Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért kell elítélni azokat akik nem szeretnének gyereket? fórum

Miért kell elítélni azokat akik nem szeretnének gyereket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
42. 9242a6388c (válaszként erre: 28. - MelisUK)
2009. szept. 3. 16:37
Teljesen igazad van!!! Fiatal vagy, ráérsz bőven bármire!!!
2009. szept. 3. 16:35
Én nem ítélem el őket, de tény,hogy hiányzik belőlük a legelemibb ösztön..
2009. szept. 3. 16:33

DE mindenki azt csinál amit akar, ez teljesen magánügy!!!!

És van olyan barátnőm aki 42 éves, nincs gyereke , teljesen jól van, élvezi az életet,őt sem ítélem el, szeretem és jól elvagyunk!

2009. szept. 3. 16:28

Soha nem ítélnék el senkit, semmiért!

Ha nem szeretnél, akkor nem kell szülnöd!

Bár hidd el sok példa van rá, hogy később megbánják azok a nők akik nem szültek, egy barátnőm( bár soha nem akart gyereket) "balesett"miatt 35 évesen szülte meg a kislányát.Azt mondta, milyen hülye volt eddig mert ha ezt tudja, hogy milyen érzés sokkal előbb szül gyereket.

Egy doktornő ismerősöm ( most 54 éves) sem szült, két szakvizsgája van, osztálkyvezetői státusza, és a nagy magánya!!!!

Legalább 10 éve hallgatom tőle: MIÉRT NEM SZÜLTEM GYEREKET??????

38. winny (válaszként erre: 32. - Anita0027)
2009. szept. 3. 16:27
Megértem azt ha valaki ebben a nagy bizonytalanságban nem válal gyereket.
2009. szept. 3. 16:23

amúgy én nem ítélem el azt aki még nem akar gyereket-néhány kifogással nem értek egyet.

és azt is magamon tapasztaltam, hogy én sem voltam az a kisbabákat babusgató típus aki folyton gyerekekkel lett volna...mégis lett saját

36. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Anita0027)
2009. szept. 3. 16:21
A gyermekvallasa maganugy ! Ha valaki ugy erzi hogy , ez nem idealis az ö reszere , tiszteletben kell tartani ! Eleg sok irigyseg is lehet abban ha , tamadnak , mert van aki nyakra före szul , de minek ? !
35. ében11 (válaszként erre: 30. - Bettyg)
2009. szept. 3. 16:17

jah jah nekünk is volt 2 macsekunk-és dokihoz vinni stb. szóval vitte a pénzt.egy ismerősömnél a macska a gyerek-sonkát eszik és még sorolhatnám...vagy a sportautó mániás ismerősömet vagy a horgászni imádó ismerősömet-azt látom ha náluk is meg lesz a gyerek

ezek a hobbik már nem lesznek ennyire fontosak...biztos a gyerek is autómániás meg horgász lesz...de előbb költenek majd a gyerekre és a maradékból a hobbira

34. ében11 (válaszként erre: 27. - Bettyg)
2009. szept. 3. 16:14
ebben egyetértünk...mondjuk nekünk nincs kocsink nem is lesz egy ideig...pont azért hogy a gyerektől ne kelljen elvenni...szóval nem csak előtte közben is jöhetnek helyzetek amit meg kell oldani...ezért tömeg közlekedünk...és azért dolgozunk legyen kocsi is...de az anyagi javak háttérben vannak, meg már rég nem annyira fontosak...csak ami kell...
33. MelisUK (válaszként erre: 30. - Bettyg)
2009. szept. 3. 16:08
Végülis lehet azokra is rengeteget költeni, ha valaki olyan fanatikus - még jó hogy mi nem vagyunk. :P
2009. szept. 3. 16:06

Egyetértek Melis UK-val, bárki bármit mond, a gyerek igenis pénzbe kerül. Természetesen nem emiatt nem szeretnék gyereket. Vannak unokaöcséim, a legjobb barátnőm nemrég szült, szoktam is vigyázni a kicsikre, de még soha nem éreztem azt, hogy de jó lenne, ha nekem is lenne. Sőt! Minden alkalom után azt mondom, hogy jó volt velük lenni, de én ezt inkább kihagyom. Jól kijövök a kicsikkel, szeretnek is, éppen ezért nem értik az emberek ha azt mondom, hogy szeretem a gyerekeket, de én nem akarok sajátot.

És felelőtlennek tartom azokat, akik az iskolapadból kikerülve a "semmibe" szülik a gyerekeket, egyiket a másik után. Előbb-utóbb a gyerekek is elérik azt a kort, amikor az anyukának el kell mennie dolgozni és ott fog állni mindenféle tapasztalat hiányában, nem is beszélve arról, hogy a kezdeti feltételek sincsenek megteremtve eleve a gyerekvállaláshoz. "Természetesen" persze, ha a szülök nem raknak mindent alájuk, bár ez ritka és nem feltétlenül jó. Vagy pedig az apa halálra dolgozza magát, hogy eltartsa a családját, aztán szépen elhidegülnek egymástól. Senkit nem akarok megbántani, ez a saját véleményem.

2009. szept. 3. 16:01
Nem kell elítélni,mindenki önmagában hozza meg,illetve párjával együtt hozza meg ezt az egész életre szóló döntést.Bizony,meggondolandó!
30. Bettyg (válaszként erre: 29. - MelisUK)
2009. szept. 3. 16:01
Még ezen a mondaton dobtam egy hátast: egy autóra háziállatra hobbira is lehet annyit költeni mint egy gyerekre! Háziállatra? Annyit mint egy gyerekre? Kövezzetek meg, vagy ne is, megyek és elásom magam...
29. MelisUK (válaszként erre: 27. - Bettyg)
2009. szept. 3. 15:57
Pontosan erről van szó. Ha születik egy gyermekem, akkor nem a legszarabb dolgokkal szeretném etetni, hanem a legfrissebb gyümölcsökkel, zöldségekkel, stb. És nem a turkálóból szeretnék neki ruhát venni. :P
28. MelisUK (válaszként erre: 25. - Ében11)
2009. szept. 3. 15:55
Épp 26 éves leszek, elvégeztem az egyetemet, két diplomával és egy diploma utáni végzettséggel rendelkezem, három nyelven folyékonyan beszélek és még gyűjtögetek, még nem állok készen rá, hogy gyerkmekem legyen, hisz az idő alatt, amíg otthon lennék a gyerekkel, alig kapnék valami pénzt, fel kell arra készülni, hogy akkor is tudja az ember fizetni a lakáshitelt, a benzint a kocsiba, stb. Eddig egyetlen személyes ismerősöm se mondta, hogy olyan hűde hajde kevés pénz elég arra, hogy gyereke legyen az embernek, rengeteg pelenka, folyton újabb és újabb ruhák, mert nőnek mint a gomba, játékok, szülinapi partik, óvoda, stb. Amíg nem látom, hogy havonta mindig simán félre tevésre tud kerülni xy összeg, addig bizony nem merem bevállalni, mert akkor miből futja ételre, biztosításra, hitelre, stb.
27. Bettyg (válaszként erre: 26. - Ében11)
2009. szept. 3. 15:52
Szerintem nem azon van a hangsúly, hogy a legjobbat és mindent! Egyszerűen az alap dolgokat. Abból, hogy szeretlek kisfiam/kislányom még nem fog jóllakni a gyerek.
26. ében11 (válaszként erre: 24. - 94c02c5bb5)
2009. szept. 3. 15:48
persze minden szülő ezt szeretné meg ezt képzeli el-de hidd el nekem tapasztalat!nem jó majmot nevelni a gyerekből-ha nem jut mindenre az még jót is tesz nekik...az enyém 3 éves de hihetetlen mennyire követelne dolgokat boltban stb.ha nem vagyunk résen!és most már tudom kárt okoznék neki ha tényleg azon lenne a hangsúly hogy neki minden vagy mindenből a legjobb legyen!
25. ében11 (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2009. szept. 3. 15:45

ha ezt nézzük-suli-egyetem után hány évet kell dolgozni egy lakásért?a kölcsön is majd 20év,add össze hogy 23 éves kikerülsz dolgozol még 3 évet + hitel pénzgyűjtés, szerinted hány évesen gyűlik össze a minden-és vajon összegyűlik?

van egy rokonom 40 éves és bevállalt egy 3. babát-hát ő is mondta nem egyszerű sem a terhessége sem hogy utána hogy bírja-már kezdett lelassulni,és hiába dolgoznak már több mint 20 éve ugyanúgy vannak gondjaik-anyagilag...nem lehet teljesen kiszámítani mindent lépésről lépésre...

24. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 21. - Ében11)
2009. szept. 3. 15:42
Nem jól értetted, lehet hogy nem jól fogalmaztam, olyan csórók, hogy nincs pénz taxira sem, sem autójuk nincs, ha nagybeteg vagy bárhova vinni kell a picúrt. Ha nagyon rossz időben viszi így orvoshoz, pont még betegebb lesz szegényke. Bezzeg a cigi meg ital azért megvan minden napra. Na erről az oldalról beszélek. Egyébként az anyagiak miatt nem vállalunk egyenlőre gyereket. Ez van. Én majd szeretnék neki megadni minél több dolgot, én ezt szeretném. Mindenki máshogy gondolja.
2009. szept. 3. 15:41
nem kötelező gyereket vállalni, aki megszól valakit emiatt, az unintelligens!
22. ében11 (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2009. szept. 3. 15:41
ha újra kezdeném én sem 27 évesen szültem volna.sokkal előbb.a munkámba nem jutottam sokra 27 évesen, a gyerek 3 éves most kezdte az ovit-nekem ez 3 év volt amit rá szántam 100%osan-most már mehetnék dolgozni-de nem vettek vissza(nekik is mindegy hány évesen mentem el gyesre).szóval fiatalon újra munkába állni esetleg 3 év után tanulásba kezdeni könnyebb...
21. ében11 (válaszként erre: 15. - 94c02c5bb5)
2009. szept. 3. 15:38
ez elég kettős dolog.egyrészt te biztos nem az anyagiak miatt nem vállaltad a másik hogy az az anya legalább minden tőle telhetőt megtesz a gyerekéért-eltolja az orvosig.és hidd el egy gyereknek ez jelenthet egy boldog gyerekkort-ha gondoskodnak foglalkoznak vele és szeretik-mert erre fog emlékezni nem arra hogy hány százezres babakocsiba tologatták.
20. Bettyg (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2009. szept. 3. 15:38
mindenben egyetértek...
19. jpne (válaszként erre: 16. - Zsofemeli)
2009. szept. 3. 15:34
Így van. Pont erről szólt a nagybátyámék története.
18. jpne
2009. szept. 3. 15:33

Az én nagybátyám és felesége sosem akart gyereket. Mindketten orvosok, tele pénzzel. Mindig is nagyvilági életet éltek, sok buli, világ körüli utazások stb... és nem is szerették a gyerekeket, csak nyűgnek és bajnak tartották őket. Olyan valakiknek, akik ha megszületnének, akkor gátolnák az ő életüket. Nem akartak gondot viselni, lemondani. Ők nem értették azokat, akik gyereket vállaltak.

Kb 5 évvel ezelőtt mikor már elmúltak 50 évesek és már nincs nagyon kedvük utazgatni, mert fáradtabbak, nincs kedvük nagy bulikat rendezni, mert már unják, akkor mondták először, hogy nem így kellett volna. Az én anyukám a nagybátyám testvére és mikor nekem megszületett a második gyermekem, a nagybátyám a fiunk 2 éves korában jött el meglátogatni és mikor nézte, csak sírt. A nagynéném a mai napig nem volt képes lelkileg rá, hogy eljöjjön. Nagyon sajnáltam, ahogyan próbálta leplezni a könnyeit.

Szerintem tanulságos történet azokra nézve, akik megtehetnék, de mégsem vállalják.

A 8. hozzászólással egyetértek, hogy ha valakinek nincs, akkor becsülöm, hogy nem vállalja be. Legalább nem kell a kisebbségi csőcselékkel együtt segélyért sorba állni.

17. MelisUK (válaszként erre: 11. - Ében11)
2009. szept. 3. 15:30
Vannak, akik azért nem vállalnak, mert nem engedik meg az anyagiak, méghozzá elég sok ilyen fiatalt ismerek. De sajnos még több olyat ismerek, akik épphogy kikerülnek a suliból, vagy még el se végzik és a semmire szülnek (dolgozni még egy pillanatot se dolgoztak), majd végül ők papolnak azoknak, akik próbálnának egy kis biztonságos alapot teremteni, hogy milyen hülyék is... Sajnálatos módon itt a hoxán is rengeteg fórum pont ezt mutatja. Azt, aki 14 évesen gyereket szül, azt felmagasztalják az egekig, hogy milyen jó anya, aki meg próbál egy kicsit ésszel gondolkozni és egy kicsit spórolni előtte, azt totál hülyének nézik rengetegen és nem értem, hogy miért. Nem értem miért gond az sokak szemében, hogy ha valaki elkezd dolgozni az iskola után, megveszi a házát/lakását, kocsiját és csak utána vállal gyereket? Félreértés ne essék, nem rólad gondolom, hogy így gondolod, hanem - hangsúlyozom újra - sajnos sokan így vélekednek.
16. Zsofemeli (válaszként erre: 1. - Anita0027)
2009. szept. 3. 15:28

Szia! Én nem elítélem, hanem sajnálom őket - őszintén. Lehet, hogy fiatalon úgy érzik, teljes az életük gyermek nélkül is, de eljön az idő, amikor már késő lesz - hiába szeretne mégis gyereket.

Sajnos akkor már örökre kimarad - az addig teljesnek hitt életéből - az a CSODA amit egy gyermek érkezése, létezése jelent (és itt nem azokra a nőkre gondolok, akik sajnos egészségügyi, vagy anyagi okokból nem tudnak gyereket vállalni).

(ez csak az én véleményem...Üdv: Zsuzsi - négy gyermek anyukája :-))))

2009. szept. 3. 15:24
Van aki szeretne és lesz, van aki nem. Nekem még nincs, talán lesz, ha nem akkor sem megyek világgá. Sokszor a gyerektelenek sajnálják az anyákat, akik úgy le vannak "lakva", hogy csak na. Nem mindenki szeretné ezt vagy bármi velejárót bevállalni. Talán lassan elfogadják azt, hogy köszi, de nem szeretnék. Amitől a falra mászom kérdés: ti még nem tervezitek????? Kérdezi egy olyan, aki csak azért erőltette a férfi párjára, mert már minden barátnője szült. Látni a pasit, hát nem igazán boldog. Ja és semmijük, és ha a gyermek nagybeteg, akkor is a szakadó esőben tolják babakocsiban a rendelőbe, kórházba gyalog. És ez néha nem kis távolság.
2009. szept. 3. 15:22
és még valami...minden nő megéli valamilyen szinte az anyaságot-az anyaság iránti vágyát vagy nőiességét-hiszen minden hónapban mensije van-ez csak emlékezteti egy picit arra, hogy mi a célja a nehéz napoknak.
13. 9cdee6bb70 (válaszként erre: 12. - Ében11)
2009. szept. 3. 15:21

De mégis boldogok vagytok, és ez a lényeg!

Csak sok mindenki úgy látja a boldogsághoz kell a férj!

Az a lényeg, hogy mindenki legyen boldog úgy ahogy van!!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook