Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet kezdeni egy önző férjjel? fórum

Mit lehet kezdeni egy önző férjjel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
174. ywett81
2011. jan. 25. 14:12

Egyébként SOHA nem hittem a véletlenekben és tudom azt is,hogy nem véletlen ő a párom...Viszont az okot még keresem.Részben Soma könyvében megtaláltam,de nem szeretném elfogadni.Lényege az volt,hogy a régi életünkért "vezeklünk " ilyenkor...

Azért ennyi rosszat nem tettem mással,úgyhogy elég...!!!

173. veledjooo (válaszként erre: 172. - Ywett81)
2011. jan. 25. 14:09
... nem kell rávezetned, olvasd el... meg sok ilyent olvass. A Te hozzáállásod fog megváltozni, és ettől fog ő is... (talán). :)
172. ywett81 (válaszként erre: 168. - Veledjooo)
2011. jan. 25. 14:06

...ok,ha én egyet értek ezzel,mert IGEN,akkor pl. a páromat hogyan vezessem rá,hogy "alszik"?:)

Ő nem fogja elolvasni...

171. Lhara (válaszként erre: 165. - Ywett81)
2011. jan. 25. 14:04
Nem könnyű részleteiben leírni... Sok apró részletben jutottam én is a mai szintre a "titok" ügyben. Célirányosan csak akkor jutnánk többre, ha kicsit jobban ismernélek.
170. ywett81 (válaszként erre: 168. - Veledjooo)
2011. jan. 25. 13:36
Ühhh,nem találom sehol...ebookban olvasod,vagy sima könyvben?Köszi!
169. ywett81 (válaszként erre: 168. - Veledjooo)
2011. jan. 25. 13:25
Köszönöm!
168. veledjooo (válaszként erre: 165. - Ywett81)
2011. jan. 25. 12:38
Robert Betz: Lépj ki a régi cipődből
167. veledjooo (válaszként erre: 166. - Ywett81)
2011. jan. 25. 12:37
Én is olvastam mostanában... többedszer. :)
166. ywett81
2011. jan. 25. 12:32
Amúgy én most a Barbel Mohrt olvastam,egész jó,de ezt is hasznosítani kellene...
165. ywett81 (válaszként erre: 164. - Lhara)
2011. jan. 25. 12:32
Ó,te jó ég...Hát értem én,de a módszer titok számomra.tudom én,hogy rendet kéne rakni magamban is,,csak a módszer tudása hiányzik...Mindig eltervezem,hogy nah,most nem reagálom le dühösen,le is fut a dolog,de utána elég egy akár annál kisebb dolog,amin a visszafojtott düh miatt jobban kiakadok.Elkezdenék én "lepergető lenni",de hogy...veledjooo,mi is annak a könyvnek a címe:)?
164. Lhara (válaszként erre: 157. - 6a6e086e31)
2011. jan. 25. 12:16
Ha másképp nem megy, tényleg jó kiadni. Akár életmentő is lehet... Bár én ezt is nagyon rosszul viselem. Emiatt is érzem magam "birka természetűnek".
163. Lhara (válaszként erre: 158. - Veledjooo)
2011. jan. 25. 12:11
Nagyon jó, hogy ezeket leírtad nekünk. Eszembe juttattad vele, hogy az "örökoptimizmusom" mennyit segített eddig... mármint legyőzni bennem a "bosszankodó embert". Ez pedig alapvető. Igen. mindenképp magunkon/ban kell kezdeni a "rendrakást".
162. Lhara (válaszként erre: 159. - 0a6ce1d48d)
2011. jan. 25. 11:47
Végső soron pedig ez a legjobb, ha már semmi sem segít!!!
161. Lhara (válaszként erre: 150. - Veledjooo)
2011. jan. 25. 11:44

Igen. Pontosan ebben áll a "tudományom" lényege... (Bocs' a nagyképűségemért!)

...mert bizony az el- és lefojtott dolgok ott belül úgy rágnak, mint féreg, és előbb utóbb az életösztönünk hatására úgyis "kiokádjuk", kitör belőlünk, mint valami pusztító lávaömlés, amit meg ugyanúgy nem akar az olyan szelíd fajtájú emberke, mint mi. Tehát vagy hárítani kell, vagy ha ez nem jön össze, bizony muszáj feldolgoznunk mindenképpen, hogy egészségesek, erősek legyünk és teljes életet tudjunk élni, ki tudjuk fejteni a teljes tehetségünket a sikereink érdekében. Nos, valójában ez a mi "kutyakötelességünk" magunkkal és a szeretteinkkel szemben.

160. Lhara (válaszként erre: 149. - Ywett81)
2011. jan. 25. 11:32
Régóta boncolgatom ezt a témát magamban... mármint, hogy hogyan csinálom... Arra már rájöttem, ill. sejtem, hogy kell egy ilyen birka természet hozzá... tán ez nálam az alap... aztán a rengeteg tapasztalat, mert a férjecskémmel már 32 éves a kapcsolat, aztán anyám is ilyen típus volt. Mindenkit kiborított maga körül... a 14 év a közvetlen közelében, de további 31 év a haláláig szintén rengeteg ilyenfajta tapasztalattal gazdagított. Ezentúl állandóan kerestem a gondjaimra a megoldásokat. Negyvenen felül még a felsőfokú sulim is eszerint választottam meg, úgyhogy összegyűlt már annyi, hogy átlátok a rosszindulatúak hálóján és van néhány remek ellenszerem a hatásukat semlegesítendő. Valahogy így.
2011. jan. 25. 10:35
Egyszerűen elhagyni. :))
158. veledjooo (válaszként erre: 157. - 6a6e086e31)
2011. jan. 25. 10:26

... még egy kis rész...

"Te mire koncentrálsz? Mire figyelsz oda saját magaddal és másokkal kapcsolatban? A jó dolgokra, vagy azokra, amelyek véleményed szerint rosszak? Arra figyelsz, amivel elégedett vagy, vagy éppen ellenkezőleg? A pozitívra vagy a negatívra, a szűkösségre vagy a teljességre? Pesszimista vagy, vagy inkább optimista? Olyan ember vagy, aki sokat dicsér, vagy olyan, aki sokat kritizál – mindegy, hogy saját magadat vagy másokat?

Ha nem tudod pontosan megmondani, hogy melyik típusba tartozol, akkor itt az ideje, hogy megfigyeld magad. Nagy valószínűséggel ugyanis a negatív emberek közé, tehát a többséghez tartozol. Állandó kritizálásban nőttünk fel. A kislányoknak és a kisfiúknak elsősorban arra hívják fel a figyelmüket, hogy mikor viselkednek rosszul, mit kerüljenek, és miről szokjanak le. A nevelés alatt elsősorban kritikát értünk, a dicséret és a bátorítás ritkán kerül napirendre. A nevelés valójában a negatív gondolkodás felé vezető utat egyengeti. A gondolkodásunk annyira negatívvá válik, hogy száz szép, harmonikus dolog közül elsőként az egyetlen nem harmonikust vesszük észre, amely annyira zavar bennünket, hogy a maradék kilencvenkilenc szép dolog már fel sem tűnik. Mindenből csak azt választjuk ki, amin bosszankodhatunk, ami miatt aggódhatunk, ami számunkra rossznak látszik.

A félig telt pohár számunkra félig üres. Ha ötven évesek vagyunk, akkor az élet legszebb része számunkra már elmúlt. Ha tíz éve együtt vagyunk a partnerünkkel, akkor sokkal inkább észrevesszük a hibáit, a gyengeségei, és a bosszantó tulajdonságait, mint a szépségeit, a kincseit, és azt az ajándékot, amelyet a puszta jelenlétével ad. Ha húszévnyi házasság után elválunk, akkor az egész házasságot rossznak minősítjük, ahelyett, hogy megköszönnénk magunknak és a másiknak azokat az ajándékokat és szépségeket, amelyeket húsz év alatt kaptunk, és értékelnénk azokat."

157. 6a6e086e31 (válaszként erre: 156. - Veledjooo)
2011. jan. 25. 10:18
Ez nagyon igaz, mi döntjük el hogyan reagálunk az adott élethelyzetekre, dolgokra, mi választjuk meg a saját gondolatainkat:)Csak ennyit kívántam hozzáfűzni, de tény, szeretünk bosszankodni, bár nem sok értelme van.Mondjuk néha talán jó kiadni a mérgét az embernek:)
2011. jan. 25. 10:03

... éppen egy könyvet olvasok, itt tartok... kukk bele: ;)

"„A „felbosszantom magam” kifejezés hűen tükrözi a valóságot. Nem másokat bosszantunk fel, hanem saját magunkat. Saját magunknak okozunk kárt. Néha olyat is mondunk, hogy „ez vagy az nagyon bosszant engem”, de az az igazság, hogy mindig magamat bosszantom fel. A bosszankodáshoz általában egy „nem” is társul. Azon bosszankodunk, hogy bosszankodunk. A bosszankodás olyan döntés, amelyet én magam hoztam meg. „Bosszankodni akarok, fel akarom dühíteni magam ezen vagy azon, még akkor is, ha nyugtalanná tesz, kibillent

az egyensúlyomból, felviszi a vérnyomásomat, és hosszú távon megbetegít.” Bosszankodni akarunk. Azon imádkozunk, nehogy valaki elvegye tőlünk a bosszankodásunkat. Vajon mi az oka annak, hogy ilyen erősen ragaszkodunk a bosszankodáshoz? Mit ad nekünk a bosszankodás? A bosszankodás előnye a szórakoztatásban rejlik, illetve abban, hogy eltereli a figyelmünket. Aki bosszankodik, az elfoglalja magát azzal, ami bosszantja.

A bosszankodás eltereli a figyelmemet saját magamról, azokról a dolgokról, amelyek arra várnak, hogy foglalkozzanak velük: a belső űr, az unalom, az értelmetlenség érzése, a magány, az öntudatlanság és a tehetetlenség. Nagyon kevesen akarnak ezekkel a dolgokkal foglalkozni, pedig ezek a dolgok mindannyiunkban megtalálhatóak. Emberi mivoltunk részei. Van választásunk: Te is eldöntheted, hogy milyen gyakran akarsz bosszankodni, vagy milyen gyakran hagyod magad felbosszantani. Te döntöd el, hogyan reagálsz egy külső behatásra. Nehogy azt hidd, hogy nincs hatalmad a bosszankodás felett. A hatalom a tiéd. Mielőtt bosszankodni kezdesz, mindig meghozol egy döntést: „Megint bosszankodni akarok. Ezt a lehetőséget nem hagyhatom ki. Már érzem is, hogy forr bennem a düh. Visszatartom a lélegzetemet, a nyomás egyre nő, és mindjárt robbanok…” Ezek a gondolatok néhány másodperc alatt végigfutnak az agyadon....”

155. veledjooo (válaszként erre: 152. - Ywett81)
2011. jan. 25. 09:54
Ha ez a véleményed róla/róluk: "ők meresztik valahol-legyen az munkahely-a seggüket és szarnak bele" ... nem fogsz megoldást találni, miért is találnál? Nem így van?
154. veledjooo (válaszként erre: 153. - Ywett81)
2011. jan. 25. 09:53
...nem biztos, hogy a nézéssel van a gond... lehet, hogy magadban kellene rendet tenni... nem?
153. ywett81 (válaszként erre: 150. - Veledjooo)
2011. jan. 25. 09:49
Jah...de már elég egy rossz nézés és pattanásig vagyok...
152. ywett81
2011. jan. 25. 09:48
Ja!És tudjátok mi a poén?Hogy míg mi itt esszük magunkat és próbálunk megoldást találni,ők meresztik valahol-legyen az munkahely-a seggüket és szarnak bele...Nem így van?
151. ywett81 (válaszként erre: 149. - Ywett81)
2011. jan. 25. 09:47

Illetve tartósan megállod,hogy nem adod ki?(Javítva!)


Tiszta hárpia vagyok és ez már nekem nem jó!!!!!!!!!:(

150. veledjooo (válaszként erre: 149. - Ywett81)
2011. jan. 25. 09:47
Ha feszült vagy, akkor jobb ha kiadod, egyébként megbetegszel. A feszültségig nem lenne szabad eljutni... szerintem... :)
149. ywett81 (válaszként erre: 141. - Lhara)
2011. jan. 25. 09:46
Ezt kellene nekem is elérnem.Most is előtört a rossz énem és fűt-fát-bogarat vágtam a fejéhez,mert már megint nagyon összegyűlt...:(Pedig nem akarom.Te hogyan csinálod azt,hogy tele vagy feszültséggel és tartósan l,hogy nem adod ki?
148. veledjooo (válaszként erre: 147. - Lhara)
2011. jan. 24. 17:29
Mi meg kedves, talpraesett, szeretetreméltó férfiakkal....olyanokkal, amilyenek mi vagyunk nőben! :DDD
147. Lhara (válaszként erre: 146. - Veledjooo)
2011. jan. 24. 17:07

Igen!!! Igen!!! Igen!!! Ez az! ;)))


Zseni vagy.

146. veledjooo (válaszként erre: 145. - Lhara)
2011. jan. 24. 16:59
...nem! :) ... éljenek együtt hasonlóan önző nőkkel! :)
145. Lhara
2011. jan. 24. 16:58
Egy szó, mint száz: Valójában hagyni kellene a csudába az összes önző férjet... Legyenek így önzőek... magukban. Nem?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook