Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit ér ma a házasság? fórum

Mit ér ma a házasság? (beszélgetős fórum)


129. timycat (válaszként erre: 125. - Csgybzs)
2011. szept. 20. 14:23

figyelj egy házasságban is jogilag csak a házassági anyakönyvtől válik apává a férfi


tényleg kár ezen vitatkozni, csak nem tetszik az "aki nem házasodik erkölcstelen, másodrangú és felelőtlen" hozzáállás.


12 éve vagyok a párommal, messze jobban működik a kapcsolatunk, mint az ismeretségi körömben lévő házasságok 100%-a

128. anyucika3 (válaszként erre: 124. - Csgybzs)
2011. szept. 20. 14:22

Falra hányt borsó.

Az én véleményem marad,aki ellene van a házasságnak.ott a kapcsolatban van bibi.

127. anyucika3 (válaszként erre: 123. - Timycat)
2011. szept. 20. 14:20
Akkor mi a fenéért kellett az apasági nyilatkozat?Nem mindegy kinek a nevét viseli az a gyerek?Attól még az övé,de minek róla papír?
126. anyucika3 (válaszként erre: 122. - Csgybzs)
2011. szept. 20. 14:19
Ismét egyet értek:D
125. csgybzs (válaszként erre: 123. - Timycat)
2011. szept. 20. 14:18
És a gyereked apja is egy papírtól vált apává.......
124. csgybzs (válaszként erre: 123. - Timycat)
2011. szept. 20. 14:17

Mint már az előbb is világosan leírtam, a szándék kinyilatkoztatásának formája a házasság igen.....


Az érzet maga... de mivel Te nem akarod megérteni, így feleslegesen eszmecserélek Veled erről....

123. timycat (válaszként erre: 122. - Csgybzs)
2011. szept. 20. 14:16
egy papírtól lennénk egy család?
122. csgybzs (válaszként erre: 120. - Timycat)
2011. szept. 20. 14:14
Annak felesleges, akinek a család mint "intézmény" nem jelent semmit. Tartozni valakihez jó dolog. Egy családdá válni jó dolog. Csak sok embernek túl nagy elkötelezettség. Nehezebb a menekülés....
121. csgybzs (válaszként erre: 119. - Timycat)
2011. szept. 20. 14:12
Én meg csak azt nem értem miért nem? Folytathatjuk ezt ítéletnapig is.... Az apasági papír meg kb. annyi, mint a házassági anyakönyvi kivonat. Akkor nem mindegy melyik papír van meg?????
120. timycat (válaszként erre: 118. - Anyucika3)
2011. szept. 20. 14:10

valószínű szakmai ártalom, hogy berzenkedek tőle.


de kb annyi az indokom, hogy felesleges

119. timycat (válaszként erre: 116. - Csgybzs)
2011. szept. 20. 14:09

csak azt nem értem miért könnyebb gyereket szülni/nevelni házasságban? Fizikálisan, biológiailag, anyagilag, érzelmileg szerintem nincs különbség.

Oké valóban kellett egy teljes hatályú apai elismerő nyilatkozat a gyerek neve miatt, de az is csak egy közjogi aktus volt.

118. anyucika3 (válaszként erre: 115. - Timycat)
2011. szept. 20. 14:07

No de akkor mondd már meg légyszíves,hogy ha minden úgy működik mint egy házasságban,akkor miért is nem lehet hivatalossá tenni?Csak van mégis valami visszatartó erő,vagy inkább szándék,hiány?

Mi a fenéért van személy igazolványod?Csak mert kötelező.Házasodni nem az,ez szabad döntés.Aki ellene dönt,biztos,hogy jó oka van rá,és nem az mert "minek,meg az elavult..stb)

117. anyucika3 (válaszként erre: 116. - Csgybzs)
2011. szept. 20. 14:04
Én is így gondolom.
116. csgybzs (válaszként erre: 115. - Timycat)
2011. szept. 20. 13:59

Nem magától attól a 15 perces "közjogi aktustól" ér többet, hanem a szándék kinyilatkoztatásától. Ne legyünk már azért ennyire értetlenek.


Egy szar kapcsolat nem fog működni sem házasságban, sem együttélésben ez igaz. De ami működik, az miért ne legyen házasság? Könnyebb házasságba gyereket szülni és nevelni is.

115. timycat (válaszként erre: 112. - Anyucika3)
2011. szept. 20. 13:55

és attól az egy, valljuk be őszintén közjogi aktustól miért ér többet egy kapcsolat?


engem egy párszor "megkért" már a párom, de mindig visszautasítottam, hangosan, hogy ne legyen már ilyen maradi. Engem nem kell elvenni ahhoz, hogy valakivel le akarjam élni az életemet. Elég erős, életre szóló kapocs köztünk a gyerek. Ha egy kapcsolat nem működik, akkor az se papírral, se anélkül nem fog működni

114. Derya (válaszként erre: 112. - Anyucika3)
2011. szept. 20. 13:53
meg nem is "mosokfőzöktakarítok". :-)
113. anyucika3 (válaszként erre: 108. - Bcicus)
2011. szept. 20. 13:51
Látom nagyon fáj,hogy csak ennyit érsz a párodnak(ami a zokninak van),sajnálom.
112. anyucika3 (válaszként erre: 111. - Derya)
2011. szept. 20. 13:51
Én az élettársi kapcsolatot teljesen komolytalannak tartom,és semmi értelmét nem látom.Lb az a véleményem róla,mint a meleg házasságról,illegális.Az csak annyi,hogy összeállnak mint lovak a kánikulába,aztán ha akad egy kis affér,te erre én arra.Mi szükség van rá egyáltalán?Ha szeretem a társamat,vele képzelem el az életemet,vele vállalok közösen gyerekeket,akkor méltasson más arra,hogy felelégül kérjen,és én is,hogy hozzámegyek.Ha közös az életünk,a gyerekeink,akkor egyértelmű,hogy mindenünk az.Hiszen egyikünk élete sem ér kevesebbet vagy többet a másikénál.Ha meg nem gondolom komolyan,életre szólónak,akkor lehet egy laza kapcsolat,kötöttségek felelősségvállalás nélkül.De abba meg nem vállalok gyereket,ez egyértelmű.
111. Derya (válaszként erre: 108. - Bcicus)
2011. szept. 20. 12:38

szerintem ne menjetek emiatt ölre. :-)

más a véleménytek és ennyi.

illetve az enyémtől is eltér a tied, mert én egyetértek vele ebben a kérdésben.

abban is, hogy nem mutat jó példát a gyereknek az, aki nem házasságban neveli gyerekeit.

az élettársi kapcsolat, még ha hivatlaosan bejegyzett is, nem egyenlő a házassággal és valószínűleg nem is lesz az. és fontos, hogy jogilag sem.

és szerintem is a tisztelet egyik jele, hogy ha valóban úgy gondolják, hogy ő az igazi és életük végéig együtt szeretnének maradni, akkor házasodjanak össze, mert úgy lesznek egy család.

110. Derya (válaszként erre: 85. - Anyucika3)
2011. szept. 20. 12:28
ezzel teljes mértékben egyetértek.
109. csgybzs (válaszként erre: 108. - Bcicus)
2011. szept. 20. 11:29

Valószínűleg ugyanazért, amiért a nem házasok (például te is), elavult, diszkriminatív, borzalmas rendszernek találod a házasságot. Kétélű fegyver. Mindenki a saját értékrendje szerint kezeli...


Azért a nem házasok is elgondolkodhatnak azon, hogy ők miért vannak ennyire ellene....


Én például nem szerettem volna férjhez menni, több okból sem. Nem kell a papír ha szereted, felesleges bonyolítás... Aztán megismertem a férfit akinél úgy éreztem egyszerűen nem lenne teljes eskü nélkül a dolog. Vele akarom leélni az életem és ezt felvállalom bárki előtt. Én nem istennek és egyháznak tettem fogadalmat, hanem magamnak és NEKI! A legszebb szerelmi vallomás!

108. Bcicus (válaszként erre: 103. - Csgybzs)
2011. szept. 20. 10:41

Miután ő közölte, hogy az én gyerekeim erkölcsileg nem kapnak megfelelő példát, szerinted miért. Mert egy bigott begyöpösödött......

Mi anélkül is ki tudjuk nyilvánítani, hogy szertjük és tiszteljük egymást, hogy egy ilyen elavult diszkrimiatív papírt aláírnánk. Nem tudom miért fáj egy házas embereknek, hogy mások házasság nélkül élnek tökéletesen boldog életet és miért kell őket erkölcsi nullának beállítani, mikort lehet, hoyg ezerszer erkölcsösebbek nála, mert a kettőnek semmi köze egymáshoz.

107. bordo88 (válaszként erre: 12. - Gabika79)
2011. szept. 20. 10:40

Teljesen egyetértek! A mai világban a döntő hármas a pénz, hatalom, szex.

És ha megfigyelitek, hogy mi minden ártatlannak tűnő dologból lehet előidézni a házasság megromlását, akkor lehet törekedni rá, hogy próbáljuk elkerülni ezeket a helyzeteket. Írok pár ilyen dolgot:

Az ember folyton költekeznek,így több pénzre van szükségük, ebből kifolyólag túlórázniuk kell. Ha túlórázniuk kell, kevés szabadidejük marad és nem tudnak a gyerekeikkel foglalkozni, így a családok hamarosan szétzilálódnak.

Tele van a világ képes magazinokkal,címlapon gyönyörű női alakokkal, hogy a férjek azt higgyék hogy a külső a fontos, így aztán elégedetlenek lesznek feleségeikkel. A feleségek is túlhajszolják magukat, és a fáradság miatt nem tudják férjüket odaadóan szeretni és azok másnál keresnek kielégülést.

Az emberek élete tele van jónak látszó célkitűzésekkel, pl. túlóráznak, másodállást vállalnak, de nem marad idejük a családjukra, és még a sok munka miatt és az állandó fáradság miatt az egészségük is rámegy...

Valóban ennyire fontos a pénz? Megéri a családot és az egészséget kockáztatni? Egyszerűen nincs kommunikáció és megértés a házastársak között, és annyi épp elég hogy ha a férjnek a sok munka miatt nincs ideje a feleségével beszélgetni, akkor kivel is beszéli meg a gondjait? Hát azzal, aki körülötte van, akivel dolgozik, és ha az a valaki nő, épp elég hogy összemelegedjenek. Nem akarok okoskodni, és tisztelet a kivételnek is, de figyeljünk oda ezekre a "jónak látszó célkitűzésekre" !

106. Bcicus (válaszként erre: 104. - Anyucika3)
2011. szept. 20. 10:39

Ez nem arról szól, hogy érsz e a párodnak annyit. A párom elvenne ha akarnám, de egyikünk sem akar, mivel a házasság számunkra egy elavult bigott szokás. Van papirunk így is arról, hogy élettársak vagyunk. Szóval hivatalos papírunk így is van, de a házasság intézménye nem erre lett kitalálva annó, hanem birtoklásra. Van aki ma is úgy érzi ez fontos neki, mert így ragaszthatja magához a pasit vagy a nőt, vagy mert úgy érzi a pasi, hogy a felesége köteles kiszolgálni. Mi meg úgy gondoljuk a házasság egy elavult dolog és enélkül akarunk boldogok lenni.

Mársézt a házasság ma már sokaknak csak divat, hogy nagy bulit lehessen tartani és mindenki csak őket nézze. Aztán 1-2 év múlva elválnak, mert nem is az igazi volt az akivel összeházasodtak.

105. anyucika3 (válaszként erre: 103. - Csgybzs)
2011. szept. 20. 08:56
Így van.
104. anyucika3 (válaszként erre: 102. - Bcicus)
2011. szept. 20. 08:55
Ezzel a szöveggel azok jönnek,akiknek fáj,hogy nem érnek annyit a "párjuknak",hogy hivatalosan is összekösse velük az életét,hogy elkötelezze magát feléjük,és a családjuk felé,egy életet tervezzenek együtt leélni.Ez érthető is bizonyos fokig,hogy így éreztek,de attól még nem hülyeség.Személyigazolványod miért van?A gyereketek anyakönyvébe miért szerepeltek szülőként?Sőt,egyáltalán mindek?...stb.Mert szükség van a hivatalos papírforma szerinti dolgokra.Csak az előbbiek nem szabad döntés,a házasságkötés meg az.De egyébként olvass vissza,hogy mire írtam azt,hogy milyen erkölcsi példa lehet 2 felelőtlen gondolkodású önző ember a gyerekeiknek.Talán sikerül értelmezned,ha nem,olvasd át többször:D
103. csgybzs (válaszként erre: 102. - Bcicus)
2011. szept. 20. 08:17

Én nem értem miért kell a másik véleményét élből hülyeségnek venni. Maximum nem egyezik a gondolkodásmód.


Egyébként egy olyan szép kapcsolat mint a tiétek pont a pozitív pólust erősíteni pedig...


A házasság pedig annak a kinyilatkoztatása, hogy a szeretetet és tiszteletet egy életen át meg akarjuk adni a másiknak. Az egy végleges döntés (kellene, hogy legyen).

102. Bcicus (válaszként erre: 85. - Anyucika3)
2011. szept. 19. 20:59
Ez akkora hülyeség. Mi együtt tervezzük leélni az életünket. Van egy gyönyörű fiunk és reméljük még lesz 2-3 legalább. De a házasságot egy elavult bigott szokásnak tartjuk, nem ettől fogunk együtt maradni, hanem mert szeretjük és tiszteljük egymást. És igen is erkölcsi példa leszek a gyerekem elött. Nekem például apukám a legnagyobb erkölcsi példa. Olyan ember amilyeből sajnos nagyon nagyon kevés van ebben az országban. Pedig elvált az előző feleségétől anyukám miatt.
101. 06718ca650 (válaszként erre: 100. - 06718ca650)
2011. szept. 19. 19:44
mellesleg én már a férjemnek nevezem az uracskámat, hiszen nekem Ő már az. :)
100. 06718ca650 (válaszként erre: 97. - Globus)
2011. szept. 19. 19:43
igen, jelenleg még mindig álom, de írtam az alább is hogy szeretnénk összeházasodni. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook