Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalataitok a dr. Lenkei-féle vitaminokkal kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1039. 06bfdda89d (válaszként erre: 1038. - F64f0d9a69)
2011. jan. 28. 16:17
Miért nem váltod ki a gyógyszert?:O
1038. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1037. - 06bfdda89d)
2011. jan. 28. 16:16

Ezért van az, hogy a betegség megállapítása miatt ha nagyon muszáj, mégiscsak elslattyogok a dokihoz.

A gyógyszert már nem váltom ki.

Viszont így megtalálom a gyógyuló módszert magamnak.

Nnna összedolgozom az orvossal.

Mégiscsak rendbe jövök :)

1037. 06bfdda89d (válaszként erre: 1035. - F64f0d9a69)
2011. jan. 28. 15:52
Nem mondták,mert nem dietetikusok.Az orvosin ebből (és látjuk a kárát) csak csurran cseppen ahhoz képest,ahogy dietetikusokat erre kifejezetten kiképeznek.Ez persze nem menti fel a "nagy úttörőket",hiszen a biokémiát,élettant,kórélettant,immunológiát és farmakológiát sokkal hatványozottabban tanulják,ami elégséges kell,hogy legyen ahhoz,hogy ugyanakkor marhaságokat se állítsanak.De egy gyakorló orvosnak NEM feladata a dietetikai tanácsadás,az külön plusz,ha ért hozzá.De csak ha tényleg ért hozzá.Az meg papír kérem szépen.Bármelyik orvosnak módjában áll plusz 2évet lehúzni a megfelelő szakon.De beállni dietetikába képzettség nélkül...Kb.olyan,mintha te tennéd...Öh...majdnem.:)
1036. Picilány13 (válaszként erre: 1035. - F64f0d9a69)
2011. jan. 28. 15:11
:-))))
1035. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1034. - Picilány13)
2011. jan. 28. 14:43

Vannak nagyon jó orvosok is, de általában erről ritkábban beszélünk.

Nekem sajnos nem mondtak olyant, hogy mit egyek és mit tegyek, hogy jobban legyek. Pedig az életmódváltás lett a megoldás.

Remélem ilyesfélét is tanítanak nekik előbb-utóbb.

Most önkéntesen teszik ezt sokan, őket kedvelem.

1034. Picilány13 (válaszként erre: 1033. - F64f0d9a69)
2011. jan. 28. 14:35

Örülök hogy nem csak én gondolom így :-)

És hogy mégsem kell együtt élned a nyavalyáiddal :-)


Az egészségügy nem hiába tart ott ahol, és valahol lentebb olvastam valaki véleményét, hogy milyen bunkók az orvosok, és tényleg. Meg nem mondaná kérdezés nélkül mi a bajod, úgy kell őket kérdezgetni, akkor rákezdenek az orvosi halandzsára, hogy nehogy értsd. Mert lehet ő se érti :-) és ő se tudja mi a bajod.


Emlékszem, volt, hogy hívtak az oviból hogy lázas a kisfiam, azonnal vigyem orvoshoz. Ahol nem fogadták!!! mert nem jelentkeztünk be előre! Talán mert nem tudtuk előre hogy rosszul lesz az oviban! :-(

Csak mi voltunk a váróban, kivárták a két órát, míg rendelt a doki, nagy nehezen behívtak. Más tünet nem volt, nem fájlalta semmijét, csak nagyon gyenge, rossz kedvű, sápadt, bágyadt volt.

Az orvos ránézett, és azt mondta, ez bizony vírus. Nem nézett bele a szájába,pedig az egy perc! nem is vizsgálta meg! Kezeljük a lázat és 3 nap alatt meggyógyul- volt a diagnózisa, adott igazolást és viszlát.

Fogalma se volt mi a baja.

Kezeljük a lázat... ezt magamtól is tudtam :)

Vírus... miket nem mond járvány idején :-)

1033. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1030. - 06bfdda89d)
2011. jan. 28. 14:18

Legyen neked igazad!

Én pedig ha lehet elkerülöm az orvosokat jó messzire.

Ők úgyis azt mondták, az én nyavalyáimmal már együtt kell élnem.

De mégsem. :)

1032. 06bfdda89d (válaszként erre: 1031. - Picilány13)
2011. jan. 28. 14:14

Rendben,kedveled(finoman fogalmaztam),ezért igazat adsz neki.

Én nem adok neki igazat(finoman fogalmaztam),ezért nem kedvelem.

Felőlem olyan orvos,amilyen.Nem ez volt a téma.

Csak mert ő egy félisten a szemedben,durva,hogy a többi orvos mehet a süllyesztőbe...Elfogult vagy.Én meg tárgyilagos.Majd ha már nem leszel ránk besértődve,próbálj tényeket is adaptálni az érzelmeidhez,hátha megérted,mi a kifogás ellene.

1031. Picilány13 (válaszként erre: 1030. - 06bfdda89d)
2011. jan. 28. 13:59

Lenkei Gábor is orvos ezt ne felejtsük el!!! Mindig támadják, mintha neki nem a gyógyítás lenne a szakterülete, mintha nem értene ahhoz amit csinál! Csak ő más orvosokkal ellentétben a dolgok mögé is lát, felismerte mi a különbség gyógyítás és kapzsiság közt! Ő tényleg gyógyítani akar, ezért képezte magát, erre esküdött fel! A többi orvosnak követni kéne az ő példáját, képeznie magát, és nem nagy dolgokban gondolkodni rögtön, vagy lezárni azzal hogy nincs rá megoldás :-) VAN rá megoldás, az orrunk előtt van, és nagyon egyszerű! Ő nem ítéli el az orvosokat, nem akar senkit se lebeszélni, ő csak megmutatja, hogy van lehetőség a hivatalos orvoslás mellett mást is alkalmazni.

Én olvastam a könyveit, ajánlom mindenkinek, mert nagyszerű stílusban, emberi nyelven írt nagy igazságokat.

1030. 06bfdda89d (válaszként erre: 1026. - F64f0d9a69)
2011. jan. 28. 12:59

"Nem mindegy ki forgalmazza? - a gondod a nagy dózissal volt... nekem a hatása a lényeg, csak megjegyeztem én másét használom.

Vagy csak a Lenkeié veszélyes? "


Szerintem erről már mindent leírtam magam kapcsán.


"Az egészséghez a vitaminok, ásványi anyagok is kellenek és megfelelő életmód.

Egészségtelenül élünk ezért vagyunk betegek. "


Hol írtam ettől mást?Bármikor is...


"Az ÁNTSZ élelmiszer ellenőrzésben nagyon jó, Lenkei ügyben szánalmas."


Ezzel kapcsolatban már lett reflektálva,olvasd vissza.


"Nekem olyan ismertető könyveim vannak, amiket kórházi orvosok írtak, most is praktizálnak."


Nekem meg olyan "ismertető" könyveim vannak,amiket a kórházi orvosok OKTATÓI írtak,most is élnek,dolgoznak és MERŐBEN MÁST tanítanak és tanítottak nekik is anno,ha ugyan...,mint amit egyes "út-törők" hírdetnek a maguk dr.-jével...

Na?Akkor most mi van?:O

1029. 06bfdda89d (válaszként erre: 1025. - Picilány13)
2011. jan. 28. 12:53

Szerinted?

Meg: én nem mondtam,hogy nem szedek vitamint...:O

1028. Picilány13 (válaszként erre: 1027. - F64f0d9a69)
2011. jan. 28. 12:26
Ételekben... az a baj hogy már annyi a mű, a műanyag, amit megeszünk :-(
1027. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1024. - Picilány13)
2011. jan. 28. 11:39

Hááát igen én már kb. 17 éve ezeket használom és a gyerekeim is ezeken nőttek fel.

A nagy dózist mi nem használjuk folyamatosan. Az ételekben még tán akad némi hasznos dolog..

1026. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1023. - 06bfdda89d)
2011. jan. 28. 11:33

"Semmi személyes lenkeike felé,de a megadózisú vitaminadagolás nagy-nagy szféráján belül ez most pont egy róla szóló topik..."

Nem mindegy ki forgalmazza? - a gondod a nagy dózissal volt... nekem a hatása a lényeg, csak megjegyeztem én másét használom.

Vagy csak a Lenkeié veszélyes?

Az egészséghez a vitaminok, ásványi anyagok is kellenek és megfelelő életmód.

Egészségtelenül élünk ezért vagyunk betegek.

Az ÁNTSZ élelmiszer ellenőrzésben nagyon jó, Lenkei ügyben szánalmas. Láttam a műsort...

Nekem olyan ismertető könyveim vannak, amiket kórházi orvosok írtak, most is praktizálnak.

1025. Picilány13 (válaszként erre: 1015. - 06bfdda89d)
2011. jan. 28. 11:22
Ha nem szedsz vitamint, hol jutsz hozzá a fontos tápanyagokhoz?
1024. Picilány13 (válaszként erre: 1021. - F64f0d9a69)
2011. jan. 28. 11:19

"Európa egyik legrosszabb egészségi állapotú népe vagyunk..." Sajnos :-(


Én örülök, hogy neked is pozitív tapasztalataid vannak a vitaminokról, szerintem is mindegy hogy milyen vitamint szed az ember, ha jó és a pénztárcája megengedi, nekem ez vált be, ezt tudom megengedni magamnak, másnak más, a lényeg hogy hatásosak.

Én is ezt próbáltam magyarázni, hogy ha az emberek ismerik, tudják alkalmazni a vitaminokat, ha ismerik a saját testüket és annak szükségleteit. Én nem tartom sokra a gyógyszertárban vagy bárhol máshol kapható alacsony vitamin tartalmúakat, mert azt kidobott pénznek titulálom.

Ha meg vagyok fázva, lázas vagyok, akármi, akkor se veszek be gyógyszert, mert más módjai is vannak a gyógyulásnak :-) Hűtőfürdő a lázra, és sok sok C vitamin, a napi adagom 3-4 ezer mg, ha beteg vagyok a dupláját veszem be. És nem vicc: másnapra semmi bajom! És ezt a családtagjaimról is elmondhatom. Hamarabb mehetek vissza dolgozni, és ez számomra nagyon fontos.

1023. 06bfdda89d (válaszként erre: 1021. - F64f0d9a69)
2011. jan. 28. 11:13

"Már sok éve használok kúraszerűen igen nagy dózisú vitaminokat. Ez 1-2 hét általában.

Nem Lenkei és régóta hozzá lehet jutni. "


Semmi személyes lenkeike felé,de a megadózisú vitaminadagolás nagy-nagy szféráján belül ez most pont egy róla szóló topik...


"Ha az emberek megtanulják"


Igen,az jó lenne.A megfelelő helyről,a megfelelő ismereteket.Félek az idő fog minket igazolni...


"Az ÁNTSZ sok olyan szert nem engedélyez itthon, amikek körülöttünk vígan be lehet szerezni."


Így igaz.Az egyik,ha nem a legszigorúbb rendszer a mienk minden népegészségügyi kérdést illetően.


"Európa egyik legrosszabb egészségi állapotú népe vagyunk..."


Nincs összefüggés.


Vázolok egy szitut:

-kisfiam!Ne edd meg azt,mert beteg leszel

-mit pofázik nekem az öreg,mindenbe csak beleugat,meg ez se jó,az se jó.ÉN TUDOM,hogy mi a jó.

Gyerek megeszi,beteg lesz.

-a fene vinné el a öregem,hogy még arra sem képes,hogy egészséges legyek!


Jó?Tehát csak maradjunk ennyiben.Tudományosan igazolt ajánlásokat közvetít a hivatalos ajánlás.A többiek (sokan) tudománytalan állításokkal alátámasztott tök mást hírdetnek...Na akkor most mi van?

1022. 06bfdda89d (válaszként erre: 1019. - Globus)
2011. jan. 28. 11:06
Na,hát lehet így is hozzáállni a dolgokhoz,csak éppenséggel így nincs értelme értekeznünk a továbbiakban.;)
1021. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1016. - 06bfdda89d)
2011. jan. 28. 11:06

Már sok éve használok kúraszerűen igen nagy dózisú vitaminokat. Ez 1-2 hét általában.

Nem Lenkei és régóta hozzá lehet jutni. Azóta sok fájdalomtól megszabadultam, jobb lett a közérzetem, a szívemet már nem hallgatják sokáig, hogy nem az igazi. Nem fáradok el könnyen, jól bírom a strapát stresszt.

Kis dózisnál ezek a javulások nem ilyen látványosak. Szerintem időnként szükség van a nagy adagra.

Ha az emberek megtanulják mit mikor és hogyan kell alkalmazni, esetleg ránk lehetne bízni melyiket is válasszuk.

Nálunk itthon már alig akad gyógyszer, aminek a túladagolásáról többet hallani azért.

Lenkeinek szurkolok, mert tudom, milyen jó hatásúak a szerei, ha jól használják.

Az ÁNTSZ sok olyan szert nem engedélyez itthon, amikek körülöttünk vígan be lehet szerezni.

Európa egyik legrosszabb egészségi állapotú népe vagyunk...

1020. 06bfdda89d (válaszként erre: 1018. - Globus)
2011. jan. 28. 11:05
Fúj de gusztustalan szó ez...De ha értelmezem,akkor igen,igaz.És?Ez nem ok,hanem okozat/következmény.Nem bírom,ha keverik a kettőt...:)Lenkei is ezt csinálja,mint minden hasonszőrű...
1019. globus (válaszként erre: 1017. - 06bfdda89d)
2011. jan. 28. 10:31
Diabéteszes polyneuropathiára kezdő szer.
1018. globus (válaszként erre: 1016. - 06bfdda89d)
2011. jan. 28. 10:29
Nem, nem erről szól :) Arról szól, hogy a Lenkeit nem csipálod.
1017. 06bfdda89d (válaszként erre: 1003. - Picilány13)
2011. jan. 28. 10:20
Ez a két gyógyszer kérlek nem más,mint megavitaminok...Hoppá rézimi...Csak ugye ha elolvastátok volna...
1016. 06bfdda89d (válaszként erre: 1001. - Globus)
2011. jan. 28. 10:19

Az a baj,hogy nem tudsz olvasni!Sem én,sem más,aki lenkei ellenes,nem multivitamin ellenes.Mi csupán csak az adagolást kérdőjelezzük meg.Ha: lennél szíves-kedves figyelni!


A Milgamma és milgamma n tájékoztatója pedig PONTOSAN erről szól!:DDD

1015. 06bfdda89d (válaszként erre: 1000. - Picilány13)
2011. jan. 28. 10:17
Az,hogy nem tömjük magunkat halálra vitaminokkal nálad egyenlő azzal,hogy semmilyen prevencióval nem élünk?Gratula!
1014. szimba (válaszként erre: 1011. - Globus)
2011. jan. 28. 09:50
igazad van :)
1013. szimba (válaszként erre: 1012. - Picilány13)
2011. jan. 28. 09:49

Nem igaz, amit írsz. Nem is értem, honnan vetted azt, hogy száz százalékosan visszautasítom a "jót"? Miből vontad le ezt a következtetést?

Egyébként ha a jó szerinted Lenkei: majdnem egy évig szedtem, majd' százezer forintot költöttem a vitaminjaira (az is vicces, hogy erről semmit nem írtam, de te látatlanban "megelőlegezted", hogy biztos két napig szedtem, és a csodát vártam),és ez idő alatt ugyanúgy romlott az állapotom, mint korábban.

1012. Picilány13 (válaszként erre: 1010. - Szimba)
2011. jan. 28. 09:27

z a baj hogy száz százalékosan elutasítod a jót, meg se próbálod, pedig ha sportoltál, kitartó lehetsz. Nem is értem így...


Mikor azt írtam nem írtad le így ennyire részletesen mi a helyzet, és sebnyalogatásnak tűnt. Így már nem, és elnézést is kérek, de ezt csak most fejtetted ki hogy konkrétan mi is a helyzet, még a 932-es hozzászólásodban sem.

Nem a betegséget érdemled meg, a gondolataidat ha elutasítod a jót, a negatív gondolatokat.

De nem ragozom tovább.

1011. globus
2011. jan. 28. 09:26
Ne veszekedjetek így, ez már nagyon durva :(
1010. szimba (válaszként erre: 1006. - Picilány13)
2011. jan. 28. 09:16

Az nem kritika, hogy egy nyomorék embernek azt mondod, megérdemli a sorsát. EZ a taplóság, és nem az, hogy észlénynek nevezlek. Te beszélsz kultúráról?

Hogy miért jutottam ide? Passz. Vitaminokat ugyan nem szedtem, de versenyszerűen sportoltam, és ennek megfelelő életmódot éltem 20 éves koromig. Majd egy nap nem tudtam felkelni az ágyból. Ennyi a történet, de biztos megédemeltem. Ha te mondod.

❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook