Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a Sotret gyógyszerről! fórum

Mindent a Sotret gyógyszerről! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... ❯❯
248. crazybreakbeat (válaszként erre: 247. - Moonika80)
2009. okt. 20. 17:40
Szia! Én is nem régen kezdtem el a Sotretet, az eleje tényleg gázos, de sokat olvastam róla, és nagyon sok embernek bejött. Nekem az eddigi mellékhatások a minimális szájszárazság, a bőröm is kiszáradt picit, néha felébredek éjjel arra hogy eszméletlen ki vagyok száradva, illetve a hétvégén elviselhetetlenül fájt a fejem, meg az arcomon jött ki több patti, de nem vészes. Nekem is tűrhető volt, hisz a kúra előtt szinte már nem is volt pattim, de nálam ez olyan, hogy egyik napról a másikra jön egy csomó :S Szóval az eleje kicsit szenvedős, de jó lesz az.. Sok sikert!
2009. okt. 20. 14:32

semmi más mellékhatás nem volt, mint a száradások?

mivel pánikbeteg vagyok, remélem nem lesz baj.

engem még vérvételre sem küldött el. csak a terhességemmel foglalkozott, ami nincs...

246. Bernuska (válaszként erre: 243. - Moonika80)
2009. okt. 20. 12:22

Uhh, ez tényleg kellemetlen helyzet lehetett.


Én csak a saját esetemmel példálózom:

Nekem sem volt halál gáz az arcom, mégis elkeseredett voltam miatta, nem néztem szívesen a tükörbe, sokszor nem volt kedvem sminkelni sem, fáradt voltam és kedvetlen. Én is 29 vagyok, és elég ciki a ragyás bőr. Sok az esetleges mellékhatás, de azt mondtam, hogy nem érdekel, ha a közérzetem nincs rendben a bőröm miatt, aZ sem jó. Az 5. havi adagnál tartok, már az 1.-2. hónap után kapom a dícséreteket, elismeréseket, amikből töltődök, mosolyogva járok az utcán, mindig jó a kedvem, a szerencse is mellém szegődött.

245. Bernuska (válaszként erre: 236. - Péter18)
2009. okt. 20. 12:15

Lehet szedni így is, ahogy ajánlották...


A 10 mg-ossal leálltak most, nem várható, hogy lesz, azonban a gyógyszerésznél kérhetsz helyettesítő terméket, azt a recepted alapján ki kell adnia.

Nekem tudta a bőrdoki, hogy nincs 10 mg-os Sotret, ezért úgy írta a receptet, hogy 20 mg Sotret+10 mg Acnenormin (ugyanaz, csak más cég gyártja). Erre fel nem volt a gyógyszertárban 20 mg-os Sotret, e helyett kaptam 20 mg Acnenormint, a 10 mg-os Acnenormin sem volt, a helyett meg 10 mg Roaccutant kaptam.... :)

Ez már a 3. hónapom ilyen felállásban.

Az első alkalommal a gyógyszerész ajánlotta fel ezt a megoldást, de amikor legközelebb nem ő volt, már tudtam, hogy így is kérhetem.

2009. okt. 20. 12:12

Sziasztok!

Én ma szedem be a 16. szem Sotretet.

Az eddig tapasztalt mellékhatások nálam az erős szájszárazság, a bőröm is szárazabb és kicsit rózsaszínesebb, pirosasabb, de ez nem vészes.

Pár napja amikor kifújom az orrom, akkor alvadtvéres darabkák jönnek ki (ezt sem tartom annyira horrornak), de ez is el fog múlni elvileg.

Aminek nem örülök, hogy a mensesem késik (mondjuk még csak 3. napja). Nem lett plusz bogyó a testemen sehol, csak annyi, amennyi eddig is.. az arcbőröm szinte alig zsírosodik, és az eddigi mindennapos fehér kis orr körüli pattanásaim nem jönnek ki.. a hajam is mintha nem lenne annyira zsíros. De közben mondjuk tél is lett :-) És nekem ilyenkor nem zsírososik annyira semmim, mint 40 fokban nyáron..

November elején megyek vissza a doktornőhöz a friss labor leletemmel. Most 20 mg/nap az adagom, meglátjuk hogyan tovább..

Egyelőre ennyit tudok nektek mondani. Jó hogy van ez a fórum! :-)

2009. okt. 20. 08:54

sziasztok!


most nem tudom elolvasni az egész fórumot. de tanácsot szeretnék kérni. mik a tapasztalatok a sotretről? tegnap váltottam ki, de lehet nem kellett volna.

kész kabaré volt a gyogyszertárban. a főgyogyszerész felhivta a bőrdokit, aztán behivott az irodába, a dokival beszéltem, h ugye nem vok terhes. aztán a gyogyszerász faszi is ezen rágodott. kicsit megalázottnak éreztem magam.

érdemes beszedni egyáltalán?

29 éves vok, és sztem genetikailag ilyen az arcom. mondjuk nem a legcsunyább, de nem is babapofi. néha kijönnek, de amugy már egész elviselhető.

a mellékhatásokat olvasva, háááát érdekes.


köszi előre is

242. Mandy87 (válaszként erre: 239. - Biibii)
2009. okt. 19. 19:28
Nekem a homlokomon, elvétve a pofimon. De ezek olyanok, h ha nem nyomom ki őket akkor hónapokig elvegetálnak ott..Elég érdekesek...Te voltál már hormonvizsgálaton? Bennem már a PCOS gyanú is felmerült:( Szerintem a belső okot kellene felderíteni, mert a sotret csak tüneti kezelés..
241. Mandy87 (válaszként erre: 240. - Gary90)
2009. okt. 19. 19:21
Azért nem kell rám úgy tekinteni, mint egy alkoholistára! :) De ha elmegyek bulizni, nem nagyon mondok le róla...Tudtommal nézték a koleszterin szintemet és nem volt eltérés. Természetesen ha lenne valami, akkor jobban odafigyelnék...
240. gary90 (válaszként erre: 226. - Mandy87)
2009. okt. 19. 17:45
Nem tudom más mennyi alkoholt szokott fogyasztani, de tudomásom szerint növeli a koleszterin szintet, az pedig elég sok szarságot tud okozni. Ha rosszul tudom akkor elnézést. De vérvizsgálaton érdemes nézni, a koleszterin szintet.
239. biibii (válaszként erre: 232. - Mandy87)
2009. okt. 18. 20:30

Elméletileg nem,illetve amikor kijön és még fáj is =S addig nem..de ha pár nap múlva sem múlik,akkor nem bírom tovább és igen.=D =S

Nekem alapjában is zsíros volt, most a gyógyszertől már száraz lett. Ezek mellett nekem apró mitesszer szerű pöttyeim is vannak,szal nekem nagyon elég csúnya.=S

Én kb. két éve szedtem rá fogamzásgátlót, valamivel jobb lett, de nem lett tökéletes. Aztán egy fél éve abbahagytam, most újra kijött,így kezdtem el ezt.Remélem ez már tényleg jó lesz!

Neked hol vannak ilyen gyulladások?

238. pingvin90 (válaszként erre: 236. - Péter18)
2009. okt. 17. 19:41

20+20=40 meg 20 az már 60.

És akkor ha 2 napig szednéd a 20+10, aztán másnap 20+10 az is 60. Tehát ez nem hülyeség, mert ugyan ott vagy vele, a szervezeted ugyan úgy 2 nap alatt 60mg-t kap! :)

237. pingvin90 (válaszként erre: 235. - Cs001)
2009. okt. 17. 19:39
Hát nem kellemes, de elviselhető :) 25. szemnél tartok ma éppen :S sajna azt hiszem ez még nagyon az eleje :( tulajdonképpen semmi javulást nem látok, csak hogy nem zsíros a bőröm.
236. Péter18 (válaszként erre: 234. - Cs001)
2009. okt. 17. 18:19

Hajmeresztő amiket kitalálnak!

Az egyik azt mondta vegyek be 2 db 20-asat majd másnap egyet, akkor két nap alatt 60.

Lehet, hogy két nap alatt 60, de egy nap alatt meg 40! A másik azt mondta: vágja félbe és lecsapta a telefont. Pedig szívesen elmondtam volna, hogy ebben valami olajszerű dolog van, ezért ez lehetetlen.

Tehát egyenlőre várunk, szenvedünk.

Egyébként nem túl bíztató amiket itt olvastam, többet árt, mint használ, azt hittem ez már tényleg egy komoly megoldás, de ezekszerint ez is csak kísérletezés?

Ahogy olvasom senkinél nincs komoly javulás.

235. cs001 (válaszként erre: 224. - Pingvin90)
2009. okt. 17. 16:23

Szegény, az orvérzés nem egy kellemes dolog.

Te hol tartasz a kúrában?

234. cs001 (válaszként erre: 223. - Péter18)
2009. okt. 17. 16:22

Nekem viszont szinte soha nem fáj a fejem, ezér gondolom hogy a gyógyszertől van.

Máshol is olvastam hogy a 10mg-os hiánycikk.

Ha még sokáig nem jön meg a nagykerből beszéld meg a dokival hogy 20mg-ost kezded csak el szedni, max így tovább tart a kúra.

233. Mandy87
2009. okt. 17. 15:45
Van köztetek olyan, akinek a fogamzásgátlótól lett csúnya a bőre? Ilyenkor vajon mit lehet tenni,ha a sotret sem segít? Szedni egy másik fajta fog.gátlót?
232. Mandy87 (válaszként erre: 230. - Biibii)
2009. okt. 17. 15:40
Neked ezeket a gyulladt csomókat ki lehetne nyomni? Vagy ilyen kinyomhatatlan fajták? Nekem összességében szép bőröm van, csak mindig van 1-1 iszonyat durva, fájdalmas, gyulladt búb..Amire antibiotikumot kell szednem..Állítólag faggyúciszta és tályog:S Pedig nem is zsíros a bőröm. Egyszer csak hirtelen előtűnnek a semmiből:S Lehet, h ezekre nem is a sotret a megoldás?! De te ne aggódj, 1 hónap után ne várj csodát:) Majd ha te is 4 hónapnál tartasz és 0 az eredmény.
231. pingvin90 (válaszként erre: 229. - Crazybreakbeat)
2009. okt. 17. 15:04

Szia!


Nekem is volt, hogy nagyon fájt a fejem, és nem mertem gyógyszert bevenni, de anyukám mondta, hogy egy fájdalom csillapító nem fog megártani. Be is vettem, de semmi sem lett tőle, csak elmúlt a fejfájásom. Kb. 2-3 napot kellett, hogy szedjem de utána nem is fájt a fejem.

230. biibii
2009. okt. 17. 10:26

4 hónap?!=O Az nagyon sok!!!Én azért hamarabb számítok rá!Legalábbis én 1-2 hónapot remélek!Mondjuk nekem ennyire nem durva."Csak" ilyen szépen begyulladt csomók,ezek múlnak nagyon nehezen.Nekem skinoren-t írt fel a doki, azzal szoktam kenni őket.

Nekem az első 18-20 nap volt nagyon gáz!Most is épp csak egy hajszálnyit jobb.=S De gondolom függ a súlyosságától is,bár én azt gondolom/tam, hogy nekem ennyire nem volt durva.

Azért remélem nem fog még 3 hónapig tartani!=/

2009. okt. 17. 09:53
Üdv! 4. napja szedem a gyógyit, változás annyi h kiszáradtam mint a sivatag, meg ma jött 1-2 patti.. Viszont tegnap elviselhetetlenül megfájdult a fejem, és egyre csak romlott, mozogni is meg erőltető volt, majd este lefeküdtem aludni és bevettem egy Algopyrint.. ez mennyire ártalmas? Tudom hogy nem szabad más gyógyszert szedni mellette, de komolyan elviselhetetlen volt a fejfájásom.. Amúgy kb mikor várhatok javulást? Elvileg első 5-10nap az gáz, de utána már nem, de olvasom hogy itt valakinek 4hónap után sincs semmi.. Most akkor mi van ilyenkor? :D
228. Mandy87
2009. okt. 16. 21:18
A javulást én is nagyon várom, de még így 4 hónap után sem kezdődött el:S Most is van egy cisztám és egy tályogom az arcomon, rettenetesen fáj és antibiotikumot is kell szednem egy hétig:( 20mg-t szedtem, de most megemeljük 30-ra. De szinte állandóan van rajtam 1-1 nagy kinyomhatatlan búb:( Egyáltalán mennyi ideig lehet szedni?
227. biibii (válaszként erre: 226. - Mandy87)
2009. okt. 16. 17:36

Én 22. napja szedem és hasonlóak a tapasztalataim nekem is!=P =) Igazából nekem eszembe se jutott,hogy nem lenne szabad.=D

Nekem inkább az a bajom,hogy különösebb változást nem vettem észre, sőt ,eleinte inkább rosszabb lett. Ezt mondjuk a doki mondta is, hogy eleinte rosszabb lesz. Na de meddig???Mikor számíthatok már javulásra?

Ja meg szájszárazság. . . . az már persze jelentkezett néhány nap múlva. .

226. Mandy87
2009. okt. 16. 16:59
Sziasztok!!! Az alkohol témához szeretnék hozzászólni. :) Már több mint 4 hónapja szedem és számtalanszor rúgtam már be(jó tudom, ez nem dicsőség) de semmi bajom nem lett eddig...Szóval nyugodtan..!!!:)
225. pingvin90 (válaszként erre: 223. - Péter18)
2009. okt. 16. 14:48
Hol van az az itt helyileg?:D
224. pingvin90 (válaszként erre: 222. - Cs001)
2009. okt. 16. 14:48

Szia!

Nekem is fájt a fejem eleinte, de el múlt, nem is foglalkoztam vele. Nekem viszont megint vérzik az orrom :(

223. Péter18 (válaszként erre: 222. - Cs001)
2009. okt. 16. 14:16

Itt viszont szánalmas a helyzet. Nem tudtak hozni, állítólag a NAGYKER-be hiánycikk.

Felhívtam az összes! gyógyszertárat a környéken (kb 10-et) sehol nincs és voltak merész ötletek.

Egyenlőre tehát várok, hogy betudjam szerezni a 10 mg-osat. Mostmár viszont nem kezdem el vizsgák előtt pár nappal, még ha megjön se, majd Novemberben.

A fejem viszont Nekem is fáj két napja, igaz Nálam elég rendszeres, de nem hiszem, hogy Nálad a gyógyszer okozná. Szerintem az időjárás.

222. cs001
2009. okt. 16. 13:58

A mai a 6. nap, 2 napja tiszta piros vagyok, és fáj fejem. Kb. mintha hőemelkedésem lenne. :(

Minimális arcszárasság, szájszárazság még nincs.

De a fejfájás az elég kellemetlen már.

Változást nem érzek.

221. Ádám xy (válaszként erre: 217. - Péter18)
2009. okt. 15. 16:45
:D:D:D Egyszer vetek ilyen homeopatás anyagot elöttem a patikában. Hát ezt engedik patikában árusítani??? Hát wazze, inkább adok az ilyen hülyének kavicsot, csak higyjen benne :D:D:D:D
2009. okt. 14. 17:53
Nos, megvettem a 20 mg-osat, holnapra hoznak 10-eset és kezdem is. Remélem a legjobbakat...
219. Péter18 (válaszként erre: 216. - Cs001)
2009. okt. 14. 17:24
Nem is tudom minek járunk orvoshoz, elég lenne gyógyszertárba menni, nem? :D
❮❮ ... 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook