Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni, ha az ember nagyon fél a gyerekvállalástól? fórum

Mit lehet tenni, ha az ember nagyon fél a gyerekvállalástól? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
18. sára86 (válaszként erre: 15. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 30. 20:07
Sokmindent tehet amit nem kellet volna...Sajnos én megtettem,de rájöttem,hogy hibáztam.Persze mindenért az anyámat okoltam!Az építő kritikátit,józan véleményét is bántásnak gondoltam.Pedig igaza volt!Tizenöt-hat évesen az is az Ő hibája volt ha esett az eső.Nem is tudom hogy vselkedhettem így!
2008. jún. 30. 18:49

Abban,hogy jó anyák legyünk van egy hatalmas segítségünk.Mégpedig a gyermekünk. Figyelni kell rájuk és ők mindent elmondanak mire vágynak,hogy szeressük őket.Ne félj.Bár az tény,teljesen új élet kezdődik,idő kell míg megszületik bennünk a nőből az anya is.(És rengeteg lemondással!!)Egy ideig ezt el kell fogadni:)

Van egy nagyon jó könyv,ajánlani tudom,az Elég Jó Szülő címmel fut.Olvasd el:-))

16. ALLICS (válaszként erre: 10. - Ittik86)
2008. jún. 30. 18:37

Pontosan milyen dolgokat követett el ellened?

Szerintem mivel Te már átlátod a helyzetet,nem leszel rossz anya,legalábbis azokat a hibákat már nem fogod elkövetni,mint a nagymamád és az anyukád.

15. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 14. - Sára86)
2008. jún. 30. 18:36

Hat erre inkabb nem irok semmit.

Egy kerdest engedj meg: egy gyerek mirol tehet???

14. sára86 (válaszként erre: 8. - Ittik86)
2008. jún. 30. 18:32

Könnyű az anyákat hibáztatni,de néha nem árt az önkritika!Nem csak az övék a felelősség.Mindenki csak a saját szemszögéből közelíti meg a problémákat,de a másik félnek is van erről véleménye,amit nem árt átgondolni!

Mindíg kettőn áll a vásár,szerencsére én már rájöttem erre!

13. spinneli (válaszként erre: 8. - Ittik86)
2008. jún. 30. 17:45

te már azzal előrébb vagy, hogy ezt átlátod...ahogy Murphy mondja, te teljesen más hibákat fogsz elkövetni.

:)

12. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 10. - Ittik86)
2008. jún. 30. 17:31
Attol, hogy otthon lattal egy viselkedesmintat, nem feltetlenul aszerint fogod majd a gyerekeid te is szeretni.
11. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 5. - F39a34943d)
2008. jún. 30. 17:25
Vigyázz mert van akinek már elvettem a kedvét akaratomon kivül:))))
2008. jún. 30. 16:57

Fiatal vagyok igen, a párom viszont idősebb. És azt azt mondta, hogy ha akar gyereket, akkor 30 éves koráig. Most 26 éves. Elvileg van kb 4 évem. De ha levonom a dolgokat, a kihordást, a próbálkozást, az egyebeket, akkor azért már nincs annyi.

Nem tudom. Akkor ő miért tette meg,mikor átélte ugyan azt és tudta nagyon jól, hogy az nekem is milyen rossz. Mi van ha én sem veszem észre, hogy rosszat teszek a gyerekemmel. Bár az is igaz, hogy én nem vagyok olyan önző,mint az anyám.

9. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 7. - Ittik86)
2008. jún. 30. 16:44

Meg nagyon fiatal vagy, van meg idod felkeszulni.

Surgetnek?

Az anyukaddal kapcsolatos kerdest en is felteszem magamnak sokszor, de ha belegondolsz jozanon, miert kovetned el az o hibait? Te nem o vagy.

2008. jún. 30. 16:39
Csak azért merül fel bennem ez, mert a mamám is megcsinálta ugyanazokat a rossz dolgokat anyámmal, mint ő velem. Nem tanult abból, hogy neki ez milyen rossz volt akkor.
7. ittik86 (válaszként erre: 2. - ALLICS)
2008. jún. 30. 16:36
Attól, hogy nem fog menni. Mármint az anyaság. Nagyon szeretem a gyerekeket, de engem az anyám úgy nevelt, ahogy és nem akarok olyan lenni mint ő. De mi van, ha olyan leszek??
2008. jún. 30. 08:27

Szerintem mindenkiben van valamennyi félelem,és ez természetes is!Szerintem ilyenkor felmerülnek azok a kérdések,hogy -jó anya leszek?

boldog lesz a gyermekem velem?

-lesz elég erőm hogy végig csináljam?

Bennem is voltak ezek a kérdések és bevallom most is vannak!Pedig már a második babámat várom!De elmondhatom hogy boldog vagyok,és Tudom hogy a gyermekem is az!

2008. jún. 30. 08:27

Megint pasiként ugatok bele, de szerintem ha félsz tőle ez a portál tök jó, hogy elüzze a félelmedet.

Amikor idekerültem az volt, hogy a hátam közepére sem kell se pár se gyerek azt tessék most más a helyzet.


Tehát első lépésként hoxatopicolvasgatás!

4. Hoxa
2008. jún. 30. 08:22

Én is féltem, holott már minden körülmény adott volt: többéves boldog kapcsolat, lakás, munkahely, jó kereset.

Értehtő, hiszen nagy felelősség.

A nővérem mindig azt mondta, ne félj, majd a 9 hónap alatt felkészülsz! :))) Ezt hajtogattam magamban én is, lesz idő, nem azonnal csöppen ide a baba. Ha tényleg minden klappol, akkor az aggodalmat már félre kell tenni és bízni, bízni, hogy minden rendben lesz, optimistán hozzáállni és a problémákkal csak akkor foglalkozni, amikor felmerülnek. Pocakosan sem szabad mindent összeolvasni, és még előtte sem.

3. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 1. - Ittik86)
2008. jún. 29. 22:12
Konkrétan mitöl tartassz?
2008. jún. 29. 22:11

Ne vállaljon gyereket:DD

Viccet félretéve.Pontosan milyen félelmeid vannak?

2008. jún. 29. 21:04
Véleményekre vagyok kíváncsi, hogy ki mit tudna erre mondani. Írjatok légyszi!!!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook