Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a Sotret gyógyszerről! fórum

Mindent a Sotret gyógyszerről! (beszélgetős fórum)


2009. júl. 5. 19:32

Sziasztok!

17 éves vagyok. Tudom hogy azt fogjátok mondani hogy ebbe a korba vagyok, de elmentünk bőrgyógyászhoz mert számomra már elviselhetetlen volt a bőröm kinézete. Mondta az orvos hogy nem elég hogy pattanásos a bőröm, de még hegesedésre is hajlamos. Nekem is a 20mg-os Sotretet írta fel.

Olvastam a többiek hozzászólását ahol azt írják hogy nyárra be kell fejezni a gyógyszer szedését. Hát én meg most kezdtem el :S

Ez nagy probléma? Mondjuk az igaz hogy ma is egy óráig voltam a napon és máris lekapott a nap :(

Megmondom őszintén hogy ahogy olvastam a hozzászólásokat kicsit félek a gyógyszertől mert sajnos több negatív hozzászólás van mint pozitív.

Mi a véleményetek róla, visszamenjek az orvoshoz hogy lapozgassa át újra a szakkönyveket hogy nyáron nem szabad felírni ezt a gyógyszert? :)

Köszi előre is

37. Bernuska (válaszként erre: 33. - Ádám xy)
2009. júl. 4. 22:04

2 éve szedtem a Diane 35-öt...igazából nem segített túl sokat.

:S A bajuszon ne lepődj meg, szerintem szinte minden csjnak van, csak jól titkoljuk :) Nekem sem látszik semmi, mert gyantáztatom, ha kinő, akkor is szőke...csak épp zavar...szóval most a problémám nem a szőrrel van, hanem a gyantával, vagyis, hogy nem lehet gyantázni. De rá fogok kérdezni, kedden megyek vissza a dokihoz.

36. heni1000 (válaszként erre: 35. - Ádám xy)
2009. jún. 18. 11:51
Azt tapasztaltam, hogy többet vagyok beteg, de igy konkrétan arra nem figyeltem fel, hogy olyankor több lett volna. De amugy a szedés közben sokszor volt, hogy romlott, ez természetes....
35. Ádám xy (válaszként erre: 34. - Heni1000)
2009. jún. 17. 18:59
Heni, te tapasztaltad azt, a szedés alatt, ha megbetegszel egyre több lesz?
2009. jún. 17. 17:14

Sziasztok!

Én egy hete befejeztem a gyógyszer szedését, és a szervezetem kezd visszaállni normálisba..

Pattanások sehol, hegek mulnak, már szinte tökéletes a bőröm.

Szóval csak kitartás, megéri!!! :D

33. Ádám xy (válaszként erre: 29. - Bernuska)
2009. jún. 17. 14:45

Na itt van, megtaláltam neked.


"A férfi hormon (androgen) túlprodukció ellensúlyozására női típusú hormonok, valamint antiandrogén-tartalmú fogamzásgátló adagolása is szóba jöhet. A hormonkezelés lényege az, hogy olyan készítményeket adunk, amelyek kompetitíve gátolják a hatásos saját hormonnak a receptorhoz történô kötôdését (antiandrogének, pl. ciproszteronacetát, chlormadinol), illetve hatásukban ellentétesek a tesztoszteronnal (ösztrogének). A hormonkezelés célja a faggyútermelés visszaszorítása. A kúra általában 18 hónapig tart, mellé helyi kezelést javasolnak a szakorvosok. Természetesen ez csak nők számára jelenthet megoldást."


Innen vágtam ki:

[link]


Szerintem, ha még nem rég óta szeded a sotretet és nem spájzoltál be belőle még gyorsan válthatsz. Ilyen anti androgént lenne érdemes szedned szerintem, kérdezd meg a bördokit.

Ja az androgén vmi férfi hormon, vagy a férfi hormonok gyüjtő fogalma egyébként. Az András is férfit jelent :).

32. Ádám xy (válaszként erre: 29. - Bernuska)
2009. jún. 17. 14:33

:S:S Bajusz! Akkor neked magas a tesztoszteron szinted. Egyébként a tesztoszteronnak köszönhető a pati. Nőknél van vmi olyan megoldás, hogy inaktiválják a tesztoszteront. Nálam mint férfinél ez nem lenne jó :D:D:D. Kérdezd meg a dokit, hogy nem tudna esetleg mi ilyen gyógymódot.

Mellesleg férfiaknál azért is átkosabb az akne :(:(, sokkal drasztikusabb.

31. Ádám xy (válaszként erre: 26. - Bernuska)
2009. jún. 17. 14:28
:) Ilyenek is vannak. Hát sajnos én se tinikoromba kezdtem, de ha tudtam volna, h létezik ilyen kezelés. :S 23 éves koromban csak eljutottam idáig. Nekem az arcom még elment. De a hátam az kegyetlen :S:S:S. Az önértékelésemet teljesen tönkretette. Az a legcikisebb, mikor jönnek a flörtök én meg visszautasítok mindenkit. Mekkora megrázkódtatás érné őket, ha lehullna a lepel :D.
30. Ádám xy (válaszként erre: 25. - Heni1000)
2009. jún. 17. 14:25
Huhh, én rengeteget bringázom. Soxor lihegek és állandóan fáj a torkom. Ezért a vérképemen is meglátszik és ez baj. A hatás elmaradhat. Amikor baromira fáj már a torkom akkor tényleg elójönnek a ragyák. A doki azt mondta, hogy ha megint ilyen lesz a vérképem góckutatásra fog küldeni. "Vmi gyulladás van a szervezetemben." Persze én tudom, hogy nálam banális dolog a megfázás :(:(. De ahogy írod ... ezekxerint a sotret is tetézi. Nem tudom mi lesz a végén, valszeg kidobatja a mandulámat, amitől félek :(. Ugyanakkor szeretném, ha végre valahára elmulna már ...
29. Bernuska (válaszként erre: 28. - Heni1000)
2009. jún. 11. 09:39

Ha alapból magas a koleszterin szint, az nem olyan gáz, mintha a gyógyszertől emelkedik meg, ezért kell 2szeri vérvétel. (1 hónap múlva kiderül, h. emeli-e a gyógyszer a k.szintet, ha igen, akkor nem lehet tovább szedni)-ezt mondta a bőrdoki.


Még egy kérdés eszembe jutott: te hogy oldod meg a szőrtelenítést? Én idáig mindenhol gyantáztattam, és ez most nem lehet a kúra alatt. Azt mondta a doki, hogy bármi más, pl. silkepil is megengedett.... de a bajusz-szemöldök? Csipesszel nem lehet alaposan kiszedni. :( Mit javasolsz???

28. heni1000 (válaszként erre: 27. - Bernuska)
2009. jún. 10. 17:38
Én csak egyszer voltam vérvételen az elején, akkor minden rendben volt, így többször nem kellett mennem...HA a gyógyszertől magas a koleszterined, akkor azt táplálkozással szerintem úgysem tudod lejjebb vinni.
2009. jún. 9. 10:41
Az érdekelne még, hogy milyen gyakran voltatok vérvételen? Most voltam a kúra elején és egy kicsit magas a koleszterin -és a triglicerid szintem. Azt mondta az orvos, hogy nem baj, 1 hónap múlva újra vesznek vért, és csak akkor nem szedhetem a Sotret-et, ha ennek a hatására emelkedik. Tudtok esetleg olyan ételeket ajánlani, ami szabályozza a koleszterin szintet?
26. Bernuska (válaszként erre: 25. - Heni1000)
2009. jún. 8. 09:08
Ok...köszönöm az infót, ezt nem mondta a doki... bár én nagyon ritkán vagyok beteg, nem is tudom, szerintem vagy 3 éve biztosan nem voltam megfázva, a fejem még talán életemben nem fájt. Viszont rendszerint nagyon fáradt vagyok... remélem, ez azért nem fog felerősödni. Bár a bőröm miatt mindenre képes vagyok már. 29 éves vagyok, az arcom pedig csúnyább, mint egy kamaszé. :(
25. heni1000 (válaszként erre: 24. - Bernuska)
2009. jún. 7. 17:51

Szia!

Hát én nem lettem depis meg ilyesmi....szerintem ez azért ritkaság...

Nekem még 4 napi adag van és az immunrendszerem már a padlón van, szóval már jó lesz ha vége...

Arra számíts, hogy torokfájás, fejfájás gyakori lesz és egy sima megfázás is nagyon nehezen fog elmúlni..

2009. jún. 5. 17:20

Sziasztok!

Csatlakozok hozzátok....

2 napja szedem a 20 mg-osat.... azt mondta a doki, hogy az első 10 napban rosszabb, csúnyább lehet a bőröm, de utána kezdődik a látványos javulás. A barna foltok (amit én hegeknek gondoltam) kb. 1 év alatt tűnnek el.... kíváncsi vagyok.

Milyen a közérzetetek?

A doki simán, a szemembe nézve közölte, hogy depressziós lehetek, és öngyilkos hajlam is előtörhet...durva mellékhatásként. Azért ez nem semmi. :(

23. heni1000 (válaszként erre: 22. - Heni1000)
2009. máj. 19. 15:00
bocs, nem mikroderma, hanem mikrobrázió..ha jól emlékszem
22. heni1000 (válaszként erre: 21. - Tmatt)
2009. máj. 19. 14:59

Szia!

Ne próbáld a piros duzzanatokat kinyomni, mert annál tovább marad ott és annál pirosabb lesz..

amúgy 3-4 hét múlva már csak halvány barnás foltok lesznek, szép lassan pedig eltűnik, főleg,ha nyáron kicsit lebarnul...

Ha mégsem, kozmetikusok csinálnak un. mikrodermás kezelést, ahol a felső hámréteget finoman és fájdalommentesen "lecsiszolják" , így már biztosan nem marad semmi nyoma...

21. tmatt
2009. máj. 18. 21:56

Sziasztok!

Én most tartok 2 és fél doboz Sotret tablettánál. Napi 1x 20mg. Szem és ajak és bőr szárazság jelentkezett mellékhatásként. A szemem elég zavaró volt ezért az orvos nem emelte az adagot. Már az 1. hónap végén látható volt a javulás. A 2. után pedig már csak 1-2 nagyobb pattanás volt az arcomon. Plusz a régiek piros nyomai (nem hegek) amire azt mondta a bőrgyógyász, hogy 3-4 hónap alatt tűnik el.

Most 2,5 hónap után viszont kijött 4 nagyobb az arcom közepén. Kinyomhatatlan, piros duzzanat. Heni írt ilyesmi "keléskről", ez is olyasmi lehet. Érdekelne, hogy másnál is jelentkezett e ilyen a szedés közben? És mennyi idő múltán tűnnek el ezek a vackok? Köszike!

Üdv!

20. heni1000 (válaszként erre: 19. - Ádám xy)
2009. ápr. 22. 19:18

Én most tartok hét hónapnál, még max. 1 hónapig kell...Ugy értem, hogy nyárra befejezik, hogy addigra vége van a kúrának.. nem megszakítani, azt tényleg nem lehet!

Hogy mikor lett teljesen jó? Hát ez nagyon változó..van hogy hónapokig jó, aztán pár hétig megint kipattogok, de nemis mitesszerből, hanem ilyen "kelések" jönnek.. Talán 1 hónapja már szinte egyáltalán nem, csak nagyon ritkán.. CSak sajna a nyomai megmaradnak.:S Mondjuk nekem a hátamon semmi nem volt, csak az arcomon.

19. Ádám xy (válaszként erre: 18. - Heni1000)
2009. ápr. 22. 10:54

Én szőlőzsírt használok. Már tökre hámlik. Most 20 mg / napos dózisaim vannak. Aztán 30, majd 40. Ezt most bevállaltam, szóval nem mehetek nyaralni :(. Állítólag, ha bírom a 40mg-os dózist, akkor CSAK 8-9 hónap az egész. Neked meddig tartott?

Beszokták fejezni??? Nekem azt mondták, hogy maximum 2-3 napot lehet kihagyni (véletlenűl) mert különben újra kell kezdeni, hiába tartok már a felénél. De ha szükséges lelehet vinni a dózist. Nálad mikor forrt ki úgy isten igazából a hatása? Hány hónap után? És hány hónapig kellett szedned?

18. heni1000 (válaszként erre: 17. - Ádám xy)
2009. ápr. 21. 19:26
Az ajkadra ajánlom a hagyományos kerek kék tégelyes niveat..az a legjobb szerintem vagy a Labello classic. Más nekem nem vált be. Ja és testápolózd magad, mert az elején nem tettem, és mindenhol nagyon kiszáradt a bőröm.. a könyökömön tiszta vörös volt már. Lehetőleg ezt ne várd meg! És nyáron hogy fogod szedni? mert ez a gyógyszer fényérzékeny, s a kezelést még nyár előtt be szokták fejezni, és ha csak 20 napja szeded tuti nem lesz vége nyárig...
17. Ádám xy (válaszként erre: 16. - Heni1000)
2009. ápr. 21. 14:18

Szia!

Köszi a választ. Azt hittem már kimúlt a topik. Már huszon x napja szedem és tényleg jó. Az ajkam tök kiszáradt. Velem elég kegyetelnül elbánt ez az akne. A legszembetűnőbb tünetem a bazi heges hátam. Nekem azt mondta a börgyógyászom, hogy a kezelés végé fog látszani, hogy megmarad e. Ha túl mélyen van ez az elszíneződés nem fog lekopni. De erree is van már megoldás, valami nagyenergájú fénnyel levilágítják és megváltozik az ezt okozó molekulák szerkezete, és úgy már felszívódik.

Ha valakinek esetleg marad sotret tablettája, mert abba hagyta, vagy más okból és még nem járt le, én felvásárlom.

16. heni1000 (válaszként erre: 13. - Ádám xy)
2009. ápr. 18. 16:57

Sziasztok!

Én most fogom befejezni pár héten belül a sotret szedését, és szinte a borzalmas bőröm már tökéletes.

Bár hegek még halványan vannak, nyáron azis rendbe jön állítólag.. Nekem a szedés kezdete után pár héttel már javult, de az elején fellángolt, kissé rosszabb lett. Mellékhatásként a bőr szárazságát érzékeltem, illetve az ajkaim nagyon szárazak. Kozmetikushoz nem szabad menni a kezelés közben, mert a bőr érzékeny. A mitesszerek pedig a kezelés végén "kihullnak", a a gyógyszer kidobja őket. Szóval mindenkinek csak ajánlani tudom, akinek pattanásai vannak!

15. Ádám xy (válaszként erre: 2. - Makrai.lilla)
2009. ápr. 7. 14:02
Lehet, hogy a gyógyszeres kúra mellett szedtél a vitamint, vagy multivitaminnal együt került a szervezetedbe.
14. Ádám xy (válaszként erre: 1. - Defeb037c5)
2009. ápr. 7. 14:00

Ha érdekel az összes mellékhatás, összeszedhetem, bár a neten is fönt van.

[link]

2009. ápr. 7. 13:53

Sziasztok!

Volt, közületek, akinek borzalmas akne tünetei voltak és végzett a sotret szedésével? Bár nem hiszem, hogy olyanok járkálnak ide, akik már túl vannak ilyen procedúrán. 22 éves koromra eltévedtem a börgyógyászhoz. 9 napja szedem, egyenlőre nincsenek mellékhatások. Állítólag, ha bírni fogom a napi 40 mg-os dózist, akkor is 8-9 hónapig kell szedjem.

Mikor jön a nagy fordulat, amikor javol a helyzet? A gyógyszer tájékoztatója szerint átlagosan 12-14 hetes a kúra, a börgyógyász mást mond. Csak a busines miatt? Állítása szerint kilónkánt 120-150 mg-ot kell elfogysztani. Nálam ez 9000mg azaz 9g.

2009. márc. 30. 23:35
Fogamzásgátlót most kezdtem el szedni, több okból is, mivel a bőrgyógyászom kérte, valamint szeretnék egy kicsit hízni na és persze a védekezés sem árt. Szerencsére olyan gyógyszert kaptam ami a problémás bőrre is jó. Meglátjuk hogy milyen hatással lesz rám... És rendszeresen ápolgatom az arcom. És úgy döntöttem mivel annyira nem csúnya az arcom pláne ha ezek a módszerek segítenek, nem vállalom a Sotretet. Köszönöm a segítséget, szerintem ez lesz a legjobb döntés.
2009. márc. 24. 21:37
aki elöször próbálja annak Ok,én is ezt csináltam...de most 26 évesen és ezzel a " jó " kis tapasztalattal a hátem mögött ugy döntöttem hogy semmilyen gyógyszer nemkell.most is van rajtam börhiba,söt.de kibirom.alapozom magam azt 10éves korom óta ) ez olyan nekem már mint a levegö...
10. Ghytta
2009. márc. 24. 19:24

Sziasztok!

Én is 1 hónapja szedem a fog.gátlót és a bőrgyógyász azt mondta Ha még emellett a Tetralysaltól nem lesz jobb a bőröm akkor kell szednem nekem is a Sotretet. Nah most nekem ez az antibiotikum kb elég is, mert ez is elég erős..nemhogy még a Sotret ! Egyébként meg a fog.gátlótól is szép lesz a bőröd csak 3-6 hónap múlva, így én inkább megvárom ezt az időtartamot.

Mondjuk én még ebben a "hozzászokási időszakban" is olyan xarul vagyok... deh elvileg csak 3 hónap után lehet váltani f.g-t !:S

Barátnőm viszont Roucant szed ami szerintem elég durva kis gyógyszer. Az tény hogy nagyon hatásos..de olyan szinten szárad a bőre és még sokkal sűrűbben betegszik is le mint előtte.

Remélem vmit tudtam segíteni!

2009. márc. 23. 21:09

vérböl nem mutatható ki az A vitamin..

ma az ha emelei a koleszterint,1 hó után már emelte nekem. ez is jelzés volt.sajna ezeknek mind van mellékhatása.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook