Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
8956. áfonya_85 (válaszként erre: 8954. - Sok kérdés)
2021. márc. 17. 07:55
Én írtam korábban, hogy fogyni próbálok és beszámolok majd: Hát... Halad, de azért elég lassan,pedig betartom becsülettel a diétát. Elképzeltetőnek tartom, hogy belejátszik a mirena is sajnos.
8955. áfonya_85 (válaszként erre: 8952. - Sok kérdés)
2021. márc. 17. 07:52
Köszönöm neked is, Evicának is! Bár most nem tudom melyik helytálló, mert ellenkezőt írtatok. 🤔 De valószínű így most tényleg nem fogok hormont nézetni.
8954. Sok kérdés (válaszként erre: 8950. - Gyjudit78)
2021. márc. 16. 16:39

Ami azt illeti, be is vált, meg nem is.

Ami nagyon zavar, hogy meghíztam tőle... És ez nem is nagyon megy vissza Mirena mellett.

8953. Sok kérdés (válaszként erre: 8949. - Evica7)
2021. márc. 16. 16:38

Szia.

Az még talán-talán belefér, mert egy hónap alatt - ha előtte nem szedtél hormontartalmú gyógyszert -, nem adja ki a hatását annyira, hogy nagyon torzítson. De nem vagyok benne biztos :-)

8952. Sok kérdés (válaszként erre: 8948. - Áfonya_85)
2021. márc. 16. 16:36
Igen, pontosan, nem csak hogy értékelhetetlen, de nem kapnánk valós adatot a folyamatos hormon végett, sőt, még utána is idő kell, hogy kiürüljön a szervezetből.
8951. gyjudit78 (válaszként erre: 8943. - Szilvi1110)
2021. márc. 13. 23:23
Köszönöm szépen Neked is! ☺️
8950. gyjudit78 (válaszként erre: 8944. - Sok kérdés)
2021. márc. 13. 23:22
Köszönöm szépen! Örülök, hogy Neked bevalt. Én is nagy reményeket fűztem hozzá.... De igaz, hogy az én esetem a ritka kivétel, a környezetemben mindenkinek bejott. 🤷‍♀️
8949. Evica7 (válaszként erre: 8948. - Áfonya_85)
2021. márc. 13. 09:15

Szia!

Nekem január elején tették fel a spirált, februárban voltam hormonvizsgálaton.

8948. áfonya_85 (válaszként erre: 8939. - Sok kérdés)
2021. márc. 12. 13:26
Ezt úgy érted, hogy mirena mellett értékelhetetlen lenne a hormonvizsgálat, igaz?
8947. áfonya_85 (válaszként erre: 8942. - Szilvi1110)
2021. márc. 12. 13:23
A Jaydess esetében én nem tálalok olyat, hogy maradhatna tovább. Gondolom pár hónap nem számít, de azért kérdezz rá az orvosodnál szerintem.
8946. áfonya_85 (válaszként erre: 8941. - Gyjudit78)
2021. márc. 12. 13:22
Jobbulást kívánok én is!
8945. Sok kérdés (válaszként erre: 8942. - Szilvi1110)
2021. márc. 12. 08:32

Szia.


Nekem Mirena van.

Idén októberben lesz 5 éves. Nem rég voltam dokinál, februárban az éves szűrővizsgálaton és akkor mondta a dokim, hogy maradhat még 6-6 és fél évig fent. Ugyanúgy véd, illetve, ha kiürül a hormon (kb. eddig tart a hatása azt mondta), akkor is azt a szerepet tölti be, mint a hormonmentes spirál. Abból fogom tudni, hogy kezd kiürülni, ha elkezdek vérezgetni és ez egyre sűrűbb lesz.

Nekem annyiban könnyebb ezt észlelnem, hogy a Mirena felhelyezése után 11 hónapra, illetve egy évre rá teljesen elmúlt a vérzésem, évek óta nincs.


Ha megfázom vagy nagyon ideges vagyok (max félévente egyszer), akkor egy nagyon enyhe rózsaszínes van 1-2 napig, de nagyon enyhe, szinte észrevehetetlen.

8944. Sok kérdés (válaszként erre: 8940. - Gyjudit78)
2021. márc. 12. 08:27

Szia.


Nagyon szívesen.


Ritkán hallani-olvasni ilyet, hogy távozik a vérzéssel a spirál is... Én is ettől tartottam, mikor felhelyezte a doki és a nagyon erős vérzés meg volt, állandóan ezt figyeltem.


Sajnálom, amit írsz, de természetesen ezzel együtt Te élsz, Te tudod megítélni és Te döntesz.

Mindenesetre még nem hívnak be a műtétre, próbáld meg csökkenteni természetes úton a vérzést. Zsíros ételt ne egyél, mert attól is megnő a vér mennyisége (ezt tapasztalatból tudom) és a vasat mindenképp pótold.

Esetleg C vitamin, az is csökkenti valamelyest a vérzést, bár nem egyik napról a másikra.


A legjobbakat kívánom Neked!


Szia.

8943. szilvi1110 (válaszként erre: 8940. - Gyjudit78)
2021. márc. 11. 20:46
Jobbulást kívánok, és hogy mihamarabb túl legyél a műtéten. Még olvasni is szörnyű volt, amit leírtál az utolsó vérzésedről... 😔
8942. szilvi1110 (válaszként erre: 8846. - Áfonya_85)
2021. márc. 11. 19:39

Sziasztok!


Régen írtam, néha benézek olvasgatni.

Most itt éppen arról beszélgettetek, ami engem is foglalkoztat... Mikor kell cserélni... Nekem Jaydess van fenn, a Mirena kistesója. Ez három évre van. Nekem októberben telt le a három év, de nem érzek semmi változást. A menzeszem nekem nem maradt el teljesen, csak erőteljesen lecsökkent a mennyisége, megjön 28-29 naponként, de csak tisztasági betétnyi mennyiség, és öt nap alatt vége. (Jaydess előtt 7-8 nap volt és tampon, eü betét kombó) Szóval októberben letelt a 3 év, de a mensi mennyisége nem nőtt, minden olyan mint az elmúlt 3 évben... Ezek szerint még maradhat? A fogamzásgátló hatása is megvan?

8941. gyjudit78 (válaszként erre: 8935. - Áfonya_85)
2021. márc. 11. 14:41

Köszönöm Neked is!

Már nem kételkedem. Nem igazán lesz más választásom sajnos... nekem az a méh már ott egy szükséges rossz..

8940. gyjudit78 (válaszként erre: 8933. - Sok kérdés)
2021. márc. 11. 14:39

Köszönöm a válaszod!

Azóta a legutolsó menstruációval távozott a spirálom is. Azt hittem rosszul látok. Ma voltam reggel bent a kórházban, mert ahhoz, hogy megcsinálják ezt a műtétet, kell egy ellenvélemény másik orvostól. Ott azt mondta a másik doki, hogy nem tud ellent mondani, mivel megpróbáltuk az egyetlen lehetőséget, ami segített volna ezen a problémán, az sem jött be, így nem marad más lehetőség. A méhet már én kértem, hogy távolítsák el, mert a legutolsó vérzésem az a nagyon brutális kategória. 2 óra alatt az esti lefekvés után jutottam el arra a szintre, hogy 2 bugyi, 2 óriásbetéttel sikerült a pizsamámat a derekamtól a térdhajlatig eláztatni, az ágymatrac, a takaró huzat és a takaró is tiszta vér volt... Sírógörcsöt kaptam, arról nem is beszélve, hogy alig bírtam kikelni az ágyból, mert már semmi erőm nem volt. Ez másnap este megismétlődött.. A hajam elkezdett csomókban hullani. Úgyhogy sajnos nekem nem marad más választásom. Bár a műtét időpontját nem tudják még a covid miatt, remélhetőleg 2 hónapon belül megcsinálják...

8939. Sok kérdés (válaszként erre: 8938. - Áfonya_85)
2021. márc. 11. 13:58

Szia!


Örülök a pozitív véleményednek, csak így tovább! :)))


A Mirénától én is jártam így, szerintem a hormon hatása is okozhatja, a beállás-átállás, de hormonzavar is lehet. Azt viszont csak akkor tudod meg, hogy hányadán állsz a hormonokkal, ha nincs hormon legalább fél-1 évig a szervezetedben, akkor végeznek ilyesmi jellegű vizsgálatot, ugyanez a csontritkulásos vizsgálatnál is.

2021. márc. 9. 13:02

Sziasztok! Még egy kérdésem lett, érdekelne, hogy mások mit tapasztalnak:

Időközben rájöttem, hogy a hosszú vérzéseim oka részben az, hogy nagyon lassan indul be. Szerintetek ez a mirena hatása lenne, vagy hormonzavar, amit ettől függetlenül is kéne kezelni? Úgy tudom, hogy progeszteron hiány okoz ilyen tünetet. Ez a probléma mirena előtt is meg volt. De most felerősödött: akár egy hétig is pecsételek és mikor már kezdem azt hinni, hogy ennyi volt, akkor indul be....

Pozitív fejleményt is megosztok biztatásként annak, aki még ezzel küzd: Közeledek a fél évhez és ez az első hónapom, hogy nincs mellfeszülés a ciklus 2. felében!

8937. Sok kérdés (válaszként erre: 8928. - Gyjudit78)
2021. márc. 8. 11:22

Még annyit írnék, hogy Áfonyával teljesen egyet értek és ezt nem írtam Neked, hogy mielőtt bármit is kivetetsz saját testrészed (méhtest), kérd ki több orvos véleményét.

Ez a legegyszerűbb, valamire ráfogni a panaszokat és kikapni, a többi gondolatom nem írom le.

8936. Sok kérdés (válaszként erre: 8934. - Áfonya_85)
2021. márc. 8. 11:20

Igen, ez így van.

Másra nem tudok gondolni, csak arra, hogy ezután plusz juttatást kapnak a forgalmazótól, gyártótól...

8935. áfonya_85 (válaszként erre: 8930. - Gyjudit78)
2021. márc. 6. 08:17

Szia! Olvastam erről is fórumokon, hogy mintegy utolsó lehetőségként bevetik a Mirenát mióma kezelésére. Sajnos nem egyedi a tapasztalatod, keveseknek használ.

Nem akarlak se le, se rábeszélni semmire, mert tudom, hogy ez nehéz döntés... De azt látom, hogy akinek végül eltávolítás lesz belőle, nem bánja meg, jelentősen javul a közérzete. Talán annyit javasolnék, hogy ha kételkedsz, kérd ki több orvos véleményét is. Akiben pedig azt látod, hogy meg tudsz bízni, azzal működj együtt.

8934. áfonya_85 (válaszként erre: 8932. - Sok kérdés)
2021. márc. 5. 21:27
A dokik az esetek többségében tagadják, hogy bármilyen tünet a mirena-tól van. Ismerősöm mellfájdalom miatt vetette le. Ez is egyértelműen mirena mellékhatás, az orvos meg ragaszkodott hozzá, hogy nem. Nem értem, miért tagadják le.
8933. Sok kérdés (válaszként erre: 8928. - Gyjudit78)
2021. márc. 5. 10:38

Szia.

Persze, hogy lehet kérdezni, ezért van a fórum :)


Nekem is Mirena van. Nekem a változókori tünetek enyhítésére ajánlotta a dokim.

De lánykorom óta nagyon erős vérzésem volt mindig is, 6-7 napig tartott, ebből 1-2 nap gyengébb, a többi nagyon durva, tampon és Tena betét kellett együtt, fél órát sem bírt ki és tenyérni darabok jöttek ki. Mindig azt gondolta a doki, hogy miómám van, de sohasem volt.


A Miréna felhelyezése után 11 hónapig ilyen erős volt a vérzésem és a tiszta napom azt jelentette, hogy 1-2 nap barnázás, vagy picit több, de mindig barnázás.


Mindenkinek más és más a szervezete, vagyis, hogy hogy reagál a hormonra. Idő kell, még beáll. Én nem vetetném ki a méhtestet, még várnék, ha nincs életveszély...


Bízom benne, hogy mielőbb rendeződnek a dolgok! :-)

8932. Sok kérdés (válaszként erre: 8927. - Nusss)
2021. márc. 5. 10:32

Szia.

Egyáltalán nem tartom gondnak, hogy ide írtál :-)


Itt is vannak olyan hölgyek, akiknek Jaydess spirálja van. Nekem Mirena van, így nincs tapasztalatom a Jaydessel kapcsolatban.


Ha ilyen problémákat okoz, akkor szerintem is válj meg tőle.

Persze, nekem is voltak bőven gondok a Mirenával, nekem is azt mondta a doki, hogy nem az okozza a tüneteket, de én tudtam, hogy igen.

Kizárásos alapon minden vizsgálatot elvégeztettem, sehol nem találtak problémát azokon a területeken, ami szóba jöhetett a problémák okozójaként, így tudtam, hogy csakis a Mirena. Egy idő után elmúltak a problémák, de szinte 1 éven keresztül havonta jártam a dokihoz, hogy levetetem... Mindig sikerült "lebeszélnie", így nem vetettem le, immár az 5. éve van fent.

8931. Sok kérdés (válaszként erre: 8926. - Ediitt)
2021. márc. 5. 10:25

Szia.


Értem.


Igen, méhszájsebtől lehet a vérezgetés.


Bízom benne, hogy mielőbb rendeződnek a dolgok :-)

8930. gyjudit78 (válaszként erre: 8929. - Yoriko)
2021. márc. 3. 18:40
Köszönöm! Sajnos nem jött be, pedig nagyon bíztam benne. Az első hónapokban egész jól indult. ☺️
8929. Yoriko (válaszként erre: 8928. - Gyjudit78)
2021. márc. 3. 13:47
Nekem is van miomám, ez a spirál előtti ellenőrző uh-n derült ki, a spirált eleve az erős, darabos vérzés miatt kértem. A dokim szerint a mióma akár el is tűnhet a spiráltól. Januárban kellett volna visszamennem az éves kontrollra, sajnos még húzódik a dolog, talán a hónapban eljutok. Nekem egyébként majdnem fél év kellett, hogy beálljon a menzeszem, el nem múlt sajnos, de nem panaszkodok, picit rövidült a ciklusom, kb 24 napra jön meg, de 5 napig tart és alig vérzek, nekem már ez áldás. Sajnálom, hogy neked nem vált be :(
8928. gyjudit78
2021. márc. 3. 11:38

Sziasztok!

Szeretnék kérdezni, ha lehet, valamennyire visszaolvastam, amiket írtatok, de ennyit nem tudtam sajnos. Nekem 8 hónapja van mirena spirálom, amiatt került felhelyezésre, hogy van egy myomám, ami miatt nagyon erősen véreztem, és rengeteg alvadt vér távozott ilyenkor. A mirena átmenetileg helyre tette ezt, sokkal kevesebb volt a vérzés, viszont tovább elhúzódott. Sajnos az utolsó 3 hónapban megint visszajött a nagyon erős vérzés, alvadt vér darabokkal és 16 napig tart, majd 8 nap szünet és indul újra. 24 naponta jön meg. Volt valakinek ilyen? Most arra készülünk a dokival, hogy kiveszi a méhtestet. 3 császárom volt és egy hasplasztikám, kicsit tartok a műtéttől, de úgy néz ki, nem lesz más megoldás. Köszönöm, ha írtok! :-)

8927. Nusss
2021. márc. 1. 21:43

Sziasztok,


Nekem jaydess spirálom van, de az a csoport haldoklik és mégiscsak a Mirena kistestvére, remélem nem gond, hogy ide írok:)


Kb. 10éve próbálkoztam gyógyszerrel, nem vált be, vérezgettem, fájt fejem, lábam, elmúlt a menstruációm, híztam.. Akkor abbahagytam 9hónap után.


Most 30évesen felrakattam a Jaydesst a nőgyógyász javaslatára. Gyógyszer aműgy sem jöhetett szóba, mert a családban volt rákos megbetegedés. Igazából hormonmentes spirált szerettem volna a gyógyszeres tapasztalatok miatt, de a doki nagyon erősködött, hogy ez a non plus ultra.


A felrakás nagyon fájt, valaki felkészíthetett volna, hogy nem csak egy darázscsípés.. Pedig nekem magas a fájdalomküszöböm. Szóval utána mivel a doki nagyon szólintgatott, gondolom beleolvadhattam a színemmel a fehér falba.


Utána napokig iszonyatos görcseim voltak, de nagyon szerettem volna, hogy jó legyen.


Ezután jött a puffadás, a plusz 6-7kilo (anno a gyógyszer mellett is feljött).


Ahogy írtátok többen, volt, hogy véreztem szex után, de még hogy..


Eközben az ultrahangon minden rendben.. 4hónap után visszamentem kontrollra, elmeséltem a hízást és az enyhe hangulatingadozást a dokimnak. Azt mondta ez nem ettől van, ne olvasgassak fórumokat.

Hát jó, ő a doki..


Aztán a helyzet egyre rosszabb lett. Most már nagyon durva hangulatingadozások, pánikrohamok,

fájdalmak - derék, néha szinte leszakadnak a veséim, a méhem napi szinten szúr.

A libidóm megváltozott, és olyan dolgokat tudok beképzelni, amit utána nem is értek. Ekcémám lett, ami egyre nagyobb területen van.. És a szokásos, mellfeszülés, hasviszketés..

Ha nem tudnám, hogy spirálom van, azthinném terhes vagyok :D


Visszagondolva a gyógyszerrel is voltak hangulatingadozásaim.


Eldöntöttem, hogy kiszedetem,így 8hónao után elválnak útjaink. Felhívtam a dokim, szerinte nem ettől vannak a tünetek.


Szóval tőle is szeretnék megválni.


Van valaki még itt, aki leszedette a hormonális spirálját hasonló okok miatt? Leszedés után mire számítsak?


Van valakinek nőgyógyász-endokrinológus dokija akit bátran ajánlana is? :)

Nagyon köszönöm.

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook