Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet kezdeni egy önző férjjel? fórum

Mit lehet kezdeni egy önző férjjel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
144. veledjooo (válaszként erre: 143. - Lhara)
2011. jan. 24. 16:58
... a "háború" azért van mert hagyjuk, hagyják? Miért? Miért kínozzák magukat és emberek egymást egy életen keresztül? Mazochisták? Gyávák? ... mert hogy nem boldogok tőle, az valószínű...
143. Lhara (válaszként erre: 142. - Veledjooo)
2011. jan. 24. 16:54

Így van. És mint leírtad, annyiféle és még többféle szeretet létezik. A "háború" pedig nem nevezhető szerintem sem normálisnak... és is "csak a jóra vágyom", így nem fogadom el normális dolognak a "rosszat", de a létezése sajnos tagadhatatlan (ennyiben - a létezésében -"normális" csupán, mert hogy VAN).


A válással kapcsolatban is pont úgy vélekedsz, mint én. Most kerültem csak a közelébe ennek a dolognak, és pont így érzek, teszek szinte mindent.

142. veledjooo (válaszként erre: 139. - Lhara)
2011. jan. 24. 16:35

Értelek, de ebben a polaritásban is van egy alap szeretet.... = nem bántom, nem alázom meg a másikat szándékosan, nem akarok rosszat neki stb.

Pl. Amikor elváltam... persze már nem szerettem a férjemet bizonyos módon, de szerettem mint embert, azzal a bizonyos "alapszeretettel), nem akartam bántani, csupán tudtam, hogy a mi közös életünknek ott vége (nem miattam),... nem rúgtam bele néhányat (ahogy ő tette), hanem szóltam az édesanyjának, az előző házasságból levő felnőtt lányának, hogy figyeljenek rá, mert hülyeséget csinálhat, és ugyan nagyon-nagyon sajnálom, de nem segíthetek, mert én végig fogom csinálni, elválok. Érted? Nem akartam őt, nem szerettem, amiket tett, az alapján akár gyűlölhettem is volna, de nem... csupán elszakadni akartam.

Nem olyan régen voltam úgy, hogy az illető megalázott azzal, ahogy viszonyult hozzám... amikor rájöttem, abban a pillanatban gyűlöltem, aztán kisimultam pár perc után, és már csak azt tudtam, hogy el kell szakadnom tőle, de nincsenek bennem negatív gondolatok felé, csupán elszakadtam... az alap szeretet, hogy tisztelem és becsülöm, ami jó benn, az nem változott.

... szóval, ez a háború, hogy gyűlöllek-szeretlek, ez - szerintem - nem normális egy kapcsolatban... de ismétlem, szerintem.

141. Lhara (válaszként erre: 140. - Lhara)
2011. jan. 24. 15:42

Ja, és ami a legfontosabb, hogy miben...

Hát a szeretetben kell bíznom és ezen keresztül magamban, hogy a szeretet jegyében mindig le tudom győzni magamban a rosszat, a negatívabb énem meg tudom zabolázni mindig, amikor szükség van rá.

140. Lhara (válaszként erre: 138. - Veledjooo)
2011. jan. 24. 15:38
Valami ilyesmi... vagy inkább az, ami emögött(?), fölött(?) késztet minket erre a gigászi életvitelre. Emberként ezt nehéz látni, de nagy tisztességnek tartom, hogy az elmúlt években világosság gyúlt ezek fölött a tapasztalataim fölött... tán megszánt a "felettünk álló" a kínjaim miatt és vigaszként szolgált némi magyarázattal a sorsomat illetően... olyan kicsit "madácsi- embertragédiás" módon. A vége is kísértetiesen uaz: 'Ember küzdj, és bízva bízzál!"
139. Lhara (válaszként erre: 136. - Veledjooo)
2011. jan. 24. 15:31

Nem vagyok Müller Péter... Bár pont így gondolom ezt, másként fejezem ki.


Érzed az ő szavaiban is a polaritást, az egymást kiegészítő "ellentétes" energiák létét?


"Én szeretlek - de te engem nem szeretsz.

Vagy fordítva: szeretsz, de nem tudom viszonozni." - írja. Ugyanabban a pillanatban, percben a szeretet sugárzását-nemsugárzását tezsi elénk példaként. Bár "nemszeretni" tán még nem azonos a gyűlölettel, de már átlép az szemben lévő oldalra(?)... síkra(?)... dimenzióba(?) és ez valós létező dolog, hiszen mindenknek joga van "nemszeretni", mint ahogy szeretni. Itt pedig már megjelenik az "ellentét". Erről próbáltam szólni korábban, de M.P-t nehéz még utolérni is, nem hogy felülmúlni a gondolatok zseniális továbbítása terén. A lényeg, hogy az általa leírtakat értjük.

138. veledjooo (válaszként erre: 137. - Lhara)
2011. jan. 24. 15:17

Tudom... én is végigcsináltam anyuék mellett 18 évig, öcsi csak 15 éves koráig bírta, és akkor lépett....

Szerintem ez inkább a felelősség... hozzákötöttem az életem, felelős vagyok érte... valami ilyesmi lehet....

137. Lhara (válaszként erre: 135. - Veledjooo)
2011. jan. 24. 15:15
Én is 32 éve... Látod? Választhatunk, hogy csináljuk-e. Házasodunk-e vagy sem, de nem szeretnélek megriasztani... Nem csak a házasságunk színterén zajlanak ezek a csatáink... és nincs aki mindezt megúszhatná. Valamilyen módon, szinten mindenki érintett, aki él.
136. veledjooo (válaszként erre: 134. - Lhara)
2011. jan. 24. 15:15

"A szeretet nem édes dolog.

Nem kellemes, és nem is mindig boldogító.

Lehet fájdalmas, tragikus és megrendítő.

Ha nem így lenne, mindannyian szeretnénk:

nem lenne a világon magány, önzés és gyűlölet.

A valódi szeretet két ember között a létező legnagyobb dráma.

Ahhoz, hogy szeresselek, valakit föl kell áldoznom, de legalábbis el kell némítanom magamban az ellenállását.

El kell jutnom odáig, hogy "elengedjem a fát".

És ahhoz, hogy szeressél, le kell, hogy győzzek benned valakit,

aki nem akar szeretni.

Mindketten "fogjuk a fát".

Két görcsös "önmagam".

És most jön egy "véres" kérdés.

Szeretetnek lehet- e nevezni azt, ami nem kölcsönös?

Én szeretlek - de te engem nem szeretsz.

Vagy fordítva: szeretsz, de nem tudom viszonozni.

Ez szeretet?

Sokáig úgy véltem, hogy igen. Osho azt mondta, a szeretet olyan, mint a virág illata: akkor is árad belőle, amikor nem jár arra senki. Ha én szeretek, s ez árad belőlem, mint a virágillat, az már elég,

a többi mások ügye.

A szeretet: adás, sugárzás, benső állapot…

Nem hiszem!

Ha két ember között, egy családban, egy népben, vagy bárhol a szeretet nem kölcsönös, ott nincs is.

Hiába szeret az egyik, akár olyan intenzitással is, mint Jézus Krisztus, ott a szeretet nem tud létrejönni,

csakis az üldözés, a gyűlölet és a Golgota.

Hiába szeretlek - ha te nem szeretsz.

Hiába engedem el a fát - ha te nem engeded el.

És hiába leszek önzetlen, hiába jutok el az eszmélés akár isteni szintjére, ahol már átélem, amit te még nem élsz át, hogy

"én benned vagyok, s te énbennem" - hiába szeretlek -, ha nem engeded el a fádat, nem történik semmi.

A szeretetben az a legfájdalmasabb, hogy egyedül nem megy."

Müller Péter

135. veledjooo (válaszként erre: 134. - Lhara)
2011. jan. 24. 15:06
... éééértem, igen... anyum ezt csinálja 45 éve.:) ..hm... én meg éppen ezért nem csinálom. :)
134. Lhara (válaszként erre: 133. - Veledjooo)
2011. jan. 24. 15:04
Sajnos a teljes "repertoár"... szerintem. Tehát történjen bár a legszörnyűbb dolog is, le kell győznöm magam, hogy ne "süllyedjek" a másik szintjére, mutatva neki a lehetőséget, hogy mindig van út a "jobb" felé, vissza a békességbe, a szeretethez. Ennél jobban kifejezni úgysem lehet a szeretetünket a másik iránt. Ez pedig hatásos mód a dolgok rendbehozására.
133. veledjooo (válaszként erre: 132. - Lhara)
2011. jan. 24. 14:59
Mi fér bele a "bonyolult folyamatokba"?
132. Lhara (válaszként erre: 130. - Veledjooo)
2011. jan. 24. 14:55
Tényleg nem. Nem csak a véleménykülönbségről kell szólnunk, hanem a különbségek békés egymáshoz való közelítéséről kell, hogy szóljon a "hadakozás", ha már el nem kerülhető. Ez pedig nagyon sokféle, helyenként, időnként meglehetősen bonyolult folyamatot megélve zajlik le a megnyugtató végkifejletig. Sajnos sokszor meglehetősen nagy erőfeszítések és sérülések beszerzése árán.
131. Lhara (válaszként erre: 128. - Veledjooo)
2011. jan. 24. 14:50
Jó ezt olvasni, hogy a szeretet tartod ennyire szem előtt, de attól még a polaritás tényleges, hogy "csak a jóra vágyunk". Ez szép, de csak az egyik fele a valóságunknak.
130. veledjooo (válaszként erre: 129. - Lhara)
2011. jan. 24. 14:42
nem-nem-nem.... akkor sem ;). Ezt a fajta hadakozást, hogy emberek kikészítik magukat és másikat idegileg, lelkileg, vagy éppen fizikailag, ezt nem tudom a normális "hadakozásba" sorolni. Van olyan, hogy véleménykülönbség... OK, de itt azért nem erről beszélünk.
129. Lhara (válaszként erre: 126. - Veledjooo)
2011. jan. 24. 14:40
Nem csak a házasságok... Tán az emberi kapcsolatok teljességét is említhetjük ilyen módon. Még a legcsodásabban szelíd kapcsolatban is van "hadakozás".
128. veledjooo (válaszként erre: 127. - Lhara)
2011. jan. 24. 14:27
nem-nem-nem. A szeretet egy alap... nem is értem, mit akarsz ezzel az ellentéttel ezesetben. Szeretem-gyűlölöm?... ez már Adynál sem működött (és gondolom előtte se). :))
127. Lhara
2011. jan. 24. 14:25
Jaaaa... és nézhetünk bármely "viadalt", abban a világ polaritásának megfelelően bizony mindenképp benne van a szeretet úgy, mint az ellentéte... mint ahogy a jóban ott a rossz, a rosszban a jó stb... stb.
126. veledjooo (válaszként erre: 125. - Lhara)
2011. jan. 24. 14:25
... végülis a házasságok zöme az ilyen hadakozásokról szól...
125. Lhara
2011. jan. 24. 14:22

A "hadakozás" két fél között zajlik és nehezen meghatározható, hogy egymás vagy valami másért, vagy ellen zajlik. Sőt egy hosszabb folyamatban mindez váltakozva történik iszonyú bonyolultságában meghatározhatatlanul.

A lényeg mindig a végeredmény...

124. veledjooo (válaszként erre: 123. - Lhara)
2011. jan. 24. 14:05
...ha van szeretet, akkor miért egymás ellen hadakoztok? :O
123. Lhara (válaszként erre: 122. - Veledjooo)
2011. jan. 24. 13:55

Tudod, ha nem bírnám hinni, hogy a legvadabb gesztusok mögött is ott rejlik benne is a szeretet, már rég feladtam volna.

A harcunk csak úgy lehet eredményes, ha mindvégig magunkat próbáljuk meg mindenek előtt legyőzni és ez segít meggyőzni a velünk szemben állót, hogy nincs értelme a hadakozásnak.

122. veledjooo (válaszként erre: 121. - Lhara)
2011. jan. 24. 13:30
... ilyesmi, hogy SZERETET... hm... létezik még valamicske... néha...néha?
121. Lhara (válaszként erre: 120. - Veledjooo)
2011. jan. 24. 13:27

Ez van.


Játszma vitustánccal az érdekekért... bár a tisztességért volna, tán még élvezném is, mert azért szívesebben szállok ringbe, mint magamért, de most itt ez a kettő egybevág.

120. veledjooo (válaszként erre: 119. - Lhara)
2011. jan. 24. 13:19
Jesszus... csak hülök-halok... így élni... :/
119. Lhara (válaszként erre: 118. - Ywett81)
2011. jan. 24. 13:15
Nálunk mostanában "fordul a kocka". Már nem esik nekem olyan meggondolatlan, állatias indulatokkal. Nem rég még, amikor "lepattant rólam", mert nem kapott viszonzást, nem tudott felingerelni, először meglepődött, aztán lengette ereje fogytán a fehér zsepit, most viszont figyelemre méltó változtatással a megnyerésemre törekszik. Olyan "rendes", hogy az már több, mint átlátszó. Én meg még rendesebb vagyok vele, de nem engedem lanyhulni a figyelmem és nem hiszek el mindent. Ismerve őt, nehezen hihető el, hogy hirtelen megszállta a szentlélek és pálfordulását élné. Lesz még ennek böjtje, hogy ilyen "jófiú" fizimiskát mutat. Csak meddig és miért? Ez itt a kérdés. A legjobb barátnőm is figyelemre int ez ügyben és egyetértek vele.
118. ywett81 (válaszként erre: 117. - Lhara)
2011. jan. 24. 08:50
Ez így van!Most olvastam a Rendeld meg az Univerzumtól(Barbel Mohr)és sokmindenre jöttem rá!!!elsősorban magammal fogok foglalkozni mostmár!Szombaton issssszonyat összeveszhettünk volna,de direkt megőriztem hidegvéremet:)Milyen ideges lett:):):):)
117. Lhara (válaszként erre: 115. - Veledjooo)
2011. jan. 20. 15:45
Tök' jók ezek a "bíztatások", mi? Mintha azok is akik tulképpen mellettünk állnak, azok is így "vígasztalnak", mintha éppenhogy ellendrukkereink lennének. Az én jó uram pont ilyen tartalmú monológokkal kívánja elérni, hogy ne tudjak elválni tőle. De tudod, ami nem öl meg, az megedz... no és ezt a felszabadultságot is érzem már, amiről ejtettél egy szót. Tulképpen pont ez a lényeg. Ha elérjük, hogy lerázzuk magunkról ezeket a "jóembereket", olyan erő feleslegünk marad, amiről nem is álmodtunk. Nem győzünk csodálkozni, hogy mi mindenre vagyunk képesek az általuk képviselt súlyos terheink nélkül.
116. ywett81 (válaszként erre: 115. - Veledjooo)
2011. jan. 20. 13:12
Örülök,hogy rendbe jöttek a dolgaid!
115. veledjooo (válaszként erre: 113. - Lhara)
2011. jan. 19. 13:53
Arra, hogy csak magamra számíthatok, én is csak akkor jöttem rá, amikor már ott volt a két kicsi gyerek... de a tudat, hogy legalább magamra számíthatok felszabadított, és persze megkeményített sok mindenben. Én léptem, amikor kellett, nem tudtam még hogy hogyan, de azzal tisztában voltam, hogy meg tudom csinálni, mindamellett, hogy a környezetemtől azt hallottam, hogy éhen fogunk halni, földön futók leszünk (a gyerekek és én)... stb. Nos nem lettem, és éppen azért, mert MAGAMRA SZÁMÍTHATOK! :)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook