Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lesz a sorsa? fórum

Mi lesz a sorsa? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi lesz a sorsa?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
293. f08844d0fd (válaszként erre: 287. - C33bd8536b)
2010. márc. 30. 20:18
Nem tudom mit lehetne az iyen nőkkel tenni, de nekik nem kellene teherbe esniük. Tényleg nem tudom, hogy mit lehetne tenni, de ha egyszer nem akar gyereket akkor miért nem vigyáz. vagy minden együtlét után, hamár nem védekezik vegyen be esemény utánit.
292. 116212323c (válaszként erre: 291. - C33bd8536b)
2010. márc. 30. 20:16

persze tudom...ha nagyon utánna néznék megtudnám mondani az idegrendszer érettségét fejlettségét is mert ezt tanultam...de most elsösegélyre készülök holnapra megyek aztán a jogsimért


nem tudok beleavatkozni, igaziból nem is akarok, csak leirtam a meglátásomat és hogy sajnálom a történteket az anyukákkal és a babáikkal együtt, és hogy persze ha vami oknál fogva nem hordhatnám ki nyilván nem szórakoznék az életemmel én sem hiszen itt a családom mellett a helyem! de ha ugy adódna én hogy döntenék, az egész cikk rólam a meglátásaimról és véleményemről szólt és senkit nem is bántottam szerintem akik mégis máshogy döntöttek...


Amugy az hogy valaki olyan sokat jár abortálni mint egyesek a boltba, az elgondolkodtató amit irtál hogy na és? akkor is ők döntenek ha valaki azt mondaná hogy nem tehetik meg ujra elkezdödne ami régen volt...suttyomba ahol sok nő is életét vesztette...nem tudom azt hiszem a hangsulyt a megelőzésre kell fektetni és nem arra hogyha valaki ott van akkor hogy is legyen vagy hogy is ne...

291. c33bd8536b (válaszként erre: 288. - 116212323c)
2010. márc. 30. 19:57

Nézdd, ezt a 12 hetet nem én, nem te, hanem (szerintem) sokkal hozzáértőbb személyek állapították meg. És azt is, hogy 12 hétig embrió, utána magzat. Valami okuk csak volt rá, hogy itt húzták meg a vonalat. Nem gondolod? Idegrendszer fejlődése? vagy mittudomén?


De tényleg...Úgy sem tudsz beleavatkozni más felnőtt ember döntésébe.

290. 116212323c (válaszként erre: 287. - C33bd8536b)
2010. márc. 30. 19:45
amugy valamelyik ozzászólásodnál jól értettem...téged is örökbe adtak? miről tudnál mesélni? mert engem ha megosztod érdekelne erről az oldalról is
2010. márc. 30. 19:26

Amugy elolvasta valaki a cikkemet? mert az elején azzal kezdtem hogy az én szemszögem hogy az én véleményem hogy az én anyukám igy csinálta hogy most szültem tudom miről szóltak ezek a felvilágositások

ez hogy én nem menék abortuszra és hogyha oda kerülnék inkább örökbe adnám...ez mind rólam szól!

nem másról!

és nem itélek csupán az én felfogásomat mertem megosztani hogy mások miután elolvassák kellöképpen átgondolják hogy igen én is anya vagyok én is szültem én is tudom ez a nő miről is nekem is van gyerkem és nem szeretném ha effelöl kellene döntenie korán vagy késöbb hogy igen tényleg lehet én is megmutatok videot a gyerekemnek az abortuszról

csupán a megelőzésről irtam és hogy én mit tennék ha oda jutnék...

az hogy sokan igy gondolták egy dolog...

hogy egyetértettek egy dolog

de miről is vitatkozunk?

288. 116212323c (válaszként erre: 285. - C33bd8536b)
2010. márc. 30. 19:20

azt hogy van egy idöszak amikor az emberi élet kezdödik ekkor még csak sejtek osztódásából állunk személyszerinte nem lenne gondom ha a sziv megindulása elötti idöre tennék az abortusz engedélyezését de ez azt jelenti hogy a 3.hétig ki kellene derülnie...

igy fájdalom nélkül a baba részéről meglehetne szakitani a terhességet, ekkor még nem tudatos a baba csak sejtek sokasága

természetesen az élet a fogantatással kezdödik! csupán azt mondom hogy ekkor még nem érze a baba nincs szivverése...amikor már beágyazódik elindul a szivverése elkezd fejlődni emberi formává alakulni...

287. c33bd8536b (válaszként erre: 283. - F08844d0fd)
2010. márc. 30. 18:57

"De ha valaki úgy jár abortuszra, mint más látogatóba az elitélendő. "


OK, Noncsy, elítélendő. És akkor mi van? Kötelezni kellene az ilyen nőket (anyákat!?), hogy mégis megszüljék a gyereküket? Gondolod, hogy az ilyen nők boldog gyerekeket nevelnének?

286. 31b7b5919f (válaszként erre: 283. - F08844d0fd)
2010. márc. 30. 18:52
Lehet hogy érzékeny vagysok de könybe lábadt a szemem a szavaid végére.Minden baba csak szeretet vár az anyukájától. Legyen az a vérszerinti vagy az örökbe fogdó és ez a lényeg szerintm.
285. c33bd8536b (válaszként erre: 281. - 116212323c)
2010. márc. 30. 18:51
Nem igazán értem, ezzel mit akarsz mondani. Talán azt, hogy az élet nem a fogantatással kezdődik?
284. c33bd8536b (válaszként erre: 278. - Hte23)
2010. márc. 30. 18:48

Bocs, nem volt szándékomban megsérteni téged. Tudod, van egy olyan mondás, hogy a jelenlevők kivételek.

Én nem vonom kétségbe, hogy a te gyerekeid boldog gyerekek, mert miért is tenném? Meg azt sem, hogy ismersz más boldog adoptált gyerekeket.


De te se vondd kétségbe azt, hogy nem mindenki olyan, mint te, vagy a te családod. Hogy vannak olyanok, akik sosem tudják feldolgozni azt, hogy eldobták őket. Vagy nem egészen olyan felfogású családba kerültek, mint a tied. Te egy jó példa vagy. De a te példád nem biztosíték, hogy mindig így sikerül. Mert erről esetleg én tudnék mesélni.

2010. márc. 30. 18:44
Szerintem teljesen fölösleges ezen a témán összeveszni. Szerintem abban egyetértünk sokan, hogy vannak esetek mikor muszály sajnos megtenni ezt a szörnyű dolgot pl. betegség. De ha valaki úgy jár abortuszra, mint más látogatóba az elitélendő. És az, hogy az abortuszt gyilkosságként írják néhányan...egyetértek. Nekem nem kell hozzá tudomány, hogy élőlénnyé nyilvánítsa a megfogant babát számomra attól fogva, hogy megfogant, él és én is azt mondom, hogy gyilkosság tőle elvenni az életet. A néma sikolyban(verses változat) is leírják, hogy mikor idegen dolog érinti a magzatot fél. A másikban(UH)pedig elmondják, hogy már rájött, hogy most megtörténik a legrosszabb a világon. Jah és még annyit, hogy szerintem már a két napos magzat is érez és gondoljatok bele hogy fájhat neki pl. a kaparás? :( Én Szívem szerint betiltatnám az indokolatlan abortuszokat. Vagy annak aki "csak úgy mert neki nem kellett a gyerek" megy abortuszra megmutatnám a gyerekét aki ott volt a pocakjában és tőle várt szeretetet és szebb jövőt.
282. c33bd8536b (válaszként erre: 276. - 116212323c)
2010. márc. 30. 18:36
Ne haragudj, de az ilyet nem is nézem végig. Ezeket a videókat merényletnek érzem a női nem ellen. Ezeket a videókat azok teszik fel, akik felháborodnak azon, hogy a nők kivívták maguknak azt a jogot, hogy dönthessenek a saját életük felett, a saját testük felett. Én szomorúnak találom, hogy a mai napig vannak nők, akik hagyják magukat ilyen hatásvadász eszközökkel megvezetni.
281. 116212323c (válaszként erre: 266. - C33bd8536b)
2010. márc. 30. 18:32

1. Először is a spermiumok bejutnak a szervezetedbe és ott várják, hogy találkozzanak a petesejttel. Előfordulhat, hogy akár 2-3 napig is várnak rá, mert éppen nincsen peteérés. Ha félidőben történt az “akció” akkor jó eséllyel 1 napon belül összetalálkoznak a spermiumok és a petesejt és megtörténik a fogantatás.

2. Ezt követően 7 napig vándorol a megtermékenyült petesejt, és a fogantatástól számított 7 nap múlva megkezdődik a beágyazódás. Innentől kezdve már lehet HCG a véredben.

3. A beágyazódás 5 napig tart, tehát a 12. napon fejeződik be, innentől kezdve rohamosan nő a HCG mennyisége és a 14. napon már kimutatható a vizeletből is, ekkor a baba már 0,5mm

4. Innentől kezdve rohamos hormonváltozások indulnak meg a szervezetben, tehát innentől kezdve érződnek az első igazi terhességi tünetek: mellfeszülés, álmosság, szédülés, émelygés, hányinger stb. A baba szíve a 16-22. nap körül alakul ki, innentől kezdve már nemcsak terhességi teszttel, hanem ultrahanggal is biztosan ki lehet mutatni a terhességet. A szív kialakulása előtt csak a petezsákot látja az orvos, ezért korábban nem érdemes elmenni hozzá.


csakhogy tisztába legyünk azzal hogy fejlődik a baba, eleinte osztódó sejtekből áll, amikor beágyazódik akkor kezd fejlődni, verni a kis szive kialakulnak az idegek érez félelmet fájdalmat örömöt

tehát a spirál nem engedi kifejlődni, de még nincs szive nincsenek érzései egy osztódó sejtcsomó

280. Tamianyu (válaszként erre: 272. - Winny)
2010. márc. 30. 18:31

A fogazásgátló tabletták egy része is úgy abortálja,nem engedi beágyazódni a már megtermékenyült petesejtet.

Vagy,a kombinált tabletták hatása miatt a méhnyálkahártya elvékonyodik,és kiszárad az embrió.

279. hte23
2010. márc. 30. 18:30
Bocs, egy kis gépelési hiba bekerült.
278. hte23
2010. márc. 30. 18:29

Már enm akartam hozzászólni, DE!!!!!!


"Tudod, ez attól lehet, hogy nagyon fiatal vagy. Ha majd eléred az én koromat, majd nemcsak "boldog édesszülőket" fogsz ismerni, hanem a felnövő gyerekeiket is, talán eloszlik a rózsaszínű köd előled."


Talán az én 48 évemnél már nincs rózsaszinü köd.

Az én fiam már 18 éves felnövő édesgyerek.


Régi motoros vagyok már az öf. területné. Nem tudok mindent, de nagyon sok öf. szülőt ismerek.

Nagyon sok sorsot.


Más molt a régmultban az öf. jelentése mint most.


Minden öf. gyerek másképpen éli meg a sorsát.

A kölcsönös odafigyelés, öszinteség, feltétlen szeretet sokmindent megold.

Ismerek olyat, aki nevel vérszerintit, örökbefogadottat és ráadásnak egy halmozottan sérültet. Mind a hármat nagyon szeretik. Nem tesznek különbséget.

"ismerek" olyat aki nevel vérszerintit, örökbefogadottat és nevelőszülő is. Ráadásul van köztük roma származásu is. NEm tesz különbséget. Mind egyformán édes gyerek.



Az aki nem volt ebben a helyzetben, csak az ismerőst, vagy ismerős sorsát hallja, annak fogalma sincs.

277. 116212323c (válaszként erre: 265. - Edike106)
2010. márc. 30. 18:27

tényleg nagyon sajnálom ami történt veletek!

átélni is szörnyű...

de nem értem és ne haragudj meg ezért de hogy tudtál vele együtt maradni ezután?

276. 116212323c (válaszként erre: 263. - C33bd8536b)
2010. márc. 30. 18:25

látszik nem nézted végig...az első részlet a vegyi anyagokkal elhajtott babákat mutatta, a második része a vákumos, müszeres abortuszt abortuszt, amugy a vonalzó is ott van tehát hónapra sött hétre pontosan megtudhatjuk ha utánna nézzük milyen idösek voltak a babák


Amugy elolvastam újra a cikkemet :D muszály volt mert egy páran nagyon máshogy adják visza, én azt meséltem el hogy az én szemszögemből hogy látom igy is kezdtem az egészet, valamint hogy az én anyukám hogy nyitotta fel a szememet ezt illetöen!

nem értem miért mondta azt valaki már nem emlékszem kinél olvastam hogy csak a saját igazamat szajkozóm....na de ugyis mindegy

275. winny (válaszként erre: 274. - C33bd8536b)
2010. márc. 30. 18:04

Az utolsó mondatod igaz!

Csak a megoldás mi legyen?

Azt hiszem ehez én kispont vagyok,hogy tudjam.

274. c33bd8536b (válaszként erre: 272. - Winny)
2010. márc. 30. 18:00

Nem tudom mi a megoldás. Én tablettát szedtem egy életen keresztül, nekem megfelelt.


De, mint mondtam, én nem tartom a megtermékenyített petesejtet életnek, csak az élet lehetőségének. Viszont maga a petesejt is az élet lehetősége, a maga ősi állapotában. Ha nem engeded megtermékenyülni, az már gyilkosság?


Lehet ezen vitázni... De én én mégis azt mondom, hogy aki nem kíván anya lenni, az ne szüljön!

273. c33bd8536b (válaszként erre: 258. - 116212323c)
2010. márc. 30. 17:49

Bocs, nem fejeztem be az előző hsz-t, és elküldtem, mert ideges lettem a videodtól.


Most folytatnám.


Azért gondolok a legrosszabbra, mert ilyent tapasztaltam. Szerintem, örökbeadni egy gyereket, és kizárólóg arra gondolni, hogy de jó lesz neki, és az örökbeadó szülők maguk lesznek a tökély, elég struccpolitika. De jó lehet, mert anyunak nyugodt lesz a lelke. De ha nem jön be? Nem gondolunk rá? Soha?


"én nem találkoztam ilyen emberrel az én környezetemben boldog édesszülöket ismerek akik nevelik gyermeküket bár nem ök szülték ök nevelik és imádják."


Tudod, ez attól lehet, hogy nagyon fiatal vagy. Ha majd eléred az én koromat, majd nemcsak "boldog édesszülőket" fogsz ismerni, hanem a felnövő gyerekeiket is, talán eloszlik a rózsaszínű köd előled.

272. winny (válaszként erre: 268. - C33bd8536b)
2010. márc. 30. 17:36

Mennyire igazad van.

Borzasztó,hogy nem tudtam és lehet,hogy vannak akik nem tudják:(


A spirál szinte egyáltalán nem befolyásolja a spermiumok vándorlását vagy a megtermékenyítést (fogamzást). Egyes egyedül úgy fejti ki születésszabályozó hatását, hogy megakadályozza az újonnan fogant emberi élet beágyazódását a méh nyálkahártyájába (endometriumba), így tehát abortív eszköz


Mi a megoldás?

271. winny (válaszként erre: 268. - C33bd8536b)
2010. márc. 30. 17:27

Nem tudtam.

Amikor még védekeztem tablettát szedtem.

A spirál dolognak utána nézek.

270. 2c2de63135 (válaszként erre: 259. - 116212323c)
2010. márc. 30. 17:24
ez is igaz, de van olyan, hogy nem lehet megelőzni, vagy megelőzték mégis összejött...van ilyen..(tabletta mellett, vagy nemi erőszak...te megtartanál pl egy olyan gyereket, aki abból jött létre, hogy megerőszakoltak?!!!! nem hinném....
269. 2c2de63135 (válaszként erre: 247. - 116212323c)
2010. márc. 30. 17:22

erre most én is tudok képet keresni széttrancsírozott hangyáról!!! arra nem írtál, hogy azt kérdeztem, miért nevezzük ezt gyilkosságnak, mert a hangya megölése, ugyanúgy gyilkosság, egy élet kioltása...miért csak azt ítéled el, aki az embert öli meg? miért tartod felsőbb rendűnek az embert?!

és igen a csecsemőotthonban lehet csak beteg gyerek van, de akkor hogyan vannak tele az intézetek??? ők is voltak egyszer csecsemők...mégsem kellettek senkinek...

és a beteg gyereket is miért kell megtartani, főleg, ha már nem is akarja az anya? miért az állam tartsa el? és milyen élet az, ha egyáltalán azt életnek lehet nevezni?

268. c33bd8536b (válaszként erre: 267. - Winny)
2010. márc. 30. 17:18

Már mondtam, hogy az elejét. Annyi elég is volt.


Mivel azt állítottad, hogy az élet a fogantatással kezdődik, ezért érdeklődtem, hogy akkor spirált használni szerinted gyilkosság? Mivelhogy a spirál a már megtermékenyült petesejtet nem engedi beágyazódni, magyarán elpusztítja azt.

Nem tudtad?

267. winny (válaszként erre: 266. - C33bd8536b)
2010. márc. 30. 17:05

Mivel az emberiség nem csak akkor bújik össze,ha utódnemzésről van szó így szükséges a védekezés!Ilyen az óvszer is:)

A tabletta,spirál.........

Biztos nem nézted meg az ajánlott vidót.

266. c33bd8536b (válaszként erre: 262. - Winny)
2010. márc. 30. 16:57

"Nem lehet az vitatéma,hogy ez gyilkosság avagy nem."


Megsúgom, kedves Winny, hogy bizony vitatéma.


"A magzat foggantatása pillanatától él!!!!"


És mi a véleményed a spirálról? Spirált használni gyilkosság? Mivelhogy a spirál a már megtermékenyített (megfogant) petesejt beágyazódását akadályozza meg.

2010. márc. 30. 16:53

Igen a párommal még mindig együtt vagyunk. Nagyon szeretem Őt, igaz azóta valami változott, de szeretem. Ha vissza mehetnék az időben semmiképpen nem vetetném el. Megpróbálnám egyedül, ha pedig nem megy akkor keresnék olyan embereket akinek sajnos nem adatik meg a saját gyerek. Mert egy babának élni kell ha már megfogant! Én azóta így látom, sajnálom, hogy nem beszélgettem erről annak idején másokkal, de nem mertem mondani senkinek. Azóta én nagyon abortusz ellenes lettem, és nem ítélek el senkit aki mégis mellette dönt, hiszen minden ember és minden helyzet más. DE én mégegyszer nem így döntenék!

Egyébként ma voltam egy templomban és gyújtottam gyergyát az én picikém emlékére!

264. winny (válaszként erre: 259. - 116212323c)
2010. márc. 30. 16:53

Ha módodban áll a 166.bejegyzés egy csodálatos videót tartalmaz ami bemutatja a foggantatástól a születésig terjedő időszakot leendő édesanyáknak.

Talán ha többen megnézik átértékelődik bennük az élet sérthetetlensége.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook