Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? fórum

Miért hisznek az emberek a természetgyógyászatban, homeopátiában és más effélében? (tudásbázis kérdés)


415. Masször (válaszként erre: 412. - Drnéni)
2008. ápr. 25. 15:54
Miért kéne bármi között is különbséget tennem? Annyit írtam, hogy kronikusnak tünő kötöhártya gyulladás okán arra jutott a leterhelt és fáradt orvoslás, hogy el akarták távolítani a kissrác szemét. Egy természetgyógyász azt javasolta, hogy vigyék másik iskolába.. Ez müködni látszik..
414. Masször (válaszként erre: 411. - Drnéni)
2008. ápr. 25. 15:47

Valoban nem a konkrét esethez szóltál hozzá..

" Úgy érzem, a felhozott példák miatt egy kicsit meg kell védenem a magyar pszichiáter-társadalmat, persze nyilván elfogult vagyok. "

Csak kivülről ugy látszott...


Amit írtam abban a "mintegy mentséget keresve" kifejezés nem azt jelenti, hogy mentséget kerestél. De mintha mégis azt tennéd...

De,ismét Tőled is idézek:

"Ez azt jelenti, hogy 8 orvos lát el egy 250 ágyas osztályt, mely regionális és ambuláns feladatokat is teljesít. Havi 4-5 ügyelet jut, tehát a heti munkavégzésünk 60 óra körül van. Egy orvos átlag 20-30 beteget "visz".

Ez ugye nem magyarázata annak, hogy miért leterhelt az orvos?!


De olvassuk tovább..

"Az épületeink silányak, régiek. A kórtermeink zöme 8 ágyas, van néhány 6 és 4 ágyas, a betegek, akik sokszor heteket-hónapokat töltenek kórházban, összezsúfoltan élnek. Az azbesztes épületek miatt (feltehetően) az elmúlt 2 évben 3 munkatársunk halt meg rosszindulatú daganattól, másik kettő küzd még."

Tovább sorolod milyen nehéz körülmények között kell dolgoznotok...


Aztán a végén tényleg elhatárolod magad attól a nem konkrét esettől, amihez hozzá sem szóltál..

"Ez mind nem mentség az ovosi gorombaságra, de talán látható ebből, hogy milyen körülmények között végezzük a munkánkat, ami még ideális állapotok mellett is igencsak igénybe veszi az embert lelkileg."


Nem értelek, mi értelme is volt ennek a látszat felháborodásnak..

Amit írtam abban a mintegy-en volt a hangsúly!

413. Cszsuka (válaszként erre: 409. - Ab4b6bc17d)
2008. ápr. 25. 14:15
Grapefruitmag kivonat. Külsőleg és belsőleg egyaránt. Az édes változatot keresd. Ha egyáltalán nem eszel cukrot és cukor tartalmú ételeket, harmadára tudod őket csökkenteni.
412. drnéni (válaszként erre: 398. - Masször)
2008. ápr. 25. 13:26
Valószínűleg nem teszel különbséget a disszociatív zavarok és a pszichoszomatikus betegségek között. Attól, hogy egy betegség pszichoszomatikus alapon jött létre, pont ugynúgy kell kezelni, csak mellette érdemes a pszichés kiváltó okot is feltárni, kezelni. A disszociatív tünetképzés esetén viszont elsődleges a pszichológiai-pszichiátriai kezelés, mert ennél a zavarnál nincs anatómiai-fiziológiai alap. Egyébként nagyon szoros az összefüggés test és "lélek" között, erre már előrehaladott molekuláris/sejtszintű vizsgálatok vannak. A kapcsolat azonban rendszerint nem egyirányú, hanem borzasztó bonyolult oda-vissza folyamatok játszódnak le, mins a megbetegedés, mind a gyógyulás folyamán.
411. drnéni (válaszként erre: 397. - Masször)
2008. ápr. 25. 13:19

"Ami miatt a Lányok ennyire perlekednek, az egy orvosnő hozzászólása, amiben mintegy mentséget keresve a kezelőorvosnak hivatkozott a túlterheltségre és a fáradtsága..."


Te azt írtad, hogyén mentséget kerestem (mi másra, mint szakmai hibára), ez nem igaz. Egyeltalán nem szóltam hozzá a konkrét esethez, mert veled ellentétben, ha valamiről nem tudok eleget, nem mondok róla véleményt sem.

410. drnéni (válaszként erre: 407. - Angyalka76)
2008. ápr. 25. 13:13
Nem. Képteld, régen a legtöbben meghaltak a tüdőgyulladástól, agyhártaygyulladástól. Most védőoltás is van, meg gyógyszer is. Nem hiszem, hogy tényleg visszasírod a régi időket. Viszon tagadhatatlan, hogy a rengeteg vegyszer a környezetünkben (levegő, víz, talaj, kaja) rohadtul lestrapálja az embert. Egy csomó fiatal felnőttnél alakul ki valamilyen fokú májkárosodás, amit nem nagyon lehet másra fogni, nem beszélve a mindenféle allergiákról.
2008. ápr. 25. 12:00
Nem tudjátok véletlen, hogy a nagy, gennyes pattanásokra melyik gyógynövény használ?
408. ab4b6bc17d (válaszként erre: 406. - 4b6a2525df)
2008. ápr. 25. 11:59
Nem semmi! De nagyon jó ezt tudni!
2008. ápr. 25. 10:10
Régen nem volt ennyi gyógyszer és mégis meg tudták magukat gyógyítani az emberek,vissza a természethez,szerintem ez a jó megoldás ,ott nincs annyi kemikália:(
2008. ápr. 24. 22:27

Nem baj (egyelőre:) hogy nem ismered meg őket, használni azért tudod, hisz kaphatók:)

Lényeg, hogy a hatásukat ismerd.

Én a múltkor úgy jártam, hogy hólyaggyulladást kaptam és mivel elég erős antibiotikumot irt fel az orvos először kisérletképpen medveszőlőteát ittam 4 napig. A gyógyszerre nem lett szükségem:)

(természetesen voltam laborban utánna is)

2008. ápr. 23. 11:52

Mert ezeknek a tudományuknak van alapjuk. Én most olvasok egy könyvet a gyógynövényekről. Hihetetlen, mi mindenre jók az egyes növények! Irigylem az olyan embereket, mint pl. Maria Trebent, akik külön-külön ismerik és bátran le merik szedni a különféle gyógynövényeket, fűszereket.

Én csak a legalapvetőbbeket ismerem :( Sokszor előfordult már, hogy a kertemben a gaz helyett a növekvő - még zöld - virágot téptem ki :(

404. Pirosalma (válaszként erre: 399. - Böbe83)
2008. ápr. 22. 10:31
Igen, és el is tujuk képzelni.
403. Pirosalma (válaszként erre: 399. - Böbe83)
2008. ápr. 22. 10:31
Igen, és el is tudjuk képzelni.
2008. ápr. 22. 10:06
ilyenőr.=ilyenről. bocsi
401. 14775640c4 (válaszként erre: 400. - Böbe83)
2008. ápr. 22. 10:04

igy van. én is hallottam ilyenőr.

pl ott van muti

akinek pont az okozott rettenetes lelki gondot amikor megtudta hogy halálos a betegsége :(

400. böbe83
2008. ápr. 22. 08:42

van olyan is, hogy szomatikus betegség okoz lelki betegséget

meg fordítva is...

399. böbe83 (válaszként erre: 398. - Masször)
2008. ápr. 22. 08:38
de hallottunk
398. Masször (válaszként erre: 394. - 14775640c4)
2008. ápr. 21. 22:17

Senkit sem szeretnék meggyözni!

De, mondjátok, miért olyan nehéz elképzelni, hogy lelki problémák testi tüneteket okoznak? Pszihoszomatikus betegségről nem hallottatok?

397. Masször (válaszként erre: 396. - Drnéni)
2008. ápr. 21. 22:15

Mühibáról én sem!

Csak túlterheltségről, fáradságról kiégésről.. Másoljam ide, vagy emlékszel még rá?

396. drnéni (válaszként erre: 375. - Masször)
2008. ápr. 21. 21:30

"Ez mind nem mentség az ovosi gorombaságra."

Többet ne hivatkozz rám, vagy ha igen, idézz tőlem!!! Én is megtettem, a fenti idézet tőlem származik. Műhibáról és mentségről én nem beszéltem.

395. Pirosalma (válaszként erre: 394. - 14775640c4)
2008. ápr. 21. 20:48

Engem sem:-)

Meg nem is nagyon hoz lázba a téma, sok ilyennel találkozom, amikor szóbeszéd útján terjednek az ilyen esetek, és a pontos diagnózist (ha volt egyáltalán) már senki nem tudja. Rákos emberek gyógyulnak meg, akikről senki nem tudja, rákosak voltak-e egyáltalán.


Mari néni mesélte, hogy Pista bácsi autója 100 km/h-val ment, és 0 litert fogyasztott.


Ja, hogy lejtőn, hátszélben, kikapcsolt motorral?

Az ördög a részletekben van.

394. 14775640c4 (válaszként erre: 393. - Böbe83)
2008. ápr. 21. 20:16

hát engem sem győzött meg:)

abban igazad van hogy lelki oknál másképp reagál, de ez az én véleményem

393. böbe83 (válaszként erre: 392. - Masször)
2008. ápr. 21. 20:05
Nem láthatom a kissrácot, de jellegzetesen viselkedik egy gyermek, ha lelki gondja van. És az orvosoknak tanítják ezeket is. A kötőhártya gyulladás, meg vagy valami fertőzés, de még gyakrabban autoimmun, reaktív. Hasi fertőzéshez társulhat. Tehát én nem tudom mindig, hogy mitől múlik. De, ha meg akarják műteni, akkor már visszafordíthatatlan hegesedést láttak. Nem láttam a gyereket, és nem tudom mi lehetett volna, ha... és egyszer személyesen is láthatnék ilyet jobb lenne....
392. Masször (válaszként erre: 391. - Böbe83)
2008. ápr. 21. 18:17

Senkit sem akartam meggyözni, csak egy példán keresztül igyekeztem, rávilágitani, hogy a bezegségeknek nagyon gyakran van lelki oka.

Dejátszuk végig gondolatban az esetet: Doki a legnagyobb joindulattal és odaadással végzi a munkáját és megmüti a kissrácot. Nem változtat iskolát.. Szerinted nem fog kiújulni a problémája? Esetleg egy sokkal sulyosabb formában?

391. böbe83 (válaszként erre: 388. - Masször)
2008. ápr. 21. 18:08

látod, ha tanultál volna szemészetet, akkor tudnád, hogy nem így gyógyítják, legvégső esetben is corneatranszplantáció a megoldás, hogy újra lásson. És soha nem csak az egyén válaszai alapján döntenek.

Van olyan betegség pl, ahol sem a beteg nem lát semmit, sem az orvos nem lát elváltozást. pl látóideggyull, de ez elmúlhat...

nem győztél meg

390. Masször (válaszként erre: 389. - 4b6a2525df)
2008. ápr. 21. 14:32
:-) Igaz!!
389. 4b6a2525df (válaszként erre: 387. - Masször)
2008. ápr. 21. 14:30
Az út a teljességhez c. könyve sem utolsó
388. Masször (válaszként erre: 376. - Böbe83)
2008. ápr. 21. 14:29

Nézd, egy kronikusnak látszó kötöhártya gyulladás okán a nyugati orvoslás odáig jutott, hogy el kell távolitani a 8 - nyolc - éves kisfiu szemét.

Természetgyogyi azt javasolta, váltsanak tanárt, vagy iskolát, mert szerinte stresszes a gyerek.

Láss csudát, enyhültek a tünetek, minden gyogyszer nélkül.. Igaz a természetgyogyi nem magyar volt, hanem orosz és Moszkvában rendel.

387. Masször (válaszként erre: 379. - 14775640c4)
2008. ápr. 21. 14:23

Ajánlanám figyelmedbe Ruediger Dalhlke könyveit.. bármelyiket:-)

Magam "A betegség mint szimbolum" cimüt tekintem a Bibliámnak...

Persze itt megint kétséges a tudományos megalapozottság, hiszen csak látom, hogy müködik, nincsen kettős vak probával alátámasztva.

386. Masször (válaszként erre: 384. - Pirosalma)
2008. ápr. 21. 14:20

Nagyobb dolgokra is remek az emberi szervezet, nem kell semmi trükk!

Csak "tudatni kell" Vele, hogy hol van a probléma.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook