Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


5363. Márta82
2013. márc. 22. 13:59

Hát elgondolkodtató minden esetre.

lehet jobb lett volna nem kérek semmitt :)))) na jó csak viccelek...

2013. márc. 22. 13:53
Én se vagyok egy hű de vallásos, de ez tényleg nagyon jó!
5361. Márta82
2013. márc. 22. 13:45

Isten azt mondta: NEM


Megkértem Istent, hogy vegye el a büszkeségemet,

de Ő azt mondta: NEM!

Azt mondta, hogy a büszkeséget nem Ő veszi el, hanem nekem kell feladnom azt.


Kértem Istent, hogy adjon nekem türelmet,

de Ő azt mondta: NEM!

Azt mondta, hogy a türelem a megpróbáltatás mellékterméke amit nem kapni, hanem megszerezni kell.


Kértem Istent, hogy adjon nekem boldogságot,

de Ő azt mondta: NEM!

Azt mondta, csak áldását adhatja, a boldogság rajtam múlik.


Kértem Istent, hogy kíméljen meg a fájdalomtól,

de Ő azt mondta: NEM!

A szenvedés eltávolít a világ dolgaitól és közelebb visz Hozzá.


Kértem Istent, hogy adjon lelki fejlődést,

de Ő azt mondta: NEM!

Azt mondta, hogy a fejlődés az én dolgom, de hajlandó megmetszeni, hogy gyümölcsöt hozzak.


Kértem Istent, hogy segítsen másokat szeretni,

úgy, ahogyan Ő szeret engem.

Erre azt felelte: látom már kezded érteni.


Kértem erőt...

És Isten adott nehézségeket, amelyek erőssé tesznek.


Kértem bölcsességet...

És Isten adott problémákat, hogy megoldjam azokat.


Kértem bátorságot,

És Isten adott veszélyeket, hogy legyőzzem azokat.


Kértem adjon szeretetet...

És Isten adott gondterhelt embereket,

hogy segítsek rajtuk.


Kértem kegyelmet...

És Isten adott lehetőségeket.


Semmit sem kaptam, amit akartam és mégis megkaptam mindent, amire szükségem volt!


(ismeretlen szerző)



...És Isten azt mondta: Igen


Megkérdeztem Istent, könnyebb volna-e velem a dolga,

ha nem akarnék mindig mindent én megoldani?

És Ő azt felelte: Igen.

Azt mondta: átengedni Neki a kezdeményezést a földi dolgokban

nem a szabad akaratom feladását jelenti, hanem a mennyei távlatok elfogadását.


Megkérdeztem Istent, jobban érteném-e, amit mondani akar,

ha többet lennék Vele kettesben, csendben?

És Ő azt felelte: Igen.

Azt mondta: ami igazán fontos, az mindig csendben születik;

gondolat, vers, zene, megharcolt döntések egyaránt.


Megkérdeztem Istent, szeret-e Ő engem a bűneimmel,

nyomorúságaimmal együtt?

És Ő azt felelte: Igen.

Azt mondta: éppen azért szeret, hogy ne a bűneimen,

nyomorúságaimon

keresztül lássam az életemet, hanem az Ő irgalmán keresztül;

így lesz ugyanis erőm harcolni bűneim ellen és megküzdenem

nyomorúságaimmal.


Megkérdeztem Istent, jöhetek-e Hozzá máskor is ilyen furcsa

kérdésekkel?

És Ő azt felelte: Igen.

Azt mondta: a kérdés már fél gyógyulás,

ha Neki teszem fel a kérdéseimet, Tőle remélhetem a válaszokat is.


Nem kaptam választ életem összes kérdésére,

de választ kaptam minden feltett kérdésemre!

A párbeszéd folytatódik...


(Ismeretlen szerző)

5360. Márta82
2013. márc. 22. 13:45
amúgy találtam valahol egy idézetet egy ismeretlen szerzőtől, nem mondom hogy jaj de vallásos vagyok, de valami van ebben a dologban, mostanság bevallom volt hogy Istenhez fordultam segítségért, lehet ti is így voltatok vele és olyan dolgokat kértem amik az idézetben vannak kérve és elgondolkodtató hogy mit kapunk a kérésre... na bemásolom ide ha érdekel benneteket elolvassátok, ha nem akkor bocsi és vegyétek figyelmen kívűl, de engem valahogy megkapott a dolog, lehet segít neketek is.
5359. Márta82 (válaszként erre: 5356. - Kismacskák)
2013. márc. 22. 13:43
Tudod mit, mondasz te valamit. Így van le kellene lazulni és kiélvezni a pozitív oldalát a dolgoknak, még ez a nyár lehet a miénk lesz aztán nyár végére szépen összejön a baba is :)))) ha már nem leszünk rágörcsölve.
5358. Nyuszó
2013. márc. 22. 12:41
Nem,most nem szedek clostyt, mert gyógyszermentesen kell menjek vérvételre. Lehet akkor felfázás van a dologban, majd jövőhéten megyek dokihoz.
5357. kismacskák (válaszként erre: 5353. - Nyuszó)
2013. márc. 22. 12:26
Szia, hát igen ez még korainak tűnik, nem lehet clostit szedtél és túlműködik a petefészek? Vagy uh-gal követtek?
5356. kismacskák (válaszként erre: 5355. - Márta82)
2013. márc. 22. 12:25
Nálam most ez az első hónap amikor nem érdekel, nem számolom a napokat. Belefáradtam nagyon. Most úgy vagyok vele, hogy jön a tavasz, a nyár, bulizok utazgatok ezerrel. Babásan már úgyse fogok bulinzi, meg világot se látni. Szóval majd lesz valami. Nyáron pedig már 33 leszek:( De most ha megfeszülök akkor se fog könnyebben jönni:(
5355. Márta82 (válaszként erre: 5352. - Kismacskák)
2013. márc. 22. 12:17
Hát megértelek. Remélem hamar jönni fog mindenkinek. Azt hiszem engem az is idegesít hogy nem sikerül és ettől még jobban ráparázok hogy de mrpedig nekem kell. Á nem tudom, lehet még akár várnék is vele de már korom nem igazán engedi, most vagy soha...csak ha belegondolok rászoktam parázni hogy ha összejön akkor mennyi minden megváltozik, de gondolom az természetes hogy fél az ember az újtól de azért akarja :) mindig csak az a nehéz amég ledobod magad a zuhanás már lehet jó.
5354. Márta82 (válaszként erre: 5353. - Nyuszó)
2013. márc. 22. 12:14

Hát attól függ hogy milyen hosszú a cilusod és hanyadik napon szokott lenni a peteérésed, a 8-ik ciklusnap szerintem korai, de vannak olyanok akik a cikluselején ovulálnak, de nem ez az általános.

Nem fáztál fel egy kicsit?

5353. Nyuszó
2013. márc. 22. 11:54

Sziasztok lányok!

Szerintetek az normális, hogy a 8. napon már érzek kisebb-nagyobb szurkálódásokat mind2 oldalamon?? Vagy a peteérés szempontjából ez még korai és másról van szó??

5352. kismacskák (válaszként erre: 5351. - Márta82)
2013. márc. 22. 11:11
Egyedül a pajzsmirigy volt egy picit magasabb, de az már rég rendben van, és mégsem jön a babuci:( Szóval én már nem akarok várni sem, plusz kísérletezni sem. Meg hát egyedül a tsh nem lehet felelős a meddőségért. Szóval itt más lehet nálam a pakliban. Vagy el van záródva, vagy egyszerűen nem akar jönni:(
5351. Márta82 (válaszként erre: 5350. - Kismacskák)
2013. márc. 22. 11:00
Nekem még nem. De mióta tették rendbe a hormonjaidat, nem kellen adni egy esélyt neki hogy vagy 2-3 hónapot próbálkozni így hogy hormonok rendben vannak és ha csak nem jön akkor tovább vizsgálódni. Én így gondolom, mert lehet csak ez volt a baj. Nem tudom miért de szerintem azzal nincs baj nállam. 2-szer volt halvány pzi a tesztem és először arra gondoltam szar tesztet használok, mert kicsit időn túl jelent meg halványan, de mint tudjuk ha ott a 2-ik csík akár milyen halvány az már hcg a szervezetben, csak nem maradt meg, szóval ezért gondolom hogy nem azzal van a baj hogy teherbe essem hanem hogy megtudjon tapadni. Olyankor esküszöm éreztem is hogy furán vagyok, mert figyeltem magam, volt beágyazódás környékén rózsaszínű pecsételésem, már volt hogy hányingerem is volt rendesen, meg mintha érezném hogy most sikerült, komolyan, és aztán rá 1-2 napra mikorra már meg kellett jöjjön már nem éreztem ezt a dolgot, addig nem is cigiztem egy szálat sem, utánna rágyújtottam este 1 szálra mert éreztem hogy nincs már ott semmi, én gondolom megfogan elkezd beágyazódni csak nem sikerül neki. Aztán lehet hogy nem így van de azok a pozi tesztek gyanusak nekem.
5350. kismacskák (válaszként erre: 5349. - Márta82)
2013. márc. 22. 10:52
Hát hormonügyileg minden oké azt mondják a dokik! Jövő héten megyek megbeszélni hogy csináljuk meg az átjárhatósáig, plusz megyek ilyen nemi betegség szűrésre is.:( Két hét múlva fog megjönni, és akkor április elején meg lehetne csinánli az átjáratóságit, a többit majd annak függvényében. Neked csináltak már átjárhatóságit amúgy?
5349. Márta82 (válaszként erre: 5342. - Kismacskák)
2013. márc. 22. 10:46
És akkor most elvileg ok nálad minden vagy van más is?
5348. Márta82 (válaszként erre: 5342. - Kismacskák)
2013. márc. 22. 10:44
Hát olyan típus vagyok aki mindent a lelkére vesz és örli magát. Próbálok lazulni, aztán van hogy megy van hogy nem, most ezek a bigyók is lehet kicsit megpiszkáltak. Remélem vagy 2-3 hónap alatt sikerül beállítani nekem is a dolgokat. Nem tudom de sokat olvastam a progeszteronról és olyasmit hogy az nem termelődik rendesen az miket vonhat maga után és valahogy úgy jött ki hogy az bizony hatással lehet ezekre a dolgokra, de mondjuk lehet fordítva is igaz és ha ezeket rendbe rakják az is lassan nőni fog vagy nem tudom, de ez az ösztogéndominancia ügy zavar, hogy ha kiszámolom, valaki kiszámolta nekem hogy 52:1-hez az arányom de 200:1-hez a jó, mondjuk a nyugati orvostudomány szerint 80:1-hez, na de mindegy is mert nekem ennél kevesebb.
5347. Márta82 (válaszként erre: 5343. - SziReni)
2013. márc. 22. 10:40

Hát akkor neked sem könnyű...

Egyrészt valahol én még örülhetek is mert ha eddig nem jött össez akkor valószínű valami baj van és ha legalább kiderül hogy mi akkor kezelni lehet, de tényleg vannak sokan akiknél semmitt nem találnak de pedig valami van mert nem jön össze.

Cukrod rendben, IR vizsgálatot csináltál?

Ez a pénz dolog is egy sztresszforrás mert én például ha kicsit leégek már nagyon tudom rajta idegesíteni magam, nyomaszt és már ki se merem számolni a havi budgetet mert annyi mindent ki kell most fizetni, de na valhogy megleszünk, szerencsére amikor így megakadunk anyagilag a melóból tudok felvenni egy kis előleget a köv. fizumból, aztán így valahogy kinyögjük a dolgokat, de tényleg nem olcsó mulatság ha egy kb. átlagos fizuja van az embernek.

Én drukkolok hogy sikerüljön neked, valami pedig tuti van ha nem jön meg rendszeresen, figyu ha még megvannak a 6 hónappal ezelőtti leletek és leírod szívesen belenézek, nem mintha okosabbnak tartanám magam a dokidnál, de láttunk már olyat hogy valakinek 4-es TSH-ra azt mondták meddőségi központban hogy az jó, na erről ennyi...

5346. kismacskák (válaszként erre: 5345. - SziReni)
2013. márc. 22. 10:28
Oké, szorítok hogy minden jól alakuljon:)
5345. SziReni
2013. márc. 22. 10:23
köszi. Hidd el már lassan két év alatt mindent kipróbáltam gyógyteáktól kezdve, fogyás, mozgás, diéta.Minden.A hormonjaimba nem akarok belemenni, mert 6 hónapos laborról beszélünk, azóta bármi változhatott majd ha megyek endora vissza csinálnak újat, a másik, hogy mint mondtam én alaposnak találtam az orvosaimat, és bízik bennük. Ha azt mondja az andos is meg a nőgyógyászom is, hogy az jó akkor az jó. Én is olvasgattam az értékeket nézve és tényleg jók.Viszont tény ami tény akkor volt is peteérésem, így most lehet nem lennének jók az értékek mert most tuti nincs mivel vérzésem sincs.És van benne valami amit a dokim, hogy valószínű a hipofízis működéssel van gond a fogamzásgátló miatt, mert máskép nem lenne, hogy mondjuk 4-5 havonta van peteérésem, és tudok teherbe esni, mert ez is bizonyított a méhen kívüli terhességnél egy élő baba volt szívhanggal, és a méhnyálkahártya is megfelelően vastag volt a beágyazódáshoz, csak nem jutott le odáig.Tehát ebből kiindulva nem hülyeség amit dokim mond, mert ha hormon gondok lennének komolyabbak akkor tuti nem esttem volna teherbe. Na mindegy.A lényeg én bízok a dokimban, és meglátjuk mi lesz belőle. De köszönöm a segítséget.Ha lesz új eredményem akkor megírom.De az szerintem legalább egy hónap.Mielőtt vissza megyek az endora, azért ki akarom próbálni a clostit hátha csak kis rásegítés kell, és sikerülni is fog.
5344. kismacskák (válaszként erre: 5343. - SziReni)
2013. márc. 22. 10:16
Szia, semmiképp ne add fel akkorse! Írd meg a hormonértékeidet, és abban szerintem itt is sokan fognak neked segíteni, már csak abban is, hogy mi nem jó, vagy hogy merre indulj el.Plusz gondolj arra hogy vannak természetes gyógymódok is. Szóval ne aggódj:) ok?!:)
5343. SziReni
2013. márc. 22. 10:06
Hát én is az az igazság 4dik dokim volt akinél kikötöttem, és most ez jó.Az első lerendezett annyival, hogy óh még csak most kezdtünk próbálkoznni minek vizsgálgasson próbálkozzunk. A másik közölte uh minden nélkül, hogy azért nincs mensim mert PCOS-em van, és meddő vagyok. Egy másik telefonon ugyanezt mondta PCO nem tudnak vele mit csinálni.MOndom szuper hogy az orvosok már telefonon is kezelnek. Na mindegy így kerültem a 4dikhez akinél most vagyok. Akkor derült ki, hogy azért nincs vérzésem (vagy legalábbis akkor úgy volt) mert terhes voltam, de mire oda kerültem rá két napra el is vetéltem. Aztán megint nem volt pár hónapig vérzésem, majd februárban volt amiből márciusban terhes lettem, és isteni szerencse hogy ennél a dokinál voltam, mert a többi tuti elküldött volna, hogy na nincs terhesség mert a méhemben nem látják, na ő elkezdte keresni.Kiderült, hogy méhen kívül van. Amikor műtöttek akkor mondta ha már altatásban vagyok akkor csinálnak átjárhatóságit is, mert ébren az lehet fájdalmas lenne.Így az átjárhatóságin is túl voltam.Kiderült minden rendben.Megnézte a petefészkeket normál méretű ciszta mentes petefészkek.PCO-nak még gyanúja se volt. Így mikor szervileg mindent rendben talált, elküldött endokrinra.Ott is rendes dokit fogtam ki. Alaposan kivizsgált, vérvétel minden. Rendben volt a vérképem, de mit ad isten pont akkor volt 3 hónapig rendes vérzésem is. szeptemberben csinálták a vérvételt, és szeptember október novemberben volt vérzésem. Majd novembertől megint nem volt.És akkor amikor a vérképek csinálták peteérésem is volt a doki szerint.Na mondom szuper.És így mondta hogy 6 hónapig próbálkozzunk ha nem jön össze akkor menjek vissza, és akkor mind a kettőnket megvizsgálnak. A6 hónap meg most áprilisban fog véget érni.Hát nagyon bíztam benne, hogy ha már akkor volt vérzésem, hogy eddigre terhes leszek.nem jött össze sajnos.SZóval nekem eddig semmilyen gyógyszert nem adtak hanem minden lehetőséget kizártak mi lehet a gond. És most mondta a nőgyógyászom, hogy ha megjön akkor ad clostit, hogy legyen peteérésem, meg ha nem jönne meg akkor norcolut és closti.Szóval szerintem elég alapos.És ezekért én nem fizettem semmit. De hozzáteszem én nem is tudok.Szóval nálunk szóba se jöhet kaáli meg ilyesmi, mert nincs pénzünk.Mi a számlákat nem tudjuk rendesen fizetni, mert ha mindent kifizetünka fizetésünkből nem marad semmi pénzünk, se enni se semmire. Szóval ez van.Úgyhogy ha nekem ez a gyógyszer se segít akkor nálam ennyi a babaprojectnek, mert mi sajnos a költségeit nem tudjuk bevállalni.De azért remélem nekün is lesz valaha gyerekünk.
5342. kismacskák (válaszként erre: 5341. - Márta82)
2013. márc. 22. 09:57
Nah hát akkor meg fel a fejjel!! Akkor olyan nagy gond nálad sincs! Van peteérésed, megjön rendszeresen (PCO kizárva, mert ez lehet az egyik oka a magas prolakinnak), a másik oka a magas prolakinnak lehet a stressz is. Sokat stresszel amúgy? Vagy oka lehet még a pajzsmirigy is. De ha azt meg kezelik, akkor majd a TSH szépen helyreállítja a prolaktinodat is. Az biztos hogy nem a progi az ok, az csak következmény. Tehát hiába kapnál a progira valamit, attól a többi nem áll helyre. Ez fordítva működik, mert nomális ovuláció és megtermékenyülés után automatikusan termelődik a progeszteron. Nekem 3,17-ről indult a TSH-m majd 1 havi gyógyszer után 2,43, most meg nem tudom hogy már hol jár. Már talán 1 körül. Viszont a T4 is számít, nekem az 12 körül volt. Amire azt mondták hogy remek. De ezekhez már annyira nem értek:)
5341. Márta82
2013. márc. 22. 09:48

De rendszeresen megvan a menzeszem, 27-28 nap, 15-ik anpon van ovum, ovuteszt is bizonyította, hőgörbe alapján is, progi eredményemből azt mondták abból is látszik hogy van ovum, csak az már nem biztos hogy a továbbiakban is elegendő lenne.

A prolaktinom 31 és 25-ig van a ref. tartomány, azt mondta a dokim hogy ha birom ezt a gyógyszert az jó mert gyorsan hat kb. 1 hónap, azt mondta lehet le viszi 0-ig is de az sem baj.

A pajzsmirigyem először 4,1 rá 5 napra 3,35 hogy most melyik a valós? ki tudja, az FT4-em 0,9 a ref. tartomány 0,8 szóval az is már határesett, ezért ez már alulműködésre utal. De most a gyógyszertől hamar be fog ez is állni 1 körülire, nem tudom te mióta szeded rá a gyógyszert, vajon mennyi idő kell neki? A progi lehet beáll ha ezek beállnak, de az is lehet ha a progi jó lenne akkor ezek nem lennének felborulva.

neked milyen eredményed volt a pajzsmirigynél?

5340. kismacskák (válaszként erre: 5339. - Márta82)
2013. márc. 22. 09:40
És mennyire magas, ezált nem is jön meg rendszeresen? Én úgy tudom, hogy a prolaktin szoros kapcsolatban áll az LH/FSH hormonokkal, úgyhogy azt mindenképp nézesd meg! Pajzsmirigyre én is szedek l-thyroxin. Neked milyen TSH értéked volt amire kaptad az pajzsmirigygyógyszert? A progid majd helyreáll, ha a többi hormonod egyensúlyba kerül szerintem.
5339. Márta82
2013. márc. 22. 09:33
Euthyrox a pajzsmirigy alulműködésre, most kezdtem 1 hete, meg bromocriptint mert kicsit emelkedett a prolaktinom is. De progira semmitt nem írtak fel.
5338. kismacskák (válaszként erre: 5337. - Márta82)
2013. márc. 22. 09:27
De miket szedsz most amúgy?
5337. Márta82 (válaszként erre: 5336. - Kismacskák)
2013. márc. 22. 09:23
Hát én is tarok tőle hogy nem tesz jót nekem a gyógyszer de ha meg nem szedem akkor milyen esélyem marad? :(
5336. kismacskák (válaszként erre: 5333. - Márta82)
2013. márc. 22. 08:51
Szia, annyira megértelek. Ne eszedbe ne jusson keseregni! Hidd el nem érdemes magadban kerseni a hibát, meg azt nézni hogy ki hogy él. Én is mindig nézem, hogy másnak már 48 gyereke van, nekem meg egy se. És elgondolkozok hogy talán az másképp él. Áh dehogyis! Szerintem az emberek 90%-a abszolút nem figyel oda az életvitelére. Egyszerűn más talán szerencsésebb ezen a téren. A másik dolog miatt meg aztán főleg ne keseregj, ha ösztrogén dominanciád van azt simán lehet kezelni. Ettől nagyobb bajod ne legyen!:)) És a haramdik, az hogy a dokik mást-mást mondanak, ebben tökre igazad van, de ez szerintem azért van, mert ezek a hormonális meddőségi problémák még újak az orvostudományban, és igazándiból ők sem tudnak még minden pontosan. Ezért szeritem az a legjobb megoldás, ha nem szedünk be mindenféle hormont befolyásoló gyógyszert, mert ki tudja, még többet ártunk mint használunk.
5335. Márta82 (válaszként erre: 5334. - SziReni)
2013. márc. 22. 08:45

Jó neked, hogy találtal egy normálisat.

Komolyan annyira nyomaszt az is hogy ha belegondolok hogy már nem volt olcsó ez a sok kivizsgálás, de még mennyi vár rám. Mondhatom hogy kijövünk a fizunkból, nem mondom hogy fényűzően de elvagyunk, de ezek a kiadások nagyon lehúznak és ez is úgy nyomaszt, már ha csak elkezdek számolni hogy osztom szorzom a kis pénzünket lehangolódok mert minuszban vagyunk. Sajnos megtakarításunk 0 így most kis cumi van, már bocsi a kifejezésért :)

5334. SziReni
2013. márc. 22. 08:35
Sok helyen így van.De keresni kell olyan dokit akiben megbízol, és aki odafigyel rád.Akár pénz nélkül is. Én például sztk-ba járok.Nem fizetek semmit. És most fogok csak gyógyszert kapni amikor már tényleg mindent kivizsgáltak.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook