Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? fórum

Milyen tapasztalatok vannak a Clostilbegyt nevű tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


5303. mkacca2 (válaszként erre: 5297. - Márta82)
2013. márc. 21. 10:14
Valóban azt is lehet, hogy kivizsgálás nélkül változtatsz az életmódodon, de eléd drasztikusan kell. Nagyon le kell csökkentened a szénhidrát bevitelt (cukrosat és fehér lisztet egyáltalán nem lehet fogyasztani) és fontos, hogy reggel például csak lassan felszívódó szénhidrátot fogyassz. Sajnos a vércukor szint mérés nem elég a diagnózis felállításához. Nekem a cukrommal semmi gond sem volt. Az inzulin mutatta meg, hogy gondok vannak. A vizsgálat miatt ne aggódj, én kétszer voltam már, semmi bajom sem lett tőle. Valóban nem kellemes meginni a cukros vizet, de van ennél rosszabb vizsgálat is a meddőség okának kiderítésében. Fontos, hogy tudd, hogy az inzulinrezisztencia kezelésére van gyógyszer is a diéta, sportolás mellett, ami már nagyon sok nőnek segített a teherbe esésben, köztük nekem is, csak utána elvetéltem. Ha megcsináltatod a vizsgálatot, és pozitív lesz, az endokrinológus vagy a nőgyógyász felírja ezt a gyógyszert, amitől könnyebben lefogysz majd és helyreáll az anyagcseréd.
5302. Nyuszó
2013. márc. 21. 10:07

Szerintetek ez mit jelent (3.napi):

Prog.: 1,94 nmol/l

Ösztradiol 124 pmol/l ha jól néztem az átváltást, ez 0,124 nmol/l -nek felel meg.


Akkor nálam mégse ez az ösztrogén-dominancia a gond??

5301. kismacskák (válaszként erre: 5297. - Márta82)
2013. márc. 21. 10:00
De amúgy ha már volt pozi teszted és mégsem maradt meg, akkor arra nem kaptál progeszteron pótlót? Mert elvileg az a hormon felelős a megtapadásért. Lehet az kevés és azért nem maradt meg,nem?
5300. kismacskák (válaszként erre: 5296. - Márta82)
2013. márc. 21. 09:55
Hát ez számomra is furi, de képzeld hogy se a nődoki se az endodoki nem nézett ösztrogént. Úgyhogy én is arra gyanakszom, hogy az van túlsúlyban. És ösztrogén dominanciára a progeszteron krémet javasolják. Ezért is akarom kipróbálni. Fog. gátlót nem szedtem már vagy 10-12 éve.
5299. Nyuszó (válaszként erre: 5296. - Márta82)
2013. márc. 21. 09:52
Szerintem nálam is ez a probléma... :(
5298. Nyuszó
2013. márc. 21. 09:48

Én is könyvelem... :D Vitaminok, gyógyszerek, magándokik, mindennek van nyoma... :)

De jó, akkor csak sikerült bejutnod hamarabb!!

Igen, én is úgy tudom hogy az inszemhez átjárhatónak kell lennie. Bízzunk benne, hogy az is lesz!!

5297. Márta82 (válaszként erre: 5288. - Mkacca2)
2013. márc. 21. 09:46

Sajnos LH FSH arányt nem nézetette az endokrinológusom :( nem is értettem miért na de gondolom csak tudja mit csinál, lehet akkor az kimutatkozna valahol a többi eredményekben?

Cukorterhelésen nem voltam, sem inzulin terhelésen, de már utánna érdeklődtem hol csinálják és kb mennyi, csak tartok tőle mert sógornőm rosszul lett, viszament dolgozni és annyira rosszul lett hogy ki kellett hívni a mentőt.

Nekem van otthon cukormérőm, éhgyomri az ok, most majd azt akarom megcsinálni hogy kajálás után 2 órával megmérem és megnézem hogy akkor is bontja rendesen. De inzulinterhelésre majd szertnék elmenni, bár barátnőm szerint (egészségügyis) fölösleges mert valószínű hogy vannak bajok mivel aki túlsújos annál ez adott úgymond, szerinte nem ezt kell kivizsgállni hanem kezdjek el többett mozogni meg úgy étkezni hogy kevés szénhidrát és akkor minden helyreáll majd.

5296. Márta82 (válaszként erre: 5287. - Kismacskák)
2013. márc. 21. 09:41

Szerintem a te eredményed jó, 10 felett már jó neked meg ha 11 akkor az rendben van. Valami olyasmit olvastam hogy 5 felett már látszik hogy volt peteérés de 10-et szoktak elvárni a nőgyógyászok. Viszont nagyon fontos hogy mennyi az ösztrogéned, mert ha az magas akkor lehet hogy kevésnek számít a progi, ugyanis egyensúlyban kell lenniük, tehát azt kell megnézni hogy nincs e dominancia, álltalában az ösztrogén szokott dominanciába kerülni. Mondjuk ha szedtél fogamzásgátlót akkor attól lehet és akkor hiába önmagába jó a progi érték ha magas az ösztrogén.

De gondolom azt is nézetted és azt egyben kell nézni.

5295. kismacskák (válaszként erre: 5292. - Nyuszó)
2013. márc. 21. 09:37
Hát igen szomorú. Amúgy a páromat állami kórházban is ki tudták volna vizsgálni, csak épp május előtt nincs is időpont. Szóval aki ezeket tényleg nem tudja finanszírozni annak még több időbe tellik mire kivizsgálják:( Szerencsére mi is tudjuk egyelőre ezeket finanszírozni. De akkor is már most rengetegbe van, írok minden egyes kiadást.:(
5294. kismacskák (válaszként erre: 5293. - Nyuszó)
2013. márc. 21. 09:33
De igen, elsőkörön áprilisra adtak, de mondták hogy még később próbáljak kérni időpontot, hátha addig valaki esetleg lemondja, és így lett március 26-ra időpontom:)Az eredményeimet úgy viszem oda, hogy az endo doki szerintem rendben van, és hogy ő küldött vissza további kivizsgálásra: átjárhatósági először, esetleg később inszemináció, ezt a két dolgot akarom most megbeszélni vele. Bár az inszemhez is átjárhatónak kell lennie a petevezetéknek. Szóval azt mindenképp ki kell vizsgálni.
5293. Nyuszó (válaszként erre: 5291. - Kismacskák)
2013. márc. 21. 09:27

Várjál, lehet akkor rosszul emlékszem, de nem azt mondtad, hogy áprilisra kaptál időpontot a nőgyógyásztól, hogy ránézzen a hormoneredményedre??

Mondjuk az átjárhatóságit nem hülyeség megcsináltatni, mert akár egy korábbi gyulladás miatt is lehet elzáródás. Hátha segíteni fog!!

5292. Nyuszó (válaszként erre: 5289. - Kismacskák)
2013. márc. 21. 09:23
És akkor folytatnám a gondolatodat, hogy vagyonokat kell költeni, miközben mást se hallunk hogy fogy a magyar!!!! Akkor nem inkább támogatni kellene azokat a párokat, akik ennyire küzdenek a babáért??!! JÓ,jó, támogatnak pár lombikot, de a vizsgálatot egy részét, a gyógyszereket + utazásokat neked kell fizetned és az is baromi drága... Nem akarok panaszkodni, mert szerencsére nekünk egyenlőre van rá keretünk, de nagyon sokaknak nincs!!
5291. kismacskák (válaszként erre: 5290. - Nyuszó)
2013. márc. 21. 09:16
De a nődoki már nagyon nem tud mit mondani, mostmár az átjárhatóságit fogja megcsinálni. Max azt megvárom, ha az is rendben van, akkor már csak a csoda segíthet:)))) Amiben meg már 2 év után úgyse hiszek:)
5290. Nyuszó (válaszként erre: 5283. - Kismacskák)
2013. márc. 21. 09:05

Szia! Olvastam már a krémről, de nem ismerem.

Én, a helyedben megvárnám mit mond a nőgyógyász, mert tényleg minden egy vagyonba kerül (vagy elmész tb-re de akkor várhatsz az eredményre 1-2 hetet, mint most én is), és ha a dokid felír progi pótlót, akkor lehet az elég lesz.

Viszont ha nem akarsz gyógyszert szedni, akkor kipróbálhatod a krémet is.

5289. kismacskák (válaszként erre: 5284. - Márta82)
2013. márc. 21. 08:51
Igen ezeket is érdemes megnézetni, mert gyulladás szövődménye is okozhat meddőséget. Meg én is hallottam már a macska ilyenfajta kártékony hatásáról. De hallod már így is annyiszor fizettem nődokit, vérvételeket, endodokit stb. Kész vagyon. És akkor még ez is! A páromat tegnap vizsgálták ki 37.000 volt:( Jövő héten megyek is, szóval elkeserítő szerintem, hogy akinek nem jön össze az vagyonokat kell hogy költsön:( Na mindgy, ez van!
5288. mkacca2 (válaszként erre: 5285. - Márta82)
2013. márc. 21. 08:51

Kedves Márta!

Cukorterheléses vizsgálatod már volt? A súlyfelesleg miatt gyanús lehet.

LH-FSH arány rendben van?

5287. kismacskák (válaszként erre: 5285. - Márta82)
2013. márc. 21. 08:48
Szia, és neked mennyi a progi szinted? Nekem a 23.napi 36 nmol/L volt. Az endo doki szerint gyönyörű, de szerintem is ez nagyon alacsony. Mert a nődoki meg azt mondta hogy ennek 20 ng/ml felett kéne lennie. Ha a 36 nmol/L-t átszámolom akkor az olyan 11 ng/ml körül van. Nálam a többi hormon az rendben van, szóval nem tudom miért alacsony a progim, mostmár kezdem azt hinni hogy ezt tényleg természetes progeszteronnal kéne pótolni. Most ajánlottak nekem progeszteron krémet, lehet ki fogom próbálni. Amúgy én most leszek 33.
5286. Nadáné (válaszként erre: 5278. - Márta82)
2013. márc. 21. 07:54

Hát elképzelhető, hogy másik fórumról is ismerjük egymást. :)

Fent vagyok több fórumon is. :)

5285. Márta82
2013. márc. 20. 20:09

Röviden az én sztorim: kb 8 hónapja próbálkozunk sikertelenül. Már 2-szer volt halvány pozi tesztem nemvárt körül ami lehet hogy rossz teszt eredménye de lehet sikerült a fogantatás csak nem tudott megmaradni valami miatt. Most nemrég csináltattam hormonsort és kijött hogy a pajzsmirigyem kicsit alulműködik, prolaktinom meg kicsit magas, a progim én alacsonynak gondolom de endokrinológus szerint az ok. 6-ik napja szedem a fenti problémákra a gyógyszert. Sajnos sok a súlyfeleslegem ami megint nem jó, régen vékony voltam ehettem bármit nem híztam, de aztán ez megváltozott és egyre többet szedtem fel, cigielhagyásnál mégtöbbet, most elszívpk esténként 1-2 szálat de annyi.

Jövő héten megyek nődokihoz meglátom ő is mit mond mit ajánl.

Nagyon rá voltam kattanva a babára, mert 30 évet betöltöttem, azóta 31-et, mostmár lazább vagyok mert beleszoktam hogy már nem élem bele magam.

Na csak nem lett túl rövid, bocsi.

5284. Márta82
2013. márc. 20. 19:57

Hát csajok a helyzet hogy lehet egy kis gyulladás ami nincs kikezelve és akár az is lehet a gond. Én is gondolok rá hogy nekem akár ez is lehet, mert én például régebben voltam nődokinál még próbálkozás előtt és volt hogy felfázhattam szóval nincs kizárva.

Vagy ha van macska vagy bármilyen háziállat akkor lehet egy bizonyos fertőzést elkapni tőllük ami meddőséget okoz, toxoplazma vizsgálat kell ha jól emlékszem a nevére. Nekem is kb 1 éve lett kutyusom, majd ezt is megakarom nézetni ha nem jön össze.

5283. kismacskák (válaszként erre: 5282. - Nyuszó)
2013. márc. 20. 16:39
Egyre több helyen olvasom azt is, hogy akinek progeszteronhiánya van, akkor az ösztrogén van túltúlyban, mert ennek a két hormonnak egyensúlyban kell lennie. És ez esetben (ha csak ez a gond) természetes progeszteronnal kellene pótolni, lehet hogy kipróbálom a progeszteron krémet. Te hallottál már róla valamit?
5282. Nyuszó (válaszként erre: 5281. - Kismacskák)
2013. márc. 20. 16:16

Ez nagyon jól hangzik!! Mármint a pihenés része!

A másik fele már nem annyira, de inkább gyógyuljatok meg mind2en minthogy tényleg egymásnak adogassátok.

Velem nincs semmi különös. Félek a vérvételtől ill. az eredménytől, mert ebben a hónapban rekord hosszúságú volt a barnázásom mensi előtt, de végül aztán csak megjött rendesen, sőt a vérvételen is túl vagyok. Most málnalevél teát iszok, avivázok, talpmasszázsra járok + nyomatom a vitaminokat is... :)) Jövőhéten készülök dokihoz, hogy nézze meg van-e peteérésem + írja fel a clostyt a köv. hónapra + a progi pótlót is.

Jelenleg így állok és próbálok lazulni... :D

5281. kismacskák (válaszként erre: 5279. - Nyuszó)
2013. márc. 20. 15:48
Szia, nagyon jó volt, falusi turizmus keretei közt pihentünk a Nyugat-Dunántúlon. Lovaglás, borozgatás kandalló mellet, kirándulás az erdőben...típusú pihenés volt:) Persze totál lazán vettem tényleg ezt a hónapot, nem is számolom a napokat, ezzel nem is lenne gond, hanem abba keseredtem most el, hogy összeszedtünk valami gyulladást, és tényleg úgy érzem, hogy a sors ellenünk játszik:( Mert amíg nem kezeltetjük ki belőle magunkat, nem lehetünk együtt, mert akkor oda-vissza adogatnánk egymásnak:( És Veled most mizu? Megjött? és szeded majd a clostit?
5280. kismacskák (válaszként erre: 5278. - Márta82)
2013. márc. 20. 15:43
Szia, igen ez jó ötlet! Leírom akkor röviden: 2 éve próbálkozunk, de csak tavaly nyár végén kerestem fel a nőgyógyászt, aki vérvételre küldött. Ő szerinte alacsony volt a progeszteron szintem, erre írta fel a clostit. Egy hónapig szedtem, de semmi eredménye nem lett. Miután a vérvételekből plusz uh-ból is kiderült hogy van peteérésem, önszántamból nem szedtem tovább a clostit, mert féltem, hogy túlstimulálja a petefészkem működését. Így felkerestem egy endokrinológust, ő még több vérvételre küldött, ahol megállapította, hogy a hormonok nálam rendben vannak. Tehát akkor a meddőségi kivizsgálás köv.lépcsőfoka jöhet: átjárhatósági vizsgálat. Szóval itt járok, jövő hét kedden megyek ezügyben vissza a nődokimhoz. Eddig egyébként görcsösen rá voltam állva a témára, pont ez a hónap volt mikor nem számolom a napokat, nem érdekel a téma (sokaknál pont ilyenkor jön össze). Hát nálam tuti nem fog, mert közbe jött ez a nemi betegség:( Szóval most mehetek jövő héten ilyen szűrésre is. Egyszerűen úgy érzem hogy sehogy se akar összejönni:( Olvasgattam ezügyben is, hogy vannak lappangó nemi betegségek, amik szintén vezethetnek meddőséghez, most emiatt vagyok beparázva, mert ilyen betegségek is vezethetnek oda hogy elzárják a petevezetéket. Ha ez kiderül nálam, én tényleg nem tudom mit csináljak:((( És Rólad mit tudhatunk?:)
5279. Nyuszó (válaszként erre: 5276. - Kismacskák)
2013. márc. 20. 15:38

Szia!! Milyen volt a pihenés??? Merre voltatok??

Ne idegeskedj, emlékszel, úgy búcsúztál el múlt héten, hogy mondtad, ezt a hónapot megpróbálod lazábbra venni, legalábbis amég el nem jutsz a dokidig???! Tudom, könnyű mondani, de ne idegeskedj, az nem használ.

Én hétvégén voltam magam alatt, tudtam hogy meg fog jönni, de mégis kitört belőlem a zokogás... :(

Mostanra már pozitívabb vagyok, úgyhogy hajrá-hajrá, fő az optimizmus!!

5278. Márta82
2013. márc. 20. 15:29

Nem baj jön már a szép idő hátha a pozitivitásunk is visszatér :)

Kismacskák hát akkor neked sem könnyű, na de hátha az azt követő hónap neked is szerencsés lesz :)

Nadáné mintha mi ismernénk egymást aegy másik itteni oldalról is, vagy nem?

Ki mióta próbálkozik és van e már valami vizsgálaton túl? Esetleg mindenki leírhatná röviden a történetét, hogy tudjuk egymásról ki hogy áll most a babaprojektben. Mit szóltok hozzá?

5277. Nadáné (válaszként erre: 5275. - Márta82)
2013. márc. 20. 15:10

Én sokszor így érzem.

Megértelek, és rám is nagy hatással van a környezetem.

2013. márc. 20. 14:46
Sziasztok! Én november óta folyamatosan itt vagyok, múlt héten szabin voltam, így most egy kicsit le vagyok maradva, látom azóta sok minden történt itt a fórumon. Amúgy én is totál kivagyok, én most ott járok, hogy petevezeték átjárhatóságira készülök, de most pluszba még bejött az is hogy a férjemmel összeszedtünk valami betegséget amíg nem gyógyulunk ki nem is érhetünk egymáshoz:( Ez kész! Ez már tényleg hab a tortán. Szóval ebbe a hónapba még csak esély sincs semmire:(
5275. Márta82 (válaszként erre: 5274. - Nadáné)
2013. márc. 20. 13:28

Igen, az a baj hogy én most nem vagyok rendben, minden napom egy harc a boldogtalanság ellen és próbálom lazán felfogni az életet, de engem minden olyan hamar kibillent az egyensúlyomból.

Fele napom ok, de fele kín és így nehéz, ráadásul nagyon hat rám a környezet és a külső tényezők.

Na de nem akarok panaszkodni csak ma kicsit depis vagyok :( de majd elmúlik :)

5274. Nadáné
2013. márc. 20. 13:20
Én is hiszek abban, hogy ha lelkileg rendben vagyunk, akkor testileg is sokkal egyszerűbb minden.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook