Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi lesz a sorsa? fórum

Mi lesz a sorsa? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi lesz a sorsa?

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
203. Tamianyu (válaszként erre: 201. - Lanu)
2010. márc. 29. 22:07

Egyébként tisztában vagyok nagyjából a gyerek betegségekkel,gondolom ha tényleg vissza olvastál akkor feltűnt,hogy említettem eü-s vagyok magam is,fogyatékkal élőkkel foglalkozom,foglalkoztam,mert most gyesen vagyok.

És nem emlékszem,hogy írtam volna,hogy bárki álláspontját nem tartom megérthetőnek,csak nem értek mindennel egyet,és nem tudnék sok mindennel azonosulni.De ezt hangsúlyoztam is eleget szerintem.Ezért gondoltam,talán baj lehet egyesek szöveg értésével....

202. Tamianyu (válaszként erre: 201. - Lanu)
2010. márc. 29. 22:04
Légyszi idézd be,hogy hol írtam,hogy aki nem szült az nem is lehet anya!
201. lanu
2010. márc. 29. 22:01

Hát most ebben tévedsz,én nem kötekszem... :D


Hidd el,értem én,hogy mit írtál,és mit írtak vissaza neked..


Csak annyira nyomod,hogy aki nem szült,az nem is igazi anya... egyszerűen felhábborított.


De én nem vitázom,csak szerintem nem helyes,amit írsz..


És nem csak az örökbefogadott gyermek lehet hiperaktív.. Jó,tudom,ez csak egy példa volt,hogy rossz géneket örökölt a kisgyerek.


Kívánok nektek sok egészséget és örömet az életben,attól eltekintve,hogy egy senki vagyok! :)

200. hte23 (válaszként erre: 189. - 2c2de63135)
2010. márc. 29. 21:56

idézet " és nem tudom egy anya hogyan mondhat le a gyerekéről"


Van aki azért mond le, hogy a többit tisztességben fel tudja nevelni, tanittatni. Egy nem várt, esetleg változókorban levő anyánál besikeredett baba ne tegye tönkre a többi gyereket és a családot. Viszont megölni nem volt lelke, vagy már kicsuszott az időböl.


Ha szülhettem volna, hatig meg sem álltam volna.

Sajnos egy vakbélmütét miatti orvosi mühiba miatt ez nem jöhetett össze. (17 éves voltam akkor )

199. Tamianyu (válaszként erre: 198. - Lanu)
2010. márc. 29. 21:54
Akkor vagy olvasni nem tudsz,vagy az olvasottakat értelmezni.Különben látnád,hogy nem én személyeskedtem,és főleg nem én kívántam senkinek rosszat,hanem a szuperanyuka írta ezt nekem...Nem szoktam olyan emberekre megsértődni,akiket nem tartok senkinek,mert tojok a véleményükre,eszükhöz értem...Tudom,hogy mindig vannak,akik csak kötekedni jönnek.
198. lanu (válaszként erre: 194. - Tamianyu)
2010. márc. 29. 21:44

Látod,te sértődsz meg,nem érdekel,hogy le senkizel,nem érsz többet nálam...


Igen,lehet kultúráltan,csak pont te nem teszed ezt,és ezért írtam ezt neked,amin megsértődtél...


Ráadásul azért bátorkodtam írni,mert visszaolvastam! :)

197. Tamianyu (válaszként erre: 192. - Badonyimariaeva)
2010. márc. 29. 21:43
Így van,akár tetszik egyeseknek,akár nem...
196. hte23 (válaszként erre: 193. - Lanu)
2010. márc. 29. 21:41
Köszönöm
195. Tamianyu (válaszként erre: 189. - 2c2de63135)
2010. márc. 29. 21:37

Ezt a fajta gondolkodást itt nem sokan értik meg amint láthatod,ha vissza olvasol kicsit.

De jó szülőnek gondolja magát az aki olyan szinten van szellemileg,hogy gyereknek is rosszat kíván.Pláne,hogy nem is ismerjük egymást,és csak azért,mert nem értünk egyet.De nagyszerű embernek tartja magát...Hihetetlen tud lenni az emberi ostobaság aljasság.De az ilyen jó embernek érzi magát...

194. Tamianyu (válaszként erre: 193. - Lanu)
2010. márc. 29. 21:33

Nem hiszem,hogy én bántottam volna itt bárkit is,téged meg főleg nem,talán olvass először!És kikérem magamnak egy ilyen senkitől mit te,hogy ossza nekem az észt!

Az,hogy különböző embereknek egyes dolgokról mások a nézeteik,arról kulturáltan is lehet beszélgetni.Mondjuk valószínű te sem tartozol azok közé,akikkel lehet...

193. lanu
2010. márc. 29. 21:20

Szerintem,Tamianyu,tedd össze a két kezed,hogy szülhettél gyereket!


Nem gondolod,hogy ez túlzás,amit írtál?


"Tapasztald meg te!Tudod mit, én is gonosz leszek, jobb ha az ilyen nem is szülhet mint te!

Ja, és nagyokos, képzeld tisztában vagyok a fogalmakkal. Undorító egy nő vagy!!!"



Kár cimkét aggatni más emberekre,mindenki a sajátját neveli,mindegy,hogy ki szülte.


És benned van a hiba,ha nem tudnál egy pici embert úgy szeretni,akit örökbefogadtál,mint a sajátodat!


Nem vagy való anyának!


Na? Neked ez hogy esett? Gondolom nem jól...


Nem kell azt bántani,aki örökbe fogadott egy gyermeket,nem ő dobta el magától,hanem a nő,aki megszülte,az édesanyja az,aki nap,mint nap átöleli és megpuszilja és esténként betakargatja,látja felnőni,és boldog,ha mosolyogni látja..!


De kár is erről beszélni,mindig is lesznek,akik ezt nem fogják fel...

2010. márc. 29. 21:06

Hagy döntse el mindenki, hogy mit is akar, ha már ilyen helyzetbe került.

Mindenkinek szíve joga eldönteni, ha már így esett, hogy mit tegyen.

Nem könnyű kérdés!

191. lanu
2010. márc. 29. 20:56

Szerintem nem kell ezen veszekedni!


Itt egyikünk sem adná oda a gyermekét senkinek,és ez így természetes! De sajnos,vannak olyanok is,akik megteszik,nem tudom,hogy képes rá,és az sem tudja,aki örökbe fogadja,de mégis van ilyen...

De ennek örülni kell,hogy van szerető családja azoknak a kicsiknek,és az "anyja" nem a kukába dobja ki vagy átszurja tűvel a kutacsát...


Szóval,nem is biztos,hogy az az igazi anya,aki megszüli,hanem az aki szívvel-lélekkel szereti és meghalna érte. :)


Itt mind igazi anyák vagyunk,ha szültünk,ha nem.. inkább örüljünk,hogy vannak gyerekeink! :)

190. lissa20 (válaszként erre: 187. - Tamianyu)
2010. márc. 29. 20:52
Igen felelősen gondolkodott és mindenben támogatott és támogat is, igaz ő is fiatal volt már ha annak lehet mondani 21 évesre.
2010. márc. 29. 20:49

én még az eredeti cikkre reagálnék, nem tudom hol tart a beszélgetés, mert csak beleolvasni volt időm.

de szerintem igen is vannak olyan élethelyzetek, amikor jobb egy abortusz...mert nézzük onnan (Ami szerintem sokkal jobban elítélendő), az milyen mikor szülés után megöli, lehúzza a wc-n és sorolhatnám, hogyan veszi el az életét a megszületett picinek. Mert én ezt épp ésszel fel sem tudom fogni, hogy ha már valaki megszülte, hogy tud ilyet tenni.

de ha meg nem megy el abortuszra, és árvaházba adja, akkor kérdezzétek meg a sok intézetes gyerkőcöt, milyen nekik ott felnőni..milyen fizikai és lelki sérültek...szerintem sokuk meg sem született volna(ha tehette volna)

én pl azt sem tudom elfogadni, ha valaki már kihordja a babáját és akkor adja örökbe...nekem nem lenne szívem ezt tenni..tudom, hogy van egy gyerekem és nem én nevelem? ha már amellett döntök, hogy kihordom, akkor vállaljam is, vagy inkább az abortusz...(de tudom így sok olyan pár babához jut, akinek nem lehetne, de ez más kérdés) és nem tudom egy anya hogyan mondhat le a gyerekéről...

188. Tamianyu (válaszként erre: 183. - Hte23)
2010. márc. 29. 20:47
ja,és légyszi ne is válaszolj,nem szeretnék a szintedre süllyedni,én ezzel befejeztem a veled való társalgást.
187. Tamianyu (válaszként erre: 186. - Lissa20)
2010. márc. 29. 20:46
Gondolom a párod is felelősen gondolkozott,jó,hogy vannak ilyen példák is mint Ti.
186. lissa20 (válaszként erre: 133. - Tamianyu)
2010. márc. 29. 20:44

Köszi, nem azért írtam le hogy ez jó példa hanem azért hogy a korai szülésben is akad azért egy két ember akinek nem megy tönkre az élete, meg nem az jutott az eszébe az első pillanatba mikor megtudja hogy kisbabát vár hogy örökbe adja vagy elvetessen.

Nekem így alakult de másnak nem biztos hogy sikerül ezeket a dolgokat kerülni e.

185. Tamianyu (válaszként erre: 177. - Hte23)
2010. márc. 29. 20:44

Tapasztald meg te!Tudod mit,én is gonosz leszek,jobb ha az ilyen nem is szülhet mint te!

Ja,és nagyokos,képzeld tisztában vagyok a fogalmakkal.Undorító egy nő vagy!!!

184. hte23 (válaszként erre: 181. - 116212323c)
2010. márc. 29. 20:43

Nagyon kiváncsi vagyok mind a három témára.

Biztos véleményező leszek.

183. hte23 (válaszként erre: 174. - Tamianyu)
2010. márc. 29. 20:41

Tisztelem a kislányom szülőanyját.


Gondozott, odafigyelt terhességből született. Nem tudta felvállalni.


Átlag feletti IQ-val. 3 éves kora óta állatorvosnak készül. Hatalmas szivvel minden élőlény iránt és gyönyörü kislány.


A fiam csodálatos sportoló nagyon jó eredményekkel. Pedig hiperaktiv.

182. Tamianyu (válaszként erre: 173. - 116212323c)
2010. márc. 29. 20:40
Igen,persze,hogy van sok jó példa is szerencsére.És azt is annak tartom,hogy vannak emberek akik szívesen fogadnak örökbe.Ennek ellenére én nem tudok ó szemmel nézni arra,ha valaki le tud mondani a megszületett gyerekéről,talán mert én képtelen lennék.Nem vagyunk egyformák.
181. 116212323c (válaszként erre: 179. - Hte23)
2010. márc. 29. 20:38

béranyaság és dajka anyaság

aztán követi az örökbefogadás is :D

180. 116212323c (válaszként erre: 177. - Hte23)
2010. márc. 29. 20:38
igazad van bár a nevelésük speciális és szakembert igényel!
179. hte23 (válaszként erre: 178. - 116212323c)
2010. márc. 29. 20:38
várom a következő cikked.
178. 116212323c (válaszként erre: 174. - Tamianyu)
2010. márc. 29. 20:37
azt hiszem a következő cikkem akkor teljesen ki fog borítani :D
177. hte23 (válaszként erre: 168. - Tamianyu)
2010. márc. 29. 20:37

Ne keverd a szezont a fazonnal.


Nevelőszülő és örökbefogadó szülő ég és föld.

Nem vagy tisztában a fogalmakkal. Ők a sajátjaim


Nagybetüvel is. ŐK A SAJÁTJAIM.


Az emlitett gyermek valószinüleg hiperaktiv.

Ez teljesen független. Veletek is előfordulhatott volna. Sőt még előfordulhat az unokáidnál.

Gonosz leszek: kivánom tapasztaljátok meg.


Az agressziv hiperaktiv gyerek is "kezelhető". Nem a szülők hibája.

2010. márc. 29. 20:36

és itt nem árúról van szó félre értés ne essen akik ilyen döntést hoznak azoknak nagyon nehéz!

jobban tisztelik az életet mint sokan mások...

fájdalmas lehet nagyon, de még mindig jobb mint megölni...

175. 116212323c (válaszként erre: 174. - Tamianyu)
2010. márc. 29. 20:35
továbbra is érdekelne milyen szive van annak aki megöli?
174. Tamianyu (válaszként erre: 167. - 116212323c)
2010. márc. 29. 20:34
Mindenkinek más a véleménye,az enyém ez.Én nem tudnék senkit tisztelni,aki megszül egy gyereket,aztán odaadja valakinek mint egy árút.Milyen szíve van az ilyennek?
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook