Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért csak a nyugdíjról van mindig szó? fórum

Miért csak a nyugdíjról van mindig szó? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
538. michelle.r (válaszként erre: 536. - C73db520ef)
2016. szept. 24. 17:57

Igen, szinte pont olyan ;)

Mo. megásta már a saját sírját.

537. michelle.r (válaszként erre: 535. - M0ncsa)
2016. szept. 24. 17:56
Állítólag Churchill mondta: kimentem az emberek közé beszélgetni, azóta nem hiszek a demokráciában ;)
536. c73db520ef (válaszként erre: 534. - Michelle.r)
2016. szept. 24. 17:29

Olyan, dr. Haus? :D

Nekem ugy tunik, Mo. csak a kemeny szobol ert.

535. M0ncsa (válaszként erre: 534. - Michelle.r)
2016. szept. 24. 17:09

Igen, bar en nem ismerem a munkassagat melyrehatoan, a te velemenyedben bizom.

A gorombasagra tojok, en is az vagyok, ha kell. Neha maskent nem megy. Azt eszrevettem, hogy a csehek osszakaptak magukat, azt nem tudtam, hogy Bokros volt a lab, amelyik jol seggbe rugta, megadva a kezdo lokest.


A part oldalat is olvasgattam, ami nem tetszik benne, az a mas partok folyamatos szidasa. Ezzel nem megyunk semmire, ha masra mutogatunk. mindenki sepregessen a sajat haza tajan... Bar lehet, hogy ez csak az en egyeni szocproblemam.


Ami meg Magyarorszagot illeti, mar evek ota pofazom, hogy nem demokracia kell ide, hanem diktatura. Mondjuk nem az orban-felere gondolok :) De ilyen merteku szarbol csak igy lehet kimaszni.

534. michelle.r (válaszként erre: 533. - M0ncsa)
2016. szept. 24. 17:03
Csak mint professzorról vannak személyes tapasztalataim,napjaink egyik legnagyobb koponyájának, legzseniálisabb közgazdászának tartom. Olyan mint a goromba sebész ;) Nem vádolható szociális érzékenységgel ;), viszont az ország, akit ő operált, rekordsebességgel húzott el mellettünk.
533. M0ncsa (válaszként erre: 530. - Michelle.r)
2016. szept. 24. 16:57

Nocsak. Latom, partot is alakitott.

Van rola valakinek adekvat velemenye? Priviben is johet.


A honlapon irtakat elolvastam, maganvelemenyek, tapasztalatok erdekelnenek.

532. Magdalénia (válaszként erre: 529. - C73db520ef)
2016. szept. 24. 16:33

Arról nem hallottam, hogy a férj munkaideje után kapjon saját jogon nyugdíjat a feleség, a 80-as években, vagy bármikor.

Ha létezett, nagyon extrém eset lehetett.

531. Magdalénia (válaszként erre: 530. - Michelle.r)
2016. szept. 24. 16:28

A mi zsebünk nem bírta el az ő radikális pénzügyi megoldásait, s csak a nemzetközi pénzügyi intézmények és a befektetők fogadták azt el. Volt ő már a valutaalap tanácsadója is. Joggal, hiszen benne volt a bankok konszolidációjában is. Ő is csak a végkielégítések felmarkolója, mint a többi.


Azt nem tudom, hogy a cseheknél mit tevékenykedett és mi az ő hatása, ahogyan a lengyeleknél és a horvátoknál sem.

530. michelle.r (válaszként erre: 519. - M0ncsa)
2016. szept. 24. 16:04
Dr. Bokros lajos. Érdemes olvasgatni, A cseh gazdaságot ő rázta gatyába.
529. c73db520ef (válaszként erre: 528. - Magdalénia)
2016. szept. 24. 15:14
regebben lehetett, hiszen sokan mar 12-14 eves kortol dolgoztak hivatalosan az uradalomtol kezdve iparosokon at barmi alja munkat.
528. Magdalénia (válaszként erre: 525. - Globus)
2016. szept. 24. 14:06

Özvegyi nyugdíj?

Nem hallottam hasonló esetről. Esetleg pártvonalon.

527. Magdalénia (válaszként erre: 526. - Unom)
2016. szept. 24. 14:02
:)
526. unom (válaszként erre: 524. - Magdalénia)
2016. szept. 24. 13:59

Legyen jó úgy is, hogy nem kapnak a közpénzből.

Egyébként azt, aki bevezette a megélhetési bűnözés fogalmát, a bűnözők mellé zárnám bűnpártolásért.

525. globus (válaszként erre: 523. - Magdalénia)
2016. szept. 24. 13:57
80 évek eleje felé még át is lehetett íratni. Ha pl. a férjnek sok éve volt, ráírathatta feleségre.
524. Magdalénia (válaszként erre: 522. - Unom)
2016. szept. 24. 13:55
Nekik jó így is.
2016. szept. 24. 13:52

1950-ben lett bevezetve a munkakönyv, amit 92-ben megszüntettek. Az 1950 előtti munkavégzést lehetett két tanúval igazoltatni. Erre szükség is volt.

Más esetekben is sor került két tanúval való megerősítésre, hiszen ha nincs papír, más jogorvoslati lehetőség nincs.


2000 környékén bevezették, hogy az adott évben kiértesítenek, mennyi ledolgozott idő után fizettünk járulékot. kb.egy évig élt a törvény, mert egy következő kormány megszüntette. Említhetjük még a 13.és 14.havi nyugdíjat.

Szintén átestünk már egy olyan törvényen, hogy a kisnyugdíjakat jobban emelték. Egy másik kormány megszüntette.

A vizitdíjnál legalább népszavazás volt, amit mi dönthettük el, - jól, vagy rosszul.


Pénzügyminisztereink rendszerint csak felfele buknak a pénzvilágban. Semmi okunk arra, hogy akár az egyiket, vagy a másikat visszakívánjuk.

522. unom (válaszként erre: 521. - Magdalénia)
2016. szept. 24. 13:49
Én sem akarom megoldani, oldják meg ők.
521. Magdalénia (válaszként erre: 507. - Unom)
2016. szept. 24. 13:46

Az ilyen esetre nincs megoldás. Bármilyen kezdeményezés ellentábort hoz létre.

Mindig volt egy olyan réteg, mely nem integrálódik. Akkor sem, ha nem megfelelőek a körülményei, de ez sem mai probléma.

520. ab61752c45 (válaszként erre: 518. - Globus)
2016. szept. 24. 11:25
ez azért borzasztó,mert nálunk is volt ilyen,hogy pár ember tanúsította,hogy dolgozott,dolgozott,a nyavalyát.
519. M0ncsa (válaszként erre: 513. - Michelle.r)
2016. szept. 24. 11:19

Ez ki volt? Elolvasnam egy-ket irasat :)


Lehet, hogy be kellene vezetni ott is azt a rendszert, ami nalunk van.

Van ugye a TB, azt csak zarojelben jegyzem meg, hogy magasabb, mint a magyarorszagi... Szoval van a TB, ami az EU szolgaltatasok 85%-at fedezi. A maradek 15-re lehet (sot, szinte "kotelezo") kotni kiegeszito biztositast valamelyik biztositonal. Utobbi havi kb. 10.000 HUF. Ez fedezi az ellatas mellett a legtobb gyogyszer arat is (kiveve a negativ listasok).


Ha nincs ilyened, fizetsz minden vizitert, egyebert, valamivel tobbet, mint az a bizonyos 200 HUF (kb. 500).

518. globus (válaszként erre: 515. - Ab61752c45)
2016. szept. 24. 10:42
Az én anyukám is ledolgozta 3 műszakban az életét, mert kellett a pénz megélhetésre, fel tudjon nevelni bennünket. Alsó tagozatosként egyedül keltünk, reggeliztünk és indultunk iskolába, mert nem volt otthon senki. Barátnője otthon maradt háztartásbeliként, saját magának kapart, teheneket gondozott. El tudták intézni, hogy ugyanúgy pénzt kapott, mire elérte a nyugdíjkorhatárt, sőt 300 ft-tal kapott kevesebbet csak. Az övét állandóan emelték, mert szegénykének milyen kevés van, anyuét nem, mert neki munkája után ennyi jár. Még volt pofájuk rendszeresen anyu orra alá dörgölni, hogy nem volt érdemes dolgoznod.
517. ab61752c45 (válaszként erre: 516. - Michelle.r)
2016. szept. 24. 10:38
ez vicc akar lenni?
516. michelle.r (válaszként erre: 501. - Magdalénia)
2016. szept. 24. 10:04
Na, akkor tessék szépen abbahagyni - társadalmilag - a romákat szidni. Ők tesznek a társadalomért :o)))
2016. szept. 24. 09:49
én negyven évet ledolgoztam,a szomszéd utcában a nő egy napot sem.régen a gyerekei az anyósa nevén voltak,igy bulizták ki a családi pótlékot.a tizenhárom gyerek,meg az utódai egy napot sem dolgoztak.de az én lakásom szegényesnek tűnik az övékéhez képest.bár lehet,hogy a bodzagyűjtés ilyen jól fizet.
514. michelle.r (válaszként erre: 457. - M0ncsa)
2016. szept. 24. 09:48
Majd most lesz ;) A korai fázisban lévő cégeket - leánykori nevükön strart upokat - az adódból leírható csilliárdokkal támoathatod. Csak nézd meg, hány korai fázisban lévő cég fog indulni :o))))
513. michelle.r (válaszként erre: 455. - M0ncsa)
2016. szept. 24. 09:46

Volt olyan pénzügyminiszterünk, aki megpróbálta. Hörögve tépte szép az ország. Máshol tátott szájjal kérik a tanácsait, csilliárdokat fizetnek neki. Magyarország nem kért belőle.


Nem kért a vizitdíjból, aminek volt plafonja, messze nem azt jelentette, hogy ahányszor beteszem a lábam az orvoshoz, mindahányszor ki kell fizetnem egy csomag rágógumi árát - 200 forintot. Emlékeim szerint 1.200 forintban maximálták.

512. ab61752c45 (válaszként erre: 508. - C73db520ef)
2016. szept. 24. 09:45
ilyen nálunk is volt.
511. 9a095cf031 (válaszként erre: 504. - Magdalénia)
2016. szept. 24. 09:42

Szerintem tudod, hogy ez esetben egy bizonyos társadalmi rétegről beszéltem, akik elég sokan vannak, ám sem apuka, sem anyuka nem dolgozik és a gyerekük sem fog - nem az átlagemberről.


Egyébként őszintén? Nem, szerintem ne szüljön az, aki korábban még nem tett be semmit. Mégis, miért olyan baromi nehéz gyerekvállalás előtt ledolgozni legalább 1-2-3 évet, hogy a szülőnek legyen tapasztalata, jogosultsága GYED-re, hely ahova visszamehet?


Fordítva is feltehetnénk a kérdést: akkor mi most azért dolgozzunk, hogy másokat tartsunk el, mert nekik derogál tenni valamit magukért? Itt nem 2-3 emberről van szó, hanem százezres és milliós tömegről.


Egy olyan országban, ahol a 10 milliós lakosságra kb. 2-2,5 aktív járulékfizető jut (és az állami alkalmazottakat nem számolom ide, mert ők ténylegesen nem fizetnek be az államkasszába, csak úgymond visszaadják az államtól kapott pénz egy részét adóként) egy kicsit luxus olyanokra költeni a pénzt, akik maguk nem tesznek be a kasszába.


Embertelen? Nem tudom. De megvan az eredménye, minden fiatal kimenekül.

510. 9a095cf031 (válaszként erre: 501. - Magdalénia)
2016. szept. 24. 09:34

Ez valóban igaz, viszont az is, hogy mindenkinek a saját egyéni felelőssége, hogy nem vállal gyereket, egyet vállal vagy négyet. Egy kicsit abszurd bevállalni átlagos fizetésre 3-4 gyereket, aztán arra panaszkodni, hogy nem elég magas az életszínvonal. Mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit normálisan el tud tartani - ha nem kellene osztogatni bizonyos "jövőre gondoló" rétegnek a segélyt, miközben még az életben nem dolgoztak, talán az átlag ember is tudna normális körülmények között több gyereket vállalni.


Egyébként ez, miszerint a "családos a jövőre is gondol", butaság. A családos azért vállal gyereket, mert akar vagy mert buta védekezni, nem azért, mert akkor majd lesz, aki kitermelje a nyugdíjat, elég furcsa is lenne, ha valaki emiatt lenne családos.


Az pedig, hogy valakinek van gyereke vagy nincs, még mindig nem határozza meg azt, hogy mit tett bele az államkasszába, hiszen mint beszéltük, a nyugdíj a munka után jár, nem a gyerek után. Nem a gyermektelen hibája, hogy a kormány egy ilyen fals renszerbe kényszeríti bele, a gyermektelen sem dönthet, nem kérheti vissza az oktatásba és gyermekvállalási támogatásokba belefolyt adópénzét, hogy azt félretegye nyugdíjaskorára.

509. unom (válaszként erre: 508. - C73db520ef)
2016. szept. 24. 09:00
Sok ilyen van, épp ezek ellen kellene valamit tenni. Származástól függetlenül.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook