Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2011. jan. 26. 22:08
Szintetikus-nemszintetikus...Néha visszaolvashatnátok a fórumokat.Ezt érdemes,akármilyen sok is!
948. 06bfdda89d (válaszként erre: 939. - Picilány13)
2011. jan. 26. 22:06
Lenkei kissé túlzásba viszi a pótlást én úgy gondolom...
947. 06bfdda89d (válaszként erre: 938. - Picilány13)
2011. jan. 26. 22:05
Szegény.
946. 06bfdda89d (válaszként erre: 937. - Picilány13)
2011. jan. 26. 22:05
Írtam.
945. Cszsuka (válaszként erre: 944. - Picilány13)
2011. jan. 26. 21:54
Hiszen ő maga nem csinál titkot belőle, hogy szintetikusak a vitaminjai. Egy SM-es ismerősömnek azt mondta, hogy az ő vitaminjai egészséges embernek valók, azért rosszabbodott az állapota, amikor ezeket szedte.
944. Picilány13 (válaszként erre: 940. - Cszsuka)
2011. jan. 26. 21:13
De Lenkei vitaminjai nem szintetikusak. Növényi és állati zselatinból készülnek. Maga a kapszula állati eredetű zselatinból, és vízből áll.
943. Picilány13 (válaszként erre: 942. - Cszsuka)
2011. jan. 26. 20:55
Ezzel teljesen egyet tudok érteni, ez így van :-)
942. Cszsuka (válaszként erre: 939. - Picilány13)
2011. jan. 26. 20:51
Ez nem erre a fórumra tartozik, de először "ki kellene takarítani a szervezeted", utána érdemes bármilyen "bogyót" szedni.
941. szimba (válaszként erre: 938. - Picilány13)
2011. jan. 26. 20:51
Én is olvastam a könyveit, de nem győztek meg.
940. Cszsuka (válaszként erre: 936. - Szimba)
2011. jan. 26. 20:50

Erre nem szabad szintetikus cuccokat szedni.

A többit pedig te is tudod, gondolom :)

939. Picilány13 (válaszként erre: 926. - 06bfdda89d)
2011. jan. 26. 20:26

"Persze hogy sokat számít az is hogy miket eszel, milyen életmódot élsz :-)"


Nem figyeltél.Ennyi is elég.


Sajnos én figyeltem, nem véletlenül írtam így.

A mai világban sajnos nem elég!!! Régen azt mondták: napi egy alma az orvost távol tartja! De ez ma már nem igaz! :( A sok vegyszerezés következtében nem, és már az ízük is más :-( Sokszor tapasztalom hogy vízízű a gyümölcs/ zöldség amit vettem. Utoljára nyáron paradicsommal jártam így. Kívülről szép piros, de belül íztelen :(

Én örülnék a legjobban, ha nem tablettákból tudnám pótolni a szervezetem számára nélkülözhetetlen vitaminokat. :-( De ha csak így megy? :-(

938. Picilány13 (válaszként erre: 928. - Szimba)
2011. jan. 26. 20:22

A vitaminok nem csodaszerek. Az emberek mért gondolják azt, hogyha éveken át nem törődtek a nyavalyáikkal, vagy elnyomták de nem gyógyították meg gyógyszerekkel, akkor beveszek egy vitamint és jobban leszek?

Nem abszurd elvárás ez?

Idő kellett ahhoz hogy tönkretegyük a testünket, idő kell ahhoz is hogy meggyógyítsuk.


Azt gondolom, illik tudakozódni felőle, utánanézni mielőtt az ember bármit szed. Én olvastam Lenkei Gábor könyveit, a legújabbat és a Mentőövet, és utóbbiban talán választ kaphatnál te is a kérdéseidre, a problémáidra.


De csodát pár hónapon ne is várj. Kisfiamnál és nálam is kellett fél év, hogy a szervezetemet feltöltsem vitaminokkal, hisz addig csak éhezett szegény :-(

937. Picilány13 (válaszként erre: 926. - 06bfdda89d)
2011. jan. 26. 20:18

"Egy tabiban nem csak vitaminok vannak."

Akkor szerinted még mi? erre kíváncsi vagyok nagyon :-)

936. szimba (válaszként erre: 932. - Cszsuka)
2011. jan. 26. 18:37
rheumatoid arthritis
935. 06bfdda89d (válaszként erre: 931. - Szimba)
2011. jan. 26. 18:30
Ha!Most nézem:hozzáállás...Hát...Szuper erős lehetsz belül.:) Nagyon sokat számít egy krónikus bajban,hogy az ember milyen betegség-tudattal van,hogy éli meg,hogy dolgozza fel...Komolyan.
934. 06bfdda89d (válaszként erre: 931. - Szimba)
2011. jan. 26. 18:28
Igen.Lehet.Úgy hívják:genetika.:)De van egy nagy-nagy ellensége:környezeti tényezők.Már a rosszak.:)Ezért fontos,hogy törekedjünk,amennyire lehet legalább arra,ami egészségesnek mondható.És akkor már csak azt kell megérteni,elfogadni,hogy mi egészséges és mi nem.Nincs is ettől eccccerűűűűbbbb...:DDD
933. 06bfdda89d (válaszként erre: 930. - Globus)
2011. jan. 26. 18:24
Igen,a kor is sokat számít,de legfőképpen akkor,ha nem fogadtuk meg a dietetikusi ajánlásokat...Nagyon sok időskori gond a korábbi évek rossz szokásai miatt kerülnek terítékre.Persze sok kivédhetetlen,a korral jár,de...Akkor sem mindegy.Egy érelmeszesedés,csontritkulás,magasvérnyomás,cukorbetegség...Ezek preventíve megelőzhetőek.Már fiatalként is gondolni kell erre,amikor még úgymond van miből pazarolni...Szóval...Hát igen.Felelősség minden korban.
932. Cszsuka (válaszként erre: 931. - Szimba)
2011. jan. 26. 17:54
És szabad megtudni, mi a betegséged?
931. szimba (válaszként erre: 923. - 06bfdda89d)
2011. jan. 26. 17:43

ez lehet szerencse is :)

én kb. 20 éve nem voltam még megfázva sem, pedig sajnos még csak egészségesen se étkezek :(

és a krónikus betegségem ellenére is jó a közérzetem, van energiám, reggelente szívesen kelek fel (pedig fáj mindenem). ez viszont inkább hozzáállás kérdése, szerintem :)

930. globus (válaszként erre: 923. - 06bfdda89d)
2011. jan. 26. 17:08
Attól is függ az egészségi állapot, hogy hány évesek vagyunk. Kudlik után szabadon: "ha az ember elmúlt annyi...!" :), akkor csőstül jönnek a bajok.
929. 06bfdda89d (válaszként erre: 928. - Szimba)
2011. jan. 26. 17:02
Valószínűleg nincs szakirányú végzettségük.Ha lenne,nem egy boltban ácsingóznának...:) A tapasztalatodon nem csodálkozom...Bármi is a bajod,könnyű napokat kívánok,sosem könnyű egy betegséggel együttélni.:(
928. szimba
2011. jan. 26. 16:57

több üzletben jártam, az eladók teljesen felkészületlenek (pedig nem egy ritka betegségem van, mégse tudtak határozottan ajánlani semmit).

ennek ellenére vettem és szedtem már alap vitamincsomagot és msm-et, de lósz.rt nem ért egyik se semmire. pedig a kipróbálásuk előtt én Lenkei-párti voltam, de a tapasztalat nem engem igazolt.

927. 06bfdda89d (válaszként erre: 925. - Picilány13)
2011. jan. 26. 16:09
Hát...a vitaminos cukorkákat én is tudom üdvözölni...:) Nagyon sok gyereket képtelenség a normális ételre rávenni és az ilyen jellegű kis cseles dúsítások bizony jól jönnek,amikor úgy kell az értelmest beléjük csempészni!Annak pedig szívből örülök,hogy nem lett cukorbeteg.Ne is legyen!:)
926. 06bfdda89d (válaszként erre: 924. - Picilány13)
2011. jan. 26. 16:05

"Persze hogy sokat számít az is hogy miket eszel, milyen életmódot élsz :-)"


Nem figyeltél.Ennyi is elég.


Kórházba meg semmilyen bogyót nem szabad bevinni.Egy tabiban nem csak vitaminok vannak.Szép lenne mondjuk plusz káliumot adagolni annak,aki el van tiltva tőle...


A cukorról annyit,hogy azt vitaminokkal beállítani nem lehet.De örülök,hogy a gondozónak sikerült.Ez nagyon fontos.

925. Picilány13 (válaszként erre: 922. - Song35)
2011. jan. 26. 15:41

A kisfiam a múlt héten kórházba került, mert elkapott egy nagyon makacs vírust, sokat hányt, nem maradt meg benne a víz se, így hamar kiszáradt :-(

Infúzióra kötötték, jobban lett. Elkezdett enni.

Hol túl alacsony, hol túl magas volt a cukra, ijesztgettek azzal hogy lehet cukros. Közben kiderült hogy csak mert nem evett, azért.

Provitamint javasolt az orvos, én említettem neki hogy Lenkei termékeket használunk, azt mondta nagyon jók. Így vettem neki Mackó Probiotikumot, vanília ízű, nagyon ízlik neki :-)

És ha már ott jártunk rábeszélt egy Zselé Mackóra is :-) amiben C vitamin van, de teljesen úgy néz ki mint a Haribo. Édesség, de ebben viszont van vitamin is :-)

Úgy kell elvenni tőle, befalná az egész dobozt egyszerre ha tehetné :-)

924. Picilány13 (válaszként erre: 923. - 06bfdda89d)
2011. jan. 26. 15:32

Persze hogy sokat számít az is hogy miket eszel, milyen életmódot élsz :-)

Nekem ajánlották a Lenkei készítményeket, ezért próbáltam ki. Kis kétkedés bevallom, volt bennem, de elég hamar elmúlt ahogy éreztem jótékony hatását :-)

És nem csak magamon, a családtagjaimon.

A nagymamámnak beállította a cukrát, nem ingadozik már, ahogy a vérnyomása se. Idősek otthonában él szegény, és egy szatyor gyógyszert szed :-( Azt nem akarták megengedni, hogy vitamint vigyek be, ez abszurd! Akkor ennyi erővel nem vihetek be 2 kg narancsot mert abban is van vitamin? :-) nevetséges.

81 éves, fél éve szedi, és felpörgött tőle :-)

923. 06bfdda89d (válaszként erre: 915. - Picilány13)
2011. jan. 26. 14:48

Én ugyanezt el tudom mondani,egy különbséggel: Én nem szedek lenkei vitamint!:P

Ó,bocs kettő különbséggel: telik el tél,több egymás után is,hogy:nem is vagyok influenzás!

:)

A közérzetem is jó,az energiám is klassz.Ezeket én annak a számlájára írom,hogy elkezdtem egészségesen étkezni.(é:hivatalos ajánlás)

922. song35
2011. jan. 26. 14:37

A B1 vitamin nagyon jó dolog, az biztos. Az idegrendszerre van igen jó hatással. Én csak akkor szedek külön (az összetett vitaminkészítményem mellé), ha stresszesebb helyzetbe kerülök. Olyankor nehezebben alszom el, ennek orvoslására jól bevált.


Jártam már én is egy pár Lenkei üzletben, és ugyan azt tapasztaltam, mint te. Még eddig minden kérdésemre tudtak kielégítő választ adni, készségesek, és kedvesek voltak. :)


Lustaság fél egészség!! :D:D Muszáj valamit mozognom, mert ülő munkát végzek, és ezt ellensúlyozni kell mindenképpen.


Jelenleg Lenkei Közepes,és C-vitamin a napi adagom. Nekem az egyik legszembetűnőbb tapasztalatom az, hogy a reggeli ébredés után könnyebben észhez térek, ami vitamin fogyasztás előtt nem volt jellemző. Ezért már megérte.

2011. jan. 26. 11:44

Érdekelne a mozgás, de nem tudom rávenni magam hogy neki álljak egyedül tornázni. Így értettem.

Elég mozgás nekem a 4 éves kisfiamat követni :-)))

920. Picilány13 (válaszként erre: 919. - Song35)
2011. jan. 26. 11:43

De, de gondoltam hogy kell hozzád türelem a gyerekek részéről :) Hisz hozzájuk is kell, visszafelé mért ne lehetne igaz? Nem vagyunk robotok, teljesen természetes szerintem.

Sokat olvastam a B1 vitaminokról, hogy agyserkentő és idegnyugtató hatása van, 2 hónapja vettem is Lenkei üzletében, ahol nagyon kedves, és precíz kiszolgálásban volt részem! Meg kell jegyeznem, ez nem mindenhol van így :-( Sok tanácsot kaptam, és még az olyan kérdéseimet is fel mertem tenni amit máshol nem.


Így most az Alap, C vitamin, KalMag mellett B1 vitamint szedek napi rendszerességgel. Az Alap szedésénél rögtön feltűnt, hogy sokkal jobb lett a kedvem, energikusabb lettem, ugyanannyi alvás mellett ami fontos! :-)

Irigyellek hogy van energiád még tornázni is :-) én ehhez lusta vagyok :-)

Te milyen vitaminokat szedsz? tapasztalatok?

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook