Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
9076. Emilia5
2021. okt. 1. 09:16

Sziasztok!

Nekem jóindulatú miómák miatt javasolja az orvosom a Mirena spirált.

Kicsit tartok tőle milyen mellékhatásai lehetnek.

Van tapasztalatotok?

9075. Sok kérdés (válaszként erre: 9069. - Jooeva)
2021. szept. 29. 09:51

Szia.

Most láttam, hogy 23-án küldtél egy jelet, köszönöm szépen :-) Sajnos nem tudom, hogy hogy kell arra válaszolni, egyáltalán jelet küldeni, hiába nézegettem az oldalt :-(

Szép napokat! :-)

9074. Sok kérdés (válaszként erre: 9073. - Andi6020)
2021. szept. 24. 16:48
Tényleg örülök neki :-)
9073. andi6020 (válaszként erre: 9072. - Sok kérdés)
2021. szept. 24. 15:34
Igen. A Mirenát mintha nekem találták volna ki. Ebben maximálisan szerencsés vagyok.
9072. Sok kérdés (válaszként erre: 9071. - Andi6020)
2021. szept. 23. 22:37

Szia.

Köszönöm a választ. Értem. Kiváncsi vagyok nekem mikorra jön meg, mikor kezdek el, habár még nem telt el az 5 év, de pár napig pöttyözgettem sok év után...

Akkor Te szerencsés voltál :-)

9071. andi6020 (válaszként erre: 9067. - Sok kérdés)
2021. szept. 23. 19:10
Bármeddig véd, csak elkezdesz menstruálni. Nekem 7 év után sem jött meg.
9070. Sok kérdés (válaszként erre: 9068. - Jooeva)
2021. szept. 23. 17:52

Szia.

Köszönöm a választ :-) Akkor remélhetőleg még védeni fog egy kis ideig...


Én nem Pfizert kaptam, de annál az oltásnál, amit kaptam, annál én is tapasztaltam, hogy volt vérzés pár napig úgy, hogy nekem 3 és fél évig majdnem semmi nem volt. Az első oltás után főleg, a második után már talán nem annyira volt vérzés. De igen, én is több ismerőstől hallottam ezt.


Örülök, hogy a Mirenával minden oké libidó terén is :-)

9069. jooeva (válaszként erre: 9060. - Sok kérdés)
2021. szept. 23. 07:13
Nekem a triregol végezte ki a libidómat, a mirenával nincs ilyen bajom, minden jól működik ezen a téren.
9068. jooeva (válaszként erre: 9065. - Sok kérdés)
2021. szept. 23. 07:12

Nekem az első 5 és fél évig volt fenn, mechanikus védelme megmarad, csak ugye kifogy a hormon, újra vastagodik a nyálkahártya és visszajöhet a vérzés.


Másik dolog, amit tapasztaltam, most a második van fenn, nekem bevált, vérzés semmi, max. félévente 2-3 nap barnázás.

Jún-júl-ban kaptam meg a covid oltást (pfizer)na azóta felborult a ciklusom....2-3 hetente van kis vérzés....de ezt több felől hallottam, hogy még olyanoknak is visszahozta a vérzését, akik már túl vannak a menopauzán...

9067. Sok kérdés (válaszként erre: 9066. - Andi6020)
2021. szept. 22. 23:16

Szia.

Köszönöm :-)

Elnézést, nem olvastam vissza és nem emlékeztem rá...

Ezek szerint akkor 7 évig ugyanúgy működött fogamzásgátlóként, mint 5 évig, az ajánlott ideig.

9066. andi6020 (válaszként erre: 9065. - Sok kérdés)
2021. szept. 22. 12:38
Én már írtam erről. 7 év után lett lecserélve nekem.
2021. szept. 22. 12:35

Sziasztok.

Látom nem nagyon jött válasz a kérdésemre :-(


Akkor itt egy másik, hátha erre jobban jön... A Mirena most október elején lesz 5 éves, de a doki azt mondta, hogy még fél évig nyugodtan maradhat. Védeni fog még ez fél évig? Van tapasztalat erről? A dokim szerint igen. Nem tudom, mennyire kőbe vésett az, hogy 5 évig bocsájt ki hormont a spirál. Tud valaki erről irni valamit nekem?

9064. Sok kérdés (válaszként erre: 9062. - Dorci11)
2021. szept. 22. 12:33

Szia.

Nekem nagyon hátranyúló a méhszájam, azt mondta a doki, hogy ilyennel nem is találkozott még. Nekem is kórházban tette fel, nem volt semmi gond.

Én 49 vagyok és 5. éve van fent, ha levetetem, lehet ismét feltetetek egy másikat, nem mondta a doki, hogy nem javasolná a következőt.

Szerintem járd körbe, van még időd a Mirena lejártáig, azelőtt kell felhelyezni, mielőtt lejár. Szóval keress meg más dokit is.

9063. magdi22 (válaszként erre: 9062. - Dorci11)
2021. szept. 20. 05:22
46 éves vagyok.Az én dokim kimondottan ajánlotta a Mirenat.2 gyereket szültem természetes módon mégis tűhegynyi a méhszájam.Menzesz alatt csinált a doki egy átjárhatósági vizsgálatot.Mivel az az eszköz átment így a spirált is átment.A vizsgálat és a spirál felhelyezés így jobban fáj mert tágítani kell.Kibírható.
9062. dorci11
2021. szept. 19. 17:43
Sziasztok!Van itt valaki, akinek szűk a méhszája és mégis feltették neki a Mirena spirált? Teljesen el vagyok bizonytalanodva. 47 éves vagyok 3 császáros gyerkőccel. Eddig bogyót szedtem (Jangee), tavaly úgy döntöttem spirált tetetek fel. Az akkori maszek nőgyogyim azt mondta, ok, de mivel nagyon szűk a méhszájam csak korházban tudja feltenni. A spirált meg is vettem, rákszűrést megcsinálta, de jött a COVID...korházakat lezárták. Mire rendeződtek a dolgok,a dokim rendelése elköltözött pestről, vagy 60 km-re (plusz jövöre mi is költözünk ellenkező irányban kb 30 km-re). Elmentem az SZTK-ba (főovoshoz, aki rendel korházban, maszekban is), és ő viszont azt mondta annyira szűk vagyok, hogy ő ezzel tuti nem bíbelődik semmi pénzért, esélytelen (szerinte nem is fogok nagyon találni dokit), és amúgy sem javasol már ebben a korban hormontartalmú fogamzásgátlót. Gyógyszert sem akar már felírni, mert az mondta szó szerint: Meg fog halni! Most itt van a spirál (54.000 Ft-ért vettem), lejár 2022.08.hóban, és nem tudom próbáljam meg eladni, vagy keressek dokit aki felteszi??? Vagy tényleg nem kéne már 47 évesen (kb. 17 év gyógyszer után) hormont bevinni a szervezetembe? Keressek valami más alternatívát pl. rézgyöngy vagy egyéb módszer? Az is vagy 40.000 Ft és nem tudom azt fel tudják-e tenni, jó-e? Szóval fogalmam sincs mit csináljak. Hátha nem vagyok egyedi eset és volt ilyen helyzetben itt valaki:)
2021. szept. 13. 22:44

Sziasztok.

Volt valakinek Mirena cseréje úgy, hogy nagyon hátrahajló a méhe? Vagy ha csere nem is, de levétel?

Most lesz 5 éve, hogy fent van, úgy rémlik, hogy egy éve azt mondta a doki, hogy még maradhat fent egy fél évig... Jól emlékszem? És még egy kérdés, 4 évig semmi, pár napja picit elkezdtem vérezgetni, nem vészes. Gondolom ez azt jelenti, hogy fogy ki a hormon és lassan megjöhet? Pedig már azt reméltem, hogy többet nem fog megjönni, majdnem 50 éves vagyok és 11 éves korom óta megvan, kivéve az utóbbi 4 év, amikor Mirena alatt egyáltalán nem volt meg, de még csak egy csepp vér sem.

Előre is köszi a válaszokat :)))

9060. Sok kérdés (válaszként erre: 9059. - Magdi22)
2021. aug. 30. 21:47

Akkor nem vagyok egyedül :-)

Azt olvastam a Mirena mellékhatásai között, hogy csökkenhet a libidó. Nekem nem hogy csökkent, hanem nőtt :-) Vagyis: nekem is... :-)

9059. magdi22 (válaszként erre: 9058. - Beaaa2)
2021. aug. 30. 18:34

Kb.2 hét,felrakás után jópár napig barnás vérzésem volt.

Ami számomra hihetetlen,hogy ameddig tablettát szedtem totál elvoltam együttlét nélkül,most pedig folyton az összebújáson jár az eszem.Kezdek félni magamtól.☺

9058. Beaaa2 (válaszként erre: 9057. - Sok kérdés)
2021. aug. 30. 08:30

Igennn, most jutottam ide 😁

Köszi a többieknek is a választ, kicsit megnyugtato. Kíváncsi lennék arra, ti, hogy vèszeltètek át az első időszakot a felrakas után, esetleg tudjátok - e ti mikor voltatok együtt a párotokkal védekezés nélkül?

9057. Sok kérdés (válaszként erre: 9055. - Magdi22)
2021. aug. 28. 12:59

Értem :-)

Biztos olvassa Bea is, mert igazából Őt érinti a válasz.

9056. Sok kérdés (válaszként erre: 9054. - Süti 2)
2021. aug. 28. 12:57
Oké, akkor igy van :-)
9055. magdi22
2021. aug. 27. 16:10
Nekem is azt mondta a doki,hogy nem kell várni.
9054. Süti 2 (válaszként erre: 9053. - Sok kérdés)
2021. aug. 27. 15:34

Nem kell várni.

Nekem azt mondta már aznap védelmet nyújt.

9053. Sok kérdés (válaszként erre: 9052. - Beaaa2)
2021. aug. 27. 14:49

Szia.


Nem akarok hülyeséget irni, de nekem biztos, hogy várnom kellett a felrakás után, de nem emlékszem már 5 év távlatából, hogy mennyit? A Mirena útmutatóját vagy a kis könyvet, amit adott a doki a Mirena felhelyezése után, nem olvastad el?


Hisz a fogamzásgátló tabletta szedése elkezdésétől is várni kell x hetet, kell, hogy kialakuljon a védelem, szerintem ez nem megy egyik percről a másikra...


Nekem is voltak görcsök, már erre sem emlékszem, hogy meddig tartott, de azt tudom, hogy egy kis ideig. Olyan nagyon fura tompa fájás volt, ami azelőtt még sohasem éreztem, az alhasamban. A hormon dolgozik, az összehúzódás miatt vannak a görcsök.


Ha nagyon nyugtalan vagy, kérj előbbre időpontot UH-ra, hogy megnyugodj.

9052. Beaaa2 (válaszként erre: 9051. - Sok kérdés)
2021. aug. 27. 07:43

Szia!


Igazán nem tudtam megnyugodni,folyamatosan idegesít ez az egész. A doki aznap amikor felrakta, azt mondta, h már aznaptol védelmet nyújt, azt nem mondta, h mennyit várjak az együttléttel 😏olyan erősen nem vèrzek, hogy azt mondanám, h ez már tuti azt jelenti, h gáz van, inkább a görcs ami zavar, h csak van még és hol erősebb, hol gyengébb. Nagyon bízom benne, hogy tényleg csak azért vannak ezek, mert el kell hogy lássa a funkcióját és semmi baj nincs. Még 2 het kb mire mennem kell a hivatalos uh-os vizsgálatra, mert mondta a doki, h 1 honap múlva nézzünk rá mindenképp. Lehet nem várom meg és kérek időpontot, h nézze meg.

9051. Sok kérdés (válaszként erre: 9049. - Beaaa2)
2021. aug. 25. 16:30

Szia.

Nekem 5 éve van fent, arra már nem emlékszem, hogy mikor kezdtem el a védekezés nélküli együttlétet, de az biztos, hogy akkor, amikor a doki mondta, hogy lehet. Bizonyos időt ki kell várni...


Nekem a Mirena feltétele után 11 hónapig nagyon erős vérzésem volt, ha épp nem véreztem, akkor barnás pecsételős, tiszta napom nem volt. Erős vérzés betéttel, tamponnal... Mindenkinek más a szervezete, attól függ, hogy Neked mikorra áll be a hormon, hogy meddig tart a vérzés.


Görcs nekem is volt a felrakás után pár napig, az biztos, már erre sem emlékszem, hogy meddig... De ha erős görcseid vannak még két hét után is és erős vérzésed, érdemes megnézetni UH-n, mert lehet, hogy lecsúszott, sok ilyet olvastam itt.


Ha pedig minden OK és vérzel, nekem a doki a C vitamint javasolta reggel 2000 mg-ot, ez egy idő után lecsökkentette a vérzést.


11 hónap után, mintha elvágták volna, se vérzés, se barnázás, azóta nincs ciklusom, nincs meg.


A legjobbakat Neked, bizom benne, hogy mielőbb helyreáll a rend :-) Szia.

9050. Sok kérdés (válaszként erre: 9048. - Kekori88)
2021. aug. 25. 16:11

Szia.

Nincs ilyen tapasztalatom, bizom benne, hogy valaki válaszol Neked, akinek van...

Szép napot Neked is és a legjobbakat!

9049. Beaaa2
2021. aug. 25. 14:27

Sziasztok!


2 hete rakta fel a doki a mirena spirált, azóta folyamatosan vèrzek hol jobban, hol kevésbé, görcs is van mellé. Nemrég hívtam a dokit, de elég gyorsan lerazott azzal, hogy 3 hónapig ez természetes, de igazából ami aggaszt most, hogy tegnap megprobaltuk védekezés nélkül az együttlétet és ma egy kicsit jobban vèrzek és görcsölök, persze nem durván. Írjatok nekem tapasztalatokat kinek, meddig tartott esetleg a vérzés, görcs, mikor kezdte el a védekezés nélküli együttlétet?

9048. kekori88
2021. aug. 25. 12:44

Sziasztok! Erős vérzés miatt nekem is a Mirena spirált javasolta az orvosom. Viszont szeretném megkérdezni,hogy van-e itt olyan aki ezt pajzsmirigy és vérnyomás csökkentő gyógyszerek mellett használja?Az orvosom szerint nem okozhat gondot,de mindenféle tapasztalat érdekelne. Ha bárki hasonló cipőben jár annak hálás lennék ha leírná,hogy neki volt-e ezzel kapcsolatban bármilyen gondja.


Köszönöm és kellemes napot mindenkinek!

9047. Sok kérdés (válaszként erre: 9046. - Langaléta)
2021. aug. 19. 18:33

Értem :-)


Jó nyaralást, pihenést, lehet el is múlik hamar és tudsz a tengerben fürödni :-)

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook