem is rosszul esett volna. Total megertem az egeszet, es ennek inkabb lelki vegulete van mint anyagi.
112. Böce (válaszként erre: 108. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 21:09

Én kötésmintákért? Látom, szemétkedésben tényleg élen jársz.


Húú, szerencsés a csajszi, ha megsértődsz rá, és nem lát többet az életben!

111. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 107. - Böce)
2020. aug. 23. 21:08
Ok. Nekem meg jogom van leírni a problémámat. Nem kötelező belefolyni a beszélgetésbe, pláne ha nem is érti a szituációt.
110. chills
2020. aug. 23. 21:07
Micsoda probléma
109. unom (válaszként erre: 104. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 21:06

A szituációt mindenki érti. Azt nem teljesen, miért ekkora probléma ez neked.

Beszélj vele, tisztázzátok.

Vagy ne beszélj vele, sértődj meg.

108. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 105. - Böce)
2020. aug. 23. 21:06
Erről szól a Hoxa. Kibeszélünk embereket a hátuk mögött. Kivéve te, aki kötésmintákért jársz ide 😉
107. Böce (válaszként erre: 102. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 21:06
Úgy, hogy joga van leírni a véleményét. Nem kioktatott.
106. fewin
2020. aug. 23. 21:05

Abban viszont nem lehetsz biztos 100%-ig, hogy ő kapta. Erre nem is gondoltál??

Attól, hogy decemberben vették és neki decemberben van a szülinapja, december egyúttal egy ajándékvásárlós hónap, miért ne lehetne egy olyan verzió, hogy ELŐRE megvette Ő MAGA másnak, netán konkrétan NEKED? Mert épp ott járt karácsony előtt vagy akármi. Még a feliratot is elbénázhatta, mert mondjuk eredetileg szülinapodra szánta, csak névnapodra adta oda véletlenül.


Ez a verzió történhetne a pozitív gondolkodás jegyében. Annyira biztosra veszed a negatív verziót, hogy összekombinálod a "csajszi" (csak nekem jön le degradálóan az általad használt kifejezés?) születésnapját a vélekedéseddel. És ha nem is így van? Számomra az jön le, hogy picit sem vagy jó véleménnyel róla/iránta. Az ítéleted már megszületett.

105. Böce (válaszként erre: 89. - Fórumnyitó (anonim))
2020. aug. 23. 21:03

A kártya kvázi pénz. Nem mindegy neked, hogy a pénztárcájából veszi ki a pénzt és adja oda neked vagy pedig az utalványt adja?


Az persze nem volt szép, hogy nem nézte meg és nem vette észre a kártyát.


Lehet, hogy nem volt pénze ajándékra, de lemondott a sajátjáról a javadra. Erre nem gondoltál még?


Egyébként pedig beszéld meg vele, mert elég szemét dolog kibeszélni valakit a háta mögött.

104. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 101. - Napsugár8)
2020. aug. 23. 20:55

Mi az, hogy benne felejtette a kártyát?? Anyám... Egy olyan kártyát ajándékozott nekem, amit ő kapott valakitől a születésnapjára. Mit nem lehet ezen érteni? Az összeget is az ő születésnapjára töltötte fel valaki...

Komolyan nem érted?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook