Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért kell elítélni azokat akik nem szeretnének gyereket? fórum

Miért kell elítélni azokat akik nem szeretnének gyereket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2009. szept. 4. 13:30
Én is más vagyok, mint az átlag, hidd el, kapok is rendesen...:)
71. simple (válaszként erre: 70. - Ad96793c81)
2009. szept. 4. 13:27
Igazad van. Én nem akrtam soha megfelelni mások elvárásának, de azért az rosszul esik, hogy mindig kirekesztettnek érzem magam, mert más vagyok mint az átlag. Ha mindenki olyan lenne mint te, nem lenne ilyen probléma.
70. ad96793c81 (válaszként erre: 69. - Simple)
2009. szept. 4. 13:23
A lényeg az, hogy te érezd magad elégedettnek. Ha úgy gondolod, hogy gyerek nélkül is teljes az életed, akkor minden rendben, nem? Arra nem szabad adni, hogy mások szerint milyen életet kellene élni az embernek, mert ha eszerint alakítanád, az már nem a te életed lenne... Úgysem lenne jó vége a dolognak. Azért van ennyi boldogtalan ember, mert mindenki a többség elvárásainak akar megfelelni.
69. simple (válaszként erre: 67. - 9242a6388c)
2009. szept. 4. 13:18
Örülök hogy te ezt így gondolod. Csak sajnos a többség úgy néz a gyermeket nem akaró nőre, mint egy közveszélyes őrültre.
68. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 66. - Presike)
2009. szept. 4. 13:18
Így van, ha elolvasod kiderül belőle, és a kérdése felesleges.
67. 9242a6388c (válaszként erre: 64. - Simple)
2009. szept. 4. 13:16

Én szültem két gyereket, de el tudok képzelni más és izgalmas dolgokat a pelenkázáson az itthonülésen és a főzésen kívül!!! Ezek nem izgalmas dolgok....

Szeretek utazni, kirándulni, csavarogni, sétálni, nyaralni a gyerekekkel. DE szeretek kettesben lenni a párommal, a hobbimmal foglalkozni, maniküröshöz , kozmetikushoz, fodrászhoz járni. Szeretek olvasni és élni! Nekem így teljes az életem...

De mint már írtam mindenki maga éli a sajátját, úgy ahogy akarja...

Ha boldog vagy az mindenképp teljes!!!

2009. szept. 4. 13:16
Szíve-joga.Én csak azt írtam le, hogy én most mit érzek.
65. simple (válaszként erre: 54. - Presike)
2009. szept. 4. 13:12
Mi van azzal aki ezt nem akarja érezni, átélni? Mert egyszerűen nem érdekli?
64. simple
2009. szept. 4. 13:11
Nem tudom, de szerintem ezekkel nem kéne foglalkozni. Vannak nők akiknek semmi más nem fontos, csak hogy szüljenek, nem tudják elképzelni, hogy más is lehet olyan érdekes, izgalmas és jó, mint otthon pelenkázni meg főzni. Én meg azt gondolom, hogy mindenki azt csinálja, úgy ahogy neki jó! Ez született intelligencia kérdése, hogy valaki ezzel egyetért, avagy nem.
63. c42aaaac41 (válaszként erre: 62. - 94c02c5bb5)
2009. szept. 4. 13:02

hát de nem?!én szültem mert így láttam jónak.imádom a gyerekem,bár "szegény"turis ruhákat is hord.remélem azért fel fog nőni valahogy....:)és túl éli ezt a megrázkódtatást,hogy gyerekkorában a turiban megvásárolt márkás ruhákat kellett viselnie...


viszont van több ismerősöm is aki nem vágyik gyerekre és én ezt tiszteletben tartom.az ő döntése és kész.nem fogom őt megerőszakolni,hogy de akkor is szüljél...milyen hülyeség ez.

62. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 61. - C42aaaac41)
2009. szept. 4. 12:58
Velős, tömör, de pont jó. :)
2009. szept. 4. 12:57
summa summárum:aki akar szüljön,aki meg nem az ne!mindenkinek a saját életét kell élni és nem másét!:D
60. Bettyg (válaszként erre: 58. - 94c02c5bb5)
2009. szept. 4. 12:56
én is....:)
2009. szept. 4. 12:53
köszi..
58. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 56. - Presike)
2009. szept. 4. 12:52
Ne törődj vele, én szívesen olvastam itt. :)
57. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 54. - Presike)
2009. szept. 4. 12:52
Nagyon is idevaló, hasonlóan a többi hozzászóláshoz. Köszi, hogy leírtad. Egykorúak vagyunk ezért jól esett olvasni. Jövőre talán bevállaljuk mi is. Hasonlóan gondolkodunk.
2009. szept. 4. 12:51
Bocs, hogy közbe mertem szólni....
55. 274c9996b8 (válaszként erre: 54. - Presike)
2009. szept. 4. 12:47
A Te beirasod nem erre a forumra valo , talan a boldog anyukak , kismamak forumara , szerintem.
2009. szept. 4. 12:41

Sziasztok!

Én most találtam rá erre a fórumra.Csak a saját érzéseimet szeretném megosztani veletek.

36 éves vagyok és 22.hetes terhes.Nekem a terhesség a világ egyik legnagyobb csodája.Nagyon boldog vagyok, hogy ezt átélhetem, és nagyon sajnálom azokat, akik szeretnének babát de nem jön össze.Nap mint nap átélni azt ahogy a baba mocorog,rugdos a hasadban, az egy elmondhatatlan érzés.

Egyébként egy ideje már én is csak arra vártam, hogy minnél többet fel tudjak mutatni(ház befejezése, stb.), de rájöttem, hogy akkor sosem fogok szülni.Persze az életem amúgy sem úgy alakult ahogy terveztem, egy válás után elég nehéz volt megint társat találnom.De most végre sikerült, és jelenleg a világ legboldogabb emberének érzem magam.Csak azt tudom mondani, hogy aki szeretne és megteheti, az ne hagyja ki ezt a csodálatos érzést.Az élet mindig lemondásokkal jár, szerintem a baba miatt sok mindenről le tudunk mondani.(ezdésként én közel 18 év kemény dohányzás után azonnal letettem a cigit, amit évekig nem sikerült előtte).

Bocs, ha kicsit hosszúra sikerült a mondanivalóm...

53. 274c9996b8 (válaszként erre: 44. - Anita0027)
2009. szept. 4. 11:53

Nagyon okossan irod ! " ... mindenki ugy eli az eletet, ahogy ö boldognak erzi."

Es hat vegsösoron ehhez senkinek semmi köze , mindenki maga dönti el hogy , mit valal es mit nem !

52. Bcicus (válaszként erre: 48. - Ében11)
2009. szept. 4. 10:31
Mindegy neki, de az egészségének nem biztos, hogy mindegy, hogy milyen ruha van rajta. De tegyük fel van aki nem vezs minőségi ruhát neki, azt is gyakran kell cserélni.
51. pitypang79 (válaszként erre: 32. - Anita0027)
2009. szept. 4. 10:29

Nagyon is értem hogy miről beszélsz,teljesen,és szerintem jól gondolkozól...jo az irány, mert így te biztosan felelősséget vállalsz azért amit teszel, és tudatos leszel, ez nagyon is jó!!!!

örülj neki, de van egy véleményem...ha TE mindezeket kizárod az életedből amiket nem akarsz és nem szeretsz..attól még lehet gyereked ,,de akkor olyan utat választasz...jobban mondva úgy tervezed meg a dolgokat ahogyan TE szeretnéd!és akkor viszont lehet gyereket szülni ha megvalósítod olyan körülmények meg szempotok szerint amik SAJÁTJAID.

50. mmacus
2009. szept. 4. 09:24
Én nem ítélem el, aki nem szeretne gyereket. Nyilván másképpen képzeli az életét, más ad neki értelmet. Nem vagyunk egyformák, nem is kell, nem lenne jó, ha mindenki ugyanúgy gondolkodna. Ha nem adott volna az Isten természetes úton gyereket, én biztosan nem rohantam volna orvostól orvosig, elfogadtam volna, mert annak oka lett volna, semmi nem történik ok nélkül. De akkor is megtölteném tartalommal a mindennapjaimat, nem lennék megkeseredett, szerintem gyerek nélkül is lehet értelmes, tartalmas életet élni.
49. 01c8755c79 (válaszként erre: 48. - Ében11)
2009. szept. 4. 09:15
És egy normálisan nevelt gyerek később se kerül többe, mint amit a szülei megengedhetnek maguknak... és kicsit se lesz boldogtalanabb. ;)
48. ében11 (válaszként erre: 45. - Bcicus)
2009. szept. 4. 09:13
pont akkor fölösleges a drága amikor kicsi a gyerek mert ő egyáltalán nem igényli...nem tudja hogy sima cipőt-újat jót visel vagy márkásat...játékokkal ugyanígy(lehet egy darab papírral boldogan eljátszik egy órát mint a 30000 csodajátékkal) és a foglalkozás sem pótolja hogy veled lehet!
47. 01c8755c79 (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2009. szept. 4. 08:09
:DDD ... hát tényleg ne szülj még gyereket! ;))
46. 9933e6cc1b (válaszként erre: 41. - 867f9adc74)
2009. szept. 4. 04:34
ami mit is takar?
45. Bcicus
2009. szept. 4. 02:45
Vannak olyan nők akik megbánnyák és vannak akik nem. Csak valahogy itt mindig az jön példának aki nem. Én ismerek olyanokat akiknek bánták meg és már nem éppen fiatalok így volt teljes az életük. Itt is mindenki azt írja, hogy csináld amit akarsz de megfogod bánni, ez egyáltlán nem biztos. Én szerettem volna babát, tehát ne magamból indulok ki, de az is teljesen érthető ha valki nem. Amit az állatokról írta valaki: hát ha én azt nehezn hiszem. Nekem vannak kutyáim és mindenből a legjobbat kapják. Ha még a kiálításokat is beleszámolom akkor is 150-nél ritkán költök rájuk többet. Ha eg ygereknek nem turkálós vackokat akarsz venni, ahnem normális ruhát és rendes kaját és amire szüksége van azt megveszed, az ennl jóval többe kerül. Ruhák, jó minőségű kaja, játékok, foglalkozások stb, főle kiskorban amikor minden héten kinő egy ruhát szinte.
44. Anita0027 (válaszként erre: 41. - 867f9adc74)
2009. szept. 3. 17:11
Lehet, hogy hiányzik ez az ösztön belőlem és másokból is, de mindenki úgy éli az életét, ahogy ő boldognak érzi. Valószínű, hogy nekem másfajta ösztönöm az erősebb.
2009. szept. 3. 16:38

Én csak azokat a nőket ítélem el,akik bár nem szeretnének gyereket mégis szülnek,és szegény párák a kukában végzik."jobb" esetben az intézetben,vagy otthagyják őket a kórházban...

Ja, és felelősségük telljes tudatában teszik,nem azért,mert " /elnézést,ha valakit sért ez a szó!/bekattantak"

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook