Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért kellett így történnie? fórum

Miért kellett így történnie? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért kellett így történnie?

135. acuko
2012. szept. 22. 15:12

Ezt az oldalt tessék megnézni és elolvasni:


[link]


Nagyon nagy segítség!!!

134. tagnetha (válaszként erre: 131. - Acuko)
2012. szept. 21. 22:32

Köszönöm a biztatást!Igen most nagyon nehéz és el sem tudom hinni,hogy valamikor jobb lesz.Egyenlőre nem tudom,hogyan másszak ki ebből a szorult helyzetből.Sokszor nagyon csúnya gondolatok jutnak az eszembe,csak az tart vissza,hogy itt van a két gyerekem.Pedig én csak egy nyugodt családi életre vágytam,amit sosem kaptam meg,nem értem,hogy miért? Attól tartok,hogy már nem is lesz benne részem.

Azt hiszem te egy nagyon erős nő vagy,hogy végig tudtad csinálni és talpra álltál.Ez 20 év után nem lehetett könnyű neked.

133. acuko (válaszként erre: 132. - 4ba64ea65e)
2012. szept. 21. 21:42
Részemről: Köszönöm! :)
2012. szept. 21. 13:23

minden elismerésem a tiétek!

és minden olyan nőjé, akinek sikerült, még mielőtt tragédia történt volna

131. acuko (válaszként erre: 130. - Tagnetha)
2012. szept. 21. 10:22

A kérdésedre a választ Te is tudod: Igen, megérte! Még akkor is, ha most még nagyon nehéz egyedül.

Egy bántalmmazó, lelkileg megalázó kapcsolatból mindenképpen meg kell szabadulni, mert az ember lelkét egy életre tönkre teszi.

Lehet, hogy most nagyon nem könnyű a helyzeted. Sőt! Nagyon nehéz. Anyagilag elsősorban. De a lelked talán szabad. És ez a legfontosabb.

Igaz ennivalót és rezsit fizetni ebből nem tudsz, de próbálj segitséget kérni, ahonnan csak lehet.

Én pontosan ugyanilyen helyzetben voltam, két gyerekkel egyedül, minimális jövedelemmel, az éhenhalás küszöbén. De soha de soha vissza nem csinálnám a dolgot a volt férjemmel. 20 év az életemből.. Azért az nem semmi.

Mára talpra álltam, igaz, nem volt egyszerű, de pozitivan kell szemlélni a dolgokat és nem szabad megijedni a kihívásoktól. Merésznek és bátornak kell lenni, és el kell fogadni az ajánlatokat, a lehetőségeket. Hidd el, menni fog!

Férfiakban én is elvesztettem a hitemet, főleg azután, hogy a válás után többen is átvertek és becsaptak. Ma is egyedül élek a lányommal, de van valakim, akiben már meg tudok bizni, és ő egyenrangú partnerként kezel, szeretettel. És ez nagy nagy önbizalmat ad.


NE ADD FEL!!! NEKED IS SIKERÜLNI FOG!!!!!

.

130. tagnetha (válaszként erre: 121. - Acuko)
2012. szept. 21. 00:45

Teljes mértékben egyetértek veled! Én szintén ebbe a helyzetbe voltam. 16 évig lelki és gazdasági függőségben éltem,nem engedett dolgozni sem. Nekem is nagyon sokan mondták,hogy miért nem lépek Könnyen osztogatták kívülről a tanácsokat.Nem biztos,hogy lehet jó döntést hozni.Én meghoztam a magamét,nehezen,de elváltam.Most egyedül nevelem a gyermekemet,se munkám,se pénzem.kilátásom sincsen. Párkapcsolatot nem akarok,mert úgy érzem,hogy megutáltam őket.

Most azt kérdezem magamtól,hogy megérte?

129. acuko (válaszként erre: 128. - 4ba64ea65e)
2012. szept. 20. 23:22

Ez a fajta hozzáállás, mármint, hogy a férfi igy viselkedik a kapcsolatban, ez elsősorban kisebbrendüségi érzés miatt van, és ez pedig abból fakad, amit otthonról gyerekkorából hoz magával.

Ebben az esetben rossz és bántalmazó családból származó, nehéz sorsú gyermekről van szó, aki az 50-e évek vidéki, tanyasi világában nőtt fel.

Ezek tudatában, nincs min csodálkozni.

A társadalmi különbség engem 19 évesen nem érdekelt, de ha tudtam volna, hogy budapesti és messzi vidéki ember között ekkora szakadék lehet, akkor talán nem megyek hozzá feleségül..

2012. szept. 20. 15:37

ezt olvastam ma a facén. ezt egy csalódott kislány (16é) irta egyszer. igaza van. pontosan ez (is) lehet az oka annak, ha egy férj ilyenné válik.

ő "teremtette" meg a "nőjét", akkor "joggal" várhatja el, hogy úgy ugráljon ahogy ő fütyül.

szomorú, de ez is a valóság része

"...ez jóóóóóóóóóóóó! A férfiak, elég erősen tudják kritizálni a gyengébbik nemet! Azt gondolom, ezt vagy azok mondják, akiknek van saját magukkal némi problémájuk és ezt az épp aktuális barátnőjükön élik ki, vagy, egyszerűen tényleg egy izomagyú p@räszt az illető férfi és valóban egy barbie baba kell mellé!!!! Sok férfinek ez kell....inkább a mű dolgok, mint ahogy a kidolgozott és túl izmos test is mű, mű nő kell mellé, akinek szintén üres a feje, de legalább jók a silikon cickók, meg a silikon száj, stb.! Viszont ezekre a libákra költhettek is és utána kurvázzátok, hogy micsoda lotyó az összes nő4..."

127. 55875e9863 (válaszként erre: 119. - Acuko)
2012. szept. 20. 13:46

Szia! :)


Minden tiszteletem a tiéd! Jó hogy írtál ide, és megosztod történeted velünk, így azok is olvashatják a pozitív végkifejletet, akik most nem mernek lépni még esetleg...

Én is megtudtam csinálni, ahogy te is. Gyülekeznek a jó példák, és a sikeres elválások az ilyen aberrált férfiaktól. :)


Van esély, van lehetőség, nem szabad hagyni magunkat!

126. 4ba64ea65e (válaszként erre: 125. - Acuko)
2012. szept. 20. 12:19

gratulálok neked az erőhöz!

csak egy ötlet, de talán a cikk irójának pont a te tapasztalataidra van szüksége.

sőt! aki már átélt hasonlót az mind tud neki ötleteket adni.

fiatal csaj és olyan elkeseredett a vége, mintha 50es nő lenne, aki már mindenről lemondott 20-30év házasság után

125. acuko (válaszként erre: 124. - Titzi)
2012. szept. 20. 11:38

Na igen. A tapasztalat egyben rendkivül bizalmatlanná is tett.

Amúgy én is épp 19 éves voltam, amikor hozzá mentem, pont úgy, mint a cikk írója, és az én volt párom akkor 31 ébes volt. felnéztem rá, biztonságban éreztem magam mellette, nagyon kedves volt, tényleg szeretett, csak ez a szeretet egy birtoklási vágyba ment át. Később már szinte a tulajdonának tekintett, nem hogy Nő nem voltam a szemében, még talán ember sem. Igen.. Volt ilyen veszekedésünk, mikor ordítva kérdezte: Ember vagy te egyáltalán? Vagy maga az ördög? Hát.. fura ezt igy leirni, de átélni még szörnyűbb..

124. titzi (válaszként erre: 119. - Acuko)
2012. szept. 20. 10:36
sok az ilyen pasi,talán könnyebben kiszűröd már másodjára,de az sem mindig könnyű,a legtöbb bűbájos bír lenni az elején
123. acuko (válaszként erre: 122. - 9931fd3d1a)
2012. szept. 20. 00:03

Ez igy van. Mint irtam, én majdnem 10 évig azon gondolkodtam, hogyan tudnám megoldani. Egyszerűen nem tudtam sehogy. Ott voltam két kisgyerekkel, munka nélkül, jövedelem nélkül, mert nem engedett dolgozni, mikor felvetődött hogy elmennék dolgozni, mindig orditott és hisztizett velem, pénzem annyi volt, amennyit adott és még azt is kiszámolta, hogy bizonyos idő alatt mennyinek kell éppen lennie, ezért magamra szinte semmit sem költöttem, olyan voltam, mint egy házi robot.

És igen, lépni kell, gondolatban, fel kell mérni, milyen segitségre lehet számitani, és meg kell tervezni. De sajnos a nő a férfi bosszújától annyira fél, hogy inkább marad, Sajnos.

Mint irtam, én is örülhetek, hogy itt vagyok, mert megfenyegettem, hogy ha egy ujjal is hozzám ér, azonnal megyek a rendőrségre. Később az autóm szélvédőjét törte be, nyomozott utánam, stb. nem volt egyszerű..

122. 9931fd3d1a (válaszként erre: 121. - Acuko)
2012. szept. 19. 23:55

Elhiszem, hogy KŐKEMÉNY.

De, el kell kezdeni!

Hogy hogyan, azt valóban sokszor csak más segítségével lehet megtudni, megtenni.

De lépni gondolatban mindenképp kell.

121. acuko (válaszként erre: 120. - 9931fd3d1a)
2012. szept. 19. 23:52

Mondani könnyú, hogy változtasson. Biztosan akar. De ne mtud! Se munkája, se pénze nincs. A férje mások szemében jó ember, senmki sem hinne neki. Ez mindig igy van.

Én pontosan tudom, hiszen hosszú, hosszú évekig én is igy éltem. 10 évig gondolkodtam azon, hogyan szabadulhatnék meg tőle. Ki voltam szolgáltatva neki anyagilag és lelkileg egyaránt.

Hidd el, nagyon nehéz változtatni, sokáig lehetetlen!!!

2012. szept. 19. 23:43

Miért kellett így történnie?

Mert nem történhetett másként.

Eddig ez volt a sorsod.

Akarsz változtatni? Változtass a gondolkodásodon! Sokan nem hisznek ebben, de aki elfogadja ezt a "törvényt", az már jól érzi magát.

119. acuko (válaszként erre: 1. - C34c3bfc47)
2012. szept. 19. 23:39

Én is egy ilyen házasságban éltem, 20 ! évig!! A fél életem ráment. Pontosan ugyanezek a dolgok történtek, csak mi nem voltunk gazdagok, és mégis lelki terrorban tartott. Idegenekkel kedves és aranyos volt, meg segitőkész, de velem úgy bánt, mint a kutyával. Én meg mindig csak reménykedtem, hogy más lesz, meg jobb lesz, de nem lett jobb.

20 évet húztam le így. Megtörtem, és az önbizalmam a sárba taposta. Azóta is nehezen viselem, ha hangos szó, vagy veszekedés van körülöttem. Akkor azonnal menekülök.

Szerencsére, 4 éve megszabdultam tőle, nagyon nehezen, de igy is 20 év az életem,ből.. az életem fele volt. Nagyon szomorú ez. Őszintén és nagyon sajnálom.

Nagyon nehéz lesz kitörni, de meg kell próbálni. Hossszú és alapos tervezést igényel és keresni kell olyan embereket, akik hisznek neked, és hajlandóak segíteni.


Van egy film, melyben Jennifer Lopez a főszereplő. Ugyanez a téma. Címe: Most már elég!


Mikor megnéztem, potyogtak a könnyeim, és csak arra gondoltam, milyen szerencsés is vagyok végül is, hogy nem ölt meg és most itt vagyok és élek..

118. titzi (válaszként erre: 111. - 55875e9863)
2012. szept. 19. 23:24

sajnos nem rögtön a börtön az első intézkedés

csak pénzbírság..

és még ott van az a hülyeség a 8 napon túl gyógyulással kapcsolatban a Btk-ban,ami igencsak avitt,nevetséges ma mar

117. titzi (válaszként erre: 112. - 55875e9863)
2012. szept. 19. 23:21

Éda! ez egy nagyon jó összeállítás!


nem is tudtam,hogy,ha a férfi öngyilkossággal fenyeget engem,az is erőszak ellenem

ilyet én átéltem két embertől életem során,de akkor ez a logikai összefüggés nem jutott eszembe

116. 4ba64ea65e (válaszként erre: 115. - Hajgumi)
2012. szept. 18. 15:50

ésszerű kompromisszumokat kell kötni. mint pl én csinálom a főzést, de te mész vásárolni! :)

köszi a kigyűjtést Éda, remélem ezeket is tételesen beemelik majd a törvénybe.

na meg az sem lenne baj, ha nem az áldozatnak kellene bizonygatnia, hogy őt bizony folyamatosan verik, erőszakolják akármi.

védekezzen a pasas a vádak ellen ahogy tud!

nem hiszem., hogy puszta unalomból jelentgene föl bárki bárkit!

115. hajgumi (válaszként erre: 112. - 55875e9863)
2012. szept. 18. 15:37
Meg kéne tanítani a nőknek, hogy ilyen bánásmódot soha senki nem érdemel meg. :,( Akármilyen stresszes a férj munkahelye, vagy nehéz körülmények között nőtt fel, akkor sem. Nem lehet mindig a körülményekre hivatkozni! Ha embernek érzi magát, akkor tudnia kell kontrollálni az érzéseit, cselekedeteit, szavait! Ha nem képes erre, akkor éljen egyedül az a személy. Köszönöm, hogy leírtad ezeket, mert a nők azt hiszik a "családért" mindent el kell tűrniük, de ez nem igaz! Nem így kell tűrni a családért!
114. 55875e9863 (válaszként erre: 113. - Banyaci)
2012. szept. 18. 14:45

A rendőröket hagyjuk, most tudnék egy 3 kötetes kisregényt írni róluk. Ők is csak a jogszabályokra hivatkoznak, anyám is emiatt él évek óta terrorban, mert az első szülött fia, aki nekem féltestvérem állandóan bántja lelkileg és ahogy tudja.


A rendőrök akkor tesznek valamit ha vér folyik.

Nos elmondanám volt amikor már hamarabb is cselekedtek, de azok normálisabb emberek voltak, de az ritka! Amint bejönne hatályba a törvénytervezet, a rendőröknek is nagyobb lenne a hatásköre...

Remélem minél hamarabb behozzák, mert addig sokan tűrik tovább a pofonokat.

113. Banyaci (válaszként erre: 111. - 55875e9863)
2012. szept. 18. 14:31
Ennek nagyon örülök. Hát még ha annyira komoly lenne, hogy ha valaki bejelenti, hogy gyepálják a szomszéd asszonyát, akkor a férjet akkor is bevigyék, ha a szomszédasszony félelmében letagadja is, hogy őt megütötték. Mert ugye jó lenne, ha ki is derülne az, hogyha valakit vernek otthon és nem csak akkor tehetne (akarna tenni) valamit a rendőrség, ha már vér is folyik.
2012. szept. 18. 14:29

Érdekes dolgok, amiket sokan nem is tudnak hova tenni gondolatban, néha azt hisszük ugyan ez semmiség, ugyan meg érdemlem, ugyan hiszen csak ideges lett valamiért.

Itt a valóság, amit jó lenne tisztába tenni:


Szóbeli (verbális) erőszak

A nő lekicsinylése, sértegetése, gúnyolódás, nevetségessé tevés (például a nő külseje, vallása vagy faji hovatartozása miatt), bántalmazással, veréssel való fenyegetés, gyerekek elvételével, öngyilkossággal való fenyegetés


Lelki erőszak

Alapvető érzelmi igények és szükségletek megtagadása, barátoktól, munkától, családtól, kedvenc foglalatosságoktól való elszigetelés vagy eltiltás, féltékenység, nő önbizalmának módszeres lerombolása, elzárkózás a problémák közös megbeszélésétől, nő állandó hibáztatása, értéktárgyainak összetörése, tárgyak összetörése/dobálása/csapkodása, fegyverrel való fenyegetőzés, félelmet keltő viselkedés (dühödt nézés, üvöltés), támadó faggatózás, életveszélyes/ijesztő autóvezetés, telefon és egyéb kommunikációs csatornák lezárása, telefonon való állandó ellenőrzés, nő zsebeinek/táskájának átkutatása


Testi (fizikai) erőszak

Lökdösés, pofozás, fojtogatás, haj húzása/kitépése, ököllel/eszközzel való ütés, rugdosás, harapás, rázás, égetés, fegyverrel (késsel, lőfegyverrel, nehéz tárgyakkal) való fenyegetés vagy bántás, alapvető testi igények és szükségletek megtagadása (éheztetés, szomjaztatás, alvásmegvonás, ürítkezés kontrollálása), bezárás, kizárás, megkötözés és mozgásszabadság korlátozása


Szexuális erőszak

Nem kívánt szexuális tevékenységre való kényszerítés, nemi erőszak, szexszel való fájdalomokozás vagy megalázás, tárggyal való nemi erőszak, intim testrészeik bántalmazása, másokkal való közösülés/prostitúció kényszerítése, reproduktív jogok korlátozása: fogamzásgátlás akadályozása vagy kényszerítése, terhességre vagy abortuszra kényszerítés


Gazdasági erőszak

Anyagi függésben tartás, munkáról való lebeszélés vagy eltiltás, nő fizetésének elvétele, mindennapi kiadások megkérdőjelezése és fillérre való elszámoltatása, közös néven levő céggel (Bt., Kft.) való sakkban tartás/zsarolás

2012. szept. 18. 14:24

Idézem: "Hétfőn ellenszavazat nélkül döntöttek úgy: bekerülhet a büntető törvénykönyvbe a családon belüli erőszak.


Az Országgyűlés hétfői ülésnapján a képviselők 336 igen szavazattal, ellenszavazat nélkül úgy döntöttek: egyetértenek azzal a népi kezdeményezéssel, amely önálló büntetőjogi törvényi tényállást adna a családon belüli erőszaknak. A képviselők döntését taps követte az ülésteremben."


Végre valami haladás...!!! Lassan őrölnek a malmok, de amint hatályba lép, kössék fel a gatyájukat a nő verő férfiak, majd akkor legyenek nagy szájúak, és gyors kezűek amikor a börtönbe kísérik őket! Hozzáteszem a börtönökben a nő és gyermek bántalmazó rabokat, a többiek igen "szeretik vacsorára".

2012. szept. 18. 14:20

Találtam egy nagyon jó tévhit-és tény összeállítást, amit valójában az olyan agresszív férfiaknak kellene elolvasniuk, és megérteniük, csak sajnos ez valószínűleg elég elenyésző statisztika lenne, ami elég jól rávilágít az emberi hülyeségre, senki sem érdemel verést. Főleg nem egy nő!


[link]

2012. szept. 18. 05:39

Azt hiszem ezèrt tènyleg ne bãntsuk.


Kiváncsi leszek, mit hoznak ki a politikusok ebböl a javaslatbòl. Ezeket a palikat egy èletre bezárnám

108. 4ba64ea65e (válaszként erre: 107. - 4f8ae69d1b)
2012. szept. 17. 13:37

hááát, őszintén, én sem keresgéltem, hogy van-e ilyan nevű felhasználó. :) igaz, még nem is irtam cikket.

viszont pár helyen leirod, hogy nem rólad van szó és kész.

ha jól értelmezem a cikk irója fiatalabb mint te.

107. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 106. - 4ba64ea65e)
2012. szept. 17. 08:45
..ráadásul egy ilyen cikk..ha meg úgysem fog sűrűn fórumozni,akkor választhatott volna igazán egy semleges nevet..mondjuk -szerencsétlen-vagy hasonlót..:(
106. 4ba64ea65e (válaszként erre: 105. - 4f8ae69d1b)
2012. szept. 17. 04:41
Azt hiszem èrtem mièrt. Magyarázkodhatsz majd

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook