Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lesz a sorsa? fórum

Mi lesz a sorsa? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi lesz a sorsa?

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2010. márc. 30. 11:02

184.ből: az elözményét aki olvasta eddig azt tudja végig igazgattad az igazadat abban hogy a vérszerinti anya az nem olyan anya, és nem tudja ugy szeretni a gyerkeket mint pl te a te vérszerinti gyermekeidet! hte23al egyfolytába ezen vitáztál és nála elszakadt a kötél


Tudod mit, én is gonosz leszek, jobb ha az ilyen nem is szülhet mint te!

Ja, és nagyokos, képzeld tisztában vagyok a fogalmakkal. Undorító egy nő vagy!!!


Hogy jössz ahhoz hogy egy nőnek aki mindent megtett azért hogy anya lehessen ilyet kivánj?

és a végén a kifejezésed az szánalmas

2010. márc. 30. 10:52

132.ből: Én is gratulálok nektek, de nem gondolom, hogy követendő példa lenne. Jó, hogy van akiknek így is sikerül, de azért nem ennyi idősen kellene szülni.


hogy jössz ahhoz hogy bárkinek is megmond mikor szüljön? hogy mered a saját akaratos véleményedet igazgatni?!

ök és akik még irtak hogy fiatalon vállaltak babát, sok mindenről lemondva de boldogan nevelik...Ők akkor egy felelősségteljes döntést hoztak és tudták hogy mire vállalkoznak! ugy döntöttek felnevelik a gyermeküket, te meg és már a 70es hozzászólásod ettöl is egyfolytába igazgatod hogy nincsenek tisztába mit tettek ezzel a korai babavállalással!

2010. márc. 30. 10:45

70.böl részlet: Egy anyát nem lehet pótolni.

Persze sajnos vannak akik számomra érthetetlen módon nem szeretik a gyereküket, nem kötődnek hozzá természetes módon, le tudnak mondani róla. Akkor ez is elítélendő ha úgy nézzük. . .

Az örökbe fogadás, más gyerekére várás meg önzés, mert nem tudja tudomásul venni, hogy nem lehet gyereke.


miért lenne önzés egy gyermek utáni vágy azoknál akiknek nem adatott meg a lehetőség arra hogy szüljenek?

és keresem tovább várd ki a végét kérlek

230. 116212323c (válaszként erre: 229. - Tamianyu)
2010. márc. 30. 10:35

tudod mit most letettem a lányomat aludni és az egész forumot átálvasom ujra csakhogy megkeresem azt ahol ama vélemyényedet fejtetted ki hogy az örökbefogadó szülő nem igazi anya!

adj egy negyed órát!

mert nem csak én emlékszem erre!

És nem notorikusan itélem el az abortuszt leirtam hogy szükséges rossz! vanak helyzetek mikor lehet ez a legjobb azt itélem el aki sorozatba oda jár aki ugy megy be mint egy boltba vásárolni!

és akkor most bebizonyitom neked hogy te vagy az aki a tüzet szitja itt másokba!

229. Tamianyu (válaszként erre: 222. - 116212323c)
2010. márc. 30. 10:18

Idézd be ha tudod légyszíves,hol írtam én olyat,hogy aki örökbe fogad és nem szül az nem anya!Nem tudod,mert még csak hasonlót sem írtam!

Nagyon sajnálom,hogy a sok megkeseredett elfogult elvakult nő nem tudja értelmezni az általam leírtakat,vagy szándékosan félre értelmezi.Erről szerintem nem én tehetek.Mint ahogyan a rosszindulatukról sem,de gondolom ennek is oka van.Az mondjuk igaz,hogy nem kellene ilyen ember szintjére süllyedni,és az ő módszerével vissza vágni,ezt többet nem is teszem,mert nekem ettől nem jobb.Én senkit nem akartam bántani,és nem írtam sehol olyasmit,hogy bárki ne lehetne jó anya,akár az is aki örökbe fogad.Sőt,az ellenkezőjét írtam le többször,és a saját véleményemet,hozzáállásomat a dolgokhoz,azokat a dolgokat amikre én magam nem lennék képes,de tudom mások igen.Nem gondolom,hogy ezt ne lehetne elfogadni,de a magán vélemény attól még meg lehet a dologról.Ellenben azt gondolom,hogy így elítélni konkrétan azokat a nőket akiknek abortusza volt ahogyan te teszed,na ez a "nagyon gáz",szánalmas....

Nem tudhatod kit mi visz erre a döntésre,és semmi jogod ítélkezni senki felett!Mint ezerszer leírtam,nem vagyunk egyformák,nem egyforma a gondolkozásmódunk az érzéseink.Ez nem baj,az a baj,amikor egyesek képtelenek elfogadni ezt,hogy mások máshogy látnak dolgokat,máshogy éreznek.

A többi primitív hsz-odra inkább nem reagálok,leszek annyira úri nő.Igaza van annak,aki szerint nem kellene ilyen fórumokat indítanod,hogy vitát veszekedést szíthass!!!

Nem vagy annyira kulturált,és sokan mások sem,hogy vitatkozni eszmét cserélni lehetne veletek.Csakis a csőlátás jellemző rátok,ahogy én gondolom az lehet csak jó!

228. 116212323c (válaszként erre: 226. - Ildenc)
2010. márc. 30. 09:38

Szerintem kell erről beszélni, hiszen ebből is kiderül mint amibe valamennyien egyetértettünk hogy az első legfontosabb lenne a felvilágositás a megelőzés ezen a téren!

az idáig evzető úton kellene megállni és nem az út végén döntést hozni...szerintem

227. 116212323c (válaszként erre: 214. - A5d06e38e1)
2010. márc. 30. 09:36
köszi hogy megosztottad velünk! sajnálom a babákat de örülök hogy van egy lányod, remélem azért elmeséled neki és talán megelözhető lenne hogy Ő is ezt átélje
226. Ildenc
2010. márc. 30. 09:27

Nem kéne ezt a témát feszegetni!

Sosem lesz egyetértés, vagy csak megértés ezzel kapcsolatban.

225. 116212323c (válaszként erre: 212. - 2c2de63135)
2010. márc. 30. 09:27
Greta a kicsibabákat szinte a kórházból azonnal a "szülei" viszik haza, ha már a gyermek nagyobbacska akkor nehezebb valóban, de a babákra nagyon nagy az igény!
224. 116212323c (válaszként erre: 211. - Edike106)
2010. márc. 30. 09:25

nagyon sajnálom ami történt! de nem is értem...a pároddal együtt maradtatok? nem értem miért tette ezt veled? vagy miért nem szólt hogy Ő még enm szeretne babát!? hiszen mindez 2emberen mulik!

szeretném megkérdezni mert te vagy az első olyan abortuszon átesett akit vártam...most mindennek tudatában hogy mit éltél át és mit élhettél volna...

szerinted igy utólag ha vissza mehetnél az időben (ne nézd a párod jelenlétét) most ujra elvetetnéd vagy inkább örökbe adnád ha nem tarthatnád meg?

223. 116212323c (válaszként erre: 209. - F08844d0fd)
2010. márc. 30. 09:19

köszönöm hogy irtál és gratulálok a babádhoz!

sok boldogságot és egészséget kivánok nektek!

222. 116212323c (válaszként erre: 202. - Tamianyu)
2010. márc. 30. 09:15
na ez gáz azt se tudod miket irsz? és aztán te vagy felháborodva? hehe
221. 116212323c (válaszként erre: 200. - Hte23)
2010. márc. 30. 09:14
sajnálom nagyon! ez mindig szörnyű!
220. 116212323c (válaszként erre: 199. - Tamianyu)
2010. márc. 30. 09:13
köztük te az élen!
219. 116212323c (válaszként erre: 194. - Tamianyu)
2010. márc. 30. 09:11

Tamianyu nagyon kérlek nem azért irtam erről hogy itt kiélhesd a furkálódás magas fokú vágyát! elöször megbántasz valakit azzal hogy ő nem anya aztán süllyedsz a saját magad ásott gödörbe, mert mások szemében ez már durva amiket irsz, aztán egy másik nőt le senkizel!

kinek érzed magad? már ne is haragudj de kértem a kulturált beszélgetést! te magad mondtad hogy mindanynian mások vagyunk máshogy élünk gondolkodunk! ezt és mások érzéseit tiszteletben kellene tartanod és akkor nem kapnál hideg vizet, vagy ha nem tetszik akkor rendezzétek le privibe vagy hagyd el a fórumot!

mert itt rajtad kivül senki nem veszekedik senki nem szitja a tüzet!

218. 116212323c (válaszként erre: 193. - Lanu)
2010. márc. 30. 09:07

Tudod a sors sok mindenben tud érdekes fordulatokat produkálni...az én párom olyan akivel egyáltalán nem akartam élni (kiköpött apám :D, de szeret én is szeretem és mellette igazi biztonságba és boldogságba élhetünk) na bumm

Lehet bár nem kivánom majd tamianyu egyik gyermekének nem lehet gyereke akár az ő akár az általa választott társ hibájából, majd kiváncsi lennék akkor hogy áll az örökbefogadás témájához!?

217. 116212323c (válaszként erre: 186. - Lissa20)
2010. márc. 30. 09:02
lissa Tamianyu sajnos nagyon ugy érzem csőlátású én szerintem sokkal jobban tudod mi a felelősség vállalás és hamarabb fel is nőttél az anya szerephez mint mások...én tisztelem a döntéseteket ez ügyben és csak csodálattal tudok gondolni rátok és a hozzád hasonlókhoz! !!
216. 116212323c (válaszként erre: 185. - Tamianyu)
2010. márc. 30. 08:59
Tamianyu szerintem fejezd be ezt mert az egész rossz indulatot te kezdted vele szemben!
215. sztolyka (válaszként erre: 190. - Lissa20)
2010. márc. 30. 08:53
Mi mindketten 16 évesek voltunk.
2010. márc. 30. 07:58
Sziasztok! Nem tudom miért nem lehet felfogni,hogy ebben a témában nem lesz megegyeszés?!Ha csak azt vesszük ,hogy érzések.....nekem volt 2 abortuszom és bár nem volt akkor egyszerű én nem bánom! Az elsőnél még gyerek voltam és szerettem is volna őt,de anyámék elcipeltek az orvoshoz. A második egy gusztustalan dolog erdménye volt....10 év múlva megszülett a lányom és nem bánom,hogy így alakultak a dolgok.Nem tudtam volna őket örökbeadni,mert akkor nem bocsátottam volna meg önmagamnak.De tisztelem azt aki örökbefogad!!!! Szerencsére a környezetemben több ilyen is akad.
213. 2c2de63135 (válaszként erre: 211. - Edike106)
2010. márc. 30. 07:06
remélem azóta nem vagy együtt a pasival...
212. 2c2de63135 (válaszként erre: 200. - Hte23)
2010. márc. 30. 07:02
én pont erre írtam azt, hogy nekem ebben az esetben jobb egy abortusz, szerinted milyen egy gyereknek intézetben felnőni? mert a legtöbb "megtartott" gyerek nem kerül nevelőszülőkhöz...vagy nem adják örökbe...
2010. márc. 30. 01:40

Sziasztok!


Sajnos én átestem egy abortuszon, lassan már két éve, de a mai napig nem tudom elfelejteni. A párommal 3 éve vagyunk együtt sosem védekeztünk, nem a felvilágosítás hiánya miatt. Mivel ő tudta h nem szedek gyógyszert és ő sem védekezett semmilyen módon én naívan azt gondoltam azért mert szeretne tőlem gyereket. Aztán terhes lettem. Akkor már másfél éve voltunk együtt terveztük az esküvőt. Én nagyon boldog voltam mikor megláttam a két csíkot, ő viszont leüvöltötte a fejem, hogy lehettek ilyen hülye amiért nem szedtem gyógyszert. Mégegyszer mondom tisztában volt vele. Ő akkor 35, én 25 éves voltam. Sajnos akkor belementem, sőt nem is mertem ellenkezni az abortusz ellen. Gyerek voltam, és mikor az altatásból felkeltem felnőttem. Senkinek nem kívánom azt az érzést amit azóta minden nap érzek. Azzal kelek, azzal fekszek. Akkor belementem, de most úgy gondolom senki nem ér annyi áldozatot, hogy egy anya megölje a gyerekét. Azt a gyereket akit mindennél jobban várt, akit mindennél jobban szeretett volna! Akinek soha nem látja az arcát, soha nem foghatja meg a pici kezét. Soha nem fogom elfelejteni és Őt soha nem pótolja senki. Hiszen nekem már csak második babám lehet, úgy, hogy az elsőnek esélyt sem adtam az életre.Senkinek nem kívánom, hogy átélje ezt az érzést és mielőtt bárki is az abortusz mellett döntene nagyon jól gondolja meg mit tesz. Mert lehet az életben több esélye nem lesz az anyai örömök átélésére.

2010. márc. 29. 23:48
Még annyit hozzászólnék, hogy mivel tényleg nagyon gyér a felvilágosítás manapság, hogy egy ilyen videót az iskolákba bemutatni és az akinek szíve van nem hiszem, hogy sűrűn fog abortuszra járni. Akinek meg nincs azzal nem lehet mit kezdeni. Az olyanoknak nem kéne hagyni, hogy teherbe essen.
2010. márc. 29. 23:00

Sziasztok! Jó ez a cikk. Én is felelőtlenségből lettem terhes, de eszembe se jutott, hogy abortuszra menjek, az örökbe adás meg aztán pláne nem. Nekem nem is lett volna esélyem elvetetni, mert 12 hetes múltam 1 nappal mikor először orvosnál jártam. De ott az orvos megmutatta és majdnem elsírtam magam. Nem is tudtam mennyi idős lehet már és az orvos ezt mondta:-Már kapálódzik!

És akkor láttam a kis kezei, lábai, és onnantól kezdve úgy imádtam mint még soha senkit. Mára már 4 hós elmúlt és ő a legfontosabb számomra. Nem bánom, hogy így alakult, bár nekünk se volt biztos a jövőnk, de egy kisbabának a legfontosabb a szeretet. Képtelen lennék elvenni az életét, ha már egyszer ott van a pocakomban, hisz ő semmiről se tehet. Ha mégis vészhelyzet lenne, inkább az örökbeadás.

208. lanu
2010. márc. 29. 22:53
nem vagy semmi..
207. Tamianyu (válaszként erre: 206. - Lanu)
2010. márc. 29. 22:44

Szóval nem tudod idézni,talán mert nem írtam ilyet...

Akinek pedig leírtam a történetét,ott agyerek nem beteg,csak az apja fajtája,csupán csak genetika.Aki akarja érti,nem részletezem.

Megértem az apát,hogy nem akar egy leendő bűnözővel együtt élni,az anyát sajnálom,mert kígyót melenget a szívén szegény,ezt tudja Ő is,de szereti a gyereket,hiszen újszülöttként fogadták örökbe..

Szerencsére nem mindenki jár így,de nekik tönkrement az egész életük.A gyerek előtt azért güriztek dolgoztak,hogy majd mindent megadhassanak neki,mindez megvolt,aztán tessék.

Sajnálom Őket nagyon,mert rendes tisztességes jó emberek mindketten.

206. lanu (válaszként erre: 205. - Hte23)
2010. márc. 29. 22:34

Igazad van,kár a fáradság,mert úgysem értik meg!


Ezért nem írok én sem többet,felesleges,úgyis csak egy senki maradok. :D


Mindenkinek sok türelmet a gyerekekhez! :)


Üdv! :)

205. hte23
2010. márc. 29. 22:22

Egyébként én vagyok talán naiv.


Azt gondolom példákkal, érvekkel meg lehet győzni embereket. Pedig már felvilágositottak, nem érdemes, aki nem akarja hogy meggyőzzék azt nem lehet.


Nem. Tévedtem.


Valószinüleg tul érzékeny vagyok. De együtt élek egy csodálatos SNI(A) gyerekkel és a családunkban van fogyatékos gyerek is.


De ez más téma, nem idevaló. Bocsánat.

204. hte23
2010. márc. 29. 22:12

"a nő nem volt hajlandó megválni a gyerektől, most elváltak. . . . "


Ez pontosan olyan, mintha eldobná az anyja magától.

Az apja ezt tette.


"Az emlitett gyermek valószinüleg hiperaktiv.

Ez teljesen független. Veletek is előfordulhatott volna. Sőt még előfordulhat az unokáidnál.

Gonosz leszek: kivánom tapasztaljátok meg. "


Addig senki nem tudja ez mivel jár, amig nem találkozik közvetlenül, családon belül ilyen gyerekkel.


Ez nem csak genetika. Bármi előidézheti.

Kezdve a születéskori oxigénhiánnyal, sőt a környezeti ártalmak, vegyi anyagok stb. Van ami kinőhető, van ami nem. Sok szeretet, ölelgetés, türelem. Meghozza a gyümölcsét.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook