Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet kezdeni egy önző férjjel? fórum

Mit lehet kezdeni egy önző férjjel? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
114. ywett81 (válaszként erre: 113. - Lhara)
2011. jan. 19. 13:18

Nah,igen.Később én is rájövök,mit kellett volna...Tegnap beszéltünk a gondjainkról.ő nem egy odamondós,megtartja magának...Majd lesz valahogy,annyi biztos,ő is szeretné a boldog életet.Egy a cél de más a módszer és nem találkozunk félúton sehogyan sem.

Köszönöm,hogy foglalkoztatok a témámmal!!

113. Lhara (válaszként erre: 112. - Kingalaura)
2011. jan. 19. 11:40

Fájdalmas volt rájönnöm, de már tudom: Csak magamra számíthatok. És ahogy egyre-másra visszatekintgetek a múltamra, azt tapasztalom, hogy ami változás történt az életemben, bizony rajtam múlott. Csak akkor - és még utána is sokáig - észre sem vettem mekkora erő kellett hozzá és ez mind bennem volt, mert máskülönben nem sikerült volna.

Érdekes, de amikor már úgy érzem, itt a vég, már nem bírom tovább, valahonnan mindig előkerül még annyi erőm, hogy még meg tudom tenni azt a lépést, amivel megoldódik valahogy a bajom. Titokzatosak vagyunk mi emberek. Sok csoda rejlik bennünk.

2011. jan. 18. 19:51
Van olyan helyzet pl., amikor nem tudsz hová menni! Segítséged sincs,aki esetleg megvéd...!
111. veledjooo (válaszként erre: 110. - Kingalaura)
2011. jan. 18. 18:20
.... ha megaláz és mégis vele vagy, akkor engedélyt adtál, hiszen nem teszel ellene. A változtatást rajtad kívül álló okok miatt.... nem értem... mesélsz?
110. Kingalaura (válaszként erre: 60. - Veledjooo)
2011. jan. 18. 17:47

Tudod nem igaz, hogy csak akarni, meg merni kell, és lehet változtatni...!!!! Az élet ennél bonyolultabb!!!!!!!!!


Bizony vannak dolgok, amik nem csak rajtunk múlnak! De jó is lenne, ha minden csak így működne!!!


Vannak emberek, akik "engedély" nélkül is megalázzák a másikat! Mert nem kérnek hozzá! A változtatás pedig rajtad kívül álló okok miatt nem megy!

109. Lhara (válaszként erre: 108. - Veledjooo)
2011. jan. 18. 16:12

Hülye dolog... de én is, mint Fata Morgana, folyton Vallejo-nak olvastam a nickneved.

Ezek érdekes dolgok, a megérzés, a jelek tárgykörébe sorolt dolgok nálam. Nagyon verbális ember vagyok. A szavak sokrétűen "zengenek" számomra... hhhu... nem tudom érthető vagyok-e. Nem is tudom, minek fogtam bele ebbe most...


Bocs'!!! Nem szeretném elvinni a fórum témát.

108. veledjooo (válaszként erre: 107. - Lhara)
2011. jan. 18. 16:07
Így ááááááááááám! :))
107. Lhara (válaszként erre: 106. - Veledjooo)
2011. jan. 18. 16:01

Szerintem is... A félelmeink kezelésével meg együtt változnak a külső körülményeink alakulása, a hozzájuk fűződő viszonyunk stb., mert hogy ez mintha egy láncolatot indítana el... ha a félelmen felül tudok emelkedni, minden jobban megy.


Aztán amit itt lentebb írsz az csak az egyik félelmünknek tűnik a sok közül, amit még felfedezhetünk magunkban, ha elég bátrak vagyunk belekukkantani a tükrünkbe... Lám, ehhez is bátorság kell! Szóval... és tettel:)))... "Szembe babám ha szeretsz..." Kötelezően ajánlott bátornak lennünk mindenek felett.

106. veledjooo (válaszként erre: 105. - Lhara)
2011. jan. 18. 15:53

... ha elfogadjuk, hogy a félelmeink szabják a gátat, akkor már tudunk lépni egy következő fokra, ugyanis a félelmeket lehet kezelni.


Valahol olyasmit is érzek, hogy xar az életem, mert a férjem/feleségem ilyen-olyan, ezt tesz-azt tesz... de nem lépek, mert attól fogva egyedül vagyok, és mi van, ha kiderül, hogy akkor is xar az életem... lehet, hogy tőlem volt az előtte is?... nem is vagyok annyira jó, mint amennyire a házastársamhoz mértem magam? ... hm? Ez is fennállhat...

105. Lhara (válaszként erre: 97. - Veledjooo)
2011. jan. 18. 15:31
Nem ez vagy az, inkább mindez együttesen, hiszen ezek hatásai alól nem tud senki sterilen menekülni.
104. Lhara (válaszként erre: 91. - Veledjooo)
2011. jan. 18. 15:28

De ne ám!!! A jelen életünk leendő döntései legyenek enélkül meghozva. Így vállaljuk fel a felelősséget a döntéseinken keresztül az életünk alakulásáért.

Én a már meghozott döntéseinket értem alatta, hisz az már megváltoztathatatlan... most még van beleszólásunk a "sorsunk" alakulásába... sőt, mint mondjuk mindig, mi vagyunk annak a kovácsai.

103. 40163fd81d (válaszként erre: 102. - Veledjooo)
2011. jan. 18. 15:27

:))


Bocs az offért:)

102. veledjooo (válaszként erre: 100. - 40163fd81d)
2011. jan. 18. 15:23
művészeti berkekben nem mocorgok... annyit, mit Ő. :))
101. orsolya33 (válaszként erre: 23. - Ywett81)
2011. jan. 18. 15:23
Házasság és a gyerek előtt is ilyen volt? Gondolom nem,mert akkor hozzá se mentél volna.Azt nem értem,hogy mitől érzik ilyenkor magukat nyeregbe. Szerintem állítsd kész tények elé,ha nem tudjátok vita nélkül megbeszélni írjál neki levelet,írd le hogy mi bánt téged és kérd meg,hogy ő is mondja meg,ha valami baja van veled.Ha nem hajlandó tisztázni sehogy,akkor be kell paráztatni,a gyerekkel hazaköltözöl a szülőkhöz,ha érdekli akkor könyörögni fog és hagyni is kell könyörögni,ha nem akkor válni kell,mert sok sok évig mehet ez még így,de nem te fogsz nyerni vele,hanem ő.Mellesleg nem mindenkinél jön le az a taktika,hogy agyondicséri a párja és százszorosan viszonozza,valakinél fordítva hathat.
2011. jan. 18. 15:22
"Vallejo***
99. 40163fd81d (válaszként erre: 97. - Veledjooo)
2011. jan. 18. 15:20

.

:))))



(Jajj,mindig a Valejjo -t olvasok:))

98. 40163fd81d (válaszként erre: 95. - Veledjooo)
2011. jan. 18. 15:18

:)))

Persze.

97. veledjooo (válaszként erre: 96. - Lhara)
2011. jan. 18. 15:17
... akkor végülis odajutottunk, hogy nem külső körülmények, hanem a félelmeink gátolnak a lépésben? ;)
96. Lhara (válaszként erre: 93. - Veledjooo)
2011. jan. 18. 15:15

Igen. Ez az élet más területén is így van... pl. az orvos szerepét is félre értelmezzük általában. Tőle várjuk a gyógyulásunk, pedig az csak segíteni tud, a lényeges dolgok rajtunk múlnak.

A félelem nagy erő. Sok mindent befolyásol az életünkben, akármilyen "bátrak" vagyunk valójában.

95. veledjooo (válaszként erre: 94. - 40163fd81d)
2011. jan. 18. 15:13
... az elsőre gondoltam... a második is ugyanaz, csak kicsit intelligensebb. :))
94. 40163fd81d (válaszként erre: 87. - Veledjooo)
2011. jan. 18. 15:11

Nem egészen így értettem.

A mártír és áldozat szerep lényege pont az,hogy a lehető legtöbb embernek elmondjuk ,milyen önző,szemét,nemtörődöm stb a férjünk,milyen szörnyű az életünk,de mi olyan erősek ,és áldozatos jó tét lelkek vagyunk ,hogy mindent megteszünk érte,és a családunkért balablabla...és jöhet a sajnálkozó ,de elismerő tekintetek, együtt érző szavak bezsebelése,és máris minden happy,addig a pillanatig amíg be nem lépünk a lakásunk ajtaján.

Ott megint fel vesszük a szürke ábrázatot,vagy épp,a kötőzködőset ,a boldogtalant,az elégedetlent,és evvel a képpel csinálunk meg mindent ,amit kell.


De van ,amikor egy ember,belátja ,hogy hibázott,lehet rosszul választott,vagy ő is éppolyan résztvevője a kialakult helyzetnek,tehát felvállalja önmaga előtt a saját felelősségét is,és mégis úgy dönt,marad,elfogadja az ő általa ,és döntései által kialakult helyzetet,az nem fog nyafogni,hanem teszi a dolgát,és előre néz ,szerintem.

...van ilyen is ,igaz olyan ,mint a fehér holló ,igen ritka:)

93. veledjooo (válaszként erre: 92. - Lhara)
2011. jan. 18. 15:10

... ez nem kérdés, általában így van. :)

Dönteni nehéz, nem utána a választott utat járni. :) Ezért akadnak el sokan (nem csak párkapcsolatban), mert nehéz döntéseket hozni, és főleg egyedül...szeretünk támaszkodni valakire, a döntés súlyát, felelősségét másra rakni. :)

92. Lhara (válaszként erre: 85. - Veledjooo)
2011. jan. 18. 15:08
És amilyen az élet, leginkább jóval később derül ki, mi a "könnyebb" és mi visz minket a legjobb megoldás felé... :))) A vicc csak akkor lesz belőle, ha kiderül: A "könnyebb" volt a sokkal nehezebb... no és fordítva.
91. veledjooo (válaszként erre: 90. - Lhara)
2011. jan. 18. 15:05
nananannnnaaa.... azé' ne fogjunk mindent a sorsra, az nem jó út... szerintem. :))
90. Lhara (válaszként erre: 88. - Veledjooo)
2011. jan. 18. 15:04
Valóban! Ha ez "sorsunk", valszeg így is történik... nem is tudunk másként szuperálni: Egyszer fel és akár happy amíg meg nem halunk.
89. Lhara (válaszként erre: 82. - 40163fd81d)
2011. jan. 18. 15:01
Valóban nem, de kérdezhet másokat és akár még el is mondhatja, hogy mi is tulképpen az ő nagy baja, hogy értsék a kérdést.
88. veledjooo (válaszként erre: 86. - Lhara)
2011. jan. 18. 15:00
És ha csak egyszer állsz fel, de akkor nagyon? ... talán nem is lenne annyi gondod, amit meg kellene oldanod...hm? ;)
87. veledjooo (válaszként erre: 82. - 40163fd81d)
2011. jan. 18. 14:59
"Ha viszont igaz , hogy valaki másokat tart szemelőtt , és ezért áldozatot hoz, saját , és nehéz döntése által, az nem fog nyafogni , hogy pocsék az élete." Ezzel teljesen egyetértek, ugyanis van akit éppen az áldozat-, a mártírszerep tesz boldoggá. :)
86. Lhara (válaszként erre: 79. - Veledjooo)
2011. jan. 18. 14:59
Én se tettem meg. Inkább pár évente belebetegdtem a helyzetbe, majd felálltam és újból felvettem a kesztyűt, majd térdre... majd fel... megint hasra, megint fel... Lehet így is. Ja és közben tanultam belőle... mindenből, amit végig éltem. Enélkül ma nem lehetnék az, aki vagyok. A gondjaim töredékét sem lennék képes megoldani enélkül a szerzett tudás nélkül. Tehát mégse volt semmi hiába. Úgy tűnik mindennek van értelme.
85. veledjooo (válaszként erre: 83. - 40163fd81d)
2011. jan. 18. 14:57
... nos igen, mindig két út van, az egyiknek az az egyetlen előnye, hogy könnyebb. :))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook