Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
9136. c9155193c4 (válaszként erre: 9106. - Csirip74)
2021. nov. 15. 20:26
Symiciat azt tudom 40 fölött nem adnak. Szerintem az injekció lenne neked megfelelő. De nem rám hallgass, hanem az orvosra.
9135. Lorevi (válaszként erre: 9132. - Sok kérdés)
2021. nov. 15. 19:57

Igazán szívesen, én is köszi a sok jókívánságot :) reméljük, mostmár vissza állnak a dolgok.

35 vagyok, tehát egyelőre nem a változó korra ajánlották, én találtam amúgy ki, hogy ezt szeretném felrakatni. Most a dokim ajánlott egy új tablettát, de még várok vele…

9134. Pippi07 (válaszként erre: 9133. - Sok kérdés)
2021. nov. 14. 20:53

Akkor talán már nem lesz semmi a 3. Oltástól.


Azzal indokolta a cserét, hogy bár az UH szerint jó helyen van, de lehetséges, hogy mégis valahogy úgy helyezkedik el, hogy vérezgetést, gyulladást okoz.

Másnál is volt ilyen tapasztalat, hogy a csere megoldotta.

9133. Sok kérdés (válaszként erre: 9131. - Pippi07)
2021. nov. 14. 20:15

Hm...

Akkor Neked jóval tovább tartott, ami nekem 11 hónapig, igaz én eléggé erősen véreztem majdnem végig. Neked dupla annyi idő, de pecsételősen. Még ilyenről sem hallottam itt.


Egyébként a doki hogyan-mivel indokolta a cserét?


Én most kaptam meg pénteken a 3. oltást, ez másik, mint az első kettő, nem tudom, hogy ez is okozhat-e olyat, hogy megjön, ami évek óta nem jött meg :-) Ha igen, akkor megirom.

9132. Sok kérdés (válaszként erre: 9128. - Lorevi)
2021. nov. 14. 20:07

Szia.

Köszönöm szépen, hogy megirtad.

Húha, jó sok mindene mentél keresztül a 2. Mirena felhelyezése után, illetve már a 3.

Nagyon sajnálom :-( Ezt nem gondoltam volna, inkább azt, hogy akinek már volt, annak rosszabb nem lesz a következő - illetve ilyesmi véleményt irtak eddig itt -, hanem legalább ugyanolyan vagy jobb. Úgy látom, hogy Neked sok minden összejött egyszerre.

Bizom benne, hogy előbb-utóbb minden rendeződik, minden a helyére kerül és minden a régi lesz.


A tisztulással kapcsolatban megkérdezhetem, hogy hány éves vagy? Ha jól sejtem, Neked nem változókori tünetek enyhitésére javasolták a Mirenát...


A legjobbakat kivánom és köszönöm még egyszer, hogy megosztottad a tapasztalataidat velem, velünk.

9131. Pippi07 (válaszként erre: 9130. - Sok kérdés)
2021. nov. 14. 19:36

Nekem az első azért lett lecserélve 2 év után, mert folyamatosan pecseteltem. De a ciklusom nem igazán találtam meg benne. Néha kicsit erősebb volt és ha előtte fájtak a melleim akkor tudtam is, hogy na most erősebb lesz. Néha volt pár hét szünet aztán újra kezdte.

Csere előtt antibiotikumot kellett szednem.

Nem tudom hogy az segit-e ez a csere, de több ismerősömnek a második már bevalt...


A 3. Oltás aktuális lenne nekem lassan épp...

9130. Sok kérdés (válaszként erre: 9129. - Pippi07)
2021. nov. 14. 17:42

Szia.

Azóta semmi, 4 éve. Illetve: nyáron, mikor megkaptam az oltást, vagy tavasszal megjött az oltás után egy kicsit, de nem volt vészes. Lestem is, hogy mi történt, de utána hallottam több nőtől, hogy az oltás után megjött nekik is.

Szóval igazából 11 hónap után semmi, nincs ciklusom.


Én is bizom benne, hogy a barinőd marad :-)


Te véreztél az első Mirena alatt?

9129. Pippi07 (válaszként erre: 9127. - Sok kérdés)
2021. nov. 14. 12:29

:) és a 11 hónap elteltével teljesen elmúlt?? azóta, Neked semmi?

Persze... próbálok még várni. Végülis már nem múlik semmi ezen a pár hónapon...csak néha kitör belőlem.

De egyébként... aznap 2x volt pirosas a papír,azóta semmi. Úgyhogy most 2 napja semmi. Örülni nem merek még, de jó jel azért.

Remélem ez a második kis Mirena a barinőm marad. 🤣🤣🤣

9128. Lorevi (válaszként erre: 9125. - Sok kérdés)
2021. nov. 13. 19:54
Szia! Az elsővel 5 évig semmi bajom nem volt, majd egyből az első levétele után feltették az újat, amit 3 hónap múlva görcs miatt levetettem. Szüneteltettem pár hónapig, majd úgy döntöttem hajrá, rakjunk másikat…Szinte állandó folyás, amire az elején azt mondta a nődoki hogy ez spirálnál normális. Majd újra nődoki, fertőzés gyógyszer, majd kb 1 hónapra mikor vissza mentem, újabb fertőzés vagy az előző durvult el, nem lehet tudni…azt mondta a doki hogy ha durvább lesz ki kell venni a spirált, mert kismedence gyulladás lesz belőle. Ez elmúlt, ezek után jött pánikroham, depresszió, hajhullás, szinte mindennapos fejfájás, kb minden, ami a betegtájékoztatóban van. ( Voltam természetgyógyásznál aki azt mondta, hogy nagyon nem jó a szervezetemnek, hogy nem menstruálok, ezek után voltam neurológusnál a fejemmel, aki elküldött gyógymasszőrhöz a nyakam miatt és Ő is mondta, hogy nem jó, hogy nem menstruálok és nagyon bele mentem a témába, utána olvastam és tényleg nem jó, azt hiszem ez volt az i-re a pont… és az évek alatt elő jött refluxom, tejfehérje érzekenységem, hisztamin intoleranciám és az is eszembe jutott, hogy ez simán lehet, hogy a “tisztulás” elmaradása miatt van…
9127. Sok kérdés (válaszként erre: 9126. - Pippi07)
2021. nov. 12. 20:36

Szia.


Látom nem biztad a véletlenre :-) A C vitamin most amúgy is jó...


Szerintem legyél türelmes. A türelem rózsát terem...

Én is hányszor indultam el a 11 hónap alatt, hogy mostmár megyek és levetetem. És a doki mindig lebeszélt róla, hogy türelem, minden rendben lesz :-) de ha nagyon szeretném, nincs semmi akadálya, leveszi...

Igen, várd meg a 3 hónapot.


Neked is kitartást kivánok, a legjobbakat! :-)

9126. Pippi07 (válaszként erre: 9123. - Sok kérdés)
2021. nov. 12. 12:59

Szia!


Köszi, vettem 2 félét majd sorban beszedem.


5 napos pecsetelő mensi után 2 nap tiszta és ma már újra megint pirosas a papír... kezdek oda kilyukadni, hogy nem bírok januárig türelmes lenni már.

De közben meg mégis muszáj, ha már bevállaltam az újat a 3 hónapot csak még kellene várnom.


Kitartás mindenkinek, aki ezzel bajlódik.

9125. Sok kérdés (válaszként erre: 9124. - Lorevi)
2021. nov. 10. 21:41

Szia.

Nagyon sajnálom! :-(

Megosztanád velünk, velem, hogy miért szenvedés a második??? Nekem lejárt az első és majd nemsokára - jövő tavasszal - cseréltetek... Szeretném tudni a "szenvedésed" okát, ha lehet.

Köszönöm.

Szia.

9124. Lorevi
2021. nov. 10. 09:52
Sziasztok! Nekem egy éve van fent a Miréna. Az elsőnél semmi nem volt, teljesen jól elvoltam vele, de a második már nekem "szenvedés" így ma megyek levetetni.
9123. Sok kérdés (válaszként erre: 9122. - Pippi07)
2021. nov. 7. 15:14

Szia.

Ha jól emlékszem JutaVit. A DM-ben vettem, 1000 mg, 100 db-os, csipkebogyóval és 2 ezer forint alatt volt akkor az ára, most nem tudom mennyibe kerül. Rutascorbint nem szedtem mellé.

Kiváncsi vagyok a hosszára, majd ird meg és kitartást Neked! :-)

9122. Pippi07 (válaszként erre: 9113. - Sok kérdés)
2021. nov. 6. 13:06

És milyen fajta C vitamint szedtél? Rutascorbint is szedtél mellé??

Majdnem 3 tiszta nap után ma újra kezdte...de ez amúgy a ciklus 27. napja tehát elvileg szinte pontos és tegnapra éreztem is a hasamon... most a hossza lesz a kérdés!

🤞🤞🤞

9121. Natali (válaszként erre: 9117. - Csirip74)
2021. nov. 6. 08:18
Köszönöm, hogy leirtad. Én jelenleg 2x1 Duphastont kaptam 10 napig ez megállitotta a 16 napig tartó vérzésem, az eü.küret nem sajnos. :( Ez is progeszteron, ettől mintha vizesednék, tompa fejfajasom van 4 napja szedem. Én sajnos sose szedhettem fogamzasgatlót bilirubin eltérés miatt, nem dohanyzom, de túlsúlyos vagyok sajna, ezért félek ezektől. Fogynom kéne nem hízni. Asztmám is van ezt most olvastam akkor sem ajánlott, de ezt eszembe se volt meg nem is kérdezte a doktornő. Szurit nekem nem mondta, de ki akarok okosodni a témában :) dec.1-jére addigra kell visszamennem.
9120. Sok kérdés (válaszként erre: 9119. - Tunderke519)
2021. nov. 5. 23:06
Értem.
9119. Tunderke519 (válaszként erre: 9118. - Sok kérdés)
2021. nov. 5. 20:59
Jelenleg úgy áll a dolog hogy nem.
9118. Sok kérdés (válaszként erre: 9114. - Tunderke519)
2021. nov. 4. 21:44

Szia.

Az még másfél év... Addig nem használod fel?

9117. Csirip74 (válaszként erre: 9116. - Natali)
2021. nov. 4. 18:37
Szia! Neked is felvetette az orvos a tablettát, mint egyik lehetőséget? Azt hittem csak én vagyok "földönkivüli" a 47 éves korom ellenére a tablettaszedésel. Azalia a neve, (amúgy ez "szoptatós-tabletta" szülés után a kismamáknak is ezt javasolják) csak progeszteron, egykomponensü. 0,075 mg a hormontartalma. Komoly mérlegelés elözte meg részemröl. Cigizni nem tanácsos, nem magas a vérnyomásom, trombózis, embólia a családomban sem volt, és háromhavonta megyek orvosi ellenörzésre, ultrahangra. Cisztám miómám nincs nem is volt. Háromhetente olyan sokat véreztem, hogy az orvossal történt megbeszélések, lehetöségek számbavétele után bevállaltam, mondván ezen csak javitani lehet. Úgy beszéltük meg, hogy megpróbálom, hátha beválik. Elöször elhúzódtak a vérzések, de mennyiségre egyre kevesebb lett. Negyedik levelet szedem, tegnap kellett volna megjönnie, de hála istennek nem jött meg. Maradjon is igy. Fejem sem fáj, pedig korábban a mensivel együtt migrén is volt.A hizás kicsit sem érdekel, amúgy magas és átlagos alkatú vagyok. Úgy vélem talán két kiló jött rám, nem több. A szedés kezdetén nagyon feszültek a cickóim hetekig, de már ez sincs.Azért nem akartam a spirált és a depo provera szurit, mert ha azok nem válnak be, nehezebb tölük "megszabadulni".
9116. Natali (válaszként erre: 9108. - Csirip74)
2021. nov. 4. 18:06
Szia, megkerdezhetem a nevét? Én nekem most kell eldöntenem 3 het mulva megyek vissza.A gyogyszert nem mondta a nevét a doktornő csak a spirálok nevét. Én fogamzasgatlót sosem szedhettem fiatalon se, nem tudom ezt szedhetem-e? Mellékhatásod, vérzésed hogy alakul?
9115. Natali (válaszként erre: 9023. - Pamela)
2021. nov. 4. 18:02

Szia!

Megkerdezhetem hogy alakult a Mirenával? Nekem is nagy a méhem. Hogy vérzel jelenleg? Nekem most ajanlotta fel a nőgyogyászom már vérszegény vagyok 10 napja e.ü. kaparás után vagyok.

9114. Tunderke519 (válaszként erre: 9112. - Sok kérdés)
2021. nov. 3. 21:22
Szia. 2023. 04. Hó
9113. Sok kérdés (válaszként erre: 9110. - Pippi07)
2021. nov. 3. 20:59

Szia :-)

Akkor én is lekopogom - kopp-kopp :-)

A C vitaminnal kapcsolatban még valami: egy idő után azt vettem észre - lehet, hogy ezt irtam múltkor -, hogy nagyon megnövekedett a szénhidrát éhségem. Feljött 2 év alatt 15 kg. Én a Mirenára gondoltam, de váltig állitotta a doki, hogy attól tuti nem hiztam meg. Utána olvastam a C vitamin ilyen hatásáról. Csodálkoztam is, hogy én nem ettem annyi kenyeret, péksüteményt, mint egy idő után. Ezt mondjuk magnéziummal lehet kiegyensúlyozni. Már szerencsére mentek le a kilókból, már nincs ilyen problémám, de eleinte volt.


Még add meg ezt a 3 hónapot neki szerintem is :-)

Szia :-)

9112. Sok kérdés (válaszként erre: 9109. - Tunderke519)
2021. nov. 3. 20:56

Szia.

Mikori lejárati idejű?

9111. Pippi07 (válaszként erre: 9103. - Csirip74)
2021. nov. 3. 11:30

Köszönöm Csirip! :)


Akkor ha januárig nem múlik el ez a helyzet és is megprobálom szerintem az Azaliat én is...


Én a gyógyszertől féltem...de már így vagyok vele, inkább beszedek bármit, de ez a pecsételés így nem élet...viszont vérszegény sem akarok többet lenni...

9110. Pippi07 (válaszként erre: 9104. - Sok kérdés)
2021. nov. 3. 11:24

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Igen, végig olyan volt, hogy 4-7hetig valami maszatolás, aztán 2-3 hét szünet. Talán kevesebb lett mindig...


Most mikor felrakták át újat mensi szerű volt és hétről-hétre kevesebb.

Ma már csak reggel volt, azóta rózsaszín lett a papír de más eddig nincs...(kopp-kopp)


Szedem a "vitamint is akkor 2000mg-ot és Rutascorbint...hátha....még ezt a 3 hónapot megadom neki....

Köszönöm 🙂

2021. nov. 3. 08:26
Sziasztok. Van egy eladó bontatlan doboz mirena spirál. Érdekel valakit? Sajnos hamarabb vettem meg mint konzultaltam volna a dokimmal.
9108. Csirip74
2021. nov. 2. 22:23
Köszönöm.....egyébként egyetértek Pippivel, nincs sok információ a korosztályunk ilyen jellegű problémáinak az egyfázisú tablettás terápiájáról. Igaz, hogy ez mirénás fórum, talán mégiscsak jó ha vannak tapasztalatok olyanoktól akik félnek/idegenkednek a spiráltól.Kiváncsi lennék, van e más is aki hasonló cipőben jár.
9107. Sok kérdés (válaszként erre: 9106. - Csirip74)
2021. nov. 2. 21:49

Szia.

Értem :-) Köszönöm, hogy megirtad :-)

Persze, igen, egyet értek Veled, az orvos jobban tudja és az orvosokban meg is kell bizni.

Bizom én is benne, hogy beválik Neked! :-)

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook