Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2011. jan. 27. 21:34
Bocsánat, "gyógyszergyár"-at olvastam.
978. 06bfdda89d (válaszként erre: 970. - Globus)
2011. jan. 27. 21:32

"Okvetlenül szükséges a gyógyszertár, mint láncszem a forgalmazásban?"


Hát...Szép lenne,ha mondjuk egy rövidáru boltban autóalkatrészeket óhajtanánk...Persze,lehetni mindent lehet,csakhogy ez esetben magunkra maradunk és a kedves eladó azon kívül,hogy azt mondja "tessék körülnézni",túl sok szakmai tanácsot nem fog tudni nyújtani...Ha ki is emelhetnénk egy-két terméket,mi értelme?Mindent a maga helyén kell kezelni,ez így jó mindenkinek.Főleg nekünk fogyasztóknak/betegeknek,akármi.

977. 06bfdda89d (válaszként erre: 969. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 27. 21:27

"Vitamin lehet gyógyszer is."

Hát igen...


[link]


[link]


Érdemes megnézni az adagokat ezeknél a vitaminoknál ezen esetekben.Gyógyszernek minősülnek a napi ajánlott szükséges mennyiség igen sokszorosával,amit prezentálnak.A lehetséges mellékhatásokra is érdemes figyelmet fordítani...

Áh,érdemes az egész betegtájékoztatót is elolvasni,hogy mikor ellenjavalt,stb...

És közben nem elfelejteni,hogy még mindig vitaminról beszélünk...

976. 06bfdda89d (válaszként erre: 968. - Globus)
2011. jan. 27. 21:19
Ez is csak azt mutatja,hogy valami nem stimmel a Lenkeivel,csak épp túl sok a kiskapu,nehéz megfogni.De majd meglesz.Ismét.
975. 06bfdda89d (válaszként erre: 967. - 3e0ba54fb8)
2011. jan. 27. 21:15

Hát pedig jobban tennéd.Mert ha nem:

1.akkor mégis mit?

2.És azt amit szuverén választottál magadnak,annak kapcsán ugyan mivel lettél meggyőzhető?Hogy milyen bájgúnár,vagy mosoly-anyatündér a szóhasználatában az,aki elédtárta?Nagyon tudományos...Nagyon biztonságos...

974. 06bfdda89d (válaszként erre: 966. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 27. 21:13
Mint mindenhol.
973. 06bfdda89d (válaszként erre: 964. - 3e0ba54fb8)
2011. jan. 27. 21:12
Hát persze...Csak épp neki köszönhetjük,hogy az élelmiszerekkel való visszaélés a laborjaik jelentéséből kerül a hírekbe és nem a tömeges megbetegedésekből és mérgezésekből és halálesetekből,mint pl. Kínában,ahol ilyen felügyelet nem működik!De azért csak okoskodj arról,amit nem is ismersz...
972. globus (válaszként erre: 971. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 27. 18:31
Nem akartam kiírni a nevét, de diabetológus orvosok javasolják cukorbeteg részére. Elküldöm priviben :)
971. Várhegyi Márton (válaszként erre: 970. - Globus)
2011. jan. 27. 18:10

A fő különbség a gyógyszerek és az étrendkiegészítők között az, hogy utóbbiak jótékony hatását nem kell igazolni, nem állítható, hogy alkalmasak bármiféle betegség megelőzésére vagy kezelésére, ennélfogva terápiás javallat sem írható rájuk; továbbá nincs hosszadalmas engedélyeztetési eljárás és megfelelő kísérletek.


"Az étrendkiegészítők azon termékek gyűjtőnevei, amelyek NEM gyógyszerek?"


Ez így nem igaz, egyrészt azért, mert ott vannak pl. a gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmények, melyeknél a hatás igazolt, terápiás javallat is van, viszont nem gyógyszerek; másérszt azért, mert egy vegyület lehet gyógyszer és étrendkiegészítő is, attól függően, hogyan regisztrálják.

A tápszerek nem tudom, milyen kategóriába tartoznak, ebben ilyen szinten nem vagyok járatos.


"Tápszernek hívják, de beltartalmi érték szerint semmi extra nincs benne, mitől hitelesebb, mint egy nem gyógyszergyári vitamin?"


Nem tudok mit írni, mivel nem írtad, milyen termékről van szó. A hitelesség a természettudományban nem igazán ismert fogalom, legalábbis ilyen formában nem, ahogyan te beszélsz róla.


"Okvetlenül szükséges a gyógyszertár, mint láncszem a forgalmazásban?"


Nem tudom, miért kérdezed, de nem szükséges, amennyiben van valaki, aki megfelelő körülményeket biztosít a gyártáshoz.

970. globus (válaszként erre: 969. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 27. 17:58

Az étrendkiegészítők azon termékek gyűjtőnevei, amelyek NEM gyógyszerek? Mint például egyes (sarlatán) rákellenes szerek?

Pl. egy konkrét termék, amelyet cukorbeteg vitaminként forgalmaz egy gyógyszergyár. De vény nélkül kapható. HozzájárulHAT, segítHET, javítHAT. Tápszernek hívják, de beltartalmi érték szerint semmi extra nincs benne, mitől hitelesebb, mint egy nem gyógyszergyári vitamin?

Okvetlenül szükséges a gyógyszertár, mint láncszem a forgalmazásban?

969. Várhegyi Márton (válaszként erre: 967. - 3e0ba54fb8)
2011. jan. 27. 17:51

1. Vitamin lehet gyógyszer is. Lenkeié persze étrendkiegészítő. Azért írtam le, hogy az általad írottak étrenkigészítőre vonatkoztak, mert úgy fogalmaztál, hogy "Egyrészt van olyan termék".


3. Nehogy már logikai dolgokról kelljen veled vitatkoznom. Ha neked az ANTSZ komolytalan, te dolgod, de ne érvelj az étrendkiegészítőkre vonatkozó törvénnyel, mert ez viszont érvelési hiba, mivel nem az ANTSZ találta ki.

968. globus (válaszként erre: 964. - 3e0ba54fb8)
2011. jan. 27. 17:46
2010. június 7-én jogerős bírósági határozatban marasztalta el az ÁNTSZ-t a Pest Megyei Bíróság, az egyik Dr. Lenkei Vitamin szaküzletet üzemeltető cég keresetére.
967. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 965. - Várhegyi Márton)
2011. jan. 27. 17:45

1. - valóban, a vitamin szerintem az.

2. - igen, a Lenkei is megmondta, mi több, nagyképűen ráírta a dobozra :))), engedélyt kapott. Majd ugyanezen vitaminok engedélyét vonták vissza.

3. - valóban, de ettől még komolytalan. Tehát én nem fogadom el az ÁNTSZ álláspontját megingathatatlanként.

966. Várhegyi Márton (válaszként erre: 964. - 3e0ba54fb8)
2011. jan. 27. 17:41
És kiskapuk persze vannak.
965. Várhegyi Márton (válaszként erre: 964. - 3e0ba54fb8)
2011. jan. 27. 17:40

"Az ÁNTSZ-t ugye te sem nagyon veszed komolyan? Egyrészt van olyan termék, amit be sem vizsgálnak, épp csak be kell jelenteni, hogy mit akarsz forgalmazni és máris megkapod az engedélyt."


1. Ez az étrendkiegészítőkre vonatkozik.


2. Meg kell mondani, mi és milyen mennyiségben van a forgalmazni kívánt termékben.


3. Erről nem az ANTSZ tehet, hanem ilyen a törvényi szabályozás.

964. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 962. - Globus)
2011. jan. 27. 17:33

Nem naprakész? :o)))


Az ÁNTSZ-t ugye te sem nagyon veszed komolyan? Egyrészt van olyan termék, amit be sem vizsgálnak, épp csak be kell jelenteni, hogy mit akarsz forgalmazni és máris megkapod az engedélyt.


Másrészt úgy öt éve volt egy boszorkányper a Lenkei ellen, amikor bezárták az összes boltot és bevonatták az összes vitamint. S láss csodát, ma is ugyanazt a vitamint forgalmazzák, más dizájnnal, más néven, kicsit módosított hatóanyagtartalommal. Lenkei meg röhög a markába, mert az engedélyt ugyanaz az ÁNTSZ adta ki, mint amelyik bevonta a korábbit.

Egy sóhivatal, úgy ahogy van.

963. 06bfdda89d (válaszként erre: 960. - Globus)
2011. jan. 27. 17:22

Biztos jó lehet a könyv,alapdolgok nem igen változtak - szerintem.


Amit írtál,kissé összeesküvés-elmélet szagú...Miért írsz ilyeneket?

Nem értem az utolsó mondatodat...Mármint: szerintem nincs értelme.Szerinted?

962. globus (válaszként erre: 961. - 3e0ba54fb8)
2011. jan. 27. 17:16
Régiről beszélünk.
961. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 960. - Globus)
2011. jan. 27. 17:16
Ki az új tiszti főorvos? Falusnál elvesztettem a fonalat.
960. globus (válaszként erre: 959. - 06bfdda89d)
2011. jan. 27. 17:10
Diétás kezelés fekélybetegségben, és gyomor-bélműtét után, Dr. Fekete László. Lektorálta Dr. Sós József (Országos Dietetikai Intézet igazgatója) és Dr. Gábor György. Valóban régi, de ha így vesszük, éppenhogy nem létezett még összeesküvés-elmélet, internetről összeollózott félinformáció, és íróját ezek szerint az akkori Köjál (ÁNTSz), sem WHO nem próbálta félreállítani. Inkább ezért hiszek jobban, mint a mai székét féltő, fennhéjázó, pozíció-fitogtató "tisztifőorvosnak", aki konkrét bizonyítékot nem, csak fenyegetést tud emlegetni :)
959. 06bfdda89d (válaszként erre: 954. - Globus)
2011. jan. 27. 16:57
:D Ja...a "belgyógy" könyvek minél ósdibbak,annál "jobbak"...:DDD Mi a címe?:)
958. 06bfdda89d (válaszként erre: 952. - Szimba)
2011. jan. 27. 16:55
Húha...ez durva.Én úgy tudom náluk ha már "én mit tehetek érte/magamért" útat konzultálunk,ott a stressz kerülése ami sokat számít.Hát...kevés,ha azt mondom: sajnálom.:(
957. 06bfdda89d (válaszként erre: 951. - Picilány13)
2011. jan. 27. 16:53

Jajj...olvasd nyugodtan át a topikot.;)


Még egy: biztos elég idő eltelt,míg próbálkoztatok ezzel-azzal.Sokszor ezt a gondot az idő is megoldja,hát most hülyén fogalmazva az idő...szóval: a gyerek nő és erősödik.Ennyi.


Olvasd át a topikot.Tényleg.És úgy mérlegelj.

956. Picilány13 (válaszként erre: 955. - Gyerekeim)
2011. jan. 27. 15:28

Nagyon örülök hogy neked is jó tapasztalataid vannak a Lenkei vitaminokkal kapcsolatban :-)

Megkérdezhetem milyen vitaminokat szedtek? mik váltak be?


Örülök hogy a lánykáid ennyire kivédték a betegséget, sajnos a közösség egyfajta fertő, ahol egymást fertőzik oda-vissza a gyerekek :-(

Én nem állítom hogy ezt ki lehet teljesen védeni, de nagyon fontos a megelőzés. És inkább költök vitaminra, mint később gyógyszerre, ami mérgezi a testem.

955. gyerekeim (válaszként erre: 951. - Picilány13)
2011. jan. 27. 15:11
Ez így van ahogy mondod, én is évek óta adom a gyerekeimnek.Azóta szinte csak egyszer lesznek betegek a 10 hónap tanítási idő alatt. Az oviban most is volt skarlát meg valami más betegség és az én lánykám nem szedet össze semmit. A gyógyszertárban vásárolt centrum meg minden féle vitamin csak felesleges pénz kidobás,mivel csak töredéke van a vitaminoknak benne mint amire a szervezetnek szüksége van. A gyógyszeriparnak nem az a fontos,hogy a beteg meggyógyuljon hanem az,hogy egy időre tünet mentes legyen aztán jön a következő betegség és az ember csak költ és költ a gyógyszerre és mégis van mindig valami.
954. globus (válaszként erre: 948. - 06bfdda89d)
2011. jan. 27. 15:10

Nálam van egy "ósdi" orvosi kézikönyvtári példány (Medicina Könyvkiadó), vitaminok tekintetében hasonló véleményen van.

De egyértelmű, hogy minden esetre nem lehet ráhúzni.

953. Picilány13 (válaszként erre: 952. - Szimba)
2011. jan. 27. 15:06
Miket? meddig szedte? nem hatott neki ezek szerint :(
952. szimba (válaszként erre: 945. - Cszsuka)
2011. jan. 27. 15:03
Na erről beszélek. Nővérem is SM-es, de az üzletekben rátukmáltak minden sz*rt.
951. Picilány13 (válaszként erre: 948. - 06bfdda89d)
2011. jan. 27. 08:58

Mi a kisfiammal nagyon sokféle vitamint kipróbáltunk, és nem volt hatásos, mert pl. az a 60 mg C vitamin amit tartalmaztak, kutyafing.

A betegségek nagyon megviseltek minket, sokáig tartott, egy hetet mentünk oviba, kettőt maradtunk otthon :-( Ezt egy munkahely se tűri el.

Én egyedül nevelem a kisfiam, nem maradhatok vele otthon, mert kirúgnak. Kerestem a legjobb megoldást, ez teljesen érthető :-)

Én megtaláltam. És csak ezt szerettem volna megosztani veletek :-)


Tiszteletben tartom hogy te mit gondolsz, neked más volt hatásos. Lenkei vitaminokat még nem próbáltad? Az ismerősöd személyesen találkozott Lenkei Gáborral? vagy hol kapta tőle a javaslatot?


Én tapasztalatból más véleményen vagyok a vitaminokról. Nem viszi túlzásba. Három vitamin csomagja van, Alap, Közepes, Erős, mindenki maga döntheti el hogy ha kevés az Alap erősebbre vált-e, minden ember más és más, más életmódot folytat, nyilván ha valaki sportol vagy fizikai munkát végez, több vitaminra van szüksége.

És egyre több helyen lehet azt olvasni, elvonatkoztatva Lenkeitől, hogy nem elég már a 60 mg C vitamin, nem fedezi a napi szükségletet, őszintén belegondolva, az mi??? A kisfiam szed 1000 mg-ot naponta, én 3-4-5 ezret, ez változó.

Én azt gondolom, mindenki érzi mire van szüksége.

Szent-Györgyi Albert napi 8 ezer mg-ot szedett be, és ő már csak tudta mit csinál :-)

A felesleges úgy is kiürül.

950. Picilány13 (válaszként erre: 945. - Cszsuka)
2011. jan. 27. 08:29
Rosszabodott az állapota? elmeséled?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook