Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit ér ma a házasság? fórum

Mit ér ma a házasság? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
189. Derya (válaszként erre: 183. - Bcicus)
2011. szept. 20. 15:14
melegek azért nem házasodhatnak, mert a házasság alapvetően egy férfi és egy nő között megvalósuló kapcsolat.
188. Bcicus (válaszként erre: 185. - Csgybzs)
2011. szept. 20. 15:13

Van akinek kell ez a plussz hozzá és én elfogadom, nekem más volt az a kattanás amivel tudtam, hogy ő az igazi.

Mikor megláttam tudtam, hogy ő az az ember akivel lefogom élni az életem és akivel gyereket akarok.

187. csgybzs (válaszként erre: 183. - Bcicus)
2011. szept. 20. 15:13

A házasság az, amivé két ember teszi és nem az "annó" boncolgatása, ez tényleg csak kifogás. A melegek ne is házasodjanak, szép is lenne a világ, ugye ezt te sem gondolod komolyan? Házasodni nem azért házasodik az ember, mert úgy gondolja annál fontosabb dolog nem köti össze.


A házasság nem egyenlő a papírral, ezt nem értitek meg. A házasság annak a szándéknak a kinyilatkoztatása, hogy törvényesen akarod az embert örökre. Ennyi. Van akinek erre van igénye, van akinek nincs. Nekem volt, neked nincs, részemről a téma lezárva.

186. Bcicus (válaszként erre: 184. - Anyucika3)
2011. szept. 20. 15:12
És hol van az a törvény ami kötelez engem arra, hogy akit szeretek ahoz hozzá kell mennem és csak úgy lehet gyrekem. Szerencsére a mai világban már nincsenek olyan törvények, hogy akinek házasság nélkül születik gyereke az fattyút szül, mert már felvilágosodotabbak a jogalkotók és az emberek.
185. csgybzs (válaszként erre: 181. - Anyucika3)
2011. szept. 20. 15:11

Na most magam ellen beszélek, de a férjem felbukkanásáig én is totálisan ellene voltam a házasságnak és az összes indokot fel tudtam vonultatni..... mint például: ha szeretjük egymást papír nélkül is szeretjük... ha így is velem marad, akkor ez még erősebb is... felesleges macera.... nem fogok nevet változtatni... stb....


Szerintem egyszercsak eljön az az idő, mikor kell azzal az emberrel az a bizonyos plusz. Amivel nem arra célzok, hogy Bcicus, vagy Timycat nem a legjobb emberrel van, a legjobb időben, csak egyszerűen nincs meg ez a "kattanás"... mint a nőknél a biológia óra, hogy na most már kell a gyerek, mert csak úgy teljes a világ.....


Nem tudom érthető-e...

184. anyucika3 (válaszként erre: 179. - Bcicus)
2011. szept. 20. 15:09
Plusz azzal,hogy ezt jogilag hivatalosan is vállalják.Hiszen törvény tisztelő állampolgárok vagyunk:D
183. Bcicus (válaszként erre: 177. - Csgybzs)
2011. szept. 20. 15:09
Mert ha történelmileg visszaolvasol, hogy mi volt a házasság és hoyg működött annó, akkor az számomra nem szimpatikus és egy ilyen eszmének az utóda sem az, másrészt mint már egy másik fórumon kifejtettem diszkrimiatív, mivel melegek nem házasodhatnak, pedig ők is akarhatnak egész életükben együtt élni, harmadrészt azért, mert úgy gondolom a házasságnál sokkal fontosabb dolgok kötnek össze két embert. Hány olyan ismerősöm van akik összeházasodta és pár év múlva már váltak is el, mert gondolom azthitték a papírtól majd jobb lesz, nem lesz jobb, csak egy papír.
182. timycat (válaszként erre: 176. - Anyucika3)
2011. szept. 20. 15:09
inkább nem írom be, hogy nekem mi :D
181. anyucika3 (válaszként erre: 174. - Csgybzs)
2011. szept. 20. 15:07
Ezzel én is egyet értek,hogy nem lehet egyoldalú.Azzal viszont nem,hogy az legyen a kifogás,mert elvált,volt másokkal rossz tapasztalata...stb.Ne hasonlítson már engem máshoz,tudjuk már egyértelműen eldönteni mit is akarunk egymástól.
180. timycat (válaszként erre: 170. - Bcicus)
2011. szept. 20. 15:07
nálam is ez verte ki a biztosítékot; nem vall épp széles látókörre
179. Bcicus
2011. szept. 20. 15:06
Egyébként még csak annyit, hogy a mi kapcsolatunk olyan dolgokat élet már át, amibe más oks házasság is belebukott, még is végig egymás melett álltunk mindenben, küzdöttünk és nem hittünk az orvosoknak, mert tudtuk, hogy egymásnak vagyunk teremtve és igazunk lett és most boldogabbak vagyunk mint bárki ezen a földön a gyönyörű kisfiunkkal aki a világon mindennél jobban szeretünk és várjuk, hogy jöjjenek majd a kistesók, mert szerintem két ember kapcsolata nem attól lesz jó, hogy elmegy egy házasságkötő terembe, hanem attól, hogy jóban rosszban kiállnak egymás mellett akármi is történjen és szeretik és tisztelik egymást, és mindenhogy passzolnak egymáshoz.
178. timycat (válaszként erre: 174. - Csgybzs)
2011. szept. 20. 15:05
na csak közös nevezőre jutunk :D
177. csgybzs (válaszként erre: 172. - Bcicus)
2011. szept. 20. 15:04
Engem azért érdekel (minden kötöszködés nélkül), hogy miért nem akarsz feleség lenni?!
176. anyucika3 (válaszként erre: 172. - Bcicus)
2011. szept. 20. 15:04
De ne aggódj,bírom a diliseket,ez a szakterületem:-)))))))))))
175. timycat (válaszként erre: 150. - Csgybzs)
2011. szept. 20. 15:04

az én gyerekem semmivel nem lát mást otthon, mint az a gyerek, akinek a szülei boldog házasságban élnek...

barátnőm felnőttként tudta meg, hogy az ő szülei nem házasok, kicsit elkerekedett a szeme, mert neki nem tűnt fel, hogy ők ne lennének egy család... gyermek nevelésben, életmódban nincs különbség

174. csgybzs
2011. szept. 20. 15:04

Passz.. feladom... nem tudtam még úgy egy topikban sem maradni, hogy valakik ne ugrottak volna egymás torkának.


Anyucika3 azzal azért én sem értek egyet, hogy egyértelműen nem vállalja fel a pasi, vagy mi volt... ezer meg egy oka lehet annak, hogy valamelyik fél (pláne, ha elvált) nem akar újra, vagy mit tudom én.


Én akkor érzem normálisnak a házasságot, ha mindkét fél szeretné, egyformán fogalmazódik meg az emberekben, hogy szeretnék. Mert ha valaki szeretné, a másik meg húzza a száját, meg minek a papír, az eleve el van cseszve, mert nem egyféle érzelmi vonalon vannak.

173. anyucika3 (válaszként erre: 172. - Bcicus)
2011. szept. 20. 15:04
Én meg téged,titeket:-))))))))))))))))))))))
172. Bcicus (válaszként erre: 168. - Anyucika3)
2011. szept. 20. 15:02

Bizony nem, mert nem akarok feleség lenni ez ilyen egszerű.

Annyira sajnállak téged komolyan.

171. Derya (válaszként erre: 167. - Bcicus)
2011. szept. 20. 15:02
"A család emberek egy közössége, vagy több közösség kapcsolata, ahol a tagok között leszármazotti kapcsolat van, házasság vagy örökbefogadás."
170. Bcicus (válaszként erre: 163. - Csgybzs)
2011. szept. 20. 15:01
Nézd már meg, hogy miket ír azokról, ahogy máshogy élnek, hogy erkölcstelenek, hogy nem jelnetenek semmit a párjuknak, mikor gőze nincs semmiről, hogy hogyan élünk, egyértelműen egy beteg elme sorai amit ír.
169. timycat (válaszként erre: 162. - Anyucika3)
2011. szept. 20. 15:01
A másodrangúságot miért nem vállalom? Mert nem vagyok az és a kapcsolatom sem az!
168. anyucika3 (válaszként erre: 164. - Bcicus)
2011. szept. 20. 15:00

Nyugi,ne dühöngj már:D

Nem ígérem meg akkor sem,hogy keresek valakit aki feleségül vesz.Talán nem is lenne egyszerű:-))))))))))

167. Bcicus (válaszként erre: 132. - Derya)
2011. szept. 20. 15:00
De attól még egy család vagyunk, hogy nem házasodunk össze.
166. anyucika3 (válaszként erre: 163. - Csgybzs)
2011. szept. 20. 14:59

Mert szegény ő beteg:D

Megértem én,eléggé megalázó,ha a társam nem ismer el hivatalosan is.

165. timycat (válaszként erre: 159. - Csgybzs)
2011. szept. 20. 14:59

még csak érveket sem hoztam fel a házasság ellen... annyit hogy én nem érzek késztetést a "papírhoz"


Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy milyen "viszonyban" él a szíve választottjával

164. Bcicus (válaszként erre: 112. - Anyucika3)
2011. szept. 20. 14:59
Látszik, hogy gőzöd nicns dolgokról. Az élettársi kapcsolat felbontása semmivel nem egyszerűbb mint a házasságé, ugyan úgy van közös vagyon stb. Csak valaki nem akar házasodni, mert neki más a fontos, nam az, hogy a mindenkinek megmutgathassa, hogy férjnél van, hanem az hoyg szeresség egymást. Látszik, hogy neked valami nem stimmel a házaságoddal ezt őszintén sajnálom,mde nem más boldog embereken kéne kiélni a fájdalmad.
163. csgybzs
2011. szept. 20. 14:58
Annyira elbeszéltek egymás mellett... félelmetes.. én megértem azt is amit Te írsz Bcicus, meg Anyucikát is.... Maradhat esetleg minden a kulturált mederben? Miért beteg? Mert nem egyezik a véleménye a tiéddel?
162. anyucika3 (válaszként erre: 153. - Timycat)
2011. szept. 20. 14:57
Mert az is.De ezt miért nem vállaljátok büszkén,akik házasság ellenesek vagytok?
161. Bcicus (válaszként erre: 113. - Anyucika3)
2011. szept. 20. 14:56
Te tényleg beteg vagy. Úgy látom, hogy inkább neked fáj az hogy más boldog és máshogy bolodog. A párom ha én akarnám elvenne, de nem akarom én sem, mert nem ettől leszünk boldogok.
160. Anka71 (válaszként erre: 153. - Timycat)
2011. szept. 20. 14:56
Ahogy olvasom ezt a fórumot, már úgy néz ki, nekünk, házasságban élőknek kell mentegetőznünk és magyarázkodnunk, és a házasság az csak sz@r lehet.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook