Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯
8986. Sok kérdés (válaszként erre: 8984. - BoZi)
2021. ápr. 19. 16:11

Szia.


Én is örülök...! :-) Igen, ez a fórum "elég" aktív :-)


Nekem az első Mirénám van fent. Olyasmi jellegű problémával nem találkoztam, mint amit írsz, főleg érdekes, hogy már egy Miréna kifutott, ez a második és utóbbinál jelentkeztek ezek a tünetek Nálad.


Örülök, hogy a most leírtak ellenére is Neked bevált ez a rendszer :-)

8985. Ediitt
2021. ápr. 19. 11:10

Megint jöttem 😁


Március 2. Hetében elmúlt a vérezgetésem, rá egy hétre megjött, rá 2 hétre 1-2 napig minimálisan vérezgettem és ebben a hónapban nem jött meg. Igaz pár napja kellett volna, de már is elkezdtem aggódni 🙈🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

Nektek mennyi idő volt mire beállt a ciklus? Várok még, de jó lenne egy kis megnyugtatás.

Mondjuk nem mondom, hogy a következő után nem egy tesztért vezet, hogy tutira megnyugodjak. 😅

8984. BoZi
2021. ápr. 17. 09:26

Sziasztok!

Örülök, hogy ilyen aktív ez a fórum és rátok találtam. 🙂

Nekem a második Mirenam van fent. Ezt 2017.októberben tették fel. Az előzővel nem voltak problémáim. Igazából ezzel sem, de kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. Vérzésem nincs, csak nagyon minimális kb 2 napig. Most a második ciklus, hogy az első két nap fáj a fejem és görcsöl a petefészkem is, mint a rendes mensikor. (Az a petefészkem görcsöl ami nincs, mert pár éve kivették, de ezt a doki elmagyarázta, hogy rendben van) ez csak most van az utóbbi 2 honapban. Találkoztatok ilyennel?

Ha így lesz a köv.hónapban is felkeresem az orvosom, most egyelőre a tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Amúgy nekem bevált ez a rendszer, szerencsére semmi extra mellékhatás nem volt. Bocsi, ha hosszú lett. 🙂

8983. Sok kérdés (válaszként erre: 8982. - Áfonya_85)
2021. ápr. 16. 12:41

Nem kellemes tudom, én is így jártam az elején :-(

Volt, hogy egymás után 2 gyógyszeres kezelés kellett, vagyis kúpos.

Szerencsére egy idő után minden helyre állt és rendeződött.

8982. áfonya_85 (válaszként erre: 8981. - Sok kérdés)
2021. ápr. 14. 12:12

Én is! :( De most azért meg is könnyebbültem, hogy döntést hoztam.

Szeptember óta. A ciklusaim hossza szabályos. Úgyhogy ez úgy nézett ki, hogy 2 hét vérzés, 1 hét átmeneti időszak, 1 hét gomba kezelés. Minden egyes hónapban.

Egyelőre nem is tudom, mi lehetne helyette. De lehet, hogy egy darabig semmi.

8981. Sok kérdés (válaszként erre: 8980. - Áfonya_85)
2021. ápr. 14. 09:00

Szia.


Nagyon sajnálom! :-(


Már nem emlékszem rá, de mióta van Mirénád?

2021. ápr. 13. 17:24

Sziasztok!

Beszámolok ismét: Azt mondtam magamban, hogy még egy ciklust (8. Mirénával) kivárok és aszerint döntök, mi legyen. Most vagyok a 14. napon és mindig vérzek. (Semmi javuló tendencia) Emellett több más mellékhatás visszajött. Többek közt a gomba is,😩 pedig nagyon komoly kezelést kaptam legutóbb. Úgyhogy sajnos egyértelmű: le fogom szedetni. Pedig nagyon nagy reményeket fűztem hozzá. De biztos vagyok benne, hogy ez okozta a problémáim.

8979. Sok kérdés (válaszként erre: 8978. - Magdi22)
2021. ápr. 7. 16:19

Mind a kettőt ugyanaz a doki vette le?

Ha igen, akkor harmadjára egy másik dokihoz menj, szerintem...

Bármi történhet egy mintával, amiért az lesz az eredmény, hogy "értékelhetetlen", például vizelet mintát elejtenek, velem ilyen fordult elő egyszer, persze pár évre rá tudtam meg az okát annak, hogy miért volt értékelhetetlen. De hogy kétszer egymás után ilyesmi baki legyen... Bár nem zárok ki semmit.


De mivel három a magyar igazság, így harmadjára biztosan sikerülni fog! :-)

8978. magdi22 (válaszként erre: 8977. - Sok kérdés)
2021. ápr. 1. 18:37
A második alkalomnál 2 féle eszközzel vettek mintát.Mégis kevés volt s sejt.Azt hittem januárban ,hogy ilyenkorra már fent lesz a spirál.És így még 1 szűrèsre kell mennem.Fogalmam sincs róla miért van ez.Lehet kell egy másik doki.
8977. Sok kérdés (válaszként erre: 8976. - Magdi22)
2021. ápr. 1. 16:27

Nagyon sajnálom :-(

De ez mitől van, mit jelent???

A mintát nem veszik jól le vagy Neked ennyire kevés a sejted? Nem értem, ilyet még nem is hallottam :-( Tényleg nagyon sajnálom, hogy ez is értékelhetetlen :-(

8976. magdi22 (válaszként erre: 8974. - Sok kérdés)
2021. márc. 30. 13:51
Megint kevés a sejt,értékelhetetlen.
8975. Sok kérdés (válaszként erre: 8973. - Zs.B.D)
2021. márc. 23. 13:04

Szia.

Köszönjük szépen, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat! :-)


Javaslat: a Mirena felhelyezése után legalább 3 hónappal javasolt az ellenőrzés. Szerintem ne várj egy évig az első ellenőrzéssel, főleg, hogy a felhelyezés után nem volt UH sem, pedig azzal lehetett volna látni, hogy minden rendben van-e, mármint, hogy jó helyre került, látszik-e a jelzőszál...


A legjobbakat kívánom akkor Neked! :-)

8974. Sok kérdés (válaszként erre: 8972. - Magdi22)
2021. márc. 23. 13:00

Ja értem.

Akkor bízom benne, hogy értékelhető lesz a második.

8973. Zs.B.D
2021. márc. 19. 18:04
Sziasztok! Èn is új Mirenas vagyok. Azèrt ìrok, hogy megosszam a tapasztalatokat. Èn is hetekig itt böngèsztem-izgultam. Vègül belevàgtam. Februàr 24 lett felhelyezve. A Felhelyezès nagyon nem volt kellemes. Sőt nekem kimondottan fàjt. De csak pàrszor èles szúró fàjdalom. Menszes 3 napjàn lett feltève. Utàna görcsölgettem egy hètig. Az első nap idegentest èrzèsem volt. De ez màsnap elmúlt. A vèrzèsem màsnap teljesen elapadt. Pedig nekem a menszes nagyon sok volt, 5-6 napig is tartott. Első napokban nagyon erős fejfàjàs is jelentkezett. Ez valamièrt sok folyadèk hatàsàra csillapodott. Vèrzèsem egyàltalàn nem volt. Most telt el egy ciklus. Szèpen pontosa jött meg. Nekem eddig is erős görcsökkel jelentkezett. Sajnos egyből a peteèrès utàntól va menszi görcsöm:( kb fèl hónap:( Ezèrt is javasolta a dokibàcsi ezt a spiràlt hàtha ez megszünne. Amúgy ez csak a màsodik csàszàrom utàntól van. Nem tudom ez a tapasztalat segít e valakinek valamit:) Ez mèg csak az első hónap...remènykedem, hogy bevàllik. Jah nagyon fèltem, hogy a pàrom èrezni fogja. Szerencsère erről sincs szó.:) Nekem nem volt uh a felhelyezès utàn, előtte hèten volt. Kontrollra is csak egy èv múlva kell menni. Egy magànintèzmènybe voltam. Mindent szèpen elmagyaràztak...mègis iszonyúan fèltem. Cataflamot is vettem be előtte. Aztam este is, meg azon a hèten èn szedtem vègig ès sokat kellett pihennem. Csak mozgàsra jelentkeztem a görcsök. Bocsi, hogy hosszú lett. De hàtha vkinek segìthetek.
8972. magdi22 (válaszként erre: 8971. - Sok kérdés)
2021. márc. 19. 14:16
Köszi,eredmény még nincs.Csak maga a szűrés.Még egy hét az eredményig.
8971. Sok kérdés (válaszként erre: 8969. - Magdi22)
2021. márc. 19. 11:01

Örülök, hogy a második szűrés már eredménnyel járt.


Ilyen helyzetben nem voltam, nem is tudom, hogy itt írt-e valaki hasonló helyzetről...


Egyébként, ha kiváltod és valami végett mégsem okés, itt is eladhatod. Többen eladták itt, nyilván nem annyiért, mint a gyógyszertárban van, kevesebbért, de nem is fele árért.


Szorítok, hogy minden okés legyen! :-)

8970. Sok kérdés (válaszként erre: 8968. - Áfonya_85)
2021. márc. 19. 10:59

:)))

Az jó, na pont ezért konyítasz hozzá jobban :-)

8969. magdi22
2021. márc. 18. 17:58
Megvolt a 2.rákszűrésem is,mert az 1 hónappal ezelőtti értékelhetetlen volt.Tűhegynyi s méhszáj,a következő mensikor mebnem kell ,hogy megnézzék akkor mennyire nyílik ,mert így nem tudják felhelyezni a spirált.Még jó,hogy nem váltottam ki,mert akkor ezek szerint csak a fele pénzt kaptam volna vissza.Na mindegy most csinálnak valami vizsgálatot,mert ha az az eszköz átmegy akkor a spirál is.Volt valaki ilyen helyzetben?
8968. áfonya_85 (válaszként erre: 8964. - Sok kérdés)
2021. márc. 18. 17:34
Dehogyis, én se :) csak szeretek infót gyűjteni.
8967. áfonya_85 (válaszként erre: 8963. - Timmy48)
2021. márc. 18. 17:32
Azt hiszem az összeg felét. De csak ha féléven belül igényled. (Azt már nem tudom, hogy a vásárlástól, vagy a feltételtől számított fél év)
8966. Sok kérdés (válaszként erre: 8963. - Timmy48)
2021. márc. 18. 16:42
Erről nem hallottam semmit, de próbáld meg. Egy próbát mindenképp megér.
8965. Sok kérdés (válaszként erre: 8962. - Timmy48)
2021. márc. 18. 16:41

Szia.

Sajnálom, hogy nem vált be Neked, de örülök, hogy azzal, hogy levetetted, megszűntek a problémák. Ha december óta fent volt, akkor biztos kell egy hónap, mire kiürül a szervezetedből.

Köszönjük, hogy megosztottad velünk a tapasztalataidat.

A legjobbakat kívánom!

Egyébként én is 49 vagyok, 40 év felett nem írnak már fel a dokik hormontartalmú gyógyszert, a Mirenát azt viszont javasolta a dokim, igaz nekem a változókori tünetek enyhítésére. De jobb lesz, ha lassan kikerül belőlem is, nem hiszem, hogy tetetek fel megint.

8964. Sok kérdés (válaszként erre: 8960. - Áfonya_85)
2021. márc. 18. 16:38

Így van, menni fog! :-)

Én is köszi a bíztatást! :-)


Az előző leveledre is a válaszom: értem. Ennyire nem vagyok benne a témában, látom, Te jobban konyítasz hozzá :)

8963. Timmy48
2021. márc. 17. 23:19
még egy kérdésem lenne talán szerencsével járt már vki .A patikában ahol kiváltottam a Mirenát azt mondták ha nem válik be írni kell a forgalmazónak és állítólag visszautalják egy részét az árának .Valaki tud erről vmit? Köszönöm a válaszokat
8962. Timmy48
2021. márc. 17. 23:01
Sziasztok. Korábban írtam én is tapasztalatokat sajnos esetemben túl sok jót nem tudtam megosztani veletek mert december óta a mai napig van vérzésem igaz most már sztem attól hogy tegnap levették. Olyan erős migrénes fejfájásaim voltak az utóbbi két hétben hogy elviselhetetlen volt.A vérnyomásom egyik nap 150 volt másnap csak 110 de most azzal sincs bajom. Nagyon pozitívan álltam hozzá sok reménnyel de sajnos nekem nem vált be.Mint akit elvágtak megszünt a fejfájásom,bízom benne hogy a vérzésem is elmúlik,azt mondta a doki kell kb egy hónap hogy teljesen kiürüljön a hormon de azt is mondta hogy ő az én korombeli nőknek (49) már nem ír fel hormontartalmú spiált sem gyógyszereket.Remélem ez is egyfajta segítség lesz nektek.
8961. áfonya_85 (válaszként erre: 8959. - Áfonya_85)
2021. márc. 17. 17:04
*észszerűséget
8960. áfonya_85 (válaszként erre: 8958. - Sok kérdés)
2021. márc. 17. 17:00
Köszi! Így van, hajrá nekünk! Ha kitartóak leszünk, menni fog. :)
8959. áfonya_85 (válaszként erre: 8957. - Sok kérdés)
2021. márc. 17. 16:58
Én mindkét lehetőségben látok ésszerűséget. Az viszont biztos, hogy ha lehet is értékelni az eredményt, nem valószínű, hogy minden szakamber tudja. Ehhez már lehet, hogy nőgyógyász nem elég, endokrinológus kéne. Ők viszont annyira leterheltek, csak magán jöhet szóba... Én már nem biztos, hogy fogok ennyi kört futni ezzel.
8958. Sok kérdés (válaszként erre: 8956. - Áfonya_85)
2021. márc. 17. 08:25

Igen, emlékszem rá :-)

Biztos vagyok benne, hogy bele játszik a Mirena, nyilván, a hormon.

Ahogy írod, halad, de elég lassan. Nem úgy, mint Mirena nélkül :)))

De sok sikert, szerencsét kívánok hozzá, meg magamnak is :)))

8957. Sok kérdés (válaszként erre: 8955. - Áfonya_85)
2021. márc. 17. 08:23

Én szerettem volna hormont nézetni, de a dokim azt mondta, hogy ameddig a Mirena fent van, addig nem tudunk, mert nem kapnánk hiteles eredményt. Sőt, ha le is veszi a Mirenát, utána is várni kell, még kiürül a szervezetből a hormon tartalma.

Eléggé ésszerűnek találom, még doki nélkül is. De kérdezz meg többeket, más orvosokat is erről, hogy biztosabb választ kapj :-)

❮❮ ... 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook