Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit ér ma a házasság? fórum

Mit ér ma a házasság? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
279. 8de751c033 (válaszként erre: 278. - Virus2008)
2011. nov. 10. 15:34
egyetértek
2011. nov. 10. 15:33
Szóval nem hiszek benne, szerintem házasság nélkül is jól mehet egy kapcsolat.
2011. nov. 10. 15:33
ma már nem szent dolog, az tuti (mondom én ezt hajadonként, de így is van szerintem)
2011. nov. 10. 15:30

Semmit nem ér, soha nem is ért.Régen erkölcsi visszatartás és anyagi érdekek nevében köttetett,mert társadalmi elvárás nagy volt.


Semmivel sem másak a modern kapcsolatok se, inkább másoknak való megfelelés, és anyagi biztonságról szól.


Ugyanúgy megvolt a rákfenéje a régi kapcsolatoknak is, csak a mai világban könnyebb hangot adni neki.És az emberek ugyanúgy gyávák,és hazugok a házasságukban, eljátsszák a színdarabot :)

275. e3786dd7b2 (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2011. nov. 10. 09:50
A fő probléma az, hogy megszűnőben van az emberek alkalmazkodóképessége...Nem működnek a házasságok, mert pl. egy krízishelyzetben, ami egy házasságban néha bizony előfordul, az emberek megoldó és alkalmazkodóképessége egyenlő a nullával!..Inkább kihátrálnak, megfutamodnak egy kapcsolatból, ahelyett, hogy a megoldást keresnék!..Ennyire egyszerű erre a válasz!
274. 06718ca650 (válaszként erre: 280. - ---Anita---)
2011. szept. 22. 17:12
Nekem is mondta az uram hogy sosem akar gyereket, aztán mikor mondtam évek múlva hogy egy kislány de jó lenne, megkérdezte hogy miért? és egy fiú nem kell? :)
273. Bcicus (válaszként erre: 255. - 17dfdcec7d)
2011. szept. 21. 10:28
Ez vicc volt. Ezeket anyuci írta nekem korábban. Én is élettársi kapcsolatban élek és nem is akarok házasodni.
272. 17dfdcec7d (válaszként erre: 270. - B235ac96d5)
2011. szept. 21. 00:09
nagyon nagyon jol latod!!!ezt elolvashatna adraga jo anyam is!!!!!!!!!!!!
271. 17dfdcec7d (válaszként erre: 265. - ---Anita---)
2011. szept. 21. 00:06
akkor nem 100,csak atvitt ertelemben irtam,tobbszor akkor igy fogalmazok:)
2011. szept. 20. 23:47

A fenti kérdésre válaszolva: annyit ér, amennyire becsülik a benne élők! Pont annyit!

A katolikus hit szerint, a házasság szent dolog. De mitől váli azzá? Attól, hogy akik benne élnek szentként becsülik. Nem?

Nálunk karika gyűrűt viselnek a házastársak, de máshol jegygyűrűt adnak, ami nem biztos, hogy karika. Van ahol a pap ad össze, van ahol a rabbi, van ahol egyszerűen egymásnak fogadnak esküt és van olyan is, hogy egymást kiválasztják, szeretik és aztán együtt élnek. Ki az, aki felülbírálhatná bármelyiket is , hogy melyik az értékesebb? Ki az, aki megmondhatná, hogy te értékesebb vagy értéktelenebb vagy, mert ilyen vagy olyan szokáshoz igazítottad az életed?

Ha nagyon fosztorgatjuk hivatalos papír kérdését, megkérdezem : vajon Ádám és Éva törvényes házasok voltak? A mai fogalmak szerint? ...és ugye Éva sem vett fel fehér ruhát vagy mirtusz koszorút:)

Na most aztán lehet engem szidni, szentségtörőnek nevezni, de a szabályokat maguk az emberek hozzák létre egy-egy társadalmi közegben. Aki azokat betartja jó, aki nem, az rossz. De gondoljuk csak át. Ami az egyik közegben elfogadott, sőt bevett szokás, lehet, hogy más közegben fura és nagyon "más" Meg kell tanulnunk tolerálni egymás szabályait, szokásait. (És itt nem a törvényekről beszélek)Léteznek különféle vallások és szokások, az egyes társadalmi rétegekben pedig még ezeken belül is lehetnek eltérések, de senkinek sincs joga meg-, vagy elítélni azokat, akik másként élnek, mint amit az illető helyesnek tart. Ismétlem, nem azokról a törvényekről beszélek, amiknek a betartása minden állampolgár számára kötelező egy adott közigazgatási határon belül.

Én így látom.

269. No-x
2011. szept. 20. 23:30
Jó éjt :)
268. No-x (válaszként erre: 265. - ---Anita---)
2011. szept. 20. 23:26

Ne foglalkozz az előzővel, ideje lenne már lezárnod :) És ne bánd, megtörtént, kész, túl kell lépni rajta!


Ha szeretitek egymást akkor előbb-utóbb közös nevezőre jutottok majd, de ne erőltesd :)


Egyik ismerősömre 15 évet várt a felesége, és 17 év együttélés után nagyon szép esküvőjük volt :))))

267. ---Anita--- (válaszként erre: 261. - No-x)
2011. szept. 20. 23:24

Köszi, ez jól esett, tényleg. :)

Meg lehet, hogy 10 év múlva (mire a párom meggondolja magát) már mindenki elfelejti azt az előzőt... :)))


Anyus82 neked is köszi, aranyosak vagytok. :)

266. No-x (válaszként erre: 263. - 17dfdcec7d)
2011. szept. 20. 23:24

Szerintem is!


Az az ő napjuk :)

265. ---Anita--- (válaszként erre: 258. - 17dfdcec7d)
2011. szept. 20. 23:20
100-szor? Azért annyiszor nem akarok... :))) Az lett volna az igazi, ha elsőre sikerül... Lehet, hogy hülyeség, de nekem fontos sok dolog miatt... Aztán lehet, hogy pár év múlva nem a párom véleménye változik meg, hanem az enyém... :)
264. 17dfdcec7d (válaszként erre: 262. - No-x)
2011. szept. 20. 23:20
nagyon szepen koszonom,legkozelebb 3x is atolvasom:)amibe nem vagyok teljesen bizti,amugy megtortenta 2,gondolkodtam is,de valahogy azt ereztem,h negativ:( de tevedtem akkor,koszi!!!!
263. 17dfdcec7d (válaszként erre: 261. - No-x)
2011. szept. 20. 23:19
en most oktoberbe megyek olyan ember eskuvojere aki elvalt,de egyutt orulunk a boldogsaganak,szerintem butasag,felveheted a feher ruhat masodjara is,nyugodt szivvel,minden szivfajdalom nelkul!!!!sok boldogsagot,ved csak fel ha az a vagyad!!!!esne foglalkozz senkivel
262. No-x (válaszként erre: 260. - 17dfdcec7d)
2011. szept. 20. 23:18

Előfordul így neten! :)


Régebben én is jártam úgy hogy rosszul értelmeztem :)

261. No-x (válaszként erre: 256. - ---Anita---)
2011. szept. 20. 23:17

Ez butaság szerintem!


Én már voltam ugyan annak az embernek 2 esküvőjén és örültem az örömének másodjára is! Persze a második lagzijára vicces ajándékot kapott :))

260. 17dfdcec7d (válaszként erre: 259. - No-x)
2011. szept. 20. 23:16
igen???akkor bocsanat majd tole ha olvassa,de nagyon rosszul esett,:( sajnalom ,csak az vezerelt,h szivemre vettema dolgot
259. No-x (válaszként erre: 255. - 17dfdcec7d)
2011. szept. 20. 23:09

Ajjaj!


Azt hiszem ezt csúnyán félre értetted! :/


Nem rosszindulatból írta....

258. 17dfdcec7d (válaszként erre: 256. - ---Anita---)
2011. szept. 20. 23:08
100x is fellehet vennia feher ruhat es hulyeseg
257. 17dfdcec7d (válaszként erre: 250. - Bcicus)
2011. szept. 20. 23:07
es lehet,h jobban szeret a parom mint teged a tied,ezt sem tudhatod,az embernek a gyereke a tukorkepe,az en gyerekem az igazi szerelem gyerek,szep kisfiu letere,sot 2500kmre is mindenki ,idegenek megcsodaljak,de vannak gyerekek akik nem valami szuper jo genekkel lettek megaldva,foleg az amelyik az arcert felelos!!!:):) koszi a bokot,
256. ---Anita--- (válaszként erre: 253. - 4c30444687)
2011. szept. 20. 23:03
Mert nem lenne képem hozzá, hogy meghívjam rá mondjuk a néhány unokatesómat, nagyon közeli rokonokat, akik mondjuk biztosan nem üres kézzel jönnének, ezt nem bírnám "elvárni" tőlük még egyszer... meg mert hogy nézne ki, ha felvennék még egyszer menyasszonyi ruhát... Pedig tök jó lenne, ha a mostani párom (ha rászánja magát ilyesmire valaha is) látna egyszer az életben úgy... :)
255. 17dfdcec7d (válaszként erre: 250. - Bcicus)
2011. szept. 20. 23:02
mit kepzelszz te magdrol???egy az,h nem ismersz,ketto semmi jogod ilyet allitani,es kimondani,harom fiatalabb vagy tolem,negy sorolhatnam!!ki vagy te,h ilyet merj mondani???vegyel vissza nagyon gyorsan!lehet,h mi tobb helyre elvisszuk hulye hazassag nelkul elettarsi kapcsolatban a gyerekunket es tobb dolgot megmutatunk neki,kes tanitjuk,jatszunk vele reggeltol estik,jatszohazakba,mar most tobb orszagot latott 3 evesen ,mint lehet te!jatszoter,jatszohaz,gyerek parti helyek,nem akarlak a gyerekeddel megserteni,de az enyemet a szadra ne vedd,nezegesd a tiedet,es orulj neki,h te hazassagba elsz,en annak orulok,h nem ront el semmit a papir nelkuliseg,anelkul is ossze tartozunk,es kotodunk egymashoz
254. 17dfdcec7d (válaszként erre: 250. - Bcicus)
2011. szept. 20. 22:56
!!erkolcstelen az aki megcsalja a parjat es nem normalisan neveli a gyereket,retekbe,dzsuvaba el,es nem torodik a csaladjaval!!!
253. 4c30444687 (válaszként erre: 251. - ---Anita---)
2011. szept. 20. 22:56
Miért nem lehet "rendes" esküvőd?
252. No-x
2011. szept. 20. 22:49

Sokat :)


Mi hat évig éltünk élettársi kapcsolatban, amikor a férjem megkérte a kezem :))) Érdekes módon én nem igazán ragaszkodtam hozzá, nem akartam esküdni, azzal a magyarázattal hogy felesleges pénzkidobás az esküvő. Aztán úgy magamban rájöttem hogy féltettem a szabadságomat, ez elég vicces volt, még számomra is.


Én megfontoltabbnak érzem magam azóta a kapcsolatunkban, nagyobb felelősség tudattal állok hozzá mindenhez. Szóval nekem jót tett, és azt gondolom valami mégis változik az emberben a házasság kötés után :)


A lényeg az hogy mindenki úgy élje párosan az életét, ahogyan jól érzi magát, papírral vagy papír nélkül, mindegy, csak boldog légy!

2011. szept. 20. 22:49

Sziasztok!


Én tavaly októberben váltam el, kemény 1 év házasság után... Tulajdonképp semmi komoly gond nem volt, egyik nap a férjem váratlanul hazaállított, hogy márpedig ő elválik és ehhez tartotta is magát, teljesen hajthatatlan volt... A jegyzőkönyvbe azt diktálta be oknak, hogy "több érzelmet várt egy házasságtól"... Akkor nagyon magam alatt voltam, azt hittem, vége a világnak, mert én tényleg úgy gondoltam, hogy a házasság örökké tart, stb...


Végül kilábaltam a sajnálkozásból és kb. 10 hónapja van új barátom, akit a munkahelyen ismertem meg. Jól megkaptam, mert ő teljesen házasságellenes, én hülye naiv viszont még mindig hiszek a házasságban (annak ellenére, hogy már egyszer jól rácsesztem) és még mindig az a vágyam, hogy először házasság, majd gyerek... Ő az élettársi kapcsolatnak nincs ellene, gyereknek, együtt élésnek sem (persze teljesen szülőktől független helyen, ami a mostani fizetésünkből persze kivitelezhetetlen)... De én ragaszkodom a házassághoz, annak ellenére hogy az én környezetemben (és a saját példámban is) sok a válás, de valahogy a csupán élettársi kapcsolattól idegenkedek, mert erre is sok negatív példát és okot látok, meg még sok más dolog miatt is... Úgyhogy mondtam neki, ha ennyire különböznek a terveink, akkor nem érdemes egymás idejét húznunk, mert nem akarom, hogy olyan dolgot csináljon, amit ennyire nem akar és fordítva... Erre kinyögte, hogy ő 30 évesen még túl fiatalnak érzi magát ehhez, úgyhogy LEHET, hogy megváltozik a véleménye egyszer majd... Hát nem tudom, egy nagy sokára lehetre mennyire érdemes várnom 28 évesen, de majd kiderül... Viszont az rettenetes bánt, hogy "rendes" esküvőm, a közeli néhány rokonnal, szép ruhában már soha többé nem lehet egy elcseszett 1 miatt...


Bocsánat, hogy ilyen hosszú lettem, de a mondandóm lényege annyi, hogy szerintem igenis fontos a házasság, én még hiszek a régi értékekben, viszont nagyon-nagyon meg kell gondolni, hogy kivel, mert a mai pasik nagy részében egy fikarcnyi felelősségtudat sincs...

250. Bcicus (válaszként erre: 248. - 17dfdcec7d)
2011. szept. 20. 22:33
Te szegény téged sem szeret a párod és erkölcstelensgében neveld a gyereked:))))
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook